Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P37X10Y - zkušenosti, nastavení, problémy

petersk (2)|12.9.2012 15:01
Chytám v Bratislave na vonkajšiu smerovú anténu so zosilňovačom české DVB-T, tri MUXy, dlhý čas bez problémov. Pred časom sa však záhadne stratil program CT1, pričom zvyšok z daného MUXu ide v poriadku (CT2, CT4, CT24). A to výhradne pri príjme staršou plazmou Panasonic TX-P37X10Y podporujúcou DVB-T. Keď ho dám preladiť, v zozname sa namiesto CT1 vylistuje rádiostanica *SITY* (navyše bez zvuku, len ju TV rozpozná ako rádiostanicu a zaradí netuším prečo namiesto CT1), nasledovaná zvyšnými troma programami už bez problémov.

Pritom keď k rovnakej anténe pripojím PC s jednoduchým USB tunerom, všetky české verejnoprávne programy naladí a prijíma v poriadku, vrátane CT1. Pre zmenu nenaladí žiadne rádiostanice, ale to je asi jeho vlastnosť a neprekáža mi to.

Signál je zjavne v poriadku, vie niekto poradiť prečo si môj Panasonic TX-P37X10Y pletie CT1 so SITY? Však tie české programy idú v jednom kanáli a iný prijímač nemá problém. Ako zrušiť poondiate SITY, aby mi neprebíjalo CT1?

Vyzerá to tak, akoby TV naladil český verejnoprávny MUX, následne rádio SITY a ním prebil už predným dekódovanú časť s CT1. Dá sa s tým niečo spraviť? Napríklad aby mi Panasonic ignoroval rádiostanice, ale nenašiel som kde ich zrušiť, aby ich neladil.
petersk (2)|18.9.2012 19:56
[QUOTE=petersk;424792]Chytám v Bratislave[/QUOTE]
Vyriešené: v TV bola v predvoľbách nastavená krajina Švédsko (kvôli CA modulu ktorý sme predtým používali). Po vrátení TV do továrenského nastavenia a novom spustení, nastavení krajiny Slovensko a novom naladení už priradí správne všetky programy, aj ČT1. Síce zase nenaladil STV1 v HD, ale v SD kvalite je tam všetko čo treba.