Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony DCR-VX2100 versus Canon XM 1/2

MartasKP (710)|2.12.2009 10:33
Ahoj vsichni,rad bych slysel vas nazor na tyhle tri kamery.Jsem mirne pokrocily kameraman a moje starenka SONY DCR HC42 asi umira po ctyrech letech.Chtel bych upgrade,ale nevim co.V USA jsem nasel tyhle 3 kamery / Canon tam ma ovsem oznaceni GL misto XM/ z druhy ruky za velice slusny penize.
Pavel_tempx2 (829)|2.12.2009 14:25
z USA to ale nejspíš bude v NTSC místo PALu (30f místo 25f), takže uvážit jestli to za to stojí, ta VX2100 má na konci E (VX2100E)? Jinak bych raději tu VX2100. Kolik za ní chtějí? Jestli Vás to přijde do nějakých 25tis. (s dovozem atd.) tak bych se raději podíval v ČR po bazarech a nebo po nových HD spotřebkách (Canon HV40, HF200, Panasonic TM300, HS300...).
Repal (10)|2.12.2009 15:29
Jednoznačně VX 2100. Měl jsem chvíli XM 2 a teď mám VX 2000, což je téměř shodné s VX 2100.
MartasKP (710)|2.12.2009 18:53
Ta norma je dalsi,co jsem se chtel zeptat,je mi jasny,ze to bude NTSC.A co s tim?Je moznost video NTSC konvertovat do PAL?A pokud ano s jakym vysledkem?
Tyhle kamery se ted pohybuji od 1000USD az do 1500 plus doprava.Za tech 1500 je k tomu spousta dalsich veci vcetne batohu nebo brasny.Bezne ale 1000-1200USD,coz se porad vyplati.Pokud je mozno s NTSC pracovat v nasich zemepisnych sirkach.Co se tyce naseho trhu,nejak si nemuzu vybrat.V miniDV moc na vyber neni a do HDD se mi moc nechce.Preci jen davam prednost tem kazetkam.
Pavel_tempx2 (829)|2.12.2009 20:07
stačí se občas podívat na televizní noviny na Sport a jak vypadají videa např. ze zámořské NHL (takové "rozmazané" a to dělají stroje v TV za milióny), na SK tvfreaku byla celkem dobrá diskuze k nabídce nějaké HD kamery tuším Canon XH-A1, ale v NTSC normě, stačí pohledat (sekce prodej nebo tak nějak)

osobně bych do toho nešel (NTSC), jsou s tím zbytečně další komplikace a dost velké, navíc ten výsledek nikdy nebude odpovídat kvalitě kamery

jinak miniDV je ta HV40 a HF200 je tuším na karty

třeba na bazos.cz je taky jedna VX2100E za 40tis., nebo FX7E za 20tis. (zajímalo by mě v jakém je stavu), HV20 za 13tis., XM1 za 12tis. atd. atd.

teď nevím jak je to s opotřebovaným zbožím, jestli taky nepodléhá clu? to by se ten nákup z emeriky mohl pěkně protáhnout, dokonce skoro k nějaký 30-35tis.

ještě bych doporučil prohlédnout sekci Prodej tady na freaku ;) (tuším tam je taky nějaká XM2)
MartasKP (710)|2.12.2009 21:28
Diky ze rady,ten obraz na eurosportu ci galaxii je mi jasny,tam je to natvrdo NTSC do PAL bez nejaky transformace,spis by me zajimalo,jak by se stim poprala strizna.

To clo me nenapadlo,radeji mrknu na ecropsky trhy vcetne ceskyho.Na Aukru jsem objevil XM2,pravda NTSC :(
impaler_bxl (197)|3.12.2009 10:47
K NTSC vs. PAL je tady ohniva diskuse, staci patrat, neni to ani moc davno. Vysledek - spise nebrat, leda opravdu to video nikdy neopusti stran zpracovani tvoji domacnost a neocitne se v sousedstvi jinych vstupu v jinem framerate. Prevadet do PAL (nebo spis 25/50) to nebudes muset, prehravani podle vseho problem neni. Problem je ta konverze, takze je to spis o tom, jestli ji musis delat. Pokud jo, je podle jinych prispevatelu tady lepsi touto cestou vubec nejit.

Clo a dph ti na vstupu do EU napari, spis jo nez ne.
MartasKP (710)|3.12.2009 12:09
Co se cla tyce,musim jeste pohledat,teoreticky by se platit nemuselo nebo z castky nad 150 EURO,ale to jeste zjistim o odborniku /pri vsi ucte k znalostem lidi tady/ aby mi to spocitali.
Co se NTSC a PAL tyce,jsem se uz neco docetl a snad pochopil.Pokud se pletu,tak me opravte.prehravani NTSC by nemel byt prblm,protoze vsechny TV a DVD prehravace maji obe normy,tak neni prblm prepnout z PAL na NTSC a muzu koukat v pohode.Problem by pak mohl nastat pri toceni na dve kamery.Pokud ta druha by nepodporovala NTSC,byl by asi potom prblm.Bohuzel tyhle kamery nejsou HDV a tudiz musim toto akceptovat.pokud bych pro nekoho tocil a strihal,pak asi by bylo dobry ho pripravit na to,ze si musi prepnout TV do NTSC modu.
Pokud jsem to pochopil spravne,tak ta kamera sice privodi mensi komplikace,ale za ty penize se tady neda koupit ani prumernej stroj.500USD plus doprava 26USD je poradcena perfektni.Jen ta norma.Nepredpokladam,ze bude mit obe dve.To asi soudruyi z USA neznaji,nepotrebuji a je jim to asi jedno.
Pavel_tempx2 (829)|7.12.2009 10:44
se clem i DPH jsi nejsem tak jistý, ale spíš bych řekl, že jo
potom to vychází na nějaký 40-50% navíc

může nastat ještě jiná komplice, přes net neuvidíš v jakém je kamera stavu, papír (web) snese všechno, takže tam klidně může být, že je to super stav, ale taky to tak být nemusí, stejně počet natočených hodin atd.

napiš potom jak jsi se rozmyslel a jak jsi dopadl