Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon HG21

sajo63 (23)|26.11.2009 12:56
Ma niekto tuto kameru a ake ma s nou skusenosti? Alebo vie niekto porovnat tuto kameru s Panasonic TM300, Sony XR500VE?
jusix (19)|12.12.2009 00:57
[quote=sajo63;250818]Ma niekto tuto kameru a ake ma s nou skusenosti? Alebo vie niekto porovnat tuto kameru s Panasonic TM300, Sony XR500VE?[/quote]

Kameru mám doma, porovnat s vyjmenovanými modely ji neumím. Točím amatérsky, takže speciální nároky nemám. Nicméně jen telegraficky. Ke kameře jsem dokoupil originál baterii + originál externí nabíječku, vynikající investice, neřeším problém s bateriemi, bez problému jsem točil i svatbu, kdy je stále jedna baterie schovaná v nabíječce. Dále jsem dokoupil širokoúhlou předsádku (závit je 37mm). Je dobré si vzít kameru do prodejny a pokud je prodejna solidní, tak ti umožní si předsádku vyzkoušet a natočit testovací video. Doma je pak dobré se podívat jak obraz vypadá na monitoru (hlavně se podívat v rozích, zda není rozmazané). Předsádka je super pro točení v místnostech a podobně. Není potřeba kupovat drahou, značkovou (znovu říkám pro amatérské točení), stačí neznačková, tu co mám já, tak funguje super, ale pozor na ZOOM, při ZOOMU se okraje rozmažou. Jinak kamera má vynikající kvalitu obrazu, respektive snímací čip. (pokud je samozřejmě dobré světlo, což platí obecně pro jakoukoliv kameru) - to se uvádí i v recenzích. Stříham zatím na DVD, kvalita je samozřejmě bez problému, na BlueRay zatím ne.

Pro přímé přehrání souborů z kamery je možno použít free program http://mirillis.com/splash.html, který se pouze nainstaluje a funguje (nemusí se nic doinstalovávat). Je možné přehrávat i přímo z kamery. Pokud se kamera k PC pomocí USB, vyžaduje připojený externí zdroj (který je dodávat s kamerou), což může někomu vadit, že to nejde na baterii, zřejmě se brání tomu, aby nedošla baterie. Ovládaní kamery je bez problému a velmi rychlé, plně mi vyhovuje, ovládaní joystikem je přehledné, narozdíl od ťukání prstem po display (což myslím, že začaly razit kamery Sony).

Hledáček u HG21 je obrovské plus. Skoro pořád točím na hledáček, který se dá vysunout dotazu (ale né např. nahoru, že bych se koukal např. zhora). Pokud se točí na hledáček, tak je možno docílit stabilnějšího obrazu (kameru si pěkně chytnu).

Kamera má rychlý a spolehlivý FOKUS, natočil jsem toho hodně a neviděl jsem nediný nezaostřený obraz (např. u starší analogové SONY, ještě na pásky ten FOKUS nebyl 100%,ale procesory se od té doby zrychlily). Samozřejmě je to i stylem točení, pokud člověk točí jak prase (např. ZOOM tam a zpět), tak s tím žádná kamera nic neudělá.

O vyvážení bílé nevím co kde psali, ale já jsem spokojen, nechávám automaticku. Až pokud vidím, že obraz jde do nějakého zabarvení, tak použiju manuální vyvážení bílé - což kamerá má. Takže pokud jsem v místnosti, tak namířím na bílou stěnu a nechám vyvážit. Případně se dá sebou nosit bílou A4, takže zase může pěkně vyvážit. Některé funkce by se hodily vyndat ven na kameru, ale to si výrobci kamer nechávají pro drahší kamery, to se nic dělat nedá... Tak tolik jsem se ani rozepsat nechtěl... a dalo by se toho ještě napsat.

Jinak je to HDD kamera, takže to se asi nejvíc kritizuje. Ti co se víc bojí o záběry a nebo s kamerou různě běhají (po horách, pouštích, pralesech,...), tak preferují kartové kamery.

Mě osobně by zajímalo, zda by se dal HDD vyměnit (třeba i doma), takže jaké typy HDD by se tam daly dát. Zatím jsem diskusi na toto téma neviděl...