Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LED LCD x Plasma

Pepe12345 (7)|22.11.2009 08:21
Omlouvám se za nový topic, ale na první pokus jsem nikde nenašel nic použitelného

Chci si koupit televizi, cenové rozpětí 20-30 000 (rozměrove kolem 1 metru.. 102,106?).. bylo mi doporučeno a jednou jsem viděl LED LCD Samsung (sice ceníkově asi 32 s daní, ale mám ceny bez DPH....), konkretne Samsung UE40B7000..

Co jsem to tu trochu pročetl tak mě zase berou pochybnosti (jak nad technologií, tak nad výrobcem..) je tu spousta obhájců "plasmy"...

moje použití:
1) přehrávání HD, BR ripů, DVD (min. 50 procent..)
2) přehrávání avi ripů (horší kvalita) - 25 procent
3) televize - pochybný CZ terestrický digitál....

bude to připojeno k počítači jako hlavní monitor kde poběží XP (žádné multimediální centrum) takže občas si tam pustim slideshow fotek a k tomu nějaké inetové rádio....

je opravdu LED tak špatná proti nějaké srovnatelé plasmě?
ještě jsem nebyl v krámu se pořádně podívat, na co se dívat? jaké scény si pouštět pro porovnání abych viděl výhody/nevýhody?

moje teoretické znalosti:
LED
málo topí
pěkná černá (v rámci té bídy co sem viděl na lcd)
tenká, lehká (to je pomocné, chci to na zeď)
- kvalita samsungu? (nevím, slyšel jsem o vadných bodech, vypínačích..

plasma
žere?(nevím neopdp a jiné věci, někde jsem četl že je to spíš marketing že to žere skoro jako staré...)
?

poradíte?
tjurny (496)|22.11.2009 15:48
Jak bych to videl tak ze pokud nevidis nebo ti na plasme nevadi blikani jdi do ni. Moje LCD je take pekne rozezrane na stitku je tusim 350W, prakticky sem to nemeril.
MAKcz (205)|22.11.2009 16:46
no cerna u EDGE LED neni podle mne stejna co u PDP. Vsimni si, ze u EDGE LED je cerna naprosto bez kresby, je to proste vylite cernou barvou a pritom ne tak cernou jako u PDP. Zrovna dneska jsem s dcerkou prochazel nakej obchod a koukal na ruzny TV a co je teda pravda, ze jakmile nekoukam primo na PDP ale mam ji v oblasti preriferniho videni tak pomerne hodne blika. Nevim, zda to souvisi i s osvetlenim prodejny, ale bylo to tak. Takze na to asi fakt bacha, pokud ti to neva, tak asi spis PDP ale bacha na to PC aby ti to nekdy nezustalo nekdy sekly na jednom obrazku tchyne, pak by to asi nebylo prijemne, kdyby se na tebe uz na vzdy smala z obrazovky ;)
garb7 (1189)|22.11.2009 17:07
[quote=MAKcz;249965]no cerna u EDGE LED neni podle mne stejna co u PDP. Vsimni si, ze u EDGE LED je cerna naprosto bez kresby, je to proste vylite cernou barvou a pritom ne tak cernou jako u PDP. Zrovna dneska jsem s dcerkou prochazel nakej obchod a koukal na ruzny TV a co je teda pravda, ze jakmile nekoukam primo na PDP ale mam ji v oblasti preriferniho videni tak pomerne hodne blika. Nevim, zda to souvisi i s osvetlenim prodejny, ale bylo to tak. Takze na to asi fakt bacha, pokud ti to neva, tak asi spis PDP ale bacha na to PC aby ti to nekdy nezustalo nekdy sekly na jednom obrazku tchyne, pak by to asi nebylo prijemne, kdyby se na tebe uz na vzdy smala z obrazovky ;)[/quote]

To jsem rád , že někdo pochopil jaký tam je rozdíl PDP umí pěkně zobrazit tmavé odstíny , nejhůř mi přídou na EDGE LED Sam 6000 i 7000 na 8000 to vcelku jde a pokud je pohled ze strany jdou tmavé scény do divného modrého odstínu. ona i červená má jiný odstín než na PDP proto LED RGB je pro LCD dobré řešení bohužel drahé
To blikání je dáno vnímavostí očí, okolní světlo s tím moc nenadělá.
Heartwork (2358)|23.11.2009 01:46
[quote=Pepe12345;249883]
bude to připojeno k počítači jako hlavní monitor kde poběží XP [/quote]
Tohle je nekonečná válka, ale plazmu jako monitor k PC opravdu nebrat.

[quote=Pepe12345;249883]
je opravdu LED tak špatná proti nějaké srovnatelé plasmě?[/quote]
Ne, to opravdu není, jak si na to přišel?

[quote=Pepe12345;249883]
poradíte?[/quote]
Pokusím se, pokud můžeš - poohlédni se po LCD TV s Full LED podsvícením a Local Dimming - špatenka na tom je, že nabídka je omezená a ceny moc echt nejsou - vloni (vlastně i letos) se dal za tři pětky koupit Samsung A786, letos je za podobnou cenu snad jen LG LH9000 (Sharp LE600 a LE700 mají full led, ale bez local dimming), další modely budou již v jiné cenové hladině.

Tím neříkám, že jsou modely s Edge LED či CCFL nepoužitelné, ale je to krok zpět.
Heartwork (2358)|23.11.2009 01:48
[quote=tjurny;249954]Moje LCD je take pekne rozezrane na stitku je tusim 350W, prakticky sem to nemeril.[/quote]
Tak to určitě zkus, protože moje zkalibrovaná LEDka se motá kolem 100W.
Heartwork (2358)|23.11.2009 02:01
[quote=MAKcz;249965]Vsimni si, ze u EDGE LED je cerna naprosto bez kresby, je to proste vylite cernou barvou a pritom ne tak cernou jako u PDP. [/quote]
Edge LED doma nemám, ale nemyslím si, že by to byla taková hrůza - to co popisuješ, bude nejspíše způsobeno nastavením TV, pokud je černá bez kresby, tak není TV určitě zkalibrovaná (chceš-li nastavená) a onen dojem z obrazu vylitého černou je nejpíše způsoben právě nevhodným nastavením (a že ho je zrovna u samsungu přehršel), zapnutým dynamickým kontrastem atd.

Věř mi, že na mé TV tebou popisovaný jev nepozoruji, protože jinak bych ji už poslal dávno pryč - na žádné technologii nelpím a nedostatkem momentálně netrpím. :)
Heartwork (2358)|23.11.2009 02:04
[quote=garb7;249970]To jsem rád , že někdo pochopil jaký tam je rozdíl PDP umí pěkně zobrazit tmavé odstíny[/quote]
Umí to i LCD, ale nesmí ho mít v rukách bambinot. :BB:
calgaryboy (294)|23.11.2009 07:28
Mě osobně se také obraz na ledkách moc nelíbí, ale proti gustu.......
Heartwork (2358)|23.11.2009 09:11
[quote=calgaryboy;250090]Mě osobně se také obraz na ledkách moc nelíbí[/quote]
Na to máš samozřejmě právo, ale je to dost všeobecné konstatování - jde taky o to, zda-li si viděl nějakou full led tv s local dimming v domácích podmínkách, nastavenou někým jiným, než prodavačem kafemlejnků nebo sis udělal závěr o obraze z letošních edge led tv (např. samsung), které běží na krámech v hojné míře na "mód prodejna" s dynamickým kontrastem na max. apod - to bych blil i já. :)
Pepe12345 (7)|23.11.2009 09:47
díky :-) sem trochu víc zmatenější.. budu muste se mrknout na ty technologie - local dimming atd..

je nějaký postup jak televizi v krámu rekreačně "naladit"? (abych viděl alespoň něco průměrného). např. nějaká cd-placka s referenčním videem? abych měl tak nějak představu jestli to co vidím je vlastnost nebo blbost obsluhy co to ladila...

co se týče věcí okolo to zatím vidím na LED (teď ale nevím jakou značku, technologii) protože přeci jen to bude propojeno k PC a pojede na tom "počítač" (kdyby jen k vybrání věcí k přehrávání na disku atd... nejedu z fyzických médií, ale hlavně hdd..)

k tomu občas nějaký ten ČT archví v současné chvíli atd...
Heartwork (2358)|23.11.2009 10:29
[quote=Pepe12345;250113]

je nějaký postup jak televizi v krámu rekreačně "naladit"? (abych viděl alespoň něco průměrného). např. nějaká cd-placka s referenčním videem?[/quote]

Pokud to má být něco free, tak si sebou vezmi tohle:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=249804&postcount=64
Pepe12345 (7)|23.11.2009 20:42
[quote=Heartwork;250102]Na to máš samozřejmě právo, ale je to dost všeobecné konstatování - jde taky o to, zda-li si viděl nějakou full led tv s local dimming v domácích podmínkách, nastavenou někým jiným, než prodavačem kafemlejnků nebo sis udělal závěr o obraze z letošních edge led tv (např. samsung), které běží na krámech v hojné míře na "mód prodejna" s dynamickým kontrastem na max. apod - to bych blil i já. :)[/quote]

tak koukám na local dimming, to ty UE asi nejsou co? UE40B7000
koukal jsem po té co máš v podpisu a neprodává se...
můžu brát tohle jako nástupce? (na podívání?) LE40B750

osobně kdybych postavil tyhle 2 vedle sebe, bude ta "UE" znatelně horší?
Heartwork (2358)|24.11.2009 18:01
[quote=Pepe12345;250216]tak koukám na local dimming, to ty UE asi nejsou co? UE40B7000[/quote]
Bohužel nejsou, jedná se o Edge LED.

[quote=Pepe12345;250216]
koukal jsem po té co máš v podpisu a neprodává se...
[/quote]
Bohužel neprodává.

[quote=Pepe12345;250216]
můžu brát tohle jako nástupce? (na podívání?) LE40B750[/quote]
Nikoli, jedná se o model s CCFL trubicemi.

[quote=Pepe12345;250216]
osobně kdybych postavil tyhle 2 vedle sebe, bude ta "UE" znatelně horší?[/quote]
Vyzkoušej. :)