Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: winfast, deinterlace

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Dobry den

mam winfast 2000 deluxe, po stazeni poslednich ovladacu uz nejak nefunguje deinterlacni filtr ktery v tomto programu byl (coz je mozna dobre jelikoz obraz nejak dost rozmazaval pri pohybu).
    Zajimalo by me jaky pouzivate kodek pro capture kde je i deinterlace, pouzival jsem mjpeg ale tam deinterlace neni (divx,xvid pouzivat nemuzu jelikoz mam jen 1 GHz)?
    Napadlo me ukladat obraz jen jako 348x288 (nebo tak nejak) pak se vyhnu problemu s deinterlaci a pri zachovani stejneho datoveho toku i zlepsim obraz.
    Dodatecne pozit deinterlaci ve VD mi ten obraz dost zhorsi, coz je jasne jelikoz obraz uz je "postizen" kompresi u MJPEG.
    Zajimalo jak to delate VY.

Diky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

U originálního Mpeg-2 kodeku deinterlace funguje. Deinterlace nefunguje u ostatních kodeků a zatížení procesoru je stejné, snad i větší, což mě docela naštvalo. Od té doby jsem moc nazachatával. Ale zkoušel jsem zachytávat do DivXu v rozlišení 768x576 a přímo v kodeku jsem obraz zmenšil na 384x288 a přidal filtry. Ale já mám Athlon 1700+.

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Rozumný MJPEG kodek pozná že je to prokládaný obraz (obvykle podle toho že má víc než 288 řádek) a pakuje každý půlsnímek samostatně. Možná by ti stačilo kouknout jestli je tvůj kodek správně nastavený...
    Já osobně se s prokládáním nejraději peru právě ve VD, respektive přes AviSynth, pro který je ten nejlepší deinterlace filtr jaký znám - kernelDeint.

Podobná témata

1. Deinterlace
    Od chroustek v sekci Kodeky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 02-02-2008, 15:43
  2. deinterlace
    Od mil84 v sekci Kodeky
    Reakcí: 42
    Poslední příspěvek: 09-05-2006, 13:06
  3. deinterlace ve WME
    Od trpimi v sekci MPEG-1/2