Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD/Plasma okolo 40k

Mraky_ (12)|14.11.2009 22:30
Takže dotaz naprostého laika. Potřebuji doporučit nejvhodnější TV - základ je, aby měla ostré barvy (nevím, na kolik je to vhodný popis, ale lepší mě nenapadá). Bude se používat vesměs na sledování TV pořadů, filmů, seriálů.

Cena je okolo 40 000 Kč.

Prozatím je v hledáčku:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

http://www.dospiva.cz/audio-video/televize/plazmove-tv/full-hd/513059-panasonic-tx-p-46-g-15-e

Zkusíte poradit? (klidně i jiný model, pokud je kvalitnější)

Díky moc
Heartwork (2358)|14.11.2009 22:55
[quote=Mraky_;248650]Takže dotaz naprostého laika. Potřebuji doporučit nejvhodnější TV - základ je, aby měla ostré barvy [/quote]

Začal bych z jiné strany - základem ostrého obrazu je zajistit jakékoli dnešní TV příjem z kvalitního zdroje - tedy nejlépe něco v HD rozlišení.

700 MB Xvid filmy, video z youtube, "digitální" DIGI TV apod., vyvolají max. ostrou pachuť v ústech a to i na nejlepší televizi - obraz bude mazanina a 40t. investice by mohla vyvolat velké rozčarování - kde není, ani čert nebere. :)

Co bude zdrojem příjmu? Co přesně bude TV přehrávat?
Mraky_ (12)|14.11.2009 22:58
[quote=Heartwork;248658]
Co bude zdrojem příjmu? Co přesně bude TV přehrávat?[/quote]

no, jsem laik, tak snad to nebude úplně mimo ta odpověď - příjem TV přes satelit, hlavně Nova, ČT ..., dvd v HD kvalitě (ale tak cca 10%z celkového provozu)

p.s. Xvid filmy ještě někdo sleduje? :D
Heartwork (2358)|14.11.2009 23:10
Pod příjmem přes satelit si spousta lidí může představit i na balkóně umístěnou parabolu s nápisem Digi Tv :) Kdo je poskytovatelem satelitního příjmu? Nebo je teprve v plánu?
Satelitní přijímač je (či bude) HD? Příjem HD programů vyžaduje HD sat. přijímač.

"dvd v HD kvalitě" neznám, to je co? Jako HD rip 720p vypálený na jednovrstvé DVD?! Nebo je to jen klasické DVD, tak jak ho známe z trafiky? :)

XviD filmy sleduje moře lidí, ale např. na svých CRT TV, noteboocích apod, prostě tam, kde i dnes najdou své uplatnění.

P.S. doporučuji tady prolézt pár témat a dostat se malinko do obrazu - na konkrétní dotazy se odpovídá poněkud lépe. :)
Mraky_ (12)|14.11.2009 23:16
[quote=Heartwork;248660]Pod příjmem přes satelit si spousta lidí může představit i na balkóně umístěnou parabolu s nápisem Digi Tv :) Kdo je poskytovatelem satelitního příjmu? Nebo je teprve v plánu?
Satelitní přijímač je (či bude) HD? Příjem HD programů vyžaduje HD sat. přijímač.

"dvd v HD kvalitě" neznám, to je co? Jako HD rip 720p vypálený na jednovrstvé DVD?! Nebo je to jen klasické DVD, tak jak ho známe z trafiky? :)

XviD filmy sleduje moře lidí, ale např. na svých CRT TV, noteboocích apod, prostě tam, kde i dnes najdou své uplatnění.

P.S. doporučuji tady prolézt pár témat a dostat se malinko do obrazu - na konkrétní dotazy se odpovídá poněkud lépe. :)[/quote]

Přijímač bude HD. Filmy budou 720p nebo 1080p a také z trafiky (ikdyž předpokládám, že i tam se brzy doustanou full HD věci) - ale primární je sledování TV v HD.

s těma xvid to byl vtip ;)
MAKcz (205)|15.11.2009 00:23
Cau, jak tu tak ctu, tak nezminujes PC a tedy pripojeni PC k TV. To je nejvetsi argument proti plazme. Takze bych asi doporucil tu plazmu. V HD to bude mit obdobnej obraz, v SD (coz na satelitu stale prevazuje a jeste dost dlouho bude) bude na plazme tez obraz lepsi. Take sport na ni bude lepe vypadat nez na 100Hz LCD. To LCD je v tuhle chvili hezci pouze ve vypnutem stavu, ten panasonic neni krasnej, ale pravdepodobne ti nabidne vyrazne lepsi zazitek.

Doporucuju tu projit fora, je tu hodne lidi co se takhle radilo, ja byl limotovan par parametry, takze sem musel zahodit myslenku 50/60 plazmy od pioneeru i mensiho panasoniku a nakonec sem koupil aspon 200Hz LCD Sony z5500. Ale pokud bych mohl, sel bych do plazmy ;) (ciste subjektivni nazor)
Mraky_ (12)|15.11.2009 00:34
[quote=MAKcz;248669]Cau, jak tu tak ctu, tak nezminujes PC a tedy pripojeni PC k TV. To je nejvetsi argument proti plazme. Takze bych asi doporucil tu plazmu. V HD to bude mit obdobnej obraz, v SD (coz na satelitu stale prevazuje a jeste dost dlouho bude) bude na plazme tez obraz lepsi. Take sport na ni bude lepe vypadat nez na 100Hz LCD. To LCD je v tuhle chvili hezci pouze ve vypnutem stavu, ten panasonic neni krasnej, ale pravdepodobne ti nabidne vyrazne lepsi zazitek.

Doporucuju tu projit fora, je tu hodne lidi co se takhle radilo, ja byl limotovan par parametry, takze sem musel zahodit myslenku 50/60 plazmy od pioneeru i mensiho panasoniku a nakonec sem koupil aspon 200Hz LCD Sony z5500. Ale pokud bych mohl, sel bych do plazmy ;) (ciste subjektivni nazor)[/quote]

Připojení PC k TV by byl už přílišný technický krok :D. - TV je určena pro rodiče mé přítelkyně. Její matka ma navíc problémy se zrakem, proto lepší větší panel a jasné barvy. Jediné, co mě trošku limituje, je čas, TV chtějí objednat co nejdříve, možná už dnes (neděle). A já bych rád, aby nekoupili nějakou zbytečnost a když to budu mít něčím podložený, možná se mi to i podaří :).

Zkusím zkouknout další fóra, kdyby tu ale ještě někdo něco napsal, byl bych rád, I tak díky za reakce.
Jimmy2 (91)|15.11.2009 09:48
Nevim, jestli to vis, ale ta G15, kterou mas ve vyberu ma zabudovany HD satelitni tuner. Takze uz by nepotrebovali zvlast satelit, staci koupit CW modul a napr. Skylink kartu a NOVA HD atd. jim pujdou v pohode a v nejlepsi mozne kvalite.
jarda50 (1424)|15.11.2009 10:30
Mraky s ohledem na to co píšeš o zraku manželčinz matky tak byvch rodiče mnaložil a šup s nimi někde. kde by se sami podívali a mohli posoudit co mjim vyhovuje - obrazově. Přece jen kokat budou oni a každý vidíme jinak.
Mraky_ (12)|15.11.2009 10:43
[quote=jarda50;248684]Mraky s ohledem na to co píšeš o zraku manželčinz matky tak byvch rodiče mnaložil a šup s nimi někde. kde by se sami podívali a mohli posoudit co mjim vyhovuje - obrazově. Přece jen kokat budou oni a každý vidíme jinak.[/quote]

jop to už se stalo a ještě stane - ikdyž teda jak čtu, tak nastavení v prodejně není zrovna to pravé ořechové. Od rána poctivě studuju web, tak jsem už snad i chytřejší.

Každopádně mi prozatím nejlépe vychází ten samsung s LED, verze 7000 (rodičům se líbila). Plasmu moc nevidím, na TV si pouští pohádky malej a klidně tam nechá půl hoďky, hoďku úvodní menu z DVD ... a vypálení bych riskovat nechtěl (ikdyž už jsou proti tomu ochrany, tak nějak pořád nemám důvěru ... ale třeba mi to někdo vyvrátí :).

Pokud jde o tu plasmu, co mám v úvodní nabídce, tak včera byl u nich nějaký známý, dealer oné značky, samsung poslal do háje a nabídl jim právě tohle :D.)

Tak když tak zkuste ještě říct, jestli má ten samsung za ty peníze smysl, či zda je ještě něco lepšího - úhlopříčka je právě těch cca 46.
SPAWN (744)|15.11.2009 12:02
Ja jen nechapu kdyz jsou ty Samsungy tak dobre proc jich je tak moc na aukru? :D Jinak k tvemu vyberu, vzdy je to na tom kdo bude tv sledovat a co bude sledovat. Za druhe, to co sleduejs v kramech je o nicem, doma to vypada opravdu jinka! To je vse co jsem chtel rict.

P.S: v jednom elektru jsem se dival na LED Samsung 8000 a prodavac mi rikal ze je lidi vraci. Co si mam pak myslet? :D
P.S: LED TV vyrabi i Sharp a LG tak se podivej i tam.
Mraky_ (12)|15.11.2009 12:38
[quote=SPAWN;248698]P.S: LED TV vyrabi i Sharp a LG tak se podivej i tam.[/quote]


Jop, koukám a čtu tady na fóru a začíná to převažovat na ten Sharp. Sakra, neporadíte někdo ? :D
SPAWN (744)|15.11.2009 13:04
[quote=Mraky_;248700]Jop, koukám a čtu tady na fóru a začíná to převažovat na ten Sharp. Sakra, neporadíte někdo ? :D[/quote]

Pak mas jeste Philips a to je pry spicka mezi LCD. Ale ve 46'' to bude jina cenova kategorie nez 40tis. :-( Opravdu ti nezavidim...jen bych si dal pozor na to ze kvalitni tv nelze vybrat za 2 dny a jeste pres net. To je prace na radu tydnu ne-li mesicu testovani v kamennych obchodech!!
Heartwork (2358)|15.11.2009 13:12
[quote=Mraky_;248700]Jop, koukám a čtu tady na fóru a začíná to převažovat na ten Sharp. Sakra, neporadíte někdo ? :D[/quote]

Pokud Sharp, tak bych se mrknul na LE700 se 100Hz, protože LE600 (bez 100Hz) jsem měl možnost chvilku potrápit a zdál se mi pomalý - v rychlejších scénách (typicky sport) obraz mazal, ostatně tuto vlastnost LE600 zmiňují i recenze.

Ten Samsung není určitě špatná volba, TV s LED podsvícením mají obvykle nižší spotřebu, větší kontrast, lepší podání černé barvy ...

Na co bych se možná ještě mrknul je model LG LH9000 - LCD TV Full LED podsvícení s Local Dimming, 200Hz, kontrast 5,000,000:1, celkem vybavená a zajímavá TV, za ty prachy - snad by šel případně risknout i nějaký model nižší řady.

Plazmu bych jim asi opravdu necpal. :)

P.S. pro náročnější - můj subjektivní pocit je, že panely Philips a LG, mají trošku problém s černou barvou (black level), ale mohlo se to změnit - to je zajímavé spíše pro ty, co sledují TV v úplné tmě.
Mraky_ (12)|15.11.2009 13:19
Jj ten Sharp asi ta 700, Samsung mi zatím vychází z recenzí nejlépe a to LG jdu zkoumat, uvidíme. Díky za rady.
Heartwork (2358)|15.11.2009 13:28
Rozdíl mezi tzv. Edge LED, které má (nejen) Samsung ve svých letošních modelech a Full LED s Local Dimming (kdy diody zhasínají po segmentech, jak je zrovna potřeba), které má model LH9000, ale i Samsung u svého nejvyššího modelu B8500, který se již začal prodávat v U.S.A.
Mimochodem u mojí A786 mám Full LED s Local Dimming taky a nic jiného už bych nechtěl. :)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

P.S. ještě poznámka k tomu Sharpu - ten se u modelů LE600 a LE700 zastavil někde mezi, má sice Full LED, ale bez Local Dimming (neumí zhasínat po segmentech), to jen tak na okraj. :)
Heartwork (2358)|15.11.2009 13:56
... a ještě dva obrázky :)

LG Direct LED:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

CCFL vs. Edge LED vs. Full LED Local Dimmnig:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[COLOR="Red"]Rozhodnout se musí každý sám.[/COLOR] :)

btw - máme v rodině asi 2 dny Samsung B650 s CCFL, obraz parádní, ale TV nebyla pořizována na primární sledování za tmy, takže asi tak - každý musí zvolit, dle svých potřeb.
Heartwork (2358)|15.11.2009 14:06
... a aby toho nebylo málo - jeden dýchánek LED Local Dimming versus CCFL v přítmí:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Mraky_ (12)|15.11.2009 14:23
uffffff takze díky za zmatení mysli :D. Takže navrch se dostává LG :D.
SPAWN (744)|15.11.2009 14:28
Jeste youtube a mas to komplet. :D
Heartwork (2358)|15.11.2009 14:29
[quote=Mraky_;248723]uffffff takze díky za zmatení mysli :D. Takže navrch se dostává LG :D.[/quote]

... za málo :) Raději si o ní ještě něco vypátrej nebo ji omrkni na vlastní oči - dříve bych si o LG neopřel kolo, ale poslední dobou se celkem hustě zvedají.
garb7 (1189)|15.11.2009 15:14
Původně odesláno od Mraky_ Zobrazit příspěvek
uffffff takze díky za zmatení mysli . Takže navrch se dostává LG .

[quote=Heartwork;248726]... za málo :) Raději si o ní ještě něco vypátrej nebo ji omrkni na vlastní oči - dříve bych si o LG neopřel kolo, ale poslední dobou se celkem hustě zvedají.[/quote]

Nebojte přijde nová řada Sam B8500
Heartwork (2358)|15.11.2009 16:23
[quote=garb7;248733]
Nebojte přijde nová řada Sam B8500[/quote]

Nebojím se, již čekám:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21356

Na Sama B8500 samozřejmě LG LH9000 nemá, ale musíme též přihlédnout k ceně, a tu má bohužel LG za model s Local Dimming, nastavenu bezkonkurenčně - navíc se u nás B8500 nejspíše jen tak neobjeví. :-(((