Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výber HDMI kábla

miro285 (47)|12.11.2009 14:37
Poradí niekto s výberom HDMI kábla? Mám vyhliadnuté 2 značky, profigold a atlona. Káble chcem použiť na prepojenie TV, receivera, blu-ray prehrávača a PS3

+ aký sklápací TV držiak na stenu by ste doporučili s ohľadom na vzdialenosť od steny, aby nedošlo k zalomeniu HDMI kábla. Vstup HDMI do TV je umiestnený proti stene

ďakujem za podnetné návrhy
PaJaSoft (827)|12.11.2009 14:55
Nerekl jsi delku - to quli te "kvalite"... co se tyce umisteni, delaji se primo kabely se zalomenou koncovkou - v tomto pripade to povazuji za nejrozumnejsi reseni (a zalomeni si muzes zvolit pri nakupu) - jsou i reseni, ktere umoznuji ohybat za behu (IMHO zbytecne a drahe). Ke kvalite kabelu zde bylo receno hodne... mam osobni zkusenost s 1m (nebo 1.2m ted nevim) HDMI 1.3 kabelem Hama za nejake 2 stovky a proti PS3 pracuje presne dle ocekavani. (to je jen pripominka, ze ten profigold je 5x drazsi a dela to same (i ve stejne kvalite))
miro285 (47)|13.11.2009 09:17
myslím si že dĺžka kábla nezohráva v tomto prípade úlohu, je tam rozdiel iba v cene, ale budem potrebovať 1-2 m káble

a ono to zase nie je celkom tak, že lacnejšie káble sa vyrovnajú tým drahším, pretože rozdiel v kvalite tam je ... napr. také káble monster majú dátový tok až 13 GB/s, čo si myslím že lacný kábel nedosiahne ani zďaleka, ale cenovo je to už taktiež iná kategória :D

z tých cenovo prístupnejších som si vyhliadol ten profigold, alebo atlonu, preto som sa pýtal, či má niekto s nimi nejaké skúsenosti, prípadne nejaké rady na inú značku
Heartwork (2358)|13.11.2009 10:20
1-2 m?
http://www.krup.cz/ - kabely / HDMI kabely / PremiumCord verze HDMI 1.3b HQ a seš vysmátej jak lečo. :)
PaJaSoft (827)|13.11.2009 10:31
[quote=miro285;248364]napr. také káble monster majú dátový tok až 13 GB/s, čo si myslím že lacný kábel nedosiahne ani zďaleka, ale cenovo je to už taktiež iná kategória :D
[/quote]

Promin rypavou otazku - cim ten datovy tok budes krmit?:-)

Aneb 1080p@60Hz + DTS-MA + HDMI CEC + x.v.Color=.... Tohle ti na 340MHz na 2 metry prenese skoro (!) kazdej...

Ja osobne radsi za 5 let (treba quli 3D budu-li chtit a bude-li treba - udajne PS3 3D bude moci mit updatem FW - si pockam, zatim tomu prilis neverim z duvodu vykonu modulatoru signalu) koupim dalsi kabel za 3 kila nez ted dam litr a mozna mi bude kabel stacit za 5 let.
mph1 (689)|13.11.2009 12:06
(skoro) Vsechno spatne :D
[quote=miro285;248364]myslím si že dĺžka kábla nezohráva v tomto prípade úlohu, je tam rozdiel iba v cene, ale budem potrebovať 1-2 m káble[/quote]Delka kabelu je to jedine, co hraje roli. U dlouhych kabelu (4 a vice m) muze byt drazsi lepsi, ale zaruku nemas. Drahe digitalni kabely jsou urcene k tahani penez z lidi.
[quote=miro285;248364]a ono to zase nie je celkom tak, že lacnejšie káble sa vyrovnajú tým drahším, pretože rozdiel v kvalite tam je ... napr. také káble monster majú dátový tok až 13 GB/s, čo si myslím že lacný kábel nedosiahne ani zďaleka, ale cenovo je to už taktiež iná kategória :D[/quote]Ano, Mercedes jezdi 300 km/h, Ferrari i 360(?). Otazka zni, jestli si kvuli tomu musi kazdy kupovat Ferrari nebo aspon Mercedes? Ale cilovou skupinu samozrejme maji, rika se jim "Rich as hell". Pokud jsi ten pripad, neptej se a jdi nakupovat. Jinak si radeji za usetrene penize kup treba sat, BD nebo PS3 :D
[quote=miro285;248364]z tých cenovo prístupnejších som si vyhliadol ten profigold, alebo atlonu, preto som sa pýtal, či má niekto s nimi nejaké skúsenosti, prípadne nejaké rady na inú značku[/quote]Vem ten Heartworkuv, je vyzkouseny - a to je u HDMI kabelu ten nejdulezitejsi parametr.

Ja bych ti doporucil sve, jsou fakt pekne, stinene, opletene, zlacene konektory, 1,8m za asi 6 USD vc. posty (a jeden trimetrovy s ferity za 13,5 USD - to jsem se prastil pres kapsu). Ale ja je jeste nemam vyzkousene s TV (zatim jen zvuk do AVR), takze zatim zodpovedne doporucit nemohu.
kadett (33)|17.1.2010 11:44
Snad jsem neudělal chybu tímto kabelem premiumCord 10m http://www.softcom.cz/produkt/premiumcord-kabel-hdmi-a-hdmi-a-m/m-10m-zlac-konverze-hdmi-13b/?flist=1 chci na full hd 1080p
mikake (14)|22.1.2010 08:24
jakej doporucujete 5m hdmi? propojeni PC-LCD-TV (LE55B650)
koupil jsem nejakej Belkin 5m asi za 300..
ve full hd se jakoby rozjizdi obraz.. vetsinou pri rychlejsich scenach.. takovej pruh kterej se treba pohybuje nahoru..
kadett (33)|22.1.2010 10:26
Já mám 5m PremiumCord verze HDMI 1.3b HQ a obraz je perfektní,ale nemám srovnání s dražšími kabely za tisíce.Obraz je ostrý a nic mi na něm nevadí.Stál mě jen 212kč.
Antonín (732)|22.1.2010 10:33
1. Obraz nemůže být ostřešjí, nebo barevnější, a to jakýmkoliv kabelem. jsou to digitální data. Ta se nemůžou přenést lépe nebo hůře. Prostě se buď přenesou, nebo nepřenesou. Když se nepřenesou bude do dělat "digitální" efekty, bude obraz tuhnout, bude kostičkovat, ale nebude ani zašumněnější nebo neostřejší.
2. Zařízení spotřební elektroniky žádné data s vysokými přenosovými rychlostmi (zatím) negenerují (a nejspíše ještě deset let to tak zůstane). Jakýkoliv drát HDMI do délky 2m je přenese bez obtíží.
3. Délka kabelu hraje roli, protože kabely evidentně jsou kvalitněšjí a méně kvalitní. Otázka je jenom, jestli je to potřeba. U dlouhých kabelů (10m) a více už se levnější drátmůže projevit tím, že bude docházet k datovým výpadkům. Ale taky nemusí, protože furt jsou to většinou velmi nízké přenosové rychlosti. (ani 1080p v podstatě nic není, většinou to je 1080i, nebo méně.)

2mikake: není mi jasné z popisu, jaké zařízení to dělá, ani kdy, ani jak to vypadá, ale příčinu v kabelu odhalíš dost jednoduše. Půjč si někde na pokus krátký metrový kablík, jakýkoliv, když to zmizí, je to kabelem, pokud ne, je to něčím jiným (a já bych si na to i trochu vsadil).
artam (1147)|22.1.2010 10:53
[quote=mikake;261570]jakej doporucujete 5m hdmi? propojeni PC-LCD-TV (LE55B650)
koupil jsem nejakej Belkin 5m asi za 300..
ve full hd se jakoby rozjizdi obraz.. vetsinou pri rychlejsich scenach.. takovej pruh kterej se treba pohybuje nahoru..[/quote]

U digitalneho prenosu HDMI nezalezi na tom, ci su sceny pomale, alebo rychle. Synchronizacia dat je viazana na pixel clock rate a ked sa signal po ceste rozpadne, tak bud sa na strane prijimaca podari zrekonstruovat datove bloky (pomocou casti dat, urcenych pre samoopravu), alebo sa zahodia a snimok je nepouzitelny a nezobrazi sa.

Keby bol kabel vadny, tak by sa obraz rozpadal (tuhol, sekal, preblikaval cierny) pri statickych alebo dynamickych obrazoch uplne rovnako.

Popisovana "zavada" nesuvisi s kablom, je to typicky problem synchronizacie framerate pri prehravani z PC a suvisi s odlisnym nastavenim vystupu z grafickej karty v porovnani s framerate prehravaneho filmu (napriklad je film s 24fps a vystup z grafiky 60fps).
Problematika je to rozsiahlejsia, je mozne, ze sa tu o tom pise v inom vlakne.
kadett (33)|22.1.2010 11:30
jak zjistím z mkv souboru kolik má film fps?
mikake (14)|22.1.2010 11:57
tak jsem zkusil svuj 3m dvi-hdmi kabel a ten slape v poho... takze to bude asi tim Belinkem
zkusim asi jeste ten premium cord
kadett (33)|22.1.2010 14:02
premiumcord mě jede fakt bezvadně.žádné výpadky nic,na to že má 5m.za ty prachy luxus
PaJaSoft (827)|22.1.2010 16:41
Chodit se drevem do lesa neminim, ale mozna nekomu pomuze toto: http://www.avforums.com/forums/hdmi-cables-switches/831330-hdmi-cables-just-facts.html
MlokCZ (636)|22.1.2010 18:39
[quote=kadett;261604]jak zjistím z mkv souboru kolik má film fps?[/quote]
Každý slušný přehrávač to umí zobrazit (např. v KMPlayeru stiskni tab během přehrávání). Samozřejmě existuje spousta další prográmků, které umí ukázat parametry daného videa, stačí trošku pohledat (z hlavy netuším, k ničemu to nepotřebuju, vše mi ukáže KMPlayer).

No a když jdeš dále a používáš reclock, tak tam to poznáš hned dle barvy ikony reclocku po spuštění, že není zelená. Samozřejmě reclock se nepoužívá kvůli tomu, to je jen jeden z vedlejších přínosů.

Jinak to většinou lze trefit předem jaký bude mít film/seriál fps, trefím se tak v 95% případů bez kouknutí, tedy před puštěním přepnu správně rovnou.
- 1080p filmy jsou v 99% 24fps (23,976 - jestli nastavit na PC 24 nebo 23,976 a jak se s tím poperou hodiny na grafice a jakou frekvencí to jede reálně tu nechci teď rozebírat, to je složitá problematika a kdo o tom nic neví a zajímá ho to, tak doporučuju třeba podrobně přečíst readme reclocku, tam se současně doví i další spoustu zajímavých informací).
- 720p seriály záleží na tom, kde to bylo natočeno; US seriály budou zase 24fps (23,976), evropské budou 25Hz
- nejtěžší je se trefit u SD zdrojů, tam to může být cokoliv
- občas něco může být 30fps (29,97fps)
- zcela vyjímečně i něco jiného
mikake (14)|24.1.2010 10:19
[quote=artam;261596]U digitalneho prenosu HDMI nezalezi na tom, ci su sceny pomale, alebo rychle. Synchronizacia dat je viazana na pixel clock rate a ked sa signal po ceste rozpadne, tak bud sa na strane prijimaca podari zrekonstruovat datove bloky (pomocou casti dat, urcenych pre samoopravu), alebo sa zahodia a snimok je nepouzitelny a nezobrazi sa.

Keby bol kabel vadny, tak by sa obraz rozpadal (tuhol, sekal, preblikaval cierny) pri statickych alebo dynamickych obrazoch uplne rovnako.

Popisovana "zavada" nesuvisi s kablom, je to typicky problem synchronizacie framerate pri prehravani z PC a suvisi s odlisnym nastavenim vystupu z grafickej karty v porovnani s framerate prehravaneho filmu (napriklad je film s 24fps a vystup z grafiky 60fps).
Problematika je to rozsiahlejsia, je mozne, ze sa tu o tom pise v inom vlakne.[/quote]

tak jsem to testoovatl ruzne

a ten 5m kabel dela ty pruhy jen kdyz mam pripojeny oba monitory

mam na GK pripojeny v DVI lcd monitor a v hdmi LCD-TV
kdyz oba a clon.. dela to ty rozjety pruhy
kdyz jen lcd-tv jede to ok
vivid.sk (11472)|24.1.2010 10:32
[quote=kadett;261604]jak zjistím z mkv souboru kolik má film fps?[/quote]
Mediainfo ti bude napomocne pre detailne info konkretnych suborov.
Pokial je to vsak subor z BD, tak je to na 95% 23.976 fps.


updated: ospravedlnujem sa za zbytocny post, nevsimol som si ze vlakno pokracuje na dalsej strane :)
Mlok, to samozrejme vystihol spravne.
PaJaSoft (827)|24.1.2010 11:22
[quote=MlokCZ;261697]
- 1080p filmy jsou v 99% 24fps (23,976 - jestli nastavit na PC 24 nebo 23,976 a jak se s tím poperou hodiny na grafice a jakou frekvencí to jede reálně tu nechci teď rozebírat, to je složitá problematika a kdo o tom nic neví a zajímá ho to, tak doporučuju třeba podrobně přečíst readme reclocku, tam se současně doví i další spoustu zajímavých informací).
[/quote]

Ja bych na kolegu navazal s http://www.ostrogothia.com/video/ a tim, ze ReClock byla v podstate prvni rozumne uchopitelna metoda, jak to z PC aspon trochu rozumne dostat... Bohuzel, i on zpusobuje urcite problemy, ale nejvetsi problemy zpusobuji vyrobci grafik, resp. jejich RAMDACy, ktere se honi za fps ve hrach, ale v A/V oblasti to stoji za starou belu (nevim, jak architektura Fermi, pac to nikdo jeste neotestoval, ale jinak cokoli od ATI, Nvidia spada presne do toho srotu...)
Doktor1962 (214)|25.1.2010 11:38
[quote=miro285;248266]Poradí niekto s výberom HDMI kábla? Mám vyhliadnuté 2 značky, profigold a atlona. Káble chcem použiť na prepojenie TV, receivera, blu-ray prehrávača a PS3

+ aký sklápací TV držiak na stenu by ste doporučili s ohľadom na vzdialenosť od steny, aby nedošlo k zalomeniu HDMI kábla. Vstup HDMI do TV je umiestnený proti stene

ďakujem za podnetné návrhy[/quote]

Ahoj chlape. Napíši ti svoji zkušenost.
Po koupi plazmy a blue-ray přehrávače jsem zapojil HDMI kabel, který byl součástí balení mého satelitního přijímače. A nic. Jen spousta proužků. Tak jsem letěl do krámu a koupil kabel ATLONA a mám pokoj. Funguje i to, že když plazmu přepnu na vstup, kde je BD přehrávač, tak ten se sám zapne a základní funkce jdou ovládat s ovládače TV. Kup si klidně Atlonu, budeš spokojený
jartop (46)|25.1.2010 13:20
[quote=Doktor1962;262076]Ahoj chlape. Napíši ti svoji zkušenost.
Po koupi plazmy a blue-ray přehrávače jsem zapojil HDMI kabel, který byl součástí balení mého satelitního přijímače. A nic. Jen spousta proužků. Tak jsem letěl do krámu a koupil kabel ATLONA a mám pokoj. Funguje i to, že když plazmu přepnu na vstup, kde je BD přehrávač, tak ten se sám zapne a základní funkce jdou ovládat s ovládače TV. Kup si klidně Atlonu, budeš spokojený[/quote]

A jakou máš plasmu a BD?
Antonín (732)|25.1.2010 15:36
[quote=Doktor1962;262076]Ahoj chlape. Napíši ti svoji zkušenost.
Po koupi plazmy a blue-ray přehrávače jsem zapojil HDMI kabel, který byl součástí balení mého satelitního přijímače. A nic. Jen spousta proužků. Tak jsem letěl do krámu a koupil kabel ATLONA a mám pokoj. Funguje i to, že když plazmu přepnu na vstup, kde je BD přehrávač, tak ten se sám zapne a základní funkce jdou ovládat s ovládače TV. Kup si klidně Atlonu, budeš spokojený[/quote]

Téměř určitě popsaná situace nemá nic společného se značkou kabelu.
Ledaže je to skruytá reklama. Jinak vůbec nic.
Příkazy pro zapnutí po CEC sběrně půjdou po každém drátu, snad i zvonkovém...:-)

2mikake:
to vypadá spíše na nějakou zemní smyčku, jestilže předpokládám, že to v zapojení obou kabelů dělay všechny kabely v různcýh kombinacích...ale pokus je popsán dost šetrně, co do počtu slov, tak nechci hádat, co to vlastně dělalo.

Definitivně však platí, že pro dostupná video data (ze satu 1080i, z ostatních zařízení většinou taky 1080i, spíše výjimečně něco je 1080p, ale i to je nula nula nic) s přenosovými rychlostmi v řádu maximálně 10-30Mbps vyhoví každý drát s označenám HDMI. Zejména pokud jsou to 1-2m kabely.
Kvalita kabelu hraje při těchto nízkých přenosových rychlostech roli až někde přes 10m, a i tam funguje každý noname...ona to totiž není nijak složitá věc. Každý blbý síťový drát přenese 100Mb/s i na vzdálenosti desítek metrů - nevšimli jste si? A z hlediska použitého drátologického principu jsou ty dráty docela stejné.

Nenechte se blbnout.
Je to je horší podvůdek, než se SCARTy, kde aspoň samostatné stínění mělo svůj rozumný smysl (ale zase neměly smysl zlacení konektory).
Co není na HDMI kabelech úplně stejné jsou konektory, a HDMI je na kvalitu "konektorování" docela háklivé. Není to úplně jedno.
Dovedu si představit, že by to mohlo mít něco společného s doktorovým zážitkem, který pokud nebudu považovat za skrytou reklamu, by mohl znamenat, že ten konektor prostě vůbec nebyl patřičně zasunutý. To jsem už viděl.
PaJaSoft (827)|25.1.2010 15:44
[quote=Antonín;262133]
Definitivně však platí, že pro dostupná video data (ze satu 1080i, z ostatních zařízení většinou taky 1080i, spíše výjimečně něco je 1080p, ale i to je nula nula nic) s přenosovými rychlostmi v řádu maximálně 10-30Mbps vyhoví každý drát s označenám HDMI. Zejména pokud jsou to 1-2m kabely.[/quote]

No az na to, ze tim kabelem leti data s objemem asi tak 100x vetsim (radove Gbps - je to nekomprimovany bitstream!)...:)

Jinak plne souhlasim... Jen ten chleba se lame okolo 7m... Presto i za 10m kabel neni treba davat vice jak +/- 500,- voci....

Ale kdo chce Atlona nebo MonsterCable a dobrovolne sponzorovat kapitalisty, ma moznost, priste se hlasim do rady o prispevek ja...:)
SPAWN (744)|25.1.2010 16:27
Ja myslim ze mi bude stacit na STB DVB-S2 kabl ''Hama'' 1m. Vse pak ostatni jisti wifi. :D
jartop (46)|25.1.2010 16:42
Jak HDMI, tak optiku jsem použil Hamu - mezi sat, plasma, avr i BD a no problem...
Doktor1962 (214)|25.1.2010 17:01
[quote=jartop;262098]A jakou máš plasmu a BD?[/quote]

Mám v podpisu dole.

tady https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=254339#post254339 se podívej na můj obraz. Docela se na to dá koukat
Doktor1962 (214)|25.1.2010 17:05
[quote=Antonín;262133]Téměř určitě popsaná situace nemá nic společného se značkou kabelu.
Ledaže je to skruytá reklama. Jinak vůbec nic.
Příkazy pro zapnutí po CEC sběrně půjdou po každém drátu, snad i zvonkovém...:-)

[/quote]


Nevím, proč píšeš o skryté reklamě. Jen jsem napsal, že není kabel jako kabel. Že ten co je přibalený k přístroji, nemusí být vždy připojitelný k přístrojům ostatním A že jsem koupil zrovna Atlonu? Mohl jsem zrovna koupit něco jiného a mohlo to chodit také a napsal bych sem stejně to, co jsem koupil..
Antonín (732)|26.1.2010 13:28
[quote=Doktor1962;262161]Nevím, proč píšeš o skryté reklamě. Jen jsem napsal, že není kabel jako kabel. Že ten co je přibalený k přístroji, nemusí být vždy připojitelný k přístrojům ostatním A že jsem koupil zrovna Atlonu? Mohl jsem zrovna koupit něco jiného a mohlo to chodit také a napsal bych sem stejně to, co jsem koupil..[/quote]

Ta rada není odborná, neplatí a nebylo by dobré, kdyby se jí kdokoliv bezhlavě řídil.
Jsou dvě možná vysvětlení:
a. moc tomu nerozumíš
b. je to účelově zkreslené.
Já nevím, které z nich platí.
Kupovat drahé kabely HDMI pro diskutované účely je každopádně úplně ale úplně zbytečné. Nic to nepřinese. leda odnese peníze. Teze o vhodnosti kabelu pro některé přístroje je úplně mylná (s výjimkou možné již zmíněné otázky konektoru.)
Doktor1962 (214)|26.1.2010 17:54
[quote=Antonín;262330]Ta rada není odborná, neplatí a nebylo by dobré, kdyby se jí kdokoliv bezhlavě řídil.
Jsou dvě možná vysvětlení:
a. moc tomu nerozumíš
b. je to účelově zkreslené.
Já nevím, které z nich platí.
Kupovat drahé kabely HDMI pro diskutované účely je každopádně úplně ale úplně zbytečné. Nic to nepřinese. leda odnese peníze. Teze o vhodnosti kabelu pro některé přístroje je úplně mylná (s výjimkou možné již zmíněné otázky konektoru.)[/quote]

Možná to nedokáži tak okecat jako ty, možná tomu ani tolik nerozumím, ale jedno vím jistě, nikdo tady tomu klukovi neporadil, co si má koupit za ten kabel. Na nic jiného se neptal. Řekl jsem jen svoji zkušenost a to co používám. Pochybuji, že ten kluk chtěl odborné vysvětlení. Chtěl jen vědět, co si má koupit.
Doktor1962 (214)|26.1.2010 17:57
Teď koukám, že už sem ten kluk ani nenapsal. Vůbec se mu nedivím
jartop (46)|26.1.2010 18:00
[quote=Doktor1962;262160]Mám v podpisu dole.

tady https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=254339#post254339 se podívej na můj obraz. Docela se na to dá koukat[/quote]

No jo...přes strom jsem neviděl les! Zajímavé - já mám TV i BD Pana, ale nějak mi to přes kabel nekomunikuje. Musím zapnout oboje zvlášť...
Doktor1962 (214)|26.1.2010 18:17
[quote=jartop;262407]No jo...přes strom jsem neviděl les! Zajímavé - já mám TV i BD Pana, ale nějak mi to přes kabel nekomunikuje. Musím zapnout oboje zvlášť...[/quote]

Ten Pioneer má funkci HDMI Control. Nevím jak to má BD Panasonic. Jdou mi ovldat základní funkce jako je play, přetáčení, stop na ovladači plasmy. Ale musí to být přepnuté do polohy TV, ne DVD/VCR
jartop (46)|26.1.2010 18:33
[quote=Doktor1962;262410]Ten Pioneer má funkci HDMI Control. Nevím jak to má BD Panasonic. Jdou mi ovldat základní funkce jako je play, přetáčení, stop na ovladači plasmy. Ale musí to být přepnuté do polohy TV, ne DVD/VCR[/quote]

Psal jsi - Funguje i to, že když plazmu přepnu na vstup, kde je BD přehrávač, tak ten se sám zapne a základní funkce jdou ovládat s ovládače TV.
Základní ovládání mi jde také, ale nejde mi automatické zapnutí BD při přepnutí vstupu na TV.
Doktor1962 (214)|26.1.2010 18:50
[quote=jartop;262413]Psal jsi - Funguje i to, že když plazmu přepnu na vstup, kde je BD přehrávač, tak ten se sám zapne a základní funkce jdou ovládat s ovládače TV.
Základní ovládání mi jde také, ale nejde mi automatické zapnutí BD při přepnutí vstupu na TV.[/quote]

Hm, tak to ti neporadím. Nevím jestli tvůj BD tohle podporuje.Když koukám do návodu, tak to platí pro značku Pioneer s podporou funkce HDMI control, ale funguje to i s mým panákem. Víc ti k tomu fakt neřeknu, proč to nejde i u BD Panasonic.

Ještě jsem tu našel, že při použití standardního kabelu HDMI a ne High speed HDMI Transsmission, nemusí funkce HDMI Control fungovat správně
jartop (46)|26.1.2010 18:56
[quote=Doktor1962;262414]Hm, tak to ti neporadím. Nevím jestli tvůj BD tohle podporuje.Když koukám do návodu, tak to platí pro značku Pioneer s podporou funkce HDMI control, ale funguje to i s mým panákem. Víc ti k tomu fakt neřeknu, proč to nejde i u BD Panasonic.

Ještě jsem tu našel, že při použití standardního kabelu HDMI a ne High speed HDMI Transsmission, nemusí funkce HDMI Control fungovat správně[/quote]

Je tam HDMI CEC (Viera Link)... Tak by to mělo chodit. Otázkou je, zda je tato funkce vůbec k dispozici...
Doktor1962 (214)|26.1.2010 19:05
[quote=jartop;262415]Je tam HDMI CEC (Viera Link)... Tak by to mělo chodit. Otázkou je, zda je tato funkce vůbec k dispozici...[/quote]

Musíš to prokoumat s návodem od BD. Teď jsem zkusil zmáčknout Viera link na tv a objeví se menu ovládání Viera Link a v okýnku je napsáno "Přehrávač". pokud zmáčknu OK, ak se zapne BD
jartop (46)|26.1.2010 21:36
[quote=Doktor1962;262417]Musíš to prokoumat s návodem od BD. Teď jsem zkusil zmáčknout Viera link na tv a objeví se menu ovládání Viera Link a v okýnku je napsáno "Přehrávač". pokud zmáčknu OK, ak se zapne BD[/quote]

Hmm...jsem lama. Tak zmačknu Vlink a funguje to (jen mám BD taženej přes AVR, takže BD se spusti, ale už mi nepřepne obraz - což je jasné). Za daného stavu - zmačknout Vlink je stejné, jako na ovladači spustit BD a přepnout vstup...
Milan+ (48)|26.1.2010 21:55
Tak jsem včera koupil kabel HDMI Sencor 2,5m,zlacené konektory a nepoznávám rozdíl oproti 1,5m kabelum výše zminovaným.Takže opravdu to bude jen cena.
Antonín (732)|28.1.2010 09:14
Milane, kdysi Tomáš vkládal prsty do Kristových ran...
Doktore, neznalá rada je horší, než žádná rada!

K tomu CEC a ovládání propojených přístrojů.
1. CEC jsou dva dráty v HDMI. Je to řídící spěrnice, dají s po ní posílat příkazy, v prvním přiblížení podobně jako po sériovém portu. Tady je definice http://www.hdmi.org/pdf/whitepaper/DesigningCECintoYourNextHDMIProduct.pdf
2. Není jeden standard příkazů CEC. Prostě není. Každý výrobce si to dělá jak chce a vzájemně ty příkazy nejsou zcela totožné. Je to škoda, ale je to tak. Možná se to postupně změní, protože to je nebetyčná pitomost.
3. Přístroje stejného výrobce budou tedy komunikovat kompletně, protože používají stejnou sadu příkazů (např Pioneer, Panasonic, Sony, Samsung). Ostatní výrobky budou dělat jenom to, co si vzájemně porozumí. Neznám přístroj, který by uměl vybrat a nastavit CEC, třeba jako VieraLink, nebo SamsungA, ale to přijde.)
4. Bohužel tohle je trauma, protože není jeden výrobce vhodný pro všechny přístroje.