Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 51

Téma: Notebook na střih videa- vaše zkušenosti?

Nováček Avatar uživatele maron
    Registrace
    May 2005

Ahoj lidi,
    mám dotaz, jestli někdo stříháte video na ntb. Potřebuji si pořídit ntb a tak mne napadlo, že bych si s ním mohl ukrátit čas stříháním videa i mimo domov. Možná by šlo jen o editaci a rendrování bych dělal na stolním PC- ještě nevím.
    Jaké by měl takový ntb vypadat?
    Díky za názory a zkušenosti.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2006

Ještě je třeba doplnit jak a co budeš stříhat, tedy jestli SD, HDV, HD. Jestli je předpoklad, že to budou i nějaké šílenosti typu AVCHD. Jaký SW budeš používat, atd...

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

trebars Macbook (pro) je dobra volba

Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od MIHI Zobrazit příspěvek
    Ještě je třeba doplnit jak a co budeš stříhat, tedy jestli SD, HDV, HD. Jestli je předpoklad, že to budou i nějaké šílenosti typu AVCHD. Jaký SW budeš používat, atd...
    Tak, zatím mám jen takovou stařenku: D8 (takže asi SD, že?)a používám Pinnacle Studio 9CZ. Časem si pořídím něco jiného (kameru i softw.), ale ještě nemám jasnou představu. Vývoj pokročil od mého posledního nákupu kamery strašně daleko a mám co dohánět (informace...)
    Ten noťas ale potřebuji koupit co nejdříve. Pokud můžete dát tip na něco konkrétního, budu rád.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2006

Střílení od boku je trochu nešťastné ale zkusím to Můžu doporučit ThinkPady (řady Z, R). Nevím jestli je to tvůj šálek kávy, ale jsou to dobré stroje. Druhý tip je konkrétní a to Dell XPS M1530. Výborný multimediální notebook, který má všechno co má mít, šlape jak hodinky a jako bonus je i parádní design Střih videa na něm není problém, zvládne i Avid. Určitě doporučuji.

Registrace
    May 2005

To: MIHI...
    Ty na něčem podobném děláš a máš nějaké konkrétní zkušenosti?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2006

Ano, samozřejmě to doporučuji z osobní zkušenosti. Nejvíce znám Thinpad z60m a ten Dell XPS. Samozřejmě jejich výběr jsem taky dlouho řešil a pokud bych měl volit, tak v současné době bych určitě volil ten Dell.

Registrace
    May 2005

Ale ten Dell je teda pořádná kupa peněz... Jsem si myslel, že bude stačit 15-20tis. Na tom ntb bych chtěl jen dělat editaci a pak ten projekt přesunout do stolního PC a tam pak rendrovat. V podstatě bych tím sledoval využití mrtvého času v práci...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2006

Tak to ti asi moc neporadím, nic konkrétního v této cenové kategorii neznám. Jen obecně ti řeknu co si myslím, že by takový ntb měl mít. Samozřejmě kromě výkonného procesoru a dostatku rychlé operační paměti (aspoň 4GB, ale tu není problém doplnit) bych nepodceňoval grafickou kartu (integrovanou nebrat). Po špatných zkušenostech s ATI bych šel do nějaké Nvidie s pamětí alespoň 256MB (512 potěší). Jasně že velký disk (s nejméně 5400rpm, 7200 potěší). Minimálně 3 USB jsou snad samozřejmostí, stejně tak WiFi a Bluetooth, rozhodně nezapomenout na FireWire(!!!) a HDMI. Display 15,4 palců, rozlišení 1680x1050 a tak dále...
    Tak to je takový můj subjektivní pohled na věc, ty si musíš priority určit sám

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

přesně jak píše MIHI, já se teda nechal zlákat do HP Pavilionu, ale co bych obecně doporučil, tak je procesor C2D někde nad řadou T7xxx, osobně mám P8600 a procesor je za tu cenu zlatý, 4GB RAM jsou akorát, disk 250GB a víš, FireWire bez pochyby a hlavně ať už to budou Visty nebo W7, tak ořezat systém a vypustit zbytečnosti jako Aero apod. GK mám GeForce 9600M tuším 512MB, určitě bych se snažil o minimálně 256MB, značku si asi vybere každý podle sebe, takže nebudu říkat, že ten či onen je lepší...ještě plánuju přikoupit k notebooku externí disk, dobrá věcička, hlavně na tahání mezi stolním PC a notebookem

Registrace
    May 2005

Teda pánové, vy to do mne perete! Nic ve zlém, myslíte to dobře...
    Tak jak vidím, mám značně zkreslené představy. Rozhodně jsem si nemyslel na tak výkonnou mašinu.
    Můj stolní PC, na kterém dělám filmy je o dost slabší, než tady doporučujete a jde to na něm OK.
    Mám C2D E6300 1,86GHz, 4GB RAM, ale šlo to docela OK i na 2GB.
    VGA mám ATI Saph.Radeon 256mb...Jo, ale četl jsem, že ta grafika není až tak moc důležitá, protože to dělá jen CPU a RAMka- možná jsem to ale špatně pochopil. Filmy dělám na Pinnacle 9CZ, ale to už jsem psal...

Tak, že mi přijde zbytečný takováhle nabušená mašina, ale líbila by se mi, to zase jo. Tak nevím...
    Asi by bylo levnější ty: ThinkPady (řady Z, R), že?

PS: MIHI-tu řadu Z jsem na Lenovo ThinkPad nenašel... Který model jsim měl konkrétně na mysli?
    A co se týká té "kávy", tak nemusím zrcadla a jiné blbosti...
    Naposledy upraveno uživatelem maron: 12-11-2009 v 23:14

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2006

Zrcadla taky nežeru Mysli trochu dopředu, budeš mít třeba novou kamerku, nebo ti dá někdo záznam z novější kamerky na sestříhání. Pokud to bude AVCHD, tak budou 4GB RAM nutností... S tou grafikou, právě že když máš tu správnou grafiku, tak to nedělá jen CPU a RAMka ale pomáhá tomu právě grafika (je to přece jen video, tak by se to slušelo). Proto doporučuji nVidii, mám pocit, že je více podporovaná. Záleží jaký máš/budeš mít sw (asi se z té Pin. 9 posuneš časem dál), ale tu akceleraci bych nepodceňoval, je to obrovský rozdíl. Mimochodem podívej se např. na minimální požadavky pinnacle studio http://www.exac.cz/Pinnacle/product5...14ultimate.php
    Jo ta řada Z už není Taky jsem už sto let za opicema))
    Prostě při výběru nezapomeň, že existují i hrůzy jako AVCHD...

Registrace
    May 2005

Ach jo... včera jsem udělal podobný dotaz na EXAC.cz a jen pro zajímavost:

...notebook na HDV- Podívejte se například na minimální a doporučenou konfiguraci Studia (20-30tis )
    notebook pro AVCHD- bude potřeba notebook s čtyř jádrovým procesorem Intel Core 2 QUAD nebo i7 na frekvenci 2,66GHz a vyšší- cca 70tis a výše...

Tak nevím... Co jsem koukal na nějaké kamery, tak všechny to skoro všechny sypou do AVCHD...

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od maron Zobrazit příspěvek
    Tak nevím... Co jsem koukal na nějaké kamery, tak všechny to skoro všechny sypou do AVCHD...
    kameru HV40 ... a obejit ten jejich "scam", ceny ted trochu spadly, AVCHD je tahani penez z lidi, nic jineho ...kamera dobre poslouzi ...

Registrace
    May 2005

Ahoj lidi,
    když jsem si stavěl poslední PC na střih videa, tak mi to přišlo podstatně jednodušší...

Zaujala mne Toshiba Satellite A500-1C0
    http://ce.computers.toshiba-europe.c...ibaShop/false/
    Co na ni říkáte?

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Notebook na střih HD videa do 15 tis. kč??
    Od Palib v sekci Editace videa
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 04-05-2012, 19:39
  2. Plazma: Panasonic TX-P55VT30E problém nepravidelné bzučení a vaše zkušenosti
    Od spacerer v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 21-04-2012, 08:16
  3. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 08-09-2010, 20:21
  4. Notebook na strih
    Od VideoP v sekci Editace videa
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 27-12-2007, 16:59
  5. IDE HDD Hitachi (IBM) -vaše zkušenosti?
    Od Nasty_tvf v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 49
    Poslední příspěvek: 10-02-2006, 09:49