Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

50 Kc DVD, hrajou vam?

ai (2993)|7.11.2009 16:37
Jake mate zkusenosti z prehravanim tech 50Kc DVD na Popcorn hour, Xtreameru, e Gratu, WDTV Live ? Hrajou vsechny ? Uz me to prestava bavit, dovezted tu mam dalsi hromadu novych DVDcek a asi polovina (vylucne pro decka) to hlasi u WDTV nepodporovany format.

Vim da se to odstranit prepsanim VOB na m2ts, ale jak rikam, pribyva toho, a navic nejsou videt menu...
StD (8612)|7.11.2009 18:08
To je naprosto běžný, neřkuli typický jev, viz třeba tady
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/21376-kandidat-na-czech-smejd-dvd-velky-waldo-pepper-northvideo
Navíc bývají špatně slisované, tudíž je žádoucí urychlený rip, demux a remaster (pokud to za to stojí). Teď jsem si třeba naposledy koupil The Aviatora (antikomunistu zrovna od "Krutého Práva", to je Absurdistan...) a hrálo z něj jen menu, jak najel film, tak schluss, finito... zádrhy/zádrhel... Ještěže ho mám už dávno odjinud.
Pytkin (7947)|7.11.2009 20:10
ai : ved na tych DVDciek je tak vela sraciek pred filmom/rozpravkou , ze sa to aj tak priamo prehravat neda .. hodis do PC , vytiahnes len main title v ifoedite a nakopirujes na popcorn .. a spokojnost ..
ai (2993)|7.11.2009 20:13
no ja myslim asi neco jineho, vadne DVD se taky vyskytly, asi z 50ks dva kusy, kaslu na to, ale treba, zkopiruju VIDEO_TS na HDD, v PC to hraje ale WDTV prehravac to neprehraje, neco mu tam vadi, zobrazi to napis , ze tento format nepodporuje, zrejme jeho bug, nevim. Priklad , mam tu novou varku, 30ks, z tak 20 ks DVD pro decka, tak zhruba polovina nejede, a jedna zajimavost z 10 titulu pro dospele hrajou vsecky, fakt nevim co se deje v tomhle pripade, ozna to je nahoda (hromska), nebo je tu neco jineho. Fakt je ten , ze od stejneho vydavatele, neco WDTV prehraje (je to HDD prehravac, nejde o DVD prehravac) a jiny titul od stejneho dodavatele neprehraje, hlasi , nepodporovany format.

Uprava ztruktury nepomohla (skok hned na titul apod.), zrejme ma WDTV nejaky bug, hleda titul nebo co (neprehrava menu) a nenajde ho , tak hodi tu hlasku, nevim, prave proto se ptam jestli uzivatele popcornhour nebo eGreat, Xtreameru jake maji zkusenosti ...
ai (2993)|7.11.2009 20:15
Pytkin - davam to na HDD pres AnyDVD, kde ten upravi strukturu, aby to skocilo na title menu
StD (8612)|7.11.2009 20:21
[quote=ai;247466]...[/quote]
Hodil jsem link na tento thread jednomu z těch, co to vyrábějí. Možná ti k tomu poví více - já osobně mám názor ten, že je to o lidech, kteří to neumějí a na posledním místě jako vždy o penězích...
Já už nad některými zlomil hůl a od některých produkčních studií prostě placky nekupuji. [SIZE="5"]Jak vidím firma XY, tak NEBRAT!!![/SIZE]
ai (2993)|7.11.2009 20:43
ale jo, par vadnych kusu muze byt, to neovlivnim, ale znova, sorry za spatny nazev vlakna, me jde o neprehratelnosti na WDTV te kopie VIDEO_TS, ktera je v PC prehratelna, jde mi o to, jestli stejne neprehratelne VIDEO_TS je prehratelne na jinem prehravaci
StD (8612)|7.11.2009 21:01
[quote=ai;247473]ale jo, par vadnych kusu muze byt, to neovlivnim, ale znova, sorry za spatny nazev vlakna, me jde o neprehratelnosti na WDTV te kopie VIDEO_TS, ktera je v PC prehratelna, jde mi o to, jestli stejne neprehratelne VIDEO_TS je prehratelne na jinem prehravaci[/quote]

No právě proto jsem psal, že jsem mu hodil ten link, protože oni si to opravdu předem na různých playerech testují (tedy ti slušní, co dělají dobrou práci, byť někdy ze zdrojů, které nemohou ovlivnit). Bylo by dobré napsat přesně o jaké tituly/produkci se jedná. Ono by to možná zajímalo i Organizaci na ochranu spotřebitelů, kdyby se v tomto směru udělala trošku analýza... jinak je to opravdu o vyhazování peněz za zmetky.
ai (2993)|7.11.2009 21:10
namatkou ....prehravac WDTV neprehraje tyto tituly:
Miramax: Noddy,3, Noddy6
60 nejlepsich vecernicku : Vydrysek, Mach a Sebestova na prazdninach
Extra: Rexik
Vapet: Franklin a jeho dobrodruzstvi 2
Vapet:Flipper & Lopaka


ale zase WDTV prehraje od stejnych distributoru:
60 nejlepsich vecernicku: Jaja a Paja1
Vapet: Air buddies
a dalsi

ci-li je to zrejme problem WDTV ne tech distributoru (muzu se mylit), snazim se zjistit, jestli uzivatele jinych HDD playeru maji problem prehrat ty VIDEO_TS kopie nebo ISO kopie
StD (8612)|7.11.2009 21:16
Nic z toho nemám, abych mohl ověřit - co by taky takového mohlo u mne dědka být - v každém případě to sem piš, ať to prubnou ostatní.
Od Vapetu mám snad max. dva tituly a ty mimo to, že byly dělaný z DigiBet 4:3 ničím obzvlášť nevynikaly. S Miramaxem nebývaly problemy s komerčními tituly, ale pozor, ten problemový The Aviator u mne je taky z jejich produkce... (tam odstraňovali tu původní ochranu...)
Pytkin (7947)|8.11.2009 01:57
Ai : ja si vzdy vytiahnem len film a nidky s tym popcorn nemal problem ..
marty22 (53)|8.11.2009 10:29
Podle me to dela jen WDTV ,mel jsem ho a u tech vecernicku a treba krtka mi to delalo taky.Ted mam xtreamer a kamarad popcorn a na obou jedou v pohode.Kazdopadne reseni krome prepsani vobu na m2ts jsem nenasel.
vomic (671)|8.11.2009 11:21
není to problém HD přehrávačů ale těch DVD, zrovna včera jsem koupil dceři PAT a MAT 5 a nepřehrál mi to ani nový DVD 888EX od Panasonicu, DVDčko letělo do koše a půl hodiny jsem utěšoval dcerku :)
jarino1978 (8045)|8.11.2009 11:44
No ja tieto DVD rozlišujem na 2 časti. Jedna časť, to sú tie "papierové" disky a druhá časť, to sú tie "normálne" disky. Trošku mi to pripomína časy, keď sme povinne na ZŠ odoberali Vysolije kartinky, kde boli tie fóliové platne..Vydržali hrať 4-5x ( ale pre tie hnusné ruské pesničky to bolo aj tak jedno ).
Takže ja tie papierové DVD ani nekupujem, pretože sa mi ten disk raz zdeformoval od tepla v PS3 a dalo mi to kopec roboty, aby som ho z mechaniky dostal.
Úspešnosť prehratia tých normálnych je u mňa 90%, zopár diskov muselo ísť do PC na úpravu.
Ináč stačí urobiť slepý test na 2 rôznych stolových prehrávačoch, trebárs jeden nech je DVD player a ten druhý nech je media tank, a je vybavené...
ai (2993)|8.11.2009 16:08
[quote=marty22;247518]Podle me to dela jen WDTV ,mel jsem ho a u tech vecernicku a treba krtka mi to delalo taky.Ted mam xtreamer a kamarad popcorn a na obou jedou v pohode.Kazdopadne reseni krome prepsani vobu na m2ts jsem nenasel.[/quote]
dobra zprava ...
666dia (476)|8.11.2009 16:16
vomic
máš si koupit pořádnej přehrávač a ne Panasonic...

ai
ani spousta přehrávačů nedokáže skočit z first play do Title menu...to bude ten problém...
Pytkin (7947)|8.11.2009 16:18
nehovorte mi , ze ked z toho Dvd vytiahnete len holy film , ze to WDTV neprehra .. ak ne , tak je to pekna srajda , ten WDTV ..
ai (2993)|8.11.2009 16:37
[quote=Pytkin;247571]nehovorte mi , ze ked z toho Dvd vytiahnete len holy film , ze to WDTV neprehra .. ak ne , tak je to pekna srajda , ten WDTV ..[/quote]

hold on, to musim zkusit, az bude cas prezenu Shrinkem problemove tituly ....
666dia (476)|8.11.2009 18:28
Pytkin
no holej film půjde...tam nemá být jaký problém....
ai (2993)|8.11.2009 18:43
...no nejde, ..prejel jsem to Shrinkem na holy film, neco v tom videu je, co mu nesedi ve VOBU, prepsani na m2ts a jede to, je to WDTV bug zrejme, jak pise marty22, jinde mu to jede
StD (8612)|8.11.2009 18:48
[quote=ai;247595]...no nejde, ..prejel jsem to Shrinkem na holy film, neco v tom videu je, co mu nesedi ve VOBU, prepsani na m2ts a jede to, je to WDTV bug zrejme, jak pise marty22, jinde mu to jede[/quote]

A nemá zrovna tohle zavřený GOPy v m2v streamu? (Closed GOPs) Analyzoval jsi to nějak?
ai (2993)|8.11.2009 19:09
ma to closed GOP, I-BB-P-BB-P-BB-P-BB
StD (8612)|8.11.2009 19:18
[quote=ai;247600]ma to closed GOP, I-BB-P-BB-P-BB-P-BB[/quote]

Tak u toho zkus resetovat TimeStamp (výchozí čas 1. GOPu na 00:00:00.00) a Zero Broken Link-Flags. Obojí přeuložíš najednou v ReStreamu a udělá je otevřené - zkontroluj současně, jestli to má správně DAR - někteří mágové neumí dobře nastavit ani to...
ai (2993)|8.11.2009 19:22
je to 1. title Noddy6 od Miramax
gspot.png mediainfo.png
StD (8612)|8.11.2009 19:40
[quote=ai;247603]je to 1. title Noddy6 od Miramax[/quote]

No z toho GSpotu (detail) je to evidentně vidět, že to je ClosedGOP - otevřený jsou graficky úplně jiné struktury = šikmo napříč vzhůru značky I-framů nepravidelně. PAR a DAR to má zdá se dobře. Nevím, jestli zrovna tohle 666dia má, aby to mohl prubnout.

Otevřený GOPy vypadají typicky takto, viz příloha
GSpot_Tollkuehne_M_dicontinuity1.jpg
ai (2993)|8.11.2009 19:45
[quote=StD;247601]Tak u toho zkus resetovat TimeStamp (výchozí čas 1. GOPu na 00:00:00.00) a Zero Broken Link-Flags. Obojí přeuložíš najednou v ReStreamu a udělá je otevřené - zkontroluj současně, jestli to má správně DAR - někteří mágové neumí dobře nastavit ani to...[/quote]
-tak jsem z upraveneho m2v a stareho AC3, udelal DVD (DVD Maestro) a nic, furt to neprehraje
-pro jistotu jsem to zkusil i ten puvodni m2v a AC3 zmixovat na DVD v Maestru a taky nic
StD (8612)|8.11.2009 19:51
[quote=ai;247608]... a nic, furt to neprehraje[/quote]
Tím myslíš to WDTV? Na PC to hraje? Jestli ano, tak to jsem se svými rozumy v koncích. Jedině to ještě zkusit reenkodovat, ale to je tak pro pokusy a ne to dělat u každé placky za 2 dolary.
ai (2993)|8.11.2009 20:04
JEN a POUZE WDTV, v PC to je OK, jak pisou jini, zrejme i jine HDD playery to zvladaji,
ja to NECHAVAM byt, prejmenuju ty VOBy na m2ts a jede to, prehrava je ve sledu, ovsem je to opruz, ten WDTV nemam pripojeny pres LAN, musim HDD odpojit ,pridat na PC prepsat atd., . Je cas se po vanocich podivat po nejakych jinych prehravacich co prehraji i s menu a jak tu naznacili marty22 nebo Pytkin ty to zvladaji bez problemu ...StD diky za snahu


vice tech neprehratelnych titulu na WDTV, co tak ted rychle zjistim:

Miramax: Noddy,3, Noddy6
60 nejlepsich vecernicku : Vydrysek, Mach a Sebestova na prazdninach
Extra: Rexik
Vapet: Franklin a jeho dobrodruzstvi 2
Vapet:Flipper & Lopaka
Zeme pohadek: Krtek a kalhotky a vyber dalsich dobrodruzstvi
a uz tituly, kde nezjistim vydavatele,
Bob a Bobek2
Ferda Mravenec 1 a 5a6
Kremilek a Vochomurka 4
Maxipes Fik
Pane Pojdte si hrat 1
Pane pojdte si hrat 2
Spejbl a Hurvinek
StD (8612)|8.11.2009 20:13
Dobrý, nech to tady otevřený a přidávej další. Ale to jiní useři toho zázraku nemají podobné potíže? USprodukci DVD to hraje bez problemu?
Authoringové chyby jsou a budou, ale tohle je evidentně chyba zdroj/přehrávací zařízení - těmhle koncům bych to přinejmenším v dobrém sdělil.
666dia (476)|8.11.2009 22:32
taky bych řekl, že je to v tom WDTV....

Vapety jsme dělali my...ty jsou v pohodě....
60 večerníčků dělal Denis...nevím, jakej tam mají encoder....ale myslím, že bude taky OK....
Pytkin (7947)|9.11.2009 00:09
hmm .. ak reauthoring v maestre nepomohol , tak to bude daky problem realne v tom streame .. zaujimave , ze je WDTV na to taky citlivy .. i ked je divne , ze zmena pripony na m2ts mu staci a uz to hra .. to je fakt daky seriozny BUG ..

Inak v shrinku sa da nastavit aby nedelil titul na 1G VOby .. to moze pomoct , aby bol film v jednom fajle ..
ai (2993)|9.11.2009 00:40
[quote=666dia;247664]taky bych řekl, že je to v tom WDTV....

Vapety jsme dělali my...ty jsou v pohodě....
60 večerníčků dělal Denis...nevím, jakej tam mají encoder....ale myslím, že bude taky OK....[/quote]
hosi, dobry, ja si nemyslim, ze je to problem v authoringu, ze je to WDTV vec, firmware ci co ...
ai (2993)|13.12.2009 02:31
WDTV Live uz prehrava ty DVD vsechny, 1.01.11 firmware, bez menu , vsechny wdtv prehravace zatim jen bez menu
ai (2993)|1.1.2010 19:50
tak jeste snad posledni prispevek, jak jsem ted cet, WDTV, ten originalni , prvni, WDTV1 snad neumel precist tituly kratsi nez 40 min, nebo priblizne tento cas, , tzn tohle cele vlakno bylo o tomto , takovy slendrian se proste neceka, nechce se tomu verit ..., ani to neopravili, jen pro nove vyrobky WDTVverze2..
StD (8612)|1.1.2010 23:08
No tak to Editem dej HODNĚ tučně, aby to každý viděl a neskočil na něco takového v bazaru apod. Díky za info! :BB:
robo27 (11)|11.9.2010 19:00
Neviem akú mám verziu WDTV ale mne niektoré tie spomínané dvd - napr mach a šebestová prehrá len prvú časť a ďalej stále dokola len prvú rozprávku. Na PC to ide dobre.... Skúšal som prehrávať aj verziu celé DVD jeden .iso súbor aj adresárovú štruktúru.... Nič nepomáha. FW je pravdepodobne najnovší lebo sa to aktualizuje samo. Prehrávam zo siete LAN.
peatro (1054)|11.9.2010 19:05
to je vazne dobry prehravac, kdyz neumi ani DVD ISO vcetne menu v dnesni dobe, kdy u jinych prehravacu je to samozdrejmosti :-)
jeste, ze je toto forum at vim co si urcite nemam kupovat lol
jarino1978 (8045)|11.9.2010 21:42
[quote=peatro;296312]to je vazne dobry prehravac, kdyz neumi ani DVD ISO vcetne menu v dnesni dobe, kdy u jinych prehravacu je to samozdrejmosti :-)
jeste, ze je toto forum at vim co si urcite nemam kupovat lol[/quote]

no už si konečne kúpil Xtreamer PRO ?
peatro (1054)|11.9.2010 21:45
no dneska jsem poslal objednavku tak pocitam ze v pondeli to poslou a v utery to bude doma
jsem si jeste pohraval s myslenkou DUNE smart D1, ze pockam do rijna, ale to bude zase stat pocitam 7.000 a buh vi jak to bude se zapisem NTFS nebudu prece formatovat 1TB cely disk filmou
ai (2993)|11.9.2010 22:28
[quote=robo27;296311]Neviem akú mám verziu WDTV ale mne niektoré tie spomínané dvd - napr mach a šebestová prehrá len prvú časť a ďalej stále dokola len prvú rozprávku. Na PC to ide dobre.... Skúšal som prehrávať aj verziu celé DVD jeden .iso súbor aj adresárovú štruktúru.... Nič nepomáha. FW je pravdepodobne najnovší lebo sa to aktualizuje samo. Prehrávam zo siete LAN.[/quote]
tak to mas tu prvni verzi, skoro dva roky starou, verze Live nebo Live plus uz zvladaji DVD strukturu,

zase mam novou varku tech 50 Kc DVD , dalsich asi 50 kusu, nektere i po 25,-Kc a vpohode, Live plus i s menu , ovsem musi byt folder nazvany VIDEO_TS, jen tak pozna , ze se jedna o DVD (kdyz se zmeni ten nazev foldru DVD navigace nejde) nebo tedy pak samozrejme ISO, to naskoci DVD navigace
robo27 (11)|12.9.2010 18:13
Pomohlo mi toto vlákno. Po premenovaní všetkých *.vob na *m2ts to už funguje. Prehrávam z file serveru takže premenovanie je jednoduché. DVD navigácia nefunguje ale to je tým že to moja verzia nepodporuje. Mám WD TV Live HD media player.