Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Bravia KDL-40Z5500 - zkušenosti, spokojenost?

petrpan (65)|11.2.2010 01:38
[quote=huberokororo;265464]Petrpan,mám 46w4500 a v trochu menší míře mám ty průsvity na černém pozadí také.Tato věc byla řešena na desítkách diskuzních for a dopadlo to tak ,že jsou lidi ,co jim to nevadí a pak jsou lidi co kvůli tomu ty Sonky vraceli.Já patřím do té skupiny lidí co jim to nevadí,protože tento jev není viditelný při běžném sledování tv a to ani v tmavých scénách a nejsem tak perverzní ,abych zapl tv a obrazovku měl přepnutou na volbu vstupu a u toho se rozčiloval co to tam prosvítá.Věř tomu,že každá značka,technologie a kus má své mouchy,stačí si jen najít ty správné thready na takto zaměřená fora.Týká se to všeho aut,mobilů,hi-fi.Pokud tě to neobtěžuje u toho pro co je to primárně určeno,tzn. dívání se na obrazový signál,kašli na to.Ať ti tv slouží a netrap se tím,určitě to není tvá poslední tv a kdyby jsi se měl trápit kvůli každé maličkosti u věci,kterou si pořídíš,tak neděláš nic jiného.[/quote]
Ja taky nejake fora procetl (nejvic jsem nasel na avforums.com) a tam lide kdyz byli nespokojni tak TV menili. A je fakt ze nejvic stiznosti a podivovani bylo ze neco takoveho Sony muze vypustit (dost zla reklama pro MADE in Slovakia). Verim ze spouste lidi to nevadi, ale kdyz se vecer fakt divam na nejaky tmavy film tak to rusi. Kdyby byly o neco mensi, asi bych to neresil. Ale toto je na me trosku moc, takze jsem se dneska domluvil ze jim tu TV tam donesu a slibili ze ji vymeni. Doufam ze ta dalsi nebude jeste horsi. Pak bych asi pockal na nove modely, protoze obrazove Sony mi pripada fakt jedna z nej, proto jsem ji dal taky prednost pred Philipsem, kde ve forech psali ze takove problemy s podsvicenim nejsou.
petrpan (65)|11.2.2010 12:50
[quote=petrpan;265594]Na jejich strance maji oznam ze maji dohodu jen s UPC CZ. Nebo mi chces rict ze muzu pouzit jejich modul s UPC CZ kartou v kabelove siti UPC SK a bude to fungovat? Tomu se mi moc nechce verit. A to jak to obejit me zajima. Ne proto, ze bych nechtel UPC platit, ale proto ze ti vydridusi nedokazi/nechteji poskytnout sluzbu kterou bych chtel ja a nuti me pouzivat jejich externi DVB-C box cimz mi pribude dalsi DO a lehkost ovladani TV je ta tam. A nejvic me stve ze v CZ se to da, ale v SK ze ne ze to neni otestovane a jine blabla. A kdyz chci prijimat HD kabelove programy tak musim platit mesicne 5 eur za HD box, ktery mam ale uz v TV. Asi tu pouzivaji unikatni system ktery nikde jinde neni. Fakt me nastavou a dam jim sbohem a pujdu na satelit.[/quote]

Tak jsem jim napsal a odpoved byla ze jen na uzemi CR.
peatro (1054)|11.2.2010 18:43
[quote=petrpan;265594]Na jejich strance maji oznam ze maji dohodu jen s UPC CZ. Nebo mi chces rict ze muzu pouzit jejich modul s UPC CZ kartou v kabelove siti UPC SK a bude to fungovat? Tomu se mi moc nechce verit. A to jak to obejit me zajima. Ne proto, ze bych nechtel UPC platit, ale proto ze ti vydridusi nedokazi/nechteji poskytnout sluzbu kterou bych chtel ja a nuti me pouzivat jejich externi DVB-C box cimz mi pribude dalsi DO a lehkost ovladani TV je ta tam. A nejvic me stve ze v CZ se to da, ale v SK ze ne ze to neni otestovane a jine blabla. A kdyz chci prijimat HD kabelove programy tak musim platit mesicne 5 eur za HD box, ktery mam ale uz v TV. Asi tu pouzivaji unikatni system ktery nikde jinde neni. Fakt me nastavou a dam jim sbohem a pujdu na satelit.[/quote]

taky volba
peatro (1054)|11.2.2010 18:44
tak smula
petrpan (65)|15.2.2010 12:37
[quote=huberokororo;265464]Petrpan,mám 46w4500 a v trochu menší míře mám ty průsvity na černém pozadí také.Tato věc byla řešena na desítkách diskuzních for a dopadlo to tak ,že jsou lidi ,co jim to nevadí a pak jsou lidi co kvůli tomu ty Sonky vraceli.Já patřím do té skupiny lidí co jim to nevadí,protože tento jev není viditelný při běžném sledování tv a to ani v tmavých scénách a nejsem tak perverzní ,abych zapl tv a obrazovku měl přepnutou na volbu vstupu a u toho se rozčiloval co to tam prosvítá.Věř tomu,že každá značka,technologie a kus má své mouchy,stačí si jen najít ty správné thready na takto zaměřená fora.Týká se to všeho aut,mobilů,hi-fi.Pokud tě to neobtěžuje u toho pro co je to primárně určeno,tzn. dívání se na obrazový signál,kašli na to.Ať ti tv slouží a netrap se tím,určitě to není tvá poslední tv a kdyby jsi se měl trápit kvůli každé maličkosti u věci,kterou si pořídíš,tak neděláš nic jiného.[/quote]
Takze uz mam doma vymenenou Z5500 a neda se porovnat s tou starou. Samozrejme ze podsviceni neni uplne 100% (to jsem ani necekal), ale oproti puvodni nema chybu. Kdyz jsme ji bral tak uz to byl tady v Bratislave posledni kus. Takze jsem mel trosku obavy ci i s tou nebude problem. Podle me ta predesla uz byla nekym vracena. Sice ma datum vyroby 11/2009 ale podle servis.menu uz mela nabehanych pres 600 hodin. Sice teoreticky mohla tolik nabehat i v prodejne. Ta nova je o mesic starsi 10/2009 ale nemela ani hodinu. Takze to byl original z krabice.
Ted uz jsem videl ze davaji do ceniku i nove sony LCD. Jsem spekuloval ci nepockat, ale podle obrazku moje vyvolene 200Hz modely (46HX705 ci 46HX905 = LED) maji sklo pres display a to mi nevyhovuje, protoze mam oproti TV okno.
jaina (76)|15.2.2010 17:45
nech služi... inač už je aj test jedného z modelov na rok 2010.







tu je odkaz... http://www.areadvd.de/hardware/2010/sony_46ex4.shtml
Marian21 (12)|3.9.2010 11:57
pridávam zopár fotiek z anglickej Sky1 HD na mojom TV: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]