Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42S10E, TX-P46S10E, TX-P50S10E - nastavení, zajímavosti, problémy...

gage (26)|27.1.2010 14:45
Mám stejný problém. Budu zkoušet nalézt řešení.
Podle logu jsem myslel, že by mohla být chyba v kodekách, ale ty mám v pořádku.
Používám K-Lite Megacodecpack
funtomi (31)|27.1.2010 18:06
mohli by ste na to zalozit samostatne vlakno urcite to zaujme viacej ludi a forum bude prehladnejsie, pripadne presunut aj existujuce prispevky
Jozef035 (646)|27.1.2010 19:02
[quote=SPAWN;262594]
Je ale zajimave ze mi to neukaze nahled videa jako tobe. Misto toho mi to pise v ''Transcode'' (Transcode may not work if you see this mesage!!) Cz preklad: (Prekodovani nemusi fungovat, pokud vidite tuto zpravu)
[/quote]

Ak sa ti ukáže "Transcode may not work if you see this mesage" tak to ani nemusíš skúšať. Musíš v "Trancode" obrazovke vidieť náhľad videa. Viď foto čo som sem dal. Resize môžeš nastaviť podľa rozlíšenia videa, aby nebolo zdeformované. Nemusí byť 1280x720. Ale v tom chyba nie je. Maximálne by bol zdeformovaný obraz.
Skús dať framerate na 25.
Ak uvidíš v transcode ten náhľad videa, tak by to malo ísť. Potom uvidíš pri spracovávaní videa aj ten živý náhľad, nie len ten textový popis, čo si sem dal. Ja som včera skúsil aj VOB a fungovalo to bez problémov.
Najlepšie by bolo vyskúšať rovnaké video. Ešte sa skús pozrieť na karte Settings, či nemáš zaškrtnuté "Auto set transcode for non-compliant titles". Ja to mám vypnuté. Pri neštandardnom rozlíšení mkv som to ale musel mať zapnuté.
SPAWN (744)|27.1.2010 20:19
[quote=Jozef035;262663]Ak sa ti ukáže "Transcode may not work if you see this mesage" tak to ani nemusíš skúšať. Musíš v "Trancode" obrazovke vidieť náhľad videa. Viď foto čo som sem dal. Resize môžeš nastaviť podľa rozlíšenia videa, aby nebolo zdeformované. Nemusí byť 1280x720. Ale v tom chyba nie je. Maximálne by bol zdeformovaný obraz.
Skús dať framerate na 25.
Ak uvidíš v transcode ten náhľad videa, tak by to malo ísť. Potom uvidíš pri spracovávaní videa aj ten živý náhľad, nie len ten textový popis, čo si sem dal. Ja som včera skúsil aj VOB a fungovalo to bez problémov.
Najlepšie by bolo vyskúšať rovnaké video. Ešte sa skús pozrieť na karte Settings, či nemáš zaškrtnuté "Auto set transcode for non-compliant titles". Ja to mám vypnuté. Pri neštandardnom rozlíšení mkv som to ale musel mať zapnuté.[/quote]

To vsechno jsem uz testoval vcera, bez valneho uspechu. Ale dneska mne napadla spasna myslenka (popravde ne ma ale clena ''gage''). A to jsou ''kodeky v PC''. Nez tam napraskam vsechny mozne balicky kodeku tak se zeptam co pouzivas ty za kodeky v PC. Mozna by mi to vyresilo problem s nahledem. Ja nepouzivam zadne kodeky, protoze pouzivam prehravac KMPlayer.
SPAWN (744)|27.1.2010 21:48
Problem vyresen!! :-) Prevadi do vsech formatu funguje!!!

Ano, muzu potvrdit ze multiAVCHD prevadi vsechny mozne rozliseni a formaty!!!

Tady je novad:
http://multiforum.deanbg.com/viewtopic.php?f=7&t=17

Nainstalujte si multiAVCHD 3.0 a pak doinstalujte tyto programy (AviSynth, DirectShow decoder ffdshow, DirectShow splitter - Haali). Pak Vam to pujde prevadet. Doufam ze jsem Vam vsem byl napomocen a dekuji Jozef035 ze mne naved na cestu s tim nahledem!! Diky.
Jozef035 (646)|28.1.2010 08:31
Som rád že sme to vyriešili. Čosa týka toho add soft tak si nespomínam, že by som to inštaloval. Ale je to možné. Ja inštalujem krížom krážom čo treba aj netreba, že ani neviem čo v PC mám :-)
Peter94 (56)|29.1.2010 09:30
Zdravim mam par otazok:
1.Vam sa to ako dlho komprimuje avi do AVCHD?Mne sa jeden a pol hodinovy film komprimoval jednu hodinu,to sa mi zda niako dlho.Ked stlacim start tak potom tam mam co vybrat.Je tam za plejko 3,panasonic blue ray players,viera pal,viera ntsc,Chcem to dat na kartu.Ja som vybral viera pal.
2.Skomprimovalo sa mi to na disk do c:\multiAVCHD\AVCHD-20100129-072059.Z disku som prekopiroval na kartu AVCHD-20100129-072059 kde na karte uz bola vytvorena zlozka PRIVATE,cize to vypadalo takto PRIVATE\AVCHD-20100129-072059 vlozil som ju do tv a samozrejme to neslo pisalo nieco ze tam nie je subor
3.Vadi ,ked na tej karte mam rozne aplikacie do mobilu nahrate?Ci musi byt uplne cista?

DAKUJEM
gage (26)|29.1.2010 10:58
[quote=Peter94;263014]Zdravim mam par otazok:
1.Vam sa to ako dlho komprimuje avi do AVCHD?Mne sa jeden a pol hodinovy film komprimoval jednu hodinu,to sa mi zda niako dlho.Ked stlacim start tak potom tam mam co vybrat.Je tam za plejko 3,panasonic blue ray players,viera pal,viera ntsc,Chcem to dat na kartu.Ja som vybral viera pal.
2.Skomprimovalo sa mi to na disk do c:\multiAVCHD\AVCHD-20100129-072059.Z disku som prekopiroval na kartu AVCHD-20100129-072059 kde na karte uz bola vytvorena zlozka PRIVATE,cize to vypadalo takto PRIVATE\AVCHD-20100129-072059 vlozil som ju do tv a samozrejme to neslo pisalo nieco ze tam nie je subor
3.Vadi ,ked na tej karte mam rozne aplikacie do mobilu nahrate?Ci musi byt uplne cista?

DAKUJEM[/quote]

1. Jeste nemam zkusenosti primo s timto programem, ale obecne komprimace, prevody a podobne trvaji dost dlouho. Takze hodinova komprimace 1,5 hodinoveho filmu mi neprijde moc. Pokud chces film na kartu, vyber viera pal
2. nevim přesně, ale mám pocit, že je to psané v tutoriálu na stránkách programu
3. Karta by měla být naformátovaná speciálním programem od Panasonicu (odkaz na stažení na straně 5. v této diskuzi), takže by tam ty aplikace asi vadily.
Jozef035 (646)|29.1.2010 15:47
1 hod je podľa mňa moc slušný čas. Karta nemusí byť formátovaná na Panasonic. Mne to yfungovalo na karte z Nikona, iba som vymazal fotku. Ale asi to nebude na škodu preformátovať. Tvoj problém je pravdepodobne v adresári AVCHD-20100129-072059. Vytvorilo ti ho preto, lebo si v cielovom adresári už mal jeden adresár AVCHD. Program ťa na to istotne upozorňoval. Na karte v PRIVATE musí byť adresár iba AVCHD.
Benobi (34)|29.1.2010 16:11
mohl bych někoho požádat o obsah té SD karty s nějakým třeba 10sekundovým videem co mi ta tv přehraje?
bo jsem nainstaloval všechny ty soubory, předělal video ale vylezlo mi z toho MTS
když tak díky moc
Peter94 (56)|29.1.2010 16:34
[quote=Jozef035;263085]1 hod je podľa mňa moc slušný čas. Karta nemusí byť formátovaná na Panasonic. Mne to yfungovalo na karte z Nikona, iba som vymazal fotku. Ale asi to nebude na škodu preformátovať. Tvoj problém je pravdepodobne v adresári AVCHD-20100129-072059. Vytvorilo ti ho preto, lebo si v cielovom adresári už mal jeden adresár AVCHD. Program ťa na to istotne upozorňoval. Na karte v PRIVATE musí byť adresár iba AVCHD.[/quote]

Ano ,bolo to ako si napisal ,ze tam musi byt IBA adresar AVCHD.Dakujem
1.Este by ma zaujimalo podla coho mam nastavovat bitrate,ci mam nechat taku hodnotu aku samo zvoli,ked tam dam film?
2.A podla coho mam nastavovat rozlisenie?Ked mam napriklad film AVI s rozlisenim 704x288 ,tak ake mam k tomu zvolit rozlisenie pri konvertovani?Konvertujem druhy film a vzdy davam 1280x720.Neexistuje niake standartne rozlisenie ,ze by bolo vzdy dobre na tv,kedze to konvertovanie trva dost dlho a potom to nemusi byt dobre a zase cakat.
Dik
Benobi (34)|29.1.2010 18:02
áá tak už jsem to spustil, ale nefunguje mi zvuk a obraz je vážně otřesnej :-(
SPAWN (744)|29.1.2010 18:08
[quote=Benobi;263110]áá tak už jsem to spustil, ale nefunguje mi zvuk a obraz je vážně otřesnej :-([/quote]

Mas spatne nastavene audio a video! U mne je obraz podle zdroje AVI lepsi nez nektere stanice v DVB-T. :D
SPAWN (744)|29.1.2010 18:14
[quote=Peter94;263094]Ano ,bolo to ako si napisal ,ze tam musi byt IBA adresar AVCHD.Dakujem
1.Este by ma zaujimalo podla coho mam nastavovat bitrate,ci mam nechat taku hodnotu aku samo zvoli,ked tam dam film?
2.A podla coho mam nastavovat rozlisenie?Ked mam napriklad film AVI s rozlisenim 704x288 ,tak ake mam k tomu zvolit rozlisenie pri konvertovani?Konvertujem druhy film a vzdy davam 1280x720.Neexistuje niake standartne rozlisenie ,ze by bolo vzdy dobre na tv,kedze to konvertovanie trva dost dlho a potom to nemusi byt dobre a zase cakat.
Dik[/quote]

Ja to delam podle sebe nastaveni pro (avi, mpeg, mov, vob atd.) takto: Resolution 1280x720p, Framerate: original film.
MKV nastavuji jinak.
Benobi (34)|29.1.2010 20:13
tak je to úžasné, jenom na té velké televizi ten blbej divx nevypadá moc dobře
jde ten multiavchd nastavit nějak lépe, aby ten výsledný soubor byl kvalitnější?
Benobi (34)|29.1.2010 21:59
jo nejde třeba na tu sd kartu nahrávat tv signál?
tomasvr (5)|31.1.2010 12:40
Ahoj,celkem by mne zajímalo jak máte tuto tv nastavenou,mne se zatím nedaří nastavit barvy ,aby se na to dalo koukat:)
Peter94 (56)|31.1.2010 13:06
[quote=tomasvr;263426]Ahoj,celkem by mne zajímalo jak máte tuto tv nastavenou,mne se zatím nedaří nastavit barvy ,aby se na to dalo koukat:)[/quote]

Ja to mam nastavene na nastavenie ,ake tam bolo ked som kupil tv.A da sa nato dobre pozerat.Spotreba okolo 130W.
Jozef035 (646)|31.1.2010 19:45
[quote=Peter94;263094]Ano ,bolo to ako si napisal ,ze tam musi byt IBA adresar AVCHD.Dakujem
1.Este by ma zaujimalo podla coho mam nastavovat bitrate,ci mam nechat taku hodnotu aku samo zvoli,ked tam dam film?
2.A podla coho mam nastavovat rozlisenie?Ked mam napriklad film AVI s rozlisenim 704x288 ,tak ake mam k tomu zvolit rozlisenie pri konvertovani?Konvertujem druhy film a vzdy davam 1280x720.Neexistuje niake standartne rozlisenie ,ze by bolo vzdy dobre na tv,kedze to konvertovanie trva dost dlho a potom to nemusi byt dobre a zase cakat.
Dik[/quote]

Resize si nastav podľa zdrojového videa aby si mal správny pomer strán. V náhľade TRASCODE vidíš ako bude video vyzerať. Nemusíš čakať čo z toho vylezie.
multiAVCHD.jpg
SPAWN (744)|31.1.2010 20:39
Jozef035: Po nekolika denim testovani programu multiAVCHD jsem ten program totalne rozsteloval tak ze mam problem prehravat AVCHD na pdp. Jedna se konkretne o soubory ''m2ts'' na ''AVCHD'' se mi na obrazovce PDP objevuje nasledujici pruhy v dolni liste.
Video pro prevod jsem pouzil promo demo jvc 1920x1080, frame rate: 29.970fps. Postup: pridal jsem video, transcode nenti potreba protoze video ma 1080p macknul jsem start pak pal. Video se prevede do cca 2 minut. Video prehraji pres kmplayer pruhy zadny. Vloziim video na sd kartu vysledek zde:
01312010074~1.jpg
Jozef035 (646)|1.2.2010 09:22
Tak presne toto sa mi stalo pri prvom prevode mkv. Stiahol som si nejaký klip 1080p a výsledok bol taký istý. Ja som mal ten pruh ale zelený. Viac som to ale neriešil, neviem kde je problém. Ak som to nevymazal tak to ešte raz skúsim.
SPAWN (744)|1.2.2010 14:09
[quote=Jozef035;263589]Tak presne toto sa mi stalo pri prvom prevode mkv. Stiahol som si nejaký klip 1080p a výsledok bol taký istý. Ja som mal ten pruh ale zelený. Viac som to ale neriešil, neviem kde je problém. Ak som to nevymazal tak to ešte raz skúsim.[/quote]

No prave ze mi to u mkv nedela ani u(mpg4,avi,mov atd). Jenom u formatu ''m2ts''! Vse jsem prenastavil v programu do puvodnich hodnot ale stejne mi to ty pruhy dela. Je vyhoda kdyz je film, klip v 720p nebo 1080i/p pak nemusis pouzivat ''Transcode'' normalne pridas video zmacknes START pak PAL. Prevedeno za cca 2min.

Zkus prevest tento video soubor ''m2ts'' : http://www.demo-world.eu/trailers/redirect-high-definition.php?file=hd_other_panasonic_deeply_moving_viera.rar

P.S: probeh prevod hd_other_panasonic_deeply_moving_viera a pruhy stale. :-(
jarino1978 (8045)|1.2.2010 16:02
problémom môže byť aj high profil v h.264. Takto sa to správa, ak chceš previesť high profile 5 na 4.1.
Jozef035 (646)|1.2.2010 20:17
Já ti tedy nevím Karle. Stahol som si to video. Najskôr mi to robilo tie fialovozelené pruhy a aj Transcode hlásil "Transcode may not work if you see this mesage". Tak som preinštaloval ffdshow. Funguje náhľad v Transcode a spravilo mi aj AVCHD video. Co by dup, bez Transcode to trvalo 13s. V TV fungovalo bez problémov. Tak som to zastavil, chcel som odfotiť obrazovku a zrazu sa dolu spravil pruh s čiernobilelym obrazom. Presne v mieste, kde boli predtým fialovozelené pásy, zbytok obrazovky bol farebný. Tak som vybral kartu, vypol televízor, zapol televízor, vložil kartu. A co byste řekl? Měl ho tam... Fialovozelené pruhy boli späť. Tak som to znovu prehnal cez multiAVCHD a s rovnakým výsledkom. Tak tomu nerozumiem. Fungovalo to a zrazu prestalo. Nebude to problém v televízore? Spravil som si aj DVD a to je v pohode. Akurát som sa utvrdil, že BD prehrávač nepotrebujem. AVCHD od DVD je z 1m takmer nerozoznateľné, z normálnej vzdialenosti rovnaké. Idem to skúsiť ešte prehnať cez Transcode. Ale to potrvá cca. 1h. Neviem prečo, keď video má 2 min.
SPAWN (744)|1.2.2010 22:10
[quote=Jozef035;263693]Já ti tedy nevím Karle. Stahol som si to video. Najskôr mi to robilo tie fialovozelené pruhy a aj Transcode hlásil "Transcode may not work if you see this mesage". Tak som preinštaloval ffdshow. Funguje náhľad v Transcode a spravilo mi aj AVCHD video. Co by dup, bez Transcode to trvalo 13s. V TV fungovalo bez problémov. Tak som to zastavil, chcel som odfotiť obrazovku a zrazu sa dolu spravil pruh s čiernobilelym obrazom. Presne v mieste, kde boli predtým fialovozelené pásy, zbytok obrazovky bol farebný. Tak som vybral kartu, vypol televízor, zapol televízor, vložil kartu. A co byste řekl? Měl ho tam... Fialovozelené pruhy boli späť. Tak som to znovu prehnal cez multiAVCHD a s rovnakým výsledkom. Tak tomu nerozumiem. Fungovalo to a zrazu prestalo. Nebude to problém v televízore? Spravil som si aj DVD a to je v pohode. Akurát som sa utvrdil, že BD prehrávač nepotrebujem. AVCHD od DVD je z 1m takmer nerozoznateľné, z normálnej vzdialenosti rovnaké. Idem to skúsiť ešte prehnať cez Transcode. Ale to potrvá cca. 1h. Neviem prečo, keď video má 2 min.[/quote]

Tak jsem hledal vsude mozne kde by mohl byt zakopany pes a nakonec jsem nasel ale.

Testovaci video jsem pouzil: hd_other_panasonic_deeply_moving_viera (m2ts format)

Kdyz jsem poprve nainstaloval program multiAVCHD build 709 tak jsem nainstaloval jen tento program(bez kodeku ffdshow,haali, AviSynth) a v ''Settings'' nastavil TV System: PAL. Pak jsem vlozil video 1080P ve formatu (m2ts) a bez ''TRANSCODE'' jsem ho preved behem par sekund do AVCHD. Vlozil SD kartu do TV a video bez pruhu prehravalo na TV.

Pak jsem udelal upgrade programu na build 729 a doinstaloval jiz psane programy a trochu nastavil ''Settings''. Pak jsem pridal do programu video ve formatu (m2ts) opet bez ''TRANSCODE'' a vysledek jsou ty barevne pruhy nebo dolni cerne pozadi.

Jenze dneska po usilovnem hledani jsem se docet na webu vyrobce softu ze kdyz prevadis video(m2ts) na SD kartu do TV tak musis dat v ''TRANSCODE'' FPS 25. Pak mas obraz jak vino bez pruhu. Jenomze prevod video trva dele bez ''TRANSCODE'' to bylo bleskove. :-(

A proto mi hodne vrta hlavou proc mi to na zacatku slo bez ''TRANCODE'' a tedka to musim upravovat vzdy na FPS25. Pro mne je to strata casu.

P.S: zitra pridam info k tomu prevodu od vyrobce.
Jozef035 (646)|2.2.2010 08:32
No ale nech mi niekto vysvetlí, prečo mi to isté video na tej istej karte v tom istom televízore v tom istom čase išlo a zrazu sa tam objavili tie pásy. Nič sa nezmenilo iba som zastavil obraz. Najskôr vypadla v spodnej časti farba a potom sa objavili pruhy.
SPAWN (744)|2.2.2010 20:33
[quote=Jozef035;263771]No ale nech mi niekto vysvetlí, prečo mi to isté video na tej istej karte v tom istom televízore v tom istom čase išlo a zrazu sa tam objavili tie pásy. Nič sa nezmenilo iba som zastavil obraz. Najskôr vypadla v spodnej časti farba a potom sa objavili pruhy.[/quote]

To stejne si mi prihodilo taky. Nechapu dodnes, proc to pred nekolika dny slo prehravat bez TRANSCODE a o par dni pozdeji mi to zaclo delat ty pruhy nebo cernobilej obraz ve spod obrazovky.

Tady prikladam ten zdroj: http://multiforum.deanbg.com/viewtopic.php?f=10&t=88&sid=aa858b12aeaaed49518cb98678a40188

P.S: chtelo by to napsat tomu *dean* to je hlavni vyvojar!!
Jozef035 (646)|3.2.2010 08:37
No podľa jeho odpovedí to asi tiež nebude vedieť vyriešiť. Jedine cez transcode a 25 fps.

There is nothing you can do.... Viera TVs have more restrictions than panasonic BD players with SDHC cards
archaniel (1)|3.2.2010 14:13
[quote=Benobi;261795]no jsem na tom stejně jak peter94, při bílých místech to hučí víc

alw co jsem si všiml, tak když to není obraz z antény tak to nehučí vůbec a při hd anténě to hučí méně[/quote]

No ja mám TX-P42S10E asi 2 mesiace. Kvoli ten hlučnosti som volal servis. Prišli a vymenili všetky tri dosky vzadu na paneli. Ale situáćia sa vôbec nezlepšila skor začínam pociťovať , že je to horšie ako pred výmenou. To bzučanie je naozaj dosť otravné.
tottito (2)|4.2.2010 10:49
cuz, co poviete na n.u. nastavenia obrazu TX-P42S10E po jej kalibracii podla webu http://hdtelevizija.com/2009/07/25/recenzija-plazma-panasonic-tx-p42s10es-107-cm/ ? (pouzi translate google :D). Nastavenie pre xvColour a 3D Comb filter som ja v menu nenasiel...

Mode: Cinema
Contrast: 56
Brightness: -3
Color: 26
Sharpness: 5 za SD, odnosno 7 za HD sadržaj
Color Temperature: Warm
Color Management: off
xvColour: off
Eco mod: off
Picture Noise: off
3D Comb filter: off
Jozef035 (646)|4.2.2010 11:15
[quote=tottito;264181]cuz, co poviete na n.u. nastavenia obrazu TX-P42S10E po jej kalibracii podla webu http://hdtelevizija.com/2009/07/25/recenzija-plazma-panasonic-tx-p42s10es-107-cm/ ? (pouzi translate google :D). Nastavenie pre xvColour a 3D Comb filter som ja v menu nenasiel...
[/quote]
Tie voľby sú k dispozícii iba pri vstupe z DVD ak sa nemýlim.
Čo sa týka toho nastavenia tak pri brightness -3 by som väčšinou mal na obrazovke čierne jednoliate plochy. Pri sledovaní analógovej káblovky. Ale univerzálne nastavenie neexistuje. Raz mám film npr. na Markíze ako víno, a druhý deň je silno podexponovaný. Jedine STV sa mi zdá, že má dobrý obraz stále.
tomasvr (5)|4.2.2010 20:17
[quote=Jozef035;264187]Tie voľby sú k dispozícii iba pri vstupe z DVD ak sa nemýlim.
Čo sa týka toho nastavenia tak pri brightness -3 by som väčšinou mal na obrazovke čierne jednoliate plochy. Pri sledovaní analógovej káblovky. Ale univerzálne nastavenie neexistuje. Raz mám film npr. na Markíze ako víno, a druhý deň je silno podexponovaný. Jedine STV sa mi zdá, že má dobrý obraz stále.[/quote]

A jaké nastavení teda používáš?
Jozef035 (646)|5.2.2010 09:27
Ja mám G10, gamu mám na 2.0, čo by malo zodpovedať základnému nastaveniu Panasonicu. Takže aj S10 by mohla mať gama krivku zhruba ako G10 pri nastavení na 2.0.
Pozerám v režime kino a jas mám väčšinou na +2, kontrast 35, sýtosť 35 a teplotu farieb normálnu. Lenže univerzálne nastavenie neexistuje. Každý film je bohužiaľ vysielaný ináč. Raz je obraz pekný, inokedy mám namiesto tmavých plôch iba čiernu obrazovku na čo som dosť citlivý. Radšej prekreslená šedá ako jednoliata čierna. Takže korigujem jas -2 až +2. Záleží aj od toho či pozeráš pri svetle alebo po tme. Skús si zapnúť nejakú tmavú scénu potme a zasvieť svetlo. Uvidíš ako zčernajú tmavé plochy. Takže nastavenie pri svetle bude iné ako potme. Tiež to asi závisí od pozorovacej vzdialenosti. Intenzita svetla je nepriamo úmerná štvorcu vzdialenosti, tak je asi rozdiel či pozeráš z 2m alebo zo 6m.
Zabudni na nejaké univerzálne nastavenie z internetu. Jas a kontrast si nastav sám ako ti to vyhovuje. Aby si mal prekreslené tmavé plochy s minimom čiernej. S farbami je to horšie. Ťažko sa kalibruje keď nemáš podľa čoho. Ale režim kino má isto najvernejšie farby.
jarino1978 (8045)|6.2.2010 13:40
chlapci, čo hovoríte na toto ( no musím proste rypnúť ) :
http://www.avsforum.com/avs-vb/showpost.php?p=17722533&postcount=820

http://hdworld.cz/audio-video/Problem-s-cernou-v-PDP-HDTV-Panasonic-sedne-1004

čierna horšia, ako prvé LCD....
s30vsz.jpg
SPAWN (744)|6.2.2010 14:15
[quote=jarino1978;264542]chlapci, čo hovoríte na toto ( no musím proste rypnúť ) :
http://www.avsforum.com/avs-vb/showpost.php?p=17722533&postcount=820

http://hdworld.cz/audio-video/Problem-s-cernou-v-PDP-HDTV-Panasonic-sedne-1004

čierna horšia, ako prvé LCD....[/quote]

Jsem rad ze tak peclive pozorujes PDP Pansonic protoze ja uz LCD barvicky neresim!! :-)

Tahle citace doufam postaci:

''Navíc aby to bylo více matoucí, některé modely jsou postiženy více a některé méně a někteří uživatelé dokonce tvrdí, že jejich Viery postižené nejsou.''

Jeste ze tu mame FW!!!

A ja myslel ze vsechny LCD jsou kvalitni. :D A ze v roce 2010 znici PDP. Ale zase to nevyslo. :-)
Jozef035 (646)|6.2.2010 17:16
To sme tu už dávno predsa riešili. A nevyriešili, nikto s tým problém zatiaľ nemá.
JindraJJ (7)|6.2.2010 22:35
Zdravím a měl bych dotaz. Dají se v této TV naprogramovat pořady v EPG pro jejich automatické přepínání když nastane čas pořadu? Díky za odpověd.
Morkon (7)|8.2.2010 15:28
Ahoj, připojil jsem PC přes HDMI, nastavil nativní rozlišení, ale část obrazu z PC je mimo zobrazovací plochu televize. Nevíte proč?
PaJaSoft (827)|8.2.2010 15:35
Aktivni overscan v TV?
Morkon (7)|8.2.2010 15:42
Jestli je myšleno "převzorkování" tak je vypnuto. Pokud ho zapnu, tak obraz naopak nedosahuje okraju TV...


[quote=PaJaSoft;265041]Aktivni overscan v TV?[/quote]
ubozak (5)|8.2.2010 17:46
[quote=Morkon;265035]Ahoj, připojil jsem PC přes HDMI, nastavil nativní rozlišení, ale část obrazu z PC je mimo zobrazovací plochu televize. Nevíte proč?[/quote]
nejspíš špatně nastavený výstupní signál přímo v ovladačích karty, dělalo mi to také, stáhl jsem nejnovější ovladače a CCC a nastavil jsem správnou velikost v CCC a nyní mám obraz přes celou plochu
DngrsKuzle (1)|10.2.2010 11:06
P42S10E
Nejlepsiho obrazu z notebooku pres HDMI se mi podarilo docilit tim, ze jsem napevno v CCC v zalozce HDMI nastavil rezim 1080 24p. Nastaveni meritka pak zmizi a obraz je presahuje obrazovku. Prevzorkovani to napravi. Pri tomhle nastaveni mi prijde obraz nejostrejsi. Pokud jen klasicky nastavim rozliseni na 1920x1080, obraz musim roztahovat meritkem. Na rezim normalne je pak takovy roztahly. Kruh je elipsa. Rezim hry zahadne zobrazuje kruh jako kruh. Porad mi ale neprijde tak dobry jako pri vyse zminenem nastaveni.
ubozak (5)|12.2.2010 13:12
ještě sem předhodím svoji negativní zkušenost, také mám problém s "pískáním" zdroje/desky, nevím co konkrétně.
čím světlejší plocha, tím více píská, dělá to od začátku(cca 3 týdny) a přijde mi že se to neustále zhoršuje:(
na servisu mi řekli že oprava je možná, takže po olympiádě uvidím co s tím dokážou udělat
naštěstí je to jediná chyba této tv, jinak jsem celkem spokojen;)
dagbetmen (40)|12.2.2010 20:13
Zdravím, jak Vám jede dvb-t tuner u S10E. Mě se ztrácí obraz u programů ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 a u ostatních proggramů je to v pořádku. Sílou signálu to asi nebude, protože mám v domě tři plazmové TV i CRT TV se set-top boxem a jiných TV to jede pěkně. Dnes jsem zkusil propojit TX-P42S10E se set-top boxem a taky v pohodě. Vidíte to na reklamaci nebo má TX-P42S10E méně citlivejsi dvb-t tuner. Dík
Morkon (7)|13.2.2010 19:33
Ahoj, mam UPC nabidku starter pres integrovany kabelovy tuner. Naladim, vse v pohode, ale po vypnuti a zapnuti me zmizi OCKO a Barrandov SD... Nemate nekdo podobnou zkusenost?
mimes (37)|14.2.2010 13:22
uz sa tu raz pisalo o miznuti kanalov, skontroluj si automaticke aktualizacie firmware televizora a nastav tam vypnute, mozno to pomoze.
tottito (2)|15.2.2010 10:12
tak daj potom vediet ako si dopadol, pretoze ja mam tu "opravu" za sebou (vymena 2 dosiek s rozvodmi po stranach (su tam cievky) a 1 s napajanim v strede) a piskanie sa neodstranilo...vsimol som si ze tie cievky maju fixovany len koniec dratu, t.j. nie su zaliate cele.
[quote=ubozak;265893]ještě sem předhodím svoji negativní zkušenost, také mám problém s "pískáním" zdroje/desky, nevím co konkrétně.
čím světlejší plocha, tím více píská, dělá to od začátku(cca 3 týdny) a přijde mi že se to neustále zhoršuje:(
na servisu mi řekli že oprava je možná, takže po olympiádě uvidím co s tím dokážou udělat
naštěstí je to jediná chyba této tv, jinak jsem celkem spokojen;)[/quote]
peatro (1054)|16.2.2010 14:05
[quote=tottito;266388]tak daj potom vediet ako si dopadol, pretoze ja mam tu "opravu" za sebou (vymena 2 dosiek s rozvodmi po stranach (su tam cievky) a 1 s napajanim v strede) a piskanie sa neodstranilo...vsimol som si ze tie cievky maju fixovany len koniec dratu, t.j. nie su zaliate cele.[/quote]

A co ted? Co s tim chces delat dal? Dalsi reklamace? Vratit to nejde?
matulik12345 (9)|19.2.2010 00:38
Cely ten prevod videa do AVCHD ma jedinu chybicku. A to, ze TV podporuje iba suborovy system FAT... co znamena, ze maximalna velkost suboru je do 4GB co je pre 720p film malo. Alebo sa to da nejak rozumne rozdelit? Oplati sa pohrat s multiavchd?
jarino1978 (8045)|19.2.2010 11:00
a to je akože problém ? Ani na BD nemáš 5GB súbory....
Veď jasne si v tom SW nastavuješ splitovanie po 4GB...