Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Satelitny stream doma v sieti

Pytkin (7947)|4.5.2011 20:02
[quote=dunaj;343687]Mam k tomu dve poznamky:

1. Ak budes mat dynamicke pripojenie a provider prideli tvojmu routru, kde mas slingbox zakazdym inu IP adresu, tak si neviem predstavit, ako sa bez dynDNS navzajom najdu. Jedine, ze by vsetky slingboxy spravoval ich firemny server tak, ako to robi napr. Skype. Zisti, ak mozes, ako to je.

2. Ja by som potreboval skor tu druhu stranu. Aby som nejaky HW pripojil zozadu do TV a druhy koniec do routra a mohol cez to posielat videa z PC do TV po sieti. Lebo tahat HDMI kabel z notebooku ma otravuje, a DLNA nefunguje so vsetkymi formatmi videa, titulky a pod.
[/quote]

1. Vyskusaj Teamviever .. a budes sa divit ..

2. To vie predsa kazdy media center .. popcorn, xtreamer , tvix .. kup si ten malicky xtreamer .. a mozes aj sledovat direct archivy televizii z internetu ..
Pytkin (7947)|4.5.2011 20:11
viliamko : kokso zaplatit 600e za dake dve krabice , ktore nevies ako dlho budu fungovat .. to mi pride dost chore .. a navyse kvalita toho vysielania moze byt pochybna ..

jaky internet mas v tom byte , kde je ten satelit ?
sirdo (1320)|4.5.2011 20:19
[quote=viliamko111;343748]byvam v byte na 4 poschodi zo 6 poschodi. byt je situovany len na jednu stranu a to severvychod. cize nemoznost instalacie paraboly na moj balkon,pretoze pretoze astru 23 nezameram.[/quote]

to nemas ani jedine okno na opacnej strane bytovky? byvas v 1-izbovom byte?...
viliamko111 (309)|4.5.2011 20:35
[quote=Pytkin;343830]viliamko : kokso zaplatit 600e za dake dve krabice , ktore nevies ako dlho budu fungovat .. to mi pride dost chore .. a navyse kvalita toho vysielania moze byt pochybna ..

jaky internet mas v tom byte , kde je ten satelit ?[/quote]

este tam ziaden net nemam a vsetko je zatial len v hypotezach,ale som viac ako presvedceny ze do roka to zrealizujem.
na byte kde je umiestneny satelit mam x moznosti, je to petrzalka, takze t-com, orange,upc.
vyhra naj cena a naj upload. upc ma ponuku 100/8 za 25e

a preco by to bolo chore ? ved a ked si niekto bezne kupi vymakany linuxovy sat prijimac v cene 500-800e tak to je tiez chore?
osbne si myslim ze takto streamovat tv po sieti je aj tak buducnost televizii.
poznam(virtualne) uzivatela slingboxu ktory mi pisal na moje otazky, ze slingbox si vie menit bitrate a je tam moznost aj aktualne ho zmeriat, ze nemal nikdy viac ako 4,3 Mb.
ale on ma SD slingbox, ja by som siel uz aj do toho HD. ak by mu nestacil upload 8 , respektive bol by realne znizeny, dajme tomu na 6 a nieco, sligbox prisposobi uploadu bitrate, takze stale by sa mi zachovala aspom standard SD kvalita
Pytkin (7947)|4.5.2011 22:41
T-com je nepouzitelny .. potrebujes silny upstream .. Takze asi najlepsie Orange ..

Suhlasim s tym , ze buducnost televizie je na internete .. Aj sa tomu intenzivne venujem .. Staci si pozriet link , co mam v podpise ..
viliamko111 (309)|4.5.2011 23:10
a myslis ze UPC nebude este lepsie ekd ten ma upload az 8 respektive ponuka aj 120/10
BADMOPAR (65)|6.5.2011 21:15
[quote=dunaj;343687]Mam k tomu dve poznamky:

2. Ja by som potreboval skor tu druhu stranu. Aby som nejaky HW pripojil zozadu do TV a druhy koniec do routra a mohol cez to posielat videa z PC do TV po sieti. Lebo tahat HDMI kabel z notebooku ma otravuje, a DLNA nefunguje so vsetkymi formatmi videa, titulky a pod.

Takze toto by bola pre mna zaujimava alternativa, ale namiesto slingboxu by som si rad vystacil so softwerom pre Windows. NIeco na sposob: co je na obrazovke a v reprakoch, to sa posiela. Ale to som utopista, ci?[/quote]

Jestli jsem to dobře pochopil, tak se skus podívat sem http://tversity.com/