Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lg bd390

krem (20)|5.12.2009 17:14
[quote=stargi;252179]Prosím o radu, mám problém s připojením tohoto přehrávače k PC (bezdrátově přes wifi router). Na internet se připojí v pohodě (videa z YouTube jdou přehrávat normálně). Nainstaloval jsem přiložený software Nero Media Home 4, ale v programu se přehrávač někdy zobrazí a někdy ne. Nevíte někdo, kde by mohl být problém? Mám Windows 7 64bit a Eset Smart Security 4.
Díky[/quote]

Obecne - soucasne verze programu nejsou moc staveny na praci pod 64bit verzi operacniho systemu, natoz nejnovejsi verze Windows. Over si na www od NERA kompatibilitu (ja tam nasel Windows Vista® 64-bit edition (application runs in 32-bit mode), o WIN7 se vubec nezminuji; u "normalniho" NERA 9 inzeruji WINDOWS 7 compatibility).
Dalsi problem muze delat firewall z ESETu - prepni do rucniho rezimu a podle pozadavku na spojeni mezi PC a BD390 je povol a hlavne zaskrtni "vytvorit pravidlo". Pises, ze pristup na net funguje normalne. Predpokladam, ze mas IP adresu BD390 nastavenou natvrdo, firewall vnitrni site na routeru vypnuty nebo nastavenou vyjimku a pristup do wifi ridis pomoci MAC. Pokud bys toto nemel, mohl by byt pes zakopan tady. Dynamicke pridelovani IP by pokazde pridelilo BD390 jinou adresu a podle toho by mohl byt pristup povolen nebo blokovan routerem, firewallem nebo primo NMH4 (umi pracovat s dynamickou adresou klienta?) Muze se projevovat i zaruseni jinyma wifi sitema, pristup na YouTube a provoz DLNA serveru maji hodne rozdilne pozadavky na rychlost a kvalitu pripojeni. Zkus jen tak propojit DB390 a router pomoci kabelu - drat je drat a router pak bude pracovat pouze jako switch.
Je to laborovani a pokud tomu, co jsem tu napsal moc nerozumis, radeji se obrat na nekoho kdo tomu rozumi vic (bez urazky).
f_ (117)|6.12.2009 11:47
[quote=lusy;246573]Umi, ale neni to uplne perfektni obraz..... je to tak neco mezi SD a HD. Ono je otazkou, s jakou kvalitou to na Youtube bylo ulozeno (bitrate apod.)[/quote]

Tak mě se to nepodařilo a uvítám tedy podrobnější zkušenosti.

Příklad


Mě to prostě bd390 evidentně přehrává v té "nižší" úrovni kvality, tzn. horší než SD (a žádný výběr "hd", natož 720p vs 1080p tam nevidím)

Přitom video je opravdu kvalitní. Zkusil jsem ho z youtube uložit na disk v mp4 pomocí skriptu
a tento mi bd390 přehraje korektně v plném rozlišení.

Zdá se mi všeobecně, že implementace youtube v bd390 HD ignoruje a přehrává v nižší kvalitě.
tjurny (496)|10.12.2009 01:16
[quote=lusy;246684]Musim se vratit k memu dotazu na zacatku fora:
Pri prehravani BD disku jsem nastavil 50Hz, ale on se vzdycky sam prepnul na 60Hz (pripojeno LCD Samsung LE40A559 pres HDMI) a obraz trochu cukal. Pokud jsem prepnul na 24Hz, tak zustal na 24Hz. Nicmene proc nebere z BD disku 50Hz je mi zahadou (ve volbe to ma, naopak 60Hz ve volbe nema!!). Pritom prehravani MKV z HDD jede v 50Hz v pohode (i ve 24Hz).
Uz s tim mate take nekdo zkusenost?
A jeste si musim postesknout na WIFI. I kdyz propojim PC s prehravacem pres WIFI router normy n (g samozrejme take), tak obraz HD filmu z HDD PCcka cuka, v SD nekdy taky.
Jak u vas??[/quote]

Bd jsou 24p ne ? Tak na vystupu muze byt bud 24p (1:1) nebo 60p (3:2 pull down). Na 50p by to bylo trhany.
HenryS (19)|12.12.2009 11:35
ahoj, chtěl bych se zeptat, mám koncert v 1080p a když ho pouštím na BD390, tak se mi seká zvuk. Ale vypálené je to dobře, protože na pc se zvuk se neseká. Nevíte čím to je? Může to být kabelem? Nebo nějaký jiný problém?
Pytkin (7947)|12.12.2009 13:34
To ze sa na PC neseka , neznamena , ze je zvuk OK .. asi je stretchovany a LG stretchovanie nezvlada ..
HenryS (19)|12.12.2009 17:28
Co to znamená? Je nějaká šance že to vyřeším?
Pytkin (7947)|12.12.2009 20:42
ak je to problem so stretchom , ta to rozoberies na streamy a bud upravis zvuk alebo zrychlis obraz ..
stargi (2)|15.12.2009 05:29
[quote=krem;252726]Obecne - soucasne verze programu nejsou moc staveny na praci pod 64bit verzi operacniho systemu, natoz nejnovejsi verze Windows.......[/quote]

Moc díky za vyčerpávající odpověď. Zkusil jsem propojit BD390 a router kabelem a funguje to naprosto bez problémů. IP adresu BD390 mám nastavenou napevno a firewall na routeru vypnutý. Odinstaloval jsem celý ESET, vypnul firewall ve Windows a problém pořád přetrvává, téměř na 100% se podaří propojení, když restartuji PC, automaticky se spustí Nero Media Home a potom zapnu BD390, ale jakmile přeruším spojení (vypnu BD 390, nebo zastavím Nero Media Home) tak už se spojení znovu nenaváže.
Ještě chci zkusit posunout router blíž k BD390 jestli to nemůže být kvalitou připojení ??? (panelák je panelák) a nebo nainstalovat Windows XP kvůli té kompatibilitě.
Díky
stepz (23)|26.12.2009 00:15
mam dotaz na majitele BD390,zda umi prehrat s USB *.vob soubory (dvd na disku) ?
emano (1)|26.12.2009 13:04
zdravím, pri MKV filmoch s DTS audiom mi seká zvuk. Robí to pri každom filme ktorý má DTS. (DD AC-3 neseká). Seká to keď prehrávam s ext.HDD aj s DVD. Robí to ešte niekomu?
GliderMan (16)|26.12.2009 15:46
[quote=stepz;255982]mam dotaz na majitele BD390,zda umi prehrat s USB *.vob soubory (dvd na disku) ?[/quote]

Přehraje, ale jen jednotlivé části, celý film přehrát neumí.
GliderMan (16)|26.12.2009 15:58
Upozorňuji na jednu z chyb přehrávače. Pokud použijete analogový výstup zvuku a v setupu zvuku nastavíte jinou velikost reproduktorů než Large, tak se vám může v hlasitých scénách objevovat hlasité praskání v reproduktorech. Stalo se mi toto, když jsem nastavil zadní repro na Medium a pustil dupot slonů v "300" nebo náraz Titanicu do ledovce. Docela mě to dalo, než jsem na toto přišel. Takže se setupem analog. výstupu opatrně.

Včera jsem koukal na 1. Xvid přes přehrávač a občas se obraz znatelně cukal. Jak přes DLNA, tak z USB flash. Musím ještě prověřit, čím to může být.
stepz (23)|26.12.2009 21:39
[quote=GliderMan;256086]
Včera jsem koukal na 1. Xvid přes přehrávač a občas se obraz znatelně cukal. Jak přes DLNA, tak z USB flash. Musím ještě prověřit, čím to může být.[/quote]

dik za info!
a na neco podobneho jsem se chtel taky optat, zda jde po wifi prehrat v pohode naky xvid, divx, avi, mpeg, film.
krem (20)|28.12.2009 11:13
[quote=GliderMan;256086]Včera jsem koukal na 1. Xvid přes přehrávač a občas se obraz znatelně cukal. Jak přes DLNA, tak z USB flash. Musím ještě prověřit, čím to může být.[/quote]

Prosím, aby si vsichni s podobnymi problemy nejdriv overili technicke moznosti zdroju signalu a nehazeli to vsechno na LG a jeji prehravac, kteri jsou v tom vetsinou nevinne. Uvedomte si, ze to neni pocitac s osetrenim vypadku v datovem toku (predcitani do cache) a spoustou nainstalovanych filtru a kodeku. Pokud zdroj (je jedno zda HDD, DLNA nebo USB) nestiha dodavat data, tak se to projevi vypadky (cukanim) obrazu popr.zvuku. Proste DB390 ocekava plynuly prisun korektnich dat. Pak prehraje vsechno, co umi, zcela bez problemu a v solidni kvalite. Rozhodne ale neprehraje cokoli, co mu predlozite. Prostudujte si v manualu jake formaty dat umi dekodovat a zjistete si, co mu vlastne predkladate. U hardware si overte zda datovy tok z nich odpovida prehravanemu filmu. Spousta USB ma dosti nizke datove toky a takove HD *.MKV proste nezvladnou, totez se tyka DLNA, obzvlaste pres wifi. U HDD mnohdy pomuze defragmentace. Zjisteni, ze to same pres pocitac hraje bez problemu, takze chyba musi byt v LG, je v mnoha pripadech mimo misu (viz vyse). Proste pocitac pracuje jinak nez player, ktery ma jiste vyrobcem dane specifikace, ktere se musi pro korektni cinnost dodrzet.

:-) P.S. Zavada v cinnosti pocitace je z 99% mezi klavesnici a operadlem zidle :-)
mm1rec (3)|30.12.2009 15:35
[quote=jarino1978;245390]prehrávač má 7.1 analógový out, takže to pôjde. akurát zapojíš ako 5.1[/quote]

Prosim vas ja som si tiez zapojil 5.1 repraky zo stareho domaceho kina a neviem pridavat hlasitost....Na dialkovom ani nie je ...viete niekto co s tym?
GliderMan (16)|30.12.2009 15:43
A co na dálkovém ovladači k domácímu kinu? :-)
mm1rec (3)|30.12.2009 15:55
Nerozumies ja som tie reproduktory z toho stareho napojil na lg...stare kino je uz kaput..
GliderMan (16)|30.12.2009 16:02
[quote=emano;256051]zdravím, pri MKV filmoch s DTS audiom mi seká zvuk. Robí to pri každom filme ktorý má DTS. (DD AC-3 neseká). Seká to keď prehrávam s ext.HDD aj s DVD. Robí to ešte niekomu?[/quote]

Používáš jaký výstup? Analog z přehrávače?

Zkoušel jsem několik MKV filmů s DTS zvukem a nestíhá pouze jeden - Harry Potter 6 - And The Half Blood Prince #[2009] 1080p BluRay dts.ac3c.ac3c x264.mkv, který má datový tok videa 13.0 Mbps a 3 zvukové stopy - 2 AC-3 a 1 DTS. A pokud zvolím DTS, tak to občas nestíhá a zasekává se zvuk nebo i obraz. Pokud vyberu AC-3, tak je to OK.

Včera jsem koukal na Star Trek se stejným datovým tokem videa a DTS zvukem a šlo to v pohodě. Možná u toho Harryho vadí 3 zvukové stopy. Nevím.

Mám to připojené přes 100 Mbit router metalikou a DLNA server Nero MediaHome Essential s posledním updatem a posledním firmwarem přehrávače.

BTW ten software Nero MediaHome Essential je zajímavý. I když nic nestreamuje, tak občas hrabe na disku a vytěžuje každou chvilku CPU až k 25%. Tak nevím, jestli si furt indexuje shary a proto to vytížení ?!

Podařilo se někomu rozjet Windows share na přehrávači? Ať dělám, co dělám tak vidím v MyMedia jen DLNA server a Název PC bez seznamu share složek.
GliderMan (16)|30.12.2009 16:08
[quote=mm1rec;256756]Nerozumies ja som tie reproduktory z toho stareho napojil na lg...stare kino je uz kaput..[/quote]

Tomu opravdu moc nerozumím. To jsou aktivní reproduktory bez regulace hlasitosti?
Nebo jsi tam připájel pasivní reproduktory a snažíš se odpálit LG analog výstup?

Ať tak či onak, hlasitost musíš regulovat na zesilovači. S LG přehrávačem to nemá nic společného.
Na LG lze měnit jen počet repro, jejich velikost a sílu signálu. Což funguje dost divně, jak jsem se již zmínil v předchozím příspěvku.
mm1rec (3)|30.12.2009 16:13
to som potreboval vediet...vdaka
petruskin (305)|6.1.2010 09:10
Dobrý den, nevíte kde najít na netu český manual?
ElectroCr - mi přístroj dodala absolutně nepočeštěné i bez papírového českého manuálu.
Ještě dotaz na zvuk - v mkv vždy po cca 3-4 sec zvuk jakoby na par milisec lehce vypadne a to i u původního zvuku - je to tím strechem?, nebo se to už někomu podařilo odstranit - (comp to zvladne bez problemu).
jachar (1)|5.2.2010 14:51
Manual v češtině najdeš na stránkách LG.
Spíš bych chtěl poprosit zdali má někdo zkušenost se spuštění CZ menu na přístroji.
Trochu neuváženě jsem ho objednal na pix.. a samožřejmě výběr pouze DE,FR,EN a CZ nikde, třeba někdo víte o firmwaru, který to nahodí...
Jinak jsem docela rozladěn s přehráváním .MKV s DTS , tedy alespoň mě se začne cukat obraz a když to naperu rovnou do TV (LG) tak se naopak rozhodí synchrozinace zvuku.
Tak jak? Poradí někdo?
Díky moc všem předem.
J.Ch.
Pepik71 (20)|7.2.2010 13:16
Tak jak tam dostat tu češtinu to bych taky potřeboval.
lusy (184)|9.2.2010 20:12
Mozna ze by stacilo upgradovat firmware, nebo se mylim?
Pepik71 (20)|13.2.2010 18:30
Firmware sem zkoušel všelijaké a výsledek stejný.
habax85 (6)|17.3.2010 12:43
Co se týče trhaného přehrávání zvuku u MKV ripů 1080p/DTS - vzhledem k tomu, že v 99% přehrávám MKV ripy z externího HDD přes USB nebo DLNA, nemá smysl trvat na bitstreamu [Primary Passt-thru], jelikož vstupní audio data jsou přes USB a DLNA omezeny na 48kHz a 5.1ch. Jak se v manuálu uvádí, nastavením DTS Re-encode je zvuk omezen takzéž na 48kHz a 5.1ch. Při tomto nastavení je zvuk přehráván plynule (1080p/DTS 1.5Mbps). Datový tok zůstává stejný. Nemám soustavu 7.1, takže nastavení DTS Re-encode je pro mě i pro ostatní uživatele 5.1 soustavy řešení tohoto problému.
Škoda, TrueHD a DTS-HD MA přes USB nebo DLNA by bylo fajn, pravděpodobně ale tuto část vstupů ovládá v přehrávačí jiná část logiky, která toho není schopna. Předpokládám proto, že jiný/nový firmware toto chybičku neopraví.

PS. zatím jsem nezkoušel jak TrueHD nebo DTS-HD MA šlape přes vypálený BD, nemáte s tím někdo zkušenost?
Hurvajs (5)|20.3.2010 23:52
Zdravím všechny s BD390, mám na vás prosebný dotazy:
1. BD390 mám přes kabel spojen s PC (W7 64b + Nero Media Home), mkv s titulky zvlášť = OK, mkv s titulky 'uvnitř' - titulky nejdou. Na dálce stisknu 'titulky' a stále je tam 'OFF', když podržím to tlač.napravo 3s, tak vyskočí 1250, 1251, 1252,1253 ale žádná volba nepomůže (titulky stále 'OFF'). Pokud ten samý mkv přehrávám z připojeného USB HDD, pak to jede v pohodě. Proč ty titulky přes tu LAN nejedou? (update FW jsem zkusil a píše mi, že mám aktuální -je to koupeno v Elektrocr, takže to odněkud dovezli a menu je bohužel v ENG a bez mám to bez CZ manuálu.. ENG není pro mě problém, ale není ta potíž s cz titulkama v mkv přes LAN právě tímhle?)

2. přes tu LAN malinko vypadává DTS zvuk - opět z USB všechno OK.

3. Lze upgradovat FW stažením z netu (český FW ideálně) a následně z USB nebo přes LAN z PC? Případně kde ho vzít? (na LG CZ www nemůžu najít..)

(A toto mne zaujalo, ale nesouvisí to zřejmě s BD390, Dark Knight 1080p - na začátku mám video na celou obraz., skončí scéna s autobusy a pak už jsou nahoře i dole pruhy, dělá vám to taky? Mám TX-P42G20E, spojeno přes HDMi).

Dík za případné postřehy.
Pepik71 (20)|22.3.2010 21:00
[quote=Hurvajs;273362]Zdravím všechny s BD390, mám na vás prosebný dotazy:
1. BD390 mám přes kabel spojen s PC (W7 64b + Nero Media Home), mkv s titulky zvlášť = OK, mkv s titulky 'uvnitř' - titulky nejdou. Na dálce stisknu 'titulky' a stále je tam 'OFF', když podržím to tlač.napravo 3s, tak vyskočí 1250, 1251, 1252,1253 ale žádná volba nepomůže (titulky stále 'OFF'). Pokud ten samý mkv přehrávám z připojeného USB HDD, pak to jede v pohodě. Proč ty titulky přes tu LAN nejedou? (update FW jsem zkusil a píše mi, že mám aktuální -je to koupeno v Elektrocr, takže to odněkud dovezli a menu je bohužel v ENG a bez mám to bez CZ manuálu.. ENG není pro mě problém, ale není ta potíž s cz titulkama v mkv přes LAN právě tímhle?)

2. přes tu LAN malinko vypadává DTS zvuk - opět z USB všechno OK.

3. Lze upgradovat FW stažením z netu (český FW ideálně) a následně z USB nebo přes LAN z PC? Případně kde ho vzít? (na LG CZ www nemůžu najít..)

(A toto mne zaujalo, ale nesouvisí to zřejmě s BD390, Dark Knight 1080p - na začátku mám video na celou obraz., skončí scéna s autobusy a pak už jsou nahoře i dole pruhy, dělá vám to taky? Mám TX-P42G20E, spojeno přes HDMi).

Dík za případné postřehy.[/quote]

bod 1. u mě to samé
bod 2.u mě to samé
bod 3.český FW sem taky nenašel.
fifdol (2)|30.3.2010 11:38
Zdravím!.Uvažuji o koupi bd390.Vlastním LG 42SL8000,která nepřehrává DTS..Kvůli tomu bych chtěl své kino rozšířit o nějáké zařízení,které by mělo všechny moderní dekodéry a zvládalo HD formáty..BD nosiče nemám,takže mechanika by se uplatňovala asi později.Jde mi ZATÍM o pouhé přehrávání z ext.HDD..Rád bych se tedy zeptal,jestli je na bd390 možné sledovat bluray z hdd. Chtěl bych svého denona-1910 krmit nějakým DTS HD master audiem,TrueHD,..Zvládne tyto formáty 390 z hdd? moc děkuji za odpovědi!!
HenryS (19)|3.5.2010 12:32
Zdravím, chtěl bych se zepatat jestli mi na bd390 půjdou přehrávat filmy z tohoto disku:
WD My Book Essential 1TB Externí disk 3.5" USB2.0, 16MB
http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=89861
Jde mi o to,že má nějaké šifrování, tak aby to nedělalo s BD nějaký problém.
(Tady jsem našel nějakou zmínku, třeba to někomu něco řekne:Po prvotním nadšení ze vzhledu - zklamání.
Používal jsem starší WD500 Book (3,5" s ext. napájením) a mnou dodatečně vytvořený 32 GB oddíl (ve FAT32) se choval jako 32 GB Flashdisk, z kterého bylo možno třeba pustit přímo uložený film do televizoru (s USB) nebo na něj nahrávat.
Bohužel i nezaheslovaný disk stále spouští rezidentní software, který nelze nijak vypnout nebo odinstalovat - Flashdisk FAT32 bohužel nefunguje.
V PC mě pak při každém zapnutí "otravuje" virtuálním CD-ROMem.
Pokročilým uživatelům, co nepotřebují heslovat obsah, bych disk nedoporučil a pro začátečníky tu vidím dost velké nebezpečí zapomenutí hesla. Disk při zapomenutí hesla nelze prostě "jen přeformátovat", rezidentní soft vás bez hesla vůbec k disku nepustí.)
HenryS (19)|3.5.2010 15:40
Doporučili byste mi nějaký externí disk? Chtěl bych tak 1TB asi do 2700 kč.
Co třeba tento:
http://www.mironet.cz/DetailPage.asp?DPG=89801&FPG=2#diskuze

Díky za rady
habax85 (6)|31.5.2010 17:19
fifdol: Dobrý den, náhodou mám doma tu samou kombinaci :-) LB BD390 + DENON 1910. Bohužel Vás musím zklamat, z externího HDD nelze přehrávat Bluray soubory (*.ts/m2ts). Pouze *.MKV BDripy. Tzn. žádný DTS-HD ani TrueHD z exter. HDD, pouze max. DTS 1536 kbps nebo DOLBY a to ještě Vám nepůjde plynulá reprodukce zvuku u 1080p s DTS zvukem - viz. moje odpověď výše... buď 1080p + DOLBY, AC3 nebo 720p a DTS 1536kbps :( Také jsem z toho byl dost zklamán a značně rozladěn. Co se týče přehrávání TrueHD a DTS-HD přímo z Bluray média, není tam problém až na to, že tento formát Vám DENON detekuje pouze pres HDMI, z optiky SPDIF nikoliv :-( podotýkám že to co píšu jsou holá fakta, ne domněnky :-)
Sau (11)|24.7.2010 18:23
[quote=lusy;246684]Musim se vratit k memu dotazu na zacatku fora:
Pri prehravani BD disku jsem nastavil 50Hz, ale on se vzdycky sam prepnul na 60Hz (pripojeno LCD Samsung LE40A559 pres HDMI) a obraz trochu cukal. Pokud jsem prepnul na 24Hz, tak zustal na 24Hz. Nicmene proc nebere z BD disku 50Hz je mi zahadou (ve volbe to ma, naopak 60Hz ve volbe nema!!). Pritom prehravani MKV z HDD jede v 50Hz v pohode (i ve 24Hz).
Uz s tim mate take nekdo zkusenost?
[/quote]

Mám obdobný problém. Po připojení tohoto přehrávača na projektor (Benq w1000) sem byl doslova zděšený - okamžitě ma do očí trklo to jemné cukání či trhání obrazu, u origo blu-ray Avatar (jiné zatím nemám). Měnit sem v nastavení zkusil 1080p na 24 nebo 50 Hz. Trhání mně přišlo stejné u obou variant. U 24 Hz sa navíc v horní části co ca 10s rozkmital pruh obrazu.

Předpokládám že je to vlastnost a nejde s tím udělat vůbec nic ? :(
fighter312sqraf (39)|4.10.2010 20:05
Ahoj, tady pisete, ze BD na HDD nejde prehravat, ale na zahranicnim forum M2TS z HDD nekomu jede. Co takhle BD a DVD treba v ISO na HDD? Jede nevite? Diky.