Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: Jak zripovat DVD nahrané ve videu?

Nováček Avatar uživatele Allkor
    Registrace
    Jan 2006

Zdravím, potřebovala bych poradit jaký program použít... Jde o to, že mam na DVD nahrané pořady z televize a chtěla bych každý zvlášť převést např. do .avi. Problém je v tom, že každý program, který jsem zkusila mi buď převedl všechno na tom disku do jedné stopy nebo zvládl převést jenom první nahrávku. Pro lepší představu, v praxi menu v DVD vypadá takhle:

Dík za jakýkoliv nápad... Třeba to jenom neumím správně nastavit
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

V každém případě zkopíruj všechno a potom si z toho vystříhej co chceš a následně poskládej jak chceš.

BTW: Čím to je "nahrané"? DVDrekordérem? U něho silně pochybuji, že by měla ta placka standardní strukturu DVD-Video, tj. každý klip/film = 1 PGC ve společném VTS.
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 28-09-2009 v 06:37

Je tu pravidelně Avatar uživatele peco
    Registrace
    Jun 2005

Ako radi StD:

1. skopirovat na HDD
    2. nacitat do DVDShrink, ten ukaze, ci je tam viac title, alebo len jeden dlhy title
    3a. v pripade, ze ide o jeden title, v reauthor mode DVDShrinku urobit strih a exportovat kazdy celok zvlast do samostatneho adresara
    3b. ak je tam viac title, v reauthor mode DVDShrinku exportovat kazdy zvlast do samostatneho adresara
    4. vzniknte nove adresare exportovat do avi napr. pomocou AGK

Ide o jeden z mnohych sposobov.

/edit:
    po nacitani DVD do TMPGEncXpress je mozne toto delit na casti a kazdu zvlast exportovat do lubovolneho formatu (aj avi). Pomocou batch (job control) je mozne nakoniec export vsetkych casti urobit naraz. Nie je to free program, ale vsetko zvladne sam.
    Naposledy upraveno uživatelem peco: 28-09-2009 v 09:28

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

...no já bych se (nevěda o co GO) nejprve ptal PROČ to prznit dál do avi? Čemu to má sloužit? =Další špatně položená otázka. Způsobů postupu je mnoho (ie. přísloví ...je 1000 způsobů jak zabít kočku...), ale nejprve musím vědět co mám a co chci, aby z toho vzniklo. To tu od tazatelky nezaznělo.

Registrace
    Jan 2006

Shrink to nepřečte ani z DVD ani z HD, píše mi tohle:

Kód:
    DVD Shrink encountered an error and cannot continue.

Invalid DVD navigation structure.
    ... předpokládam, že to je ten problém se strukturou, co zmiňoval StD.

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    ...no já bych se (nevěda o co GO) nejprve ptal PROČ to prznit dál do avi? Čemu to má sloužit? =Další špatně položená otázka. Způsobů postupu je mnoho (ie. přísloví ...je 1000 způsobů jak zabít kočku...), ale nejprve musím vědět co mám a co chci, aby z toho vzniklo. To tu od tazatelky nezaznělo.
    No nejsem si uplně jistá, jestli záleží na tom PROČ... prostě bych si z těch dokumentů ráda udělala .avi soubory, abych je mohla skladovat v počítači a nezabírali tolik místa jako DVD a snažím se sehnat konvertor, který by zvládl vytáhnout každou nahrávku zvlášť. Když to nepůjde, budu muset najít ten, který převede alespoň všechno najedou a nejen tu první část a pak to rozstříhat, na to snad něco najdu v "Než se zeptáte".

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Allkor Zobrazit příspěvek
    Shrink to nepřečte ani z DVD ani z HD, píše mi tohle:

Kód:
    DVD Shrink encountered an error and cannot continue.

Invalid DVD navigation structure.
    ... předpokládam, že to je ten problém se strukturou, co zmiňoval StD.

No nejsem si uplně jistá, jestli záleží na tom PROČ... prostě bych si z těch dokumentů ráda udělala .avi soubory, abych je mohla skladovat v počítači a nezabírali tolik místa jako DVD a snažím se sehnat konvertor, který by zvládl vytáhnout každou nahrávku zvlášť. Když to nepůjde, budu muset najít ten, který převede alespoň všechno najedou a nejen tu první část a pak to rozstříhat, na to snad něco najdu v "Než se zeptáte".
    Jestli ti to "něco" načítalo celé, jak jsi zmiňovala, tak to tím udělej - předpokládám, že třeba Womble si s tím určitě poradí (včetně TS - Transport Streamů). Rada 2 = skladuj to "as is" - jak je, bez další rekomprese v Mpeg2 Program Stream (*.mpg nebo *vob + *ifo). Prostor s avi možná ušetříš, ale na kvalitě (často už tak pochybné) ztratíš 3x více. Když z těch mpg souborů budeš chtít dále něco dělat, budou pořád stejnou výchozí surovinou. Jinak to nedělám.

Registrace
    Jun 2005

Shrink to nenacita asi preto, ze to nie je DVD-Video format, ale DVD VR. Ten Womble, alebo mnou spominany TMPGEncXpress si s tym urcite poradi.

Registrace
    Jan 2006

Woble je super... dokonce má tak jednoduché ovládání, že jsem i já pochopila, co s tím Vlastně stačí oseknout a spojit dva voby... v tom přechodu sice asi půl vteřiny chybí zvuk, ale to je drobnost.

Takže vám moc děkuju za radu, za 30 dní trialu to všechno převedu a budu mít klid v duši

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Woble je super... dokonce má tak jednoduché ovládání, že jsem i já pochopila, co s tím Vlastně stačí oseknout a spojit dva voby... v tom přechodu sice asi půl vteřiny chybí zvuk, ale to je drobnost.

Takže vám moc děkuju za radu, za 30 dní trialu to všechno převedu a budu mít klid v duši
    ...máme Full-verze, takže i po 30 dnech se na nás můžeš s klidem obrátit...
    (BTW: Ten zvuk ti tam možná chybí v tom Slacku proto, že jsi "nesešoupla" klipy na TimeLine úplně k sobě (je tam na to přes RightClick funkcička...)

Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    ...máme Full-verze, takže i po 30 dnech se na nás můžeš s klidem obrátit...
    (BTW: Ten zvuk ti tam možná chybí v tom Slacku proto, že jsi "nesešoupla" klipy na TimeLine úplně k sobě (je tam na to přes RightClick funkcička...)
    Hmmm... tak teď už jsem lama a nepoznám, jakáže funkcička to je

A můžu se zeptat, jak to s těma full-verzema funguje? Teď už tak často s videem nepracuju, ale určitě by se to neztratilo

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Hmmm... tak teď už jsem lama a nepoznám, jakáže funkcička to je

A můžu se zeptat, jak to s těma full-verzema funguje? Teď už tak často s videem nepracuju, ale určitě by se to neztratilo
    Funguje to normálně placením kreditkartou internetem - a ta "funkcička" = klikej všude pravým v prostoru a uvidíš co se ti za roletky otvírá... To ostatní je neveřejné, případně přes SZ.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od peco Zobrazit příspěvek
    Shrink to nenacita asi preto, ze to nie je DVD-Video format, ale DVD VR. Ten Womble, alebo mnou spominany TMPGEncXpress si s tym urcite poradi.
    Jen malou poznámku k chybovému hlášení "DVD Shrink encountered an error...".
    Vývoj Shrinku byl dávno ukončen a on chudák neumí pracovat s DVD + a - R/W.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od man100 Zobrazit příspěvek
    Co to je za blábol? Všechna uvedená media běžně ve spojení se Shrinkem využívám... S omezeními +plusek může mít problemy tak maximálně DVD-mechanika a její firmware (Toshiby jsou s tím třeba pověstný).

Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od man100 Zobrazit příspěvek

blabol mesiaca, roka a storocia

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2007

Kdybyste místo výpadů a ostrých řečiček raději poslali odkaz, ke ten nový Shrink roste.
    Podle strýčka Googla je poslední verze 3.2.0.15 a má datum 2.8.2004.

Děkuji

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nejde mi přehrát nahrané video z HD
    Od JaroslavHraba v sekci DVB-S
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 25-07-2012, 07:47
  2. LCD: Jak uložit video nahrané z LED TV na Ext.HDD do PC ?
    Od slatored v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 30-06-2012, 07:52
  3. Nahrané filmy na flešku u Amika 8340
    Od Fany53 v sekci DVB-S
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 07-03-2012, 13:08
  4. Zvláštně nahrané DVD - uprava VEGAS
    Od faly v sekci Editace videa
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 31-05-2006, 18:15
  5. Reakcí: 5