Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

něco ke čtení - videokurz

jibarr (792)|25.10.2009 21:44
Možná to bude srozumitelnější na grafických obrázkách pro hry. Aby se postava ve hře otočila plynule, musí se udělat 30 x za sekundu. Aby se dosáhlo maximální rychlosti s vysokou kvalitou, tak se používá 60 - 120 snímků za sekundu.
Rychlost je pořád stejná, ale je více obrazových informací. Neboli zvýší se plynulost pohybu, lepe se to upravuje.
ai (2993)|25.10.2009 21:46
bombata

50p na DVD nebo pro CRT bys musel prevadet na 50i, (ztratis pul datoveho toku)

anebo uplne jednoduse, mas HDD prehravac a je uplne jedno co mas za video, fps, ten ti to prevadi podle nastaveni v menu, tam si nastavis podle zobrazovace (CRT, LCD) nebo podle pripojeni k zobrazovaci
bombata (188)|25.10.2009 21:52
Cili kdyz chci prevest 50p na 50i, tak musim ty snimky rozsekat na pulsnimky? Protoze pokud vim, tak u filmu se treba toci zpomaleny zabery napr. rychlosti 200 fps, a kdyz se pak promitaj rychlosti 24/25 fps, tak je vysledek zpomaleny. Z toho jsem vydedukoval, ze totez by platilo i o prevodu z 50 fps na 25 fps.
Pave1 (4279)|25.10.2009 21:54
Kluci, na tyhle dotazy si založte prosím vlákno. Nechte tohle k dotazům ke kurzu, díky.
bombata (188)|25.10.2009 21:55
[quote=jibarr;245594]Tos to vůbec nepochopil. Na počtu snímků nezáleží. Je to snímková rychlost za sekundu, takže scéna trvá pořád jen sekundu bez ohledu na počtu snímků.[/quote]

Vzdycky jsem tu psal o prevodu snimkovy frekvence - kdyz neco natocim rychlosti 50 fps a pak to promitnu rychlosti 25 fps, tak prece musi dojit k nejaky (byt nepatrny zmene rychlosti), ne?
jibarr (792)|25.10.2009 21:56
[quote=ai;245596]bombata

50p na DVD nebo pro CRT bys musel prevadet na 50i, (ztratis pul datoveho toku)

anebo uplne jednoduse, mas HDD prehravac a je uplne jedno co mas za video, fps, ten ti to prevadi podle nastaveni v menu, tam si nastavis podle zobrazovace (CRT, LCD) nebo podle pripojeni k zobrazovaci[/quote]

To už je sice o následném authoringu a nemá to nic společného se snímkovou rychstí vs, rychlost, ale z čeho ten výsledek bude vypadat líp. Z dvojnásobného počtu obrazových informací, stejného, nebo polovičního ???

Ideální je pak ukládat ve snímkové rychlosti dle kamery. Pokud se to přehrává v přehrávači, který to umí.
HDD přehrávače a PC není problém.
Pave1 (4279)|25.10.2009 21:56
Znovu, prosím dejte to do jiného vlákna, díky.
jibarr (792)|25.10.2009 22:01
[quote=bombata;245600]Vzdycky jsem tu psal o prevodu snimkovy frekvence - kdyz neco natocim rychlosti 50 fps a pak to promitnu rychlosti 25 fps, tak prece musi dojit k nejaky (byt nepatrny zmene rychlosti), ne?[/quote]

Néééééé. Dam úplně polopatický příklad. Ve střižně si uděláš projekt, který bude minutu dlouhý. Vložíš tam video s 50 snímky, 30.000 fotek (50p). Celé to bude trvat minutu. Dáš tam 5 fotek. Celé to bude trvat zase minutu, ale fotky se budou pomalu střídat. Čim víc fotek, tím bude obraz plynulejší, ale pořád bude jen tu minutu. Když tam vložíš 150 fotek, tak to bude pořát minuta.
bombata (188)|4.11.2009 01:30
A co vysokorychlostni kamery urceny pro zpomaleny zabery? Ty nataci frekvenci napr. nekolik stovek snimku za sekundu. Podle tvy logiky by k zadnymu zpomaleni nedoslo, i kdyby se promital zaznam natoceny ve 1000 fps rychlosti 25 fps (coz je prece nesmysl). Podle me by v tomto pripade ke zpomaleni nedoslo pouze pokud by se z kazdy sekundy zaberu automaticky vypustil urcity pocet snimku. Protoze jinak nechapu, jak vcucnout 1000 snimku za sekundu do 25 snimku za sekundu (nebo zrovna tak 50 fps do 25 fps).

Podle my logiky:
Kdyz promitnu 1 sekunda videa s frekvenci 50 snimku za sekundu rychlosti 50 snimku za sekundu, bude to porad sekunda.
Kdyz promitnu 1 sekundu videa o frekvenci 50 snimku za sekundu rychlosti 25 snimku za sekundu (a pocet snimku zustane zachovan), vysledek by mel byt 2 sekundy.

Takze pokud ma byt ta rychlost zachovana i pri nizsi promitaci frekvenci, musi prece dochazet k vypousteni snimku, no ne?
jibarr (792)|4.11.2009 07:05
Tady to smazej a nakopíruj to do novýho a nebo jinýho vlákna. Tady to má Pavel na videokurz. Viz upozornění výše.
MartasKP (710)|28.11.2009 20:55
Tady tomu se panove a damy neda skoro nic vytknout,jen mozna jsem se vcelku ztracel v tech uvodnich technickych kapitolach,mozna by tam pro nas v oboru nevzdelane a amatersky tocici ci zacinajici mohlo byt vic prirovnani nebo prikladu.Je tam moc a mozna i dulezitych informaci,ale fakt jsem po nekolika radcich byl mimo.Jinak zbytek opravdu vyborny manual pro zacinajiciho i zkusenejsiho kameramana.Dekuji.
Pave1 (4279)|6.12.2009 21:44
PDF se chystá, teď nebyl vůbec čas (k dotazu v jiném vlákně). Snad se něco narodí o svátcích, ale slíbit to nemohu.
MartasKP (710)|6.12.2009 22:05
Kazdopadne predem diky.Halvne v tech technickych datech na uvod jsem se preci jen ztracel.Na papire se to cte lepe a lepe i chape
Pave1 (4279)|2.5.2010 00:30
Tak jsem dopsal poslední kapitolu videokurzu. Je to tentokrát víc inspirace, než popis postupů, ale snad to bude trochu zajímavé a ke čtení (byť je to už místy malinko na tenkém ledě .-) ).

odkaz - http://www.videoproduce.cz/videokurz.htm (doplněk1)
tripye (77)|5.5.2010 23:17
@Pave1.. dviham reputacny bod..taketo nieco som na nete hladal hoc aj v cuzdom jazyku ..mam aj stiahnute nejake videa ako strihat..Holywod camera work (odporucam)
ale dovod preco pisem je skorej to ze sa v dohladnej dobre chystame natocit a nasledne strihat nieco take ako hudobny klip (tanecna skupina) ..privital by som teda nieco viac o dynamickom strihu..bud nova kapitolka ;) ..alebo ak mas ty alebo ktokolvek nejake materialy na netem, bol by som velmi vdacny .
Pave1 (4279)|5.5.2010 23:47
Díky za ohodnocení, ale ty klipy nejsou zrovna moje krevní skupina. Tak snad někdo povolanější, kdo k tomu má co říct (kurz je spíš o základech a pár inspiracích k tomu .-) ).