Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poradte prosim pri vybere plazmy alebo LCD TV

Teffel (198)|9.9.2009 20:58
Zdravim vsetkych vo spolok.Chcel by som kupiť nejaky televizor, avšak čim viac sa o tom snažim naštudovať tym viac som zmäteny a bojim sa že kupim nejaku blbosť.v pocitacoch sa trocha vyznam ale plazmy a lcd su pre mna spanielska dedina .tak prosil by som o radu.

-mojim hlavnym kriteriom je aby co najlešie zobrazoval obraz z kablovej televizie a DVD.!!!!!!!
v obchodoch pri pohľade na tie obrazovky kde su puštane programy z kablov, je mi na zvracanie tych kvalit obrazov.to by som nechcel.asi medzi ne nedali žiadny poriadny TV

-druhym kriteriom je aby to malo fullHD, kedže si v buducnosti niekedy možno kupim Bluray
-aby to malo digitalny aj analogovy tuner alebo nieco čim sa da naladit vseko čo sa da chytiť

-aby mal USB 2.0 konentor.vraj sa tym da napojiť externy harddisk a sledovať filmy z neho.prosil by som o vysveltlenie ked to niekto vlastni.

-aby podporoval MPEG4. aj ked neviem tiež co to presne u TV znamena,ale mam kopu domaceho videa ktore su v tomto formate.tak asi by som to mohol priamo pozerať z kameri.tiež by som prosil o vysvetlenie.

taktiež by som prosil o radu a vysvetlenie inych funkcii ktore tieto druhy TV ponukaju a ktore by som nemal prehliadnuť a ktore by boli v praxi užitocne.

dakujem
Pitomec (10211)|9.9.2009 21:02
Je tady toho snad málo napsanýho? Sám za sebe bych dal přednost Plazmě a značce Samsung, protože ta má i DVB-C tuner.
Marek71 (109)|9.9.2009 21:15
Teffel:
Tvojim požiadavkám vyhovie napr. aj LCD od Samsungu z rady B6xx, B7xx napr. LE40B650. V týchto radách sú to tuším od 32" všetko HD, i keď si myslím, že do priemerne veľkého obýváku nemá zmysel kupovať menšiu veľkosť ako je 40".

Prehrávanie filmov (aj s čiastočnou podporov MKV formátu) z USB to zvláda pekne, titulky s diakritikou sú tiež bez problémov. Má DVB-T aj DVB-C tuner s podporou MPEG4, čiže na príjem dig. vysielania (aj HD) pozemne aj v kabelovke nepotrebuješ set top box. Samozrejme má aj analógový tuner, ale obvykle je kvalita anal. staníc biedna.

O LCD TV Samsung LE40B650 je tu celkom rozsiahla diskusia, prečítaj a budeš mať jasnejšie.
PaJaSoft (827)|9.9.2009 21:32
[quote=Teffel;240072]
-mojim hlavnym kriteriom je aby co najlešie zobrazoval obraz z kablovej televizie a DVD.!!!!!!!

-druhym kriteriom je aby to malo fullHD, kedže si v buducnosti niekedy možno kupim Bluray
[/quote]

Tyto dva pozadavky jsou v prikrem kontrastu, doporucuji prehodnotit kriteria nebo zvolit kompromisni reseni na zaklade vah jednotlivych pozadavku...

Bude-li prvni odrazka dominantni, doporucuji smrtelne vazne uvazovat o primerene uhlopricce a HD ready only TV, bude-li druha, nebude pozitek z prvniho pozadavku nikdy tak dobry... Doporucuji zamyslet se, zda-li opravdu mam a budu mit tolik materialu ve Full HD, aby byl ten 1080p pozadavek opravneny (Satelit, Kamera, Fotak, dostatek BD nosicu...)

Diky pozadavku USB muzes rovnou skrtnout znacku Panasonic.
Teffel (198)|10.9.2009 12:44
Marek71:
ten samsung sa mi cenovo paci.len este stale presne nechapem tu podporu MPEG4.
jeden uzivatel pise ze u tych samsun DVB-C s mpeg4 je biedne a musel dokupovat nejaku kartu.!!??dost komplikovane pre mna.

na druhej strane ma PaJasoft pravdu.pre mna je predsa najdolesitejsi signal z kablovky a jeho co najlepsie zobrazenie. interpolacia kabloveho vysielania do fullHD nemože byt nikdy lepsia ako do HD ready.takze na HD Ready by mal byt obraz relativne lepsi ako na Full HD obrazovkach.mänsia obrazovka by mi aj vyhovovala lebo v byte mam malu byvacku a pozerat musim na to z blyzka.
vies mi odporucit nejaky HD ready co s najlepsim panelom a s ostatnymi kriteriami ktore spomynam?dakujem
MAKcz (205)|10.9.2009 15:12
Jak tu napsal Pitomec, Samsung plazmu z tech jejich novych rad. LCD by take slo, ale bod 1. (zobrazovani shit signalu z kabelovky) by lepe plnila ta plazma. Samsung neni tak daleko co Pansonic s plazmama, ale je dal prave v tom pripojovani externich medii s videodatama.
emkaa (105)|10.9.2009 15:25
U novejch plazem Samsung si tady par lidi stezovalo na bzuceni.
jarda50 (1424)|10.9.2009 17:46
Teffel pokud chceš sledovat kabelovku bez stb tak ti nezbude než jít do TV s dvb-c tunerem samozřejmě, že mepeg4 je nezbytností aby si mohl skledovat kabel programy v HD. Pokud se jedná o UPC kabelovku u ostatních nevím jak to chodí tak pak zmíněný tuner s mpeg4 je nutností, tedy pokud nechceš používat STB. Jen pro info mám UPC kabelovku a cca 80% sledování TV u mne tvoří HD 8 programů. To jak si slyšel s tou kartou ta je nutnost neboť kabelovka své programy koduje a ta karta je modul CAS7 se spárovanou kartou a je to pouze dekoder. Jinak stojí kompletně i s poštovným 1688,- Je to ta samá co obsahují i STBčka od UPC. Je důležité, aby TV podporovala mpeg4 pro CR. Některé TV ho sice mají, ale odblokuje se pouze pokud se TV nastaví na zemi pro kterou je určen a pak sice vše jde , ale může být problém se zobrazováním diakritiky na EPG. Zaím TV která byla odzkoušena spol Lica pro CR byla Sona a také byla upravena aby vyhovovala českému DVB C jinak, dnes už fungují i jiné značky TV, ale je dobře se podívat popřípadě poptat u Lici zda tebou konkretní model to zvládá. Jinak HD vready nemá dnes pro UPC smysl při těch HD kanálech.
Teffel (198)|10.9.2009 18:20
[quote=MAKcz;240135]Jak tu napsal Pitomec, Samsung plazmu z tech jejich novych rad. LCD by take slo, ale bod 1. (zobrazovani shit signalu z kabelovky) by lepe plnila ta plazma. Samsung neni tak daleko co Pansonic s plazmama, ale je dal prave v tom pripojovani externich medii s videodatama.[/quote]

a preco by mali byt signaly z kablovky shit!!ked budem mat TV s digitalnym tuneron tak len zavolan na UPC a budu mi to davat digitalny signal.a pozri sa na CTR televizory jaky je kvalitny obraz z analogovich signalov.shit je technologia plazmy a LCD ktoru este nedokazali zas 2 desatrocia dovest na taku uroven zobrazovania aby dokazali v starom rozliseni zobrazovat tak ako stare CTR-ka....kolko sa clovek v tyzni napozera na nejaky film alebo vysielani v FullHD.nic.kablovka bezi kazdy den.tak na to maju trocha vyrobcovia zamerat.

ked uz davate tipy na plazmy samsung novej rady a ktore bzucia, rady tak dajte presne.mne to v googli najde nejake co sa este asi ani nepredavaju lebo nesu pri nic ani ceny.diky
jarda50 (1424)|10.9.2009 18:38
Kabelovka UPC vysílá v HD každý den regulerní pořady a nejen filmy a CRT je k ničemu ono kdyby byla tak velké jako LCD PDP tak to by si viděl to řádkování a nekvalitu ono co chceš po zmršeném PALu. Ono je to o tom, že si můžeš kouipit kvalitní LCD PDP, ale nepočítej, že v ceně do 40-50K dostaneš super duper kvalitu. Ale i zde se dají najít TV odpovídající jak kvalitě tak ceně. Není nad to se jít podívat do nějakého studia na to jak TV produkují obraz a vyber co se ti líbí. Bez toho se neobejdeš.
Teffel (198)|10.9.2009 20:07
Jarda50:
diky ze mi niekto vysvetlil co je to ta podpora MPEG4 u TV.pozeram ze mam asi 200 programov ale 2 z nich su v HD.ale to bolo pred 2 rokmi.ja inak byvam vo viedni a tak neviem ci sa nejak liši signal UPC od ceskeho a tak neviem ci ten modul CAs7 je potrebny.no nejako to tu zistim .inak vsetku elektroniku stale kupujem z nemecka lebo tam je vätsinou vsetko omnoho lacnejsie.
do studia sa memam moznost dostat aby som videl jak sa robi obraz.tak mi staci ked mi poradite tuto na fore.a inak mne sa zda ze obraz na 80cm uhlopr CTR je stale krajsi ako na hociktorom LCD a PDP.tak neviem jak je ten signal zmrsteny.ale dufam ze mas pravdu a nekupim blbost.ale mam cas do vianoc este zistovat skusenosti a informacie
jarda50 (1424)|10.9.2009 20:34
Teffel tím studiem jsem myslel specializované značkové prodejny, kde Ti předvedou TV v plné kráse i jak se chová na různých signálech. Ale t nejdůležitější je aby Ti TV vyhovovala. Přeci jen každý vidíme trochu jinak a tak něco vyhovuje jinému a druhému se to nemusí líbit. Jinak LCD se nemusíš bát zrovna jako o PDP tak i u LCD stále je pokazováno na staré legendy hlavně od těch co to neviděli na vlastní oči. Pokud jde o UPC tak asi system kodování Conax bude ASI stejný. Ale je lépe se zeptat v lokalitě kde žiješ. Faktem, ale je, že mpeg4 AV 264 je používán pro distribuci HD programů a byla by škoda o to přijít.
PaJaSoft (827)|10.9.2009 20:51
[quote=Teffel;240155]ashit je technologia plazmy a LCD ktoru este nedokazali zas 2 desatrocia dovest na taku uroven zobrazovania aby dokazali v starom rozliseni zobrazovat tak ako stare CTR-ka....[/quote]

Tak tohle je seriozne nejlepsi hlaska tohoto mesice aspirujici na nejvetsi kravinu tohoto roku...
Teffel (198)|11.9.2009 18:33
Jarda50:diki za rady.skusim niekde najst nejaku specializovanu predajnu a pustit si tie signali.
jarda50 (1424)|11.9.2009 19:04
Teffel nemáš zač.
Teffel (198)|11.9.2009 19:34
[quote=PaJaSoft;240175]Tak tohle je seriozne nejlepsi hlaska tohoto mesice aspirujici na nejvetsi kravinu tohoto roku...[/quote]


no nepovedal by som taku blbost keby som mal v mojej kablovke signal 1080p.vtedy by to pre mna bola z praktickeho hladiska ta najlepsia technologia.lenze ja pozeram na signal ktory ma roizlisenie caa 420 x 576 a ten sa na tych suprovich PDP a lcd javi ako mliecna hlovina zapadnuta prachom.tak porad ktora plazma FulHD ma take dobre zobrazenie ako moje stare CTR a mozem si ho ist rychlo kupit.

inak este nieco.mozno som uz stara struktura ale svoje CTR by som nikdy nevyhodil ,ale stahujem sa do noveho bytu a tam musim zavesit telvizor na stenu lebo je obyvak velmi mali.ale nemienim tam zavesit nieco ,naco by som sa pozeral s odporom.tak preto sa snazim zistit ktora PDP alebo plazma by mala taky obraz ako CTR.preto mam taky odpor k tej supr technologii ktora nedokaze tak zobrazit kazdodenny signal v kablovke
PaJaSoft (827)|11.9.2009 19:47
[quote=Teffel;240300]lenze ja pozeram na signal ktory ma roizlisenie caa 420 x 576 a ten sa na tych suprovich PDP a lcd javi ako mliecna hlovina zapadnuta prachom
[/quote]
Si porid PDP patricneho rozliseni... to, o cem hovoris vubec nesouvisi s PDP ci LCD, ale s upscalingem... z 1Mpixelove fotky tezko budes delat prepress na plagaty... Zobrazeni obrazu je dle meho nazoru kvalitivne razeno v tomto poradi: PDP, LCD, CRT. Nepru se vsak, ze na bezne dostupnych zobrazovacich (vcetne jejich fyzickeho rozliseni) muze byt subjektivni hodnoceni dojmu z obrazu jine... ale to neni dano technologii, ale poustenym signalem a prostedim sledovani.
mph1 (689)|11.9.2009 19:47
To Teffel:

Prosim, pis spravne CRT (Cathode ray tube), trochu mi to C-T-R trha oci.

A k tematu: U vas neni dostupny satelit?
Teffel (198)|11.9.2009 19:53
[quote=mph1;240306]To Teffel:

Prosim, pis spravne CRT (Cathode ray tube), trochu mi to C-T-R trha oci.

A k tematu: U vas neni dostupny satelit?[/quote]

sorry.satelit je a co s nim?tak porad ja som ozaj zaspal dobu asi
Teffel (198)|11.9.2009 20:06
[quote=PaJaSoft;240305]Si porid PDP patricneho rozliseni... to, o cem hovoris vubec nesouvisi s PDP ci LCD, ale s upscalingem... z 1Mpixelove fotky tezko budes delat prepress na plagaty... Zobrazeni obrazu je dle meho nazoru kvalitivne razeno v tomto poradi: PDP, LCD, CRT. Nepru se vsak, ze na bezne dostupnych zobrazovacich (vcetne jejich fyzickeho rozliseni) muze byt subjektivni hodnoceni dojmu z obrazu jine... ale to neni dano technologii, ale poustenym signalem a prostedim sledovani.[/quote]

no ved o ten subjektivny dojem mi ide -to co vidim na obrazovke..mne je jedno jaky tam signal ide.ked PDP nevie z toho vycarovat taky obraz ako CRT tak mne je jedno jaky je tam UPCcaling.no ale povedzme ze tam budem mat ten najlepsi upccaling.(aj ked neviem co to je) tak ktoru plazmu si mam kupit aby som mal taky isty obraz ako na mojom CRT.???!!uz konecne da niekto 100 percentny typ?
911 (260)|11.9.2009 20:19
[quote=Teffel;240311]no ved o ten subjektivny dojem mi ide -to co vidim na obrazovke..mne je jedno jaky tam signal ide.ked PDP nevie z toho vycarovat taky obraz ako CRT tak mne je jedno jaky je tam UPCcaling.no ale povedzme ze tam budem mat ten najlepsi upccaling.(aj ked neviem co to je) tak ktoru plazmu si mam kupit aby som mal taky isty obraz ako na mojom CRT.???!!uz konecne da niekto 100 percentny typ?[/quote]

Nevím jaký to máš za zázrak tu CRT,já mohu na stejném signálu porovnat jednu z nejlepších CRT televizí ve své době /Philips 36 PW9525 za cca 150000kč/a na současnou plasmu to nemá ani náhodou.Pokud koupíš jakoukoliv současnou,třeba také Panasonic,tak budeš určitě spokojený,kterou navíc spojíš se satelitním signálem,protože určitě není jedno jaký signál tam ide.
mph1 (689)|11.9.2009 21:06
[quote=Teffel;240310]sorry.satelit je a co s nim?tak porad ja som ozaj zaspal dobu asi[/quote]No u nas v Cechach jde ze satelitu radove (prosim nechytat za slovicko) lepsi signal nez z DVB-T, UPC kabelovky apod. Takze kdyz chces koukat na TV kvalitne, znamena to kvalitni TV (treba NeoPDP plasma) a kvalitni signal (HD satelit).

Konkretni model ti nikdo neporadi. Jdi do obchodu, otravuj a divej se.
911 (260)|11.9.2009 21:59
[quote=mph1;240318]No u nas v Cechach jde ze satelitu radove (prosim nechytat za slovicko) lepsi signal nez z DVB-T, UPC kabelovky apod. Takze kdyz chces koukat na TV kvalitne, znamena to kvalitni TV (treba NeoPDP plasma) a kvalitni signal (HD satelit).

Konkretni model ti nikdo neporadi. Jdi do obchodu, otravuj a divej se.[/quote]

Čeče,řeknu Ti,že kdybych Tě posadil před moji bednu ,tak si myslím,že nepoznáš jestli je to z DVB-T nebo ze satu.Tím chci říct,že dvb.t mi jde famozně,pouze HD programy ze Skylinku to je jiná samozřejmě.To zase naseru lidí viď?
jarino1978 (8045)|11.9.2009 22:09
[quote=Teffel;240300]no nepovedal by som taku blbost keby som mal v mojej kablovke signal 1080p.vtedy by to pre mna bola z praktickeho hladiska ta najlepsia technologia.lenze ja pozeram na signal ktory ma roizlisenie caa 420 x 576 a ten sa na tych suprovich PDP a lcd javi ako mliecna hlovina zapadnuta prachom.tak porad ktora plazma FulHD ma take dobre zobrazenie ako moje stare CTR a mozem si ho ist rychlo kupit.

inak este nieco.mozno som uz stara struktura ale svoje CTR by som nikdy nevyhodil ,ale stahujem sa do noveho bytu a tam musim zavesit telvizor na stenu lebo je obyvak velmi mali.ale nemienim tam zavesit nieco ,naco by som sa pozeral s odporom.tak preto sa snazim zistit ktora PDP alebo plazma by mala taky obraz ako CTR.preto mam taky odpor k tej supr technologii ktora nedokaze tak zobrazit kazdodenny signal v kablovke[/quote]

- v Tvojom prípade Ti pomôže len jediné, zájdi si do obchodu, kde majú aspoň podobný zdroj signálu, aký máš doma, resp. ak máš DVD-rekordér, nahraj si ukážky zdroja a s tým choď priamo do predajní a prežeň to cez ponúkané placky
- pátraj od uhlopriečok menších, čiže 32-37", väčšia uhlopriečka Ti bude len znásobovať zlý dojem z obrazu
- je jedno, či si zvolíš PDP alebo LCD, skôr možno inklinuj k PDP, ktorá býva láskavejšia k SD vysielaniu, ale nebýva to vždy pravidlom. Na SD vysielanie býva dobrá voľba značky Philips, je to výrobca, ktorý má veľmi dobre zmáknuté SD zdroje.
- nikto z nás nevie, aký je kvalitný u Teba zdroj obrazu, takže akákoľvek rada konkrétneho typu je možno zbytočná.
- je dosť málo pravdepodobné, že naozaj nájdeš placku, ktorá Ti bude možno vyhovovať, preto za úvahu možno je aj to, či sa nedá poriešiť vzhľad a rozloženie Tvojej obývačky tak, aby si možno predsa zostal u Tvojej CRT, ktorá to zmákne s prehľadom. V Tvojom prípade môže byť prechod k HD zdrojom aj otázka niekoľkých mesiacov, čo stojí za úvahu možno počkať s kúpou novej placky a radšej najskôr investovať do obnovy periférnych zariadení a až potom obnoviť HDTV.
jarino1978 (8045)|11.9.2009 22:17
[quote=mph1;240318]No u nas v Cechach jde ze satelitu radove (prosim nechytat za slovicko) lepsi signal nez z DVB-T, UPC kabelovky apod. Takze kdyz chces koukat na TV kvalitne, znamena to kvalitni TV (treba NeoPDP plasma) a kvalitni signal (HD satelit).

Konkretni model ti nikdo neporadi. Jdi do obchodu, otravuj a divej se.[/quote]

- sa máte, ja môžem maximálne porovnávať DVB-S a IPTV. Zatiaľ žiadne DVB-T.
- záleží, ale čo konkrétne. CT ešte beriem, ale čo takto Prima, Barrandov , Noe a pod ? Tam by som asi moc veľký rozdiel medzi DVB-T @ DVB-S nevidel. Napríklad Prima ide v Skylinku 720x576/3,5-4 Mbit/s, v DVB-T - 720x576/ 3,3-3,8 Mbit/s...

[quote=911;240322]Čeče,řeknu Ti,že kdybych Tě posadil před moji bednu ,tak si myslím,že nepoznáš jestli je to z DVB-T nebo ze satu.Tím chci říct,že dvb.t mi jde famozně,pouze HD programy ze Skylinku to je jiná samozřejmě.To zase naseru lidí viď?[/quote]

- určite na 100 % ? DVB-T vs. DVB-S ?
mph1 (689)|11.9.2009 23:11
[quote=911;240322]Čeče,řeknu Ti,že kdybych Tě posadil před moji bednu ,tak si myslím,že nepoznáš jestli je to z DVB-T nebo ze satu.Tím chci říct,že dvb.t mi jde famozně,pouze HD programy ze Skylinku to je jiná samozřejmě.To zase naseru lidí viď?[/quote]No, DVB-T jsem naposledy videl pred rokem. Pak jsem koupil satelit a od te doby to nepotrebuji. Ze by to tolik vylepsili - pixeling a ctvereckovani, rozmazana trava u fotbalu? Asi znovu kouknu pres svyho DMR-EX87, ale nadeje tomu velke nedavam...
mph1 (689)|11.9.2009 23:16
[quote=jarino1978;240324]- záleží, ale čo konkrétne. CT ešte beriem, ale čo takto Prima, Barrandov , Noe a pod ? Tam by som asi moc veľký rozdiel medzi DVB-T @ DVB-S nevidel. Napríklad Prima ide v Skylinku 720x576/3,5-4 Mbit/s, v DVB-T - 720x576/ 3,3-3,8 Mbit/s...[/quote]Bohuzel, datovy tok neni vsechno. Nevim co s tim delaj (delali), ale v dobe, kdy jsem si porizoval sat, byl proste rozdil videt. A na CRT. Mimochodem - CT dlouhodobe v CR patri k TV s nejlepsim obrazem. Zpravy CT na SD vypadaji casto lepe nez reklamy na slavne NovaHD. Ale jak rikam - je to subjektivni a koukam na CRT.
jarino1978 (8045)|11.9.2009 23:23
[quote=mph1;240330]Bohuzel, datovy tok neni vsechno. Nevim co s tim delaj (delali), ale v dobe, kdy jsem si porizoval sat, byl proste rozdil videt. A na CRT. Mimochodem - CT dlouhodobe v CR patri k TV s nejlepsim obrazem. Zpravy CT na SD vypadaji casto lepe nez reklamy na slavne NovaHD. Ale jak rikam - je to subjektivni a koukam na CRT.[/quote]

občas zachytím DVB-T z Brna, ale oproti Skylinku je to rozdiel. Ten rozdiel síce nevidím na 55 cm CRT v spálni, ale na 46" HDTV to už je INE CAFE...Ale zasa za taký SPORT1 by sa nemuseli hanbiť ani v DIGI TV....
Minulý rok v čase LOH sa CT2 SD vizuálne dosť podobala v niektorých záberoch na STV3 HD.
PaJaSoft (827)|12.9.2009 08:37
[quote=911;240322]Čeče,řeknu Ti,že kdybych Tě posadil před moji bednu ,tak si myslím,že nepoznáš jestli je to z DVB-T nebo ze satu.Tím chci říct,že dvb.t mi jde famozně,pouze HD programy ze Skylinku to je jiná samozřejmě.To zase naseru lidí viď?[/quote]

Tak tedy nevim, se SATem si hraji tyden, ale co jsem zatim vypozoroval, tak nektere (samozrejme ze zahranicni) SD kanaly maji obraz v detailech a ostrosti srovnatelny s DVB-T, ktery tuna v Brne vysila O2 (a pripoctu-li k tomu, ze to kazdou chvilku kosticku, ve stredu okolo fotbalu MUX (ani CT1 HD) nesel vubec az do noci...) - jestli tomuto rikate to DVB-T HD, tak potes koste... - DVB-S/S2 HD vysila dost stanic (a (pro mne) prekvapive hodne zatim FTA - jenom hledejte), zdaleka se nejedna jen o Astra Promo HD smycku... - co treba testovaci (!!) vysilani Penthouse HD (komercne zacinaji 6.10. - mate jeste mesic FTA...-r) a spousty jinych stanic? Srovnejte s DVB-T z O2 MUXu a jeste chvili mi vykladejte, ze je to srovnatelne.... Neni ani omylem (datovy tok nekterych ceskych HD SAT programu je na hranici kostickovani, tak HD ala ceska kotlina bych se zrovna neohanel...- i kdyz Skylink HD balicek je u mne take na poradu dne, jen co vyresim HW zalezitosti)
911 (260)|12.9.2009 10:03
[quote=PaJaSoft;240336]Tak tedy nevim, se SATem si hraji tyden, ale co jsem zatim vypozoroval, tak nektere (samozrejme ze zahranicni) SD kanaly maji obraz v detailech a ostrosti srovnatelny s DVB-T, ktery tuna v Brne vysila O2 (a pripoctu-li k tomu, ze to kazdou chvilku kosticku, ve stredu okolo fotbalu MUX (ani CT1 HD) nesel vubec az do noci...) - jestli tomuto rikate to DVB-T HD, tak potes koste... - DVB-S/S2 HD vysila dost stanic (a (pro mne) prekvapive hodne zatim FTA - jenom hledejte), zdaleka se nejedna jen o Astra Promo HD smycku... - co treba testovaci (!!) vysilani Penthouse HD (komercne zacinaji 6.10. - mate jeste mesic FTA...-r) a spousty jinych stanic? Srovnejte s DVB-T z O2 MUXu a jeste chvili mi vykladejte, ze je to srovnatelne.... Neni ani omylem (datovy tok nekterych ceskych HD SAT programu je na hranici kostickovani, tak HD ala ceska kotlina bych se zrovna neohanel...- i kdyz Skylink HD balicek je u mne take na poradu dne, jen co vyresim HW zalezitosti)[/quote]

No vidíš,ale řeknu Ti ještě jednou,že pokud v daný moment přepnu ze satu na dvb-t,při stejném programu,tak by jsi žádný rozdíl nepoznal./Nesrovnávám HD samozřejmě/Myslím normální české programy,ale Barrandov,Prima atp. to je někdy hrůza tak i tak.To máš pravdu.Říkám to také proto,že jsme tu parta bláznů,co stále hledá to nej a pak se tu někdo na něco dotazuje,co nemá téměř žádnou zkušenost a chce poradit,tak ten nepozná ten rozdíl tuplem,jestli mi rozumíš,jak to myslím.Stačí,když si chce moje paní přepnout program a nejde jí to, protože je tam zrovna satelit a nebo obráceně.
Pitomec (10211)|12.9.2009 12:00
Tak si srovnej ČT (SD) a uvidíš to snad dobře.
jarino1978 (8045)|12.9.2009 13:05
[quote=Pitomec;240357]Tak si srovnej ČT (SD) a uvidíš to snad dobře.[/quote]

To snáď bude vidieť aj slepý.
911 (260)|12.9.2009 13:29
[quote=Pitomec;240357]Tak si srovnej ČT (SD) a uvidíš to snad dobře.[/quote]
Srovnávam,ale je to stejné.Přepínám to sem a tam.Nechci vypadat jako pitomec,ale je to tak .Promiň.
Pitomec (10211)|12.9.2009 13:58
Pak máš buď poruchu zraku, anebo tvoje TV nestojí za nic. Jiné vysvětlení není.
911 (260)|12.9.2009 17:40
[quote=Pitomec;240368]Pak máš buď poruchu zraku, anebo tvoje TV nestojí za nic. Jiné vysvětlení není.[/quote]

Přístroje mám, myslím si dobré,tím to bude,proto dvb-t se ukazuje jako ze satu.Co se mého zraku týče,tak z toho neustálého čučení je nějaká porucha možná.Celkem by mě zajímalo co by jsi na to řekl,kdybych Tě to párkrát přepnul a viděl by jsi pořád to samé.Ale jinak je tato debata samozřejmě o ničem,protože každý máme jiné podmínky a také jiné vidění.Já to vidím bez jakéhokoli zaznamenatelného rozdílu.Toť má zkušenost.
Teffel (198)|12.9.2009 18:59
jarino1978:
diki.moj zdroj signalu UPC je digitalny lebo teraz som si vsimol ze mi pred rokom napojili nejaky box.a dovod bol ze vtedy sa nieco zmenilo na digitalne vysielanie.tak mozno bude stacit ta nejaka plazma.a ako tu poniektory pisu tak mozno ten rozdiel nerozonam...este stale neviem co je to SD
jarino1978 (8045)|12.9.2009 20:17
[quote=Teffel;240388]jarino1978:
diki.moj zdroj signalu UPC je digitalny lebo teraz som si vsimol ze mi pred rokom napojili nejaky box.a dovod bol ze vtedy sa nieco zmenilo na digitalne vysielanie.tak mozno bude stacit ta nejaka plazma.a ako tu poniektory pisu tak mozno ten rozdiel nerozonam...este stale neviem co je to SD[/quote]

SD = standart definition ( štandartné rozlíšenie ) - napríklad DVD
HD = high definition ( vysoké rozlíšenie ) - napríklad Bluray
Teffel (198)|13.9.2009 18:54
zdravim.ma to nejaku vyhodu mat vsetky 3 tuneri v TV myslim tym DVB-T/S/C?
oplati sa kupovat TV aj s DVB-S tunerom ?su takto vstky 3 tuneri pokope plnohodnotne?alebo je lepsie kupit samostatny reciver.diki
jarino1978 (8045)|13.9.2009 19:11
[quote=Teffel;240477]zdravim.ma to nejaku vyhodu mat vsetky 3 tuneri v TV myslim tym DVB-T/S/C?
oplati sa kupovat TV aj s DVB-S tunerom ?su takto vstky 3 tuneri pokope plnohodnotne?alebo je lepsie kupit samostatny reciver.diki[/quote]

sú plnohodnotné. otázka je, ako stabilne šlapú. to je podmienka.
Teffel (198)|13.9.2009 19:51
jarino1978 a co tym myslis jak slapu?mali by sa rozladovat?
prosim mohli by ste mi pozriet tieto dva TV.celkom splnuju moje podmienky len neviem ako by vyzeral na nich obraz.tu na fore som cital ze najlesie panely su typu S-IPS tie maju najlepsie podani farieb a obrazu ,uhly...atd.

ako zistim ake panely maju tieto dva TV.nepisu o nich ani na orinal strankach vyrobcu.diki
http://www.elektroshopwagner.de/product_info.php/info/p121915?utm_campaign=metashopper_121915&utm_source=metashopper&utm_medium=preissuchmaschine&utm_content=textanzeige&campaign=metashopper

http://www.discount24.de/catalog/l/90121063/shopbot.html?shopbotProductId=975878&cm_mmc=Preissuchmaschine-_-Multimedia-_-LCD%20_%20Plasma%20TV-_-Fernseher%20nach%20Marke&mssct=W2dNXeEyrPJvFd3dyw.SdmJurnIj8.wAC9Bbxzzhc7e_3C7uuSwiZw&mssod=XhKoqWkuUtQ4DkEcrVevXYIegTKYf51uesp.8dlxnTiwGkDaTMzJ6Wx5luA_j3vXDOAFLCaU_yOWZ2gMIsbC3OjO.49gD_DC&mssrf=Gzj3GLnk91_7vUWHcJ_0gu_mDdNZz2SHZ48UwrTnMc96J5tWipxID5y3bJn0Q7A147sfJQPEnCPdAlG2nEYA.bx8wHAMEqhK4KH88lwZaX23NS7cJhLzoiW7yZFsGEuYUBurWSOc6CuqIyaMVTwyc84sX8eY1c1oAogVcagEMszpTJHV_ORMn9QVZE_NR.TgtQ7lqjEeLqU29vA6MUphoc6mh3Aq5jjLsBdrQG1AHQMADUhckdmGNu0lIJ_9FEFfNFhv5RJsqjOKlj3fJ_wMjh.EgeScoTMWdBsgqDmTCColh5E6hCqwK4WfxXmaDLW47JKj7DqTXmnFhpMAR7JomvpAy_aHUKtW4T.pR2WUxtsTEB6lHhLA1BiL9SnpigQiupdmXH0pzx6X1XR3G6LcU6uqhUrzoGN18yE7xhvph12CNZDoGqkhru1hLEBuE.X6KydI3RnVrSaAaGJYhag4btXzZbQgsWgJUZ6GXIhhA2oNBY7PHk2zCDHSeZGdFxOU&mssvt=o9u7Hg62qIACiuGRsO.ReOtM3P0DV_w35BJSbwWUj76MeKiHzFtIG2RsGMs4MRcnrIMvSbAW.fC3QlxMt7EYvn3rtk4AeHGJCOtjO8ZeHPlB7pSq5EdlOBRcYc_I9tRvDjYLi2XdVRQ
Pitomec (10211)|13.9.2009 21:45
[quote=911;240383]Přístroje mám, myslím si dobré,tím to bude,proto dvb-t se ukazuje jako ze satu.Co se mého zraku týče,tak z toho neustálého čučení je nějaká porucha možná.Celkem by mě zajímalo co by jsi na to řekl,kdybych Tě to párkrát přepnul a viděl by jsi pořád to samé.Ale jinak je tato debata samozřejmě o ničem,protože každý máme jiné podmínky a také jiné vidění.Já to vidím bez jakéhokoli zaznamenatelného rozdílu.Toť má zkušenost.[/quote]
Já mám před sebou oba signály (tj. ČT ze Skylinku i z DVB-T) a zrak kupodivu ještě naprosto bez vady, takže sorry, ale chvalozpěv z tvé strany na DVB-T v tomto případě neberu 8-)
jarda50 (1424)|13.9.2009 22:02
Pitomec je ještě otázka na čem to sleduješ, to také hraje roli. No a s tou vadou bych to tak jistě pokud nemáš řádný test bych to netvrdil. Ať chceš nebo nechceš s věkem se bohužel zrak zhoršuje. A nejedná se jen o dioptrie což je to nejmenší.
Pitomec (10211)|13.9.2009 22:09
[quote=jarda50;240504]Pitomec je ještě otázka na čem to sleduješ, to také hraje roli. No a s tou vadou bych to tak jistě pokud nemáš řádný test bych to netvrdil. Ať chceš nebo nechceš s věkem se bohužel zrak zhoršuje. A nejedná se jen o dioptrie což je to nejmenší.[/quote]
S věkem se zhoršuje všechno, ale určitě ne prostý fakt, že datový tok ČT v DVB-T je výrazně nižší než v DVB-S (Skylink, CS Link).
911 (260)|13.9.2009 23:25
[quote=Pitomec;240497]Já mám před sebou oba signály (tj. ČT ze Skylinku i z DVB-T) a zrak kupodivu ještě naprosto bez vady, takže sorry, ale chvalozpěv z tvé strany na DVB-T v tomto případě neberu 8-)[/quote]

Čeče,hezkej večer přeju,toky,netoky,nějakej rozdíl tam asi bude ,jak říkáš,ale není to vidět.Musel bych mít stejně nastavené dvě televize vedle sebe a pak to porovnat.Pokud to srovnávám pouhým přepínáním vstupů,tak se mi to jeví stejné,chvíli to trvá než to ze satu naskočí.Ale víš co,kašlem na to ,není to důležité.Dobrou noc.
Pitomec (10211)|14.9.2009 07:24
[quote=911;240513]Čeče,hezkej večer přeju,toky,netoky,nějakej rozdíl tam asi bude ,jak říkáš,ale není to vidět.Musel bych mít stejně nastavené dvě televize vedle sebe a pak to porovnat.Pokud to srovnávám pouhým přepínáním vstupů,tak se mi to jeví stejné,chvíli to trvá než to ze satu naskočí.Ale víš co,kašlem na to ,není to důležité.Dobrou noc.[/quote]
Když je datový tok v DVB-T u ČT 20Mbps a u Skylinku 30Mbps, tak nemůžeš napsat toky-netoky, protože ten rozdíl už je zcela markantní.
Antonín (732)|14.9.2009 11:46
Data ze satu (ale jen 23east) jsou malinko lepší, než to ce v DVB-T.
Stačí nahrát a porovnat bitrate a nějaké vhodné obrázky vystřihnout...
U ČT je ten rozdíl větší u Primy menší, nebo možná až žádný.

Čím horší je vybavení, tím méně to je vidět. Pokud například porovnáváte satelitní přijem z příjímačem, který máte připojený tzv. scartem přes CVBS video, a příjem interním DVB-T přijímačem, pak vám naprosto logicky vyjde DVB-T jako lepší, protože to dostane na zobrazení 720x576i bodů, kdežto tím analogovým spojem tam dostanete obraz tak zhruba srovnatelný s 400x576i bodů...
A já jsem přesvědčen z praxe, že i 90% místních pisatelů používá analogové připojení přístrojů. Pak veškeré jejich názory, jsou vlastně jen názory na drát a šířku pásma vstupního zesilovače...tedy nepoužitelné pro srovnání dat.
PaJaSoft (827)|14.9.2009 12:52
[quote=Antonín;240563]A já jsem přesvědčen z praxe, že i 90% místních pisatelů používá analogové připojení přístrojů. Pak veškeré jejich názory, jsou vlastně jen názory na drát a šířku pásma vstupního zesilovače...tedy nepoužitelné pro srovnání dat.[/quote]

Rekl bych, ze 80% diskuteru, kteri se v poslednich 3 mesicich zapojili v pozici radcu nebo hodnotitelu k diskusi o Panasonic PDP (v libovolnem vlakne) jsou vlastnici takovychto stroju (= maji vlastni prime zkusenosti) a sleduji ciste digitalni signal... (a obcas i v podobne, ze by jim to kdejaky "showroom" mohl zavidet) zde tedy to obecne zkresleni informaci neni zdaleka tak hmatatelne jako obecne mezi lidem...

PS: Neexistuje nejaka finta, ktera by vhodne TV donutila rici (treba pres (I)) vice - treba datovy tok apod.? To je treba vzdy stream nahravat a pak off-line zjistit, na co jsme tu vlastne cuceli?
calgaryboy (294)|14.9.2009 12:59
[quote=Antonín;240563]Data ze satu (ale jen 23east) jsou malinko lepší, než to ce v DVB-T.
Stačí nahrát a porovnat bitrate a nějaké vhodné obrázky vystřihnout...
U ČT je ten rozdíl větší u Primy menší, nebo možná až žádný.

Čím horší je vybavení, tím méně to je vidět. Pokud například porovnáváte satelitní přijem z příjímačem, který máte připojený tzv. scartem přes CVBS video, a příjem interním DVB-T přijímačem, pak vám naprosto logicky vyjde DVB-T jako lepší, protože to dostane na zobrazení 720x576i bodů, kdežto tím analogovým spojem tam dostanete obraz tak zhruba srovnatelný s 400x576i bodů...
A já jsem přesvědčen z praxe, že i 90% místních pisatelů používá analogové připojení přístrojů. Pak veškeré jejich názory, jsou vlastně jen názory na drát a šířku pásma vstupního zesilovače...tedy nepoužitelné pro srovnání dat.[/quote]

Absolutně nesouhlasím a mám podobný názor jako Pajasoft, mám pocit, že zdejší diskutéři doma disponují skutečně už moderní cestou signálu, nikoliv tedy analogy atd. Pochybuju, že člověk, který si koupí letos třeba neo pdp od Panálu pak na propojení použije Scart, to snad ne??!!!
mph1 (689)|14.9.2009 13:04
[quote=PaJaSoft;240567]PS: Neexistuje nejaka finta, ktera by vhodne TV donutila rici (treba pres (I)) vice - treba datovy tok apod.? To je treba vzdy stream nahravat a pak off-line zjistit, na co jsme tu vlastne cuceli?[/quote]To je utajovana informace ;) Napr. Muj staricky DVD Panasonic S42E umel okamzity datovy tok DVD, myslim, ze dokonce vcetne DivX (sice pres menu, ale umel). Novejsi, predloni super-duper DMR-EX87, uz to neumi. Asi je to pro moderniho spotrebitele zbytecne...
mph1 (689)|14.9.2009 13:07
[quote=calgaryboy;240568]Pochybuju, že člověk, který si koupí letos třeba neo pdp od Panálu pak na propojení použije Scart, to snad ne??!!![/quote]Pokud nema zdroj s HDMI a pritom chce novou (protoze velkou) TV?
Ja jsem na tom obracene. Mam dva zdroje s HDMI, oba dokonce umi Upscale na 1080i, ale nemam je zatim kam zapojit. Takze jedu pres Scart.
Ale dalsi zlevnovani neoPDP pry mozna prijde na prelomu rijna a listopadu, tak snad uz se dockam - pod stromecek.