Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Otázky ohledně přijíímače Vantage HD-8000 S

losos (2977)|10.9.2009 19:41
[quote=OndraC;240148]Tady mě napadá jeden postřeh a vlastně dotaz zároveň.
Mám televizor Philips 42pfl9603d, který dle mého názoru velmi dobře zvládá roztahovat obraz tak, aby nebyl příliš ořezaný, podivně roztáhnutý apod.
Nedávno jsem pustil ČT HD, vysíláný pořad (film...už nevím) byl ve formátu 16:9, ale obraz byl menší než obrazovka a nebyl jsem schopen ho roztáhnout (ani přes reciever, ani přes tv). Čím to??[/quote]

Nemám sice Vantage, ale podobně se to chovalo i s mým TF...
Chvíli mi trvalo, než jsem zjistil, že v Menu TV je třeba zvolit "Automatický formát" a chvíli počkat, protože "zabere" až po několika sekundách...
Asi jsi těch pár vteřin nevydržel čekat...
OndraC (167)|10.9.2009 19:54
[quote=losos;240166]Nemám sice Vantage, ale podobně se to chovalo i s mým TF...
Chvíli mi trvalo, než jsem zjistil, že v Menu TV je třeba zvolit "Automatický formát" a chvíli počkat, protože "zabere" až po několika sekundách...
Asi jsi těch pár vteřin nevydržel čekat...[/quote]

No jo, ale já tam mám automatický formát nastavený pořád...
Honza23 (80)|10.9.2009 20:39
[quote=OndraC;240168]No jo, ale já tam mám automatický formát nastavený pořád...[/quote]

No v tomhle receiveru je možnost Pan a Scan,která obraz roztáhne přes celou obrazovku,i když já osobně pak přepínám mezi SD signálem a HD.
OndraC (167)|10.9.2009 22:18
[quote=Honza23;240173]No v tomhle receiveru je možnost Pan a Scan,která obraz roztáhne přes celou obrazovku,i když já osobně pak přepínám mezi SD signálem a HD.[/quote]

To jsem zkoušel taky, ale nic se nezměnilo :-/
losos (2977)|11.9.2009 08:24
[quote=OndraC;240182]To jsem zkoušel taky, ale nic se nezměnilo :-/[/quote]
Nemáš čeho litovat, včera večer to na ČT HD bylo zase tak, jak píšeš, trochu jsem si s tím hrál a jinak se to nedalo nastavit. I ten "Automatický formát" to sice roztáhl na celou obrazovku, ale porušil tím geometrii obrazu (moc roztaženo do šířky), takže nejlépe vyhovovalo nastavení v TV na "Širokoúhlý obraz".
Předpokládám, že u té tvé to bude stejné jako u mé 47PFL5603D...
Možná je u tvé TV ten "Automatický formát" chytřejší a proto ti to nechává tak, jak je to nejpřesnější a nejlepší... - tak jsem to nakonec nechal i já.
Nezbývá než doifat, že se to v ČT HD časem naučí vysílat nějak rozumněji...

Tohle napsal keras :
od keras v Čtv Zář 10, 2009 10:46 pm

Jo jasně že to tak vysílají... Dyť píšu "v televizi" Třebas čt1 HD vysílá formát 4:3 a na krajích pruhy, ale na čt1 SD to roztahujou na 16:9
Hele mizu když chceš roztáhnout 4:3 na fullscrean tak na vantovi musíš dát formát 4:3 a k tomu ještě 3 položku na laterbox... Pak to bude na celé obrazovce bez postraních pruhů... Třeba plasma panasonic má formát obrazu na auto, ale stejně když to do ní ženeš přes hdmi tak ty černé pruhy neodstraní (neroztáhne obraz). To dělá jen např. při analogovém přijmu tv. Myslím, že to nedělá (neroztahuje) ani na terestriálním digi tuneru. To je škoda, docela by se to hodilo !!!
radek.kovacik (267)|13.9.2009 19:50
Ještě jedna otázka mne napadla ohledně přijímače Vantage:
Zkoušel někdo připojit k tomuto satelitnímu přijímači interní (popř. i externí) pevný disk, který by byl rozdělený na dva oddíly (logické disky)? Docela by mne zajímalo, jak by si s tím přijímač poradil (zda by ten disk vůbec neviděl nebo by byl neviditelný pouze druhý oddíl)?
docc1 (19)|15.9.2009 16:29
[quote=JM_;239364]Strýček google (na dotaz "vantage praha HD 8000 S") radí např. toto:

http://www.videotech.cz/clanky/kontaktni-udaje[/quote]

google jsem samozřejmě zkoušel, nic nenašel, a to co uvádíš, je e-shop. a jelikož jsem si dal tu práci a napsal jim, potvrdili to, že ho prostě neukážou
jarino1978 (8045)|15.9.2009 19:19
[quote=radek.kovacik;240485]Ještě jedna otázka mne napadla ohledně přijímače Vantage:
Zkoušel někdo připojit k tomuto satelitnímu přijímači interní (popř. i externí) pevný disk, který by byl rozdělený na dva oddíly (logické disky)? Docela by mne zajímalo, jak by si s tím přijímač poradil (zda by ten disk vůbec neviděl nebo by byl neviditelný pouze druhý oddíl)?[/quote]

popravde neviem, myslím si, že bude asi vidieť len prvý...
docc1 (19)|16.9.2009 11:26
[quote=digicam;239991]Zdar Mirku, tady je nejlevnější na netu:
http://www.swoopo.cz/product_info.php?info=p22_Vantage-HD-8000-S-HDTV-PVR.html
Můžu doporučit :-)[/quote]

děkuji. včera jsem ho objednal na tvdigitalně i s 500G diskem a chlazením, tak jsem zvědavej. netrpělivě čekám kurýra a začnu bádat
radek.kovacik (267)|17.9.2009 17:40
Jak je to se zobrazením multimediálních souborů, je nějaká možnost filtrovat si v multimediálním přehrávači zobrazení seznamu souborů nahraných na disku (např. aby se zobrazovala pouze hudba, tedy mp3, nebo jenom filmy)?
Umí Vantage přehrávat a zobrazovat názvy souborů podle playlistu?
Rybička (89)|21.9.2009 21:40
[quote=radek.kovacik;240996]Jak je to se zobrazením multimediálních souborů, je nějaká možnost filtrovat si v multimediálním přehrávači zobrazení seznamu souborů nahraných na disku (např. aby se zobrazovala pouze hudba, tedy mp3, nebo jenom filmy)?
Umí Vantage přehrávat a zobrazovat názvy souborů podle playlistu?[/quote]

Zdravím.Otázka bude mimo toto vlákno,ale potřeboval bych vědět,kde nájdu neoficiálni FW do Vantage 7100TS Combo.Budu strašně rád,když mi napíšete který je poslední,jeho číslo a stopro pracuje i v tom combu.To znamená jak na sat tak na terestriál.Moc děkuju!!!
losos (2977)|21.9.2009 22:21
Už jsem ti odpověděl v jiném vlákně, kde jsi položil stejnou otázku. Nemusíš to dělat, stačí se zeptat jednou !
rrajnoha (38)|22.9.2009 18:32
Zdravím.
Přijímač má dva tunery. Moje dotazy :
- při ladění vidím stanice 1x(za oba tunery najednou), nebo 2x za každý tuner. Pokud 2x jak to máte ze svých zkušeností setříděné ?
- pokud mám nastaveno nahrávání z tuneru 2 napr.CT1 a dívám se pres tuner 2 na Novu pak se pristroj prepne na CT1 kdyz se zacne nahravat - jak to resite aby k tomu nedochazelo ?
Děkuji