Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Program na tvorbu fans videa (strih, efekty) a pomoc s Womble MVW

thomas003 (17)|26.8.2009 15:52
Zdravím,

plánujem vytvoriť fanúšikovské video ohľadom istého seriálu - to zamená, že chcem vybrať vhodné klipy z viac ako 100 epizód, usporiadať ich tak aby sedeli s piesňou a medzi niektoré klipy pridať efekty.
Skúšal som to s Womble MPEG Video Wizard, ale problém je v tom, že akonáhle vložím do timelne dve klipy z dvoch epizód, prehraje mi iba prvý a z druhého klipu ide iba zvuk.
Epizody su ripnuté z DVD.

Tento program mi absolútne sedí. Efekty v tomto programe mi úplne postačujú a takisto sa mi páči, že zoznam vystrihnutých klipov mám samostatne naľavo, čiže si viem ten vhodný pretiahuť do timeline.
Ak sa to z Womble nedá nijak vyriešiť, viete mi poradiť podobný program? Ide mi o to, aby som mal ľahký prístup ku klipom, lebo tých budem mať vyše 400, z ktorých si budem vyberať tie vhodné.
Výstupný formát bude .avi
thomas003 (17)|27.8.2009 07:36
Dnes som vložil do Womble rovnaké klipy a dnes ich prehralo bez problémov. Chyba potom bude v programe. Nemali ste rovnaký problém ako ja?
Mám nainštalovanú verziu z 12. 6. 2009, no je to verzia Video Wizard, nie Video Wizard DVD.

K tým iným programom, skúšal som Sony Vegas Pro 9, no ten je prílš zložitý a okrem toho, program nevedel otvoriť priečinok s veľkosťou 83 GB. V okne "explorer" ten priečinok nebol.
Máte tip na iný program?
MIHI (940)|27.8.2009 14:09
Sorry za blbou otázku, ale "priečinok" je česky složka? :)
Nemyslím si, že by Vegas neuměl otevřít složku velkou 83 GB. To bude nějaká maličkost někde jinde. (např. není ta složka skrytá, nebo systémová? je přístupná všem uživatelům? Není v tom místě, kde si myslíš že složka je, jen její zástupce?)
thomas003 (17)|27.8.2009 15:17
Ano, priečinok je po česky složka.
Tá složka skrytá nie je, ani systémová. Iné strihové programy ju bez problémov otvoria.

Ešte späť k prvej otázke, poznáš nejaký program okrem Vegasu a Womble MPEG VW ktorý by mal ľahko prístupnú sekciu klipy? Skúšal som už Ulead Video Studio, Pinnacle Studio 12 Ultimate ale vôbec mi nevyhovujú.
MIHI (940)|27.8.2009 15:25
A co Premiéra?