Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkušenosti s kamerou Sony HDR-XR500VE

killeriq (68)|20.10.2009 20:40
Zdravim,

Mohol by niekto dat linky na nejake kratke videa z tejto kamery v nocnom mode xcel by som to vidiet ako to vie reagovat diki

mam starsiu dvd201 ta ma mody 2 night shot (ir led) super night shot (plne farebny ale seka a rozmazava)
sajo63 (23)|18.11.2009 21:35
Aky je rozdiel medzi modelmy:
Sony HDR-XR500V
Sony HDR-XR500VE
Sony HDR-XR500E
boldri (57)|19.11.2009 09:30
Jestli si to správně pamatuju, tak písmeno E používá Sony pro teritorium EU. Ale jenom jsem to někde četl, takže to tak bejt nemusí. XR500V jsem v našem prostoru nikde ke koupi neviděl (v důvěryhodných krámech).
Jedinej kloudnej rozdíl, kerej mne napadá, jsou rozdílný normy pro SD obraz. U HD videa se už normy pokud vim neřeší.
Pokud tě zlákala cena kamery v zahraničí, nezapoměň, že tě v našem servisu s kamerou z us nejspíš pošlou někam.....:(
Pave1 (4279)|19.11.2009 12:07
E je Evropa ("řeší se" i v HD, kompatibilním módem snímkové rychlosti FPS, tedy 50Hz mód namísto us 60Hz, všichni solidní výrobci toto respektují; například evropských 1920x1080/50i nebo 25p namísto us 60i a 30p).

to V je u tohoto modelu snad přítomnost GPS, ale stoprocentně jsem to neověřoval.
milav (51)|20.11.2009 09:23
Pave1 má pravdu, je to přesně tak - V znamená GPS, E je evropa. XR520V jde koupit v USA (americká verze bez E)
sajo63 (23)|20.11.2009 21:29
Da sa s touto kamerou nahravat v MPEG2 (SD) a aj v HD (AVCHD)?
milav (51)|21.11.2009 19:49
Ano dá - Mpeg 2 (SD) ve třech stupních kvality a AVCHD (HD) ve 4 stupních kvality.
boldri (57)|2.12.2009 10:21
Taky se rozhoduju, jakou kameru koupit.

Vy co už ji máte, jak je to s interním HDD, mám z něj trochu obavy. Není disk v záznamu (v tichých pasážích) slyšet? A co pohyb, neměl už někdo z vás problémy při otřesech? Přecijenom harddisk není komponenta, která ráda otřesy. Říkám si jestli bych neměl pro klid duše radši obětovat hledáček a koupit radši kameru s interní flash pamětí.
milav (51)|3.12.2009 17:35
Také jsem se zpočátku obával, ale provoz disku poznám jen z problikávající kontrolky, slyšet není vůbec, ani v natočeném materiálu. Při natáčení v chůzi a jízdě na kole (na polní cestě) absolutně bez problémů, má navíc snímač pádu a při pádu kamery uzamkne disk (hlavičky) a ochrání mechaniku.
Jindrous001 (37)|7.12.2009 23:27
já mám plno videí s touto kamerou nahraných v extrémních podmínkách na horských dráhách a úplně super :-)žádný problém nebyl...
boldri (57)|9.12.2009 14:20
milav a Jindrous001: díky pánové, přesně tohle jsem chtěl slyšet...:-) Hledáček bych obětoval opravdu nerad.....holt starýho psa novejm kouskům. Sice mám starou kameru z druhý ruky ani ne rok, ale na hledáček sem si stihnul zvyknout. Zkouška kamery bez něho mě o tom jenom utvrdila.
Jindrous001 (37)|17.12.2009 09:19
Dokonce i atrakce volný pád ze 70 metrové věže přežila v pohodě a záznam byl nepřerušovaný, jen problikla kontolka snímače pádu, ale záznam se nepřerušil, paráda :-)
boldri (57)|18.12.2009 12:26
...:eek:...tak to je hustý. S takhle drahou kamerou bych si na tohle netroufl. To ses nebál, že to nevydrží řemínek a kamera ulítne z ruky? :-D
Jindrous001 (37)|24.12.2009 13:35
[quote=boldri;254859]...:eek:...tak to je hustý. S takhle drahou kamerou bych si na tohle netroufl. To ses nebál, že to nevydrží řemínek a kamera ulítne z ruky? :-D[/quote]

nebál protože jsem tam přidělal popruh ze staré sony kamery a můžu se tu kameru dát kolem krku kdyby náhodou měla tendenci opustit mojí ruku při natáčení :-)

A na vodní horské dráhy kde většinou jste po sjetí celý mokří máme podvodní pouzdro
vhodné i pod vodu do 5 metrů

http://www.sony.cz/product/cac-sports-packs/spk-hce


Jinak nějaká videa z této kamery / ale máme 520VE tu s větším diskem / + recenze z výletu je zde přímo ode mě :-)

http://www.horskedrahy.eu/nase/recenze/vase-recenze/nemecko/europa-park-2009-autor-jindrous-.html



+++Hezké Vánoce všem+++
glbco (93)|26.12.2009 17:58
Ake svetlo doporucujete ku tejto kamere ?
Je tam zapustena patica a moje sony HVL S3D nepasuje.
Malo by to byt zaroven svetlo aj pre sony HDR-SR10.
milav (51)|26.12.2009 21:05
stepan123 (9)|29.12.2009 16:33
Ahoj,
kameru jsem poridil pred 10 dny. Natocil jsem uz spoustu materialu, protoze o vanocich byl celkem cas ji poradne vyzkouset. Predtim jsem pouzival kamerku sony 19e myslim a ta uz je 6 let stara a obcas natacela obraz do zelena, nevim kde se v ni stala chyba. Od nove kamery jsem ocekaval pekny obraz za spatnych svetelnych podminek a to tahle kamerka vcelku zvlada a stabilizator je taky supr. Chtel jsem puvodne jeji flashovou obdobu, ale jsem jeden z tech co pouziva hledacek, takze proto padla tato volba. Ovsem z hledacku jsem jemne zklamanej, jelikoz delka jeho vysunuti a hlavne uhlu natoceni je proti me puvodni kamere dost mala, zhruba polovicni. Fotak je fajn, fotky jsou pekne, ostre a kdyz se snizi uroven blesku tak se da i rozumne fotit zblizka s bleskem. Ovsem pri vetsim seru kamera dost casto vyfoti jen rozmazanej obraz. Jsem s ni vcelku za ty penize spokojen, ale jedna vec me na ni moc mrzi a premyslim jestli to neni dokonce vada. Pri seru nebo osvetlenych interierech, prakticky pri vsech podminkach mimo pekneho sluneho dne, ma kamera velkej problem se zaostrovanim. Staci abych v pokoji natacel jednu vec vzdalenou 2 metry, pak se normalni prirozenou rychlosti otocil o 90 stupnu na jinou vec vzdalenou napriklad 4 metry a obraz se vetsinou lehce rozostri a zhruba za 1 sekundu se zaostri a obcas se stane ze se nezaostri vubec i kdyz uz s kamerou hybu sem tam a menim zoom, to se stava hlavne kdyz je v zaberu svetelny bod. Zkousel jsem ruzna nastaveni a vysledek prakticky stejny. Stara kamerka sice nataci v seru vyrazne hure, ale tenhle problem, ze by chvili zaostrovala mela uplne minimalne. Nejsem zadnej profik, tak nevim jestli nedelam neco spatne, vychazim ze skusenosti se starou kamerkou, ktera tento problem nemela a ve sve dobe stala zhruba stejne jako tato nova. Fukce gps je prakticky k nicemu - funguje jen pod sirym nebem a jeste ji to nekolik minut trva a mapy jsou prehnane jednoduche. Vydrz baterie v zakladu je lehce pod 100 minut a to mi dele vydrzi jiz sestileta zakladni baterie v 19e, takze taky zadne nadseni. Jinak cekove zpracovani kamery pusobi velmi kvalitne, jen ty mala tlacitka jsou malej problem a umisteni tlacitka mode.
V zaveru jsem celkove s kamerou pres par drobnosti spokojen, ale velmi dumam nad tim problemem s ostrenim a kdybych nemel problem s tim snimanim barev na stare kamere, tak bych to s ni urco jeste chvili vydrzel.
Kdyby majitele tohoto modelu popsali jake maji zkusenosti s ostrenim teto kamery za sera a pripadne nekdo vedel neco o problemu, ze stara kamera obcas zacne snimat nazelenale, urco by me to pomohlo. Dekuji
milav (51)|29.12.2009 19:16
- základní baterka je bohužel nedostatečná u všech nových kamer, první jsem dokupoval baterii
- GPS není navigace ale hlavně slouží pro zápis GPS údajů do fotek (přes Google Earth ti suprově ukáže, kde bylo foceno - přímo to funguje ze Zoner Photo studia). V bytě Ti nepůjde ani navigace, tam na družice nevidí, je to jen pro venek.
- snímání barev do zelena (jen občas) jsem na staré TRV255 měl také, v servisu mě "potěšili" vadným snímacím čipem, proto jsem kupoval novou kameru
- tlačítko MODE - jde spíš o zvyk, mně vyhovuje
- ostření - s tím problémy nemám ani při při normálním osvětlení večer doma, doostření max. 1/2 vteřiny. Nemáš tam náhodou nějaký filtr? S tím to nefunguje, ostření s UV nebo neutrálním filtrem je při nízkém světle zoufalé. Pokud máš, sundej ho.
stepan123 (9)|29.12.2009 23:56
nene, kamera je tak jak jsem ji koupil, nic na ni nasazene nemam. Nejvic me rozciluje kdyz tocim nekoho ze dvou metru a za nim je metr zed a ta kamera se furt rozhoduje mezi nim a tou zdi. Pride me to divny ze by cela kamera fungovala tak jak ma a jen ostreni nefungovalo, ale co naplat...
Jindrous001 (37)|31.12.2009 22:29
Chci se zeptat proč a jaký důvod je k tomu aby po aktivaci foto režimu došlo ke ztmavení displeje a fotografovaného objektu??? Když přepínám video režim a fotorežim, tak videorežim je výrazně světlejší... díky
stepan123 (9)|1.1.2010 12:06
me to dela taky a rekl bych ze je to jen nastavenym rezimem,treba jako kdyz se zapne zpomalene nahravani.vsiml jsem si, ze se i zvetsi plocha obrazu pri prepnuti na foto.
Jinak s tim ostrenim furt bida, ted kdyz jsem tocil obliceje z par metru, tak me ostreni furt pendlovalo mezi nimi a desitkami metru vzdalenym okolim...
Jindrous001 (37)|1.1.2010 12:17
A jak to mám teda pls nastavit, aby když to přepnu na režim foto - aby se to nestmavovalo?Díky
stepan123 (9)|1.1.2010 12:27
to bouzel nevim, jsem zatim zaobranej do toho problemu s ostrenim a tak jsem jeste ani neprecetl ten pdf manual cely...rekly bych spis ze prave rezim foto je zobrazen tak jak ma a rezim video je spise prisvetlen...
ty nemas problem ze ti obcas kamera ostri na neco jineho nez chces nebo se pri nataceni rozostruje? dik
Jindrous001 (37)|1.1.2010 15:12
s ostřením to je u mě docela v pohodě, zkouším ted i funkci samofocení při úsměvu, mám to na nejvyšší citlivost a někdy se musím šklebit a umívat se docela dlouho než to samo ten úsměv vyfotí, myslel jsem že to bude reagovat víc na úsměvy...
stepan123 (9)|1.1.2010 15:51
ja to mam nastaveny od zacatku na nizkou citlivost-v manualu pisou, ze to je ta nejvyssi a foti to furt,ale kdyz ma nekdo cepici nebo neco navic tak to moc nefoti.nevim jestli to ma na to ostreni nejakej vliv ze mam tohle zapnuty, zadnou zmenu jsem neshledal.
Jindrous001 (37)|1.1.2010 23:39
na nízkou citlivost by to mělo právě fotit až když se někdo hodně směje podle mě...nebo ne?
stepan123 (9)|3.1.2010 18:10
jj mas pravdu, nejspis jsem si to spatne precetl, no kazdopadne mam to na tu nizkou a foti to dost casto, foti to i kdyz s tim snimam obliceje na televizni obrazovce :-D
Jindrous001 (37)|27.2.2010 19:47
Mám dotaz na fotografie, nedavno jsem fotil a hodně fotek se mi zdá jakoby byli zamlžené, nevíte co mám špatně nastaveno?Vesměs jsou to fotky z interieu, díky...
mmmm. (112)|28.2.2010 19:14
Tuto kameru jsem také koupil a fotky z interiéru mohou být spíš rozmazané, jsou-li objekty v pohybu..jinak - fotky jsou na úrovni průměrného kompaktu, i tak lepší, než drátem do oka..low-light báječný..prokreslení není tak špičkové jak od canonu, ale jde to, myslím, že je to špička komerce, navíc použitelná v plné automatice za všech okolností. A o to spoustě lidí jde.
Jindrous001 (37)|4.3.2010 19:20
posílám v příloze fotku, takhle mi to někdy fotí, prosím řekněte co dělám špatně,díky moc
DSC00977.jpg
mmmm. (112)|4.3.2010 20:25
wow, takhle to vypadat opravdu nemá..ten bílý, mlžný opar na tu fotku rozhodně nepatří..
mmmm. (112)|4.3.2010 20:29
..mluvím o focení v režimu foto, snímání při filmování jsem ještě nezkoušel, abych byl přesný..ale jak jsem psal, fotky při foto režimu jsou na úrovni lehce podprůměrného kompaktu (pro jakž takž náročného konzumenta), pro běžnou masu jsou použitelné. Asi tak, jako by to vložená ukázka byla bez té mlhy.
Jindrous001 (37)|5.3.2010 01:07
mě jde hlavně o to proč je to zamlžený...ví někdo?díky
karl2 (96)|14.3.2010 20:18
S tou fotkou nevím. Možná to souvisí s tím dopočítáváním obrazu za horšího světla v kombinaci s bleskem. Mě osobně tedy focení s touto kamerou příliš nenadchlo. S bleskem jsem asi ani nezkoušel - doma opravdu vždy raději použiju foťák.

Chtěl jsem se ještě zeptat ostatních, jak se vám zdá barevné podání videa z této kamery? Mně připadají barvy trochu přikrášlené, ne úplně věrné. Prakticky za všech světelných podmínek. V horších světelných podmínkách tomu rozumím, ale v exteriéru za běžného denního světla? Zkoušeli jste dosáhnout lepších výsledků změnou nastavení (x.v.Colour ano či ne, manuální vyvážení bílé)?
mmmm. (112)|14.3.2010 21:23
ne, to zamlžení zam prostě nepatří. A máš pravdu, je to na úrovní tří tisícového kampaktu, ale lepší než drátem do oka, je-li nouze, kdo by to byl před pár lety byl řekl, že to vůbec půjde, fotiti kamero:-)
K tomu dotazu na barvy - upřesni, Ono pouhá změna nastavení na televizi přinese tak drastickou změnu, že těžko říct, dle čeho to vlastně chceš hodnotit.. x.v.colour mám standartně zapnutý, zobrazuji na plazmě Panasonic a mám právě pocit, že kamerám Sony s objektivy G se celkem věrně daří vystihnout světelnou atmosféru natáčeného prostředí i na plnou automatiku, bez laborace s nastavením, na rozdíl od různých chrastítek:-)
karl2 (96)|16.3.2010 22:11
[quote=mmmm.;272078]K tomu dotazu na barvy - upřesni, Ono pouhá změna nastavení na televizi přinese tak drastickou změnu, že těžko říct, dle čeho to vlastně chceš hodnotit.. x.v.colour mám standartně zapnutý, zobrazuji na plazmě Panasonic a mám právě pocit, že kamerám Sony s objektivy G se celkem věrně daří vystihnout světelnou atmosféru natáčeného prostředí i na plnou automatiku, bez laborace s nastavením, na rozdíl od různých chrastítek:-)[/quote]

Jasně, právě kvůli tomu, že nechci laborovat s nastavením jsem koupil opět Sony - na staré (s objektivem Carl Zeiss ;-)) nebylo běžně zapotřebí měnit vůbec nic. Zejména ne vyvážení bílé apod. Videa z této jsou pěkná, barevně mi ale přijde že až příliš - ať se na to dívám na TV či na monitoru počítače.

Ukázka 1: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ukázka 2: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
jarino1978 (8045)|16.3.2010 22:45
@karl2 :
- nemám pocit, že by to bolo až moc farebné. ale ak to pokladáš za rušivé, určite máš možnosť dať farbičky dole. inak si treba uvedomiť, že pozeráš HD, čiže iný obrazový vnem a farby vnímaš viac živšie. Niekomu sa to páči, inému nie.
- kamera má problémy so správnym vyvážením bielej ? Myslíš to, že ide viac do studena ? Alebo naopak ? Do teplejších tónov ? Ja mám skôr skúsenosti, že ide radšej do teplých tónov...
- viac, ako možno farby, mi viac vadí neostrosť, je to vidno hlavne na zábere toho potoka ( pozadie, popredie, stred záberu je vcelku ostrý ), alebo pri tom zábere na tie osoby...
karl2 (96)|17.3.2010 21:30
Díky, asi máš pravdu. Jiné vnímání HD určitě sehrává roli. Barvy mi též připadají spíše teplé, což je určitě lepší než studené :-).

Na záběru s potokem je neostrost, ale to tak nějak beru, že prostě někam je zaostřeno a ostatní tak ostré není. Pokud zaostřování tedy nepulzuje... Na vodě ale vidím i chromatickou aberaci nebo jak se tomu nadává. Holt profi kamera to přece jen není :D.
jarino1978 (8045)|17.3.2010 21:42
profi síce nie ale bohato stačí.... chromatická aberácia je problém asi každej spotrebky, pokiaľ nie je až moc rušivá, nezaoberaj sa s tým a nehľadaj ju pre istou v záberoch. radšej pekné a zaujímavé zábery, ako hľadanie každej chybičky.
Respect (220)|19.3.2010 19:52
hele jakou mate zkusenost s pixmanii? ted ji tam maji za 22 koliku tak jestli se to vyplati
boldri (57)|22.3.2010 08:42
pixmania mě napadla taky, ale po přečtení diskuse
http://obchody.heureka.cz/pixmania-cz/recenze/
mě docela přešla chuť. Přiznávám, jsem srab, radši si připlatim za klid a koupim kamču u nás. Servis sony neni daleko - kratší reklamace a míň problémů. Navíc se nemusim bát, že mi kameru při přepravě sešrotujou. Když jsem viděl co dokáže ČP s obyčejným DVD (balík řádně označen symbolem křehké), tak mi běhá mráz po zádech.
letik (20)|16.7.2010 22:15
Mám sice CX505VE ale to s tím "mlíkem" přez fotku se mi stává taky. Sice zřídka a přijde mi že jen pokud fotim ze stínu proti slunci ale nejste sami.(zajímavé je, že video to nedělá) Můj starej kompakt Canon toto teda neuměl :-( Ostření mi jinak přijde naprosto v pohodě. Problem s "dýcháním" nastává až za velkého šera a se zoomem na max. přiblížení. Při přepínání z režimu film na foto je režim foto také o dost tmavší. Toto se mi ale děje jen při horších světelných podmínkách. Pokud to udělám venku za denního světla tak rozdíl nepoznám. Spíš mám problem s automatickým vyvážením bílé. Tak např. když točím na chodbě kde jsou předpotopní svítidla se 40W žárovkama a přejdu do předsíně kde je silná zářivka a nepřerušim nahrávání tak na změnu osvětlení automatika vůbec nezareaguje a klidně točí modře. Jakmile přerušim nahrávání a kameru nechám na chvilku zaostřit na bílý strop jak píšou v návodu tak je vše ok. To jsou ale extremní situace a nic mi nebráni si WB namáčknout ručně. Nicméně bych to stejně rychleji než automat nestihl :-) Jinak ale suprová mašinka a výborný obraz.