Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung 40B7000 / 8000 vs Sony 40Z5500

lukkkas123 (16)|19.8.2009 10:59
AHoj chci si kupovat televizi a jediný co mám vybránbo je že to bude LCD. Váhám zatím mezi těmito třemy typy a rád bych slyšel váš názor popřípadě jestli máte vlastní zkušenosti. DOcela by mě zajímalo i porovnání ohledně zpoždění po připojení konzole. Nechci porovnávat cenu / výkon. Jen co je lepší zvolit. Obě telvize jsem viděl, ale ne se stejným obrazem. Případně bych se ještě zeptal má smysl samsung 8000 před 7000 ?? Díky moc za každou reakci Lukas
oom (36)|21.8.2009 06:17
[quote=lukkkas123;237256]AHoj chci si kupovat televizi a jediný co mám vybránbo je že to bude LCD. Váhám zatím mezi těmito třemy typy a rád bych slyšel váš názor popřípadě jestli máte vlastní zkušenosti. DOcela by mě zajímalo i porovnání ohledně zpoždění po připojení konzole. Nechci porovnávat cenu / výkon. Jen co je lepší zvolit. Obě telvize jsem viděl, ale ne se stejným obrazem. Případně bych se ještě zeptal má smysl samsung 8000 před 7000 ?? Díky moc za každou reakci Lukas[/quote]

stojím před stejnou otázkou, chtěl jsem si koupit jednoho z těchto samsungů ale pak jsem viděl z5500 a jsem na vážkáh, řekl bych že sony má lepší obraz chtěl jsem ale jít do nové technologie led jenže ty po straně co mají tyto samsungy to není ono
kvalitní trubice v sony se jim vyrovnají,dále sony prý doostřuje každý ze tří vkládaných obrazů 200 hz technologie což snad samsung prý ne,cena sony je asi 42 000, samsung skoro taky,200 hz je při pohybu obrazu sakra znát a ne že ne,
jarda50 (1424)|21.8.2009 13:25
OOM stím lze souhlasit. I na různých technických forech odborníci hovoří, že LED je pokrok, ale doposud se jim kvalitní a dobré podsvícení CCFL s CE vyrovná. A Z 5500 jak v hiearchii na druhém místě po řadě X to plně potvrzuje. Je to opravdu velice kvalitní TV, která navíc splňuje požadavky českého trhu. Hlavně to má dobře navržený a vypiplaný jak software tak i firmware což u Sama je docel problém a tak serie stále nových fw a sw je normální.
lukkkas123 (16)|22.8.2009 12:49
Hmm. Tak teď už zase nevím. U samsungu by mně vyhovovalo přehrávání všech formátů přes USB a sklo. Které dělá krásné barvy a obraz. Nebo se s ním Sonka srovnává. Neviděl sem je vedle sebe se s tejným obrazem tak je to těžké porovnat. AHoj Lukáš
Fabiak (20)|5.9.2009 12:37
Vybral jsem si Sony. Ac sem od Sony nikdy TV nemel ani jsem tu znacku moc "nemusel". Ten duvod byl UPC set top box (DVBC), obraz, kravinky jako podsvicenej ovladac :-) A to, ze nijak nerusi pokoj, zadny design ulet.
jarda50 (1424)|5.9.2009 15:52
Fabiak pokud jsi šel do Z5500 tak budeš-měl by si být velice spokojený. Mám necelý rok 40W4000 a jsem také spokojený pak jsem měl možnost si vyzkoušet Z jak 4500 tak 5500 a je rozhodnuto Z5500 jen čekám na 46". Ještě jsem zvědav na navé X5500 se Smart LED, ale asi zůstanu u Z přeci jen v mém případě, UPC digi kabel, BDP a DVDR poksytuje vše co chci a obraz je na kvalitním signálu vynikající. I když došlo ke zlepšení kvality při podání SD signálu, tak už jedu cca 85% HD a tam je naprosto perfektní - tedy podotýkám pro mne. 200Hz je přeci jen znát. PC hry na tom nehraji na to mám NB a přes net využívám pouze BD Live 2.0
Fabiak (20)|5.9.2009 18:54
JJ, taky sem rád za každej novej HD kanál :-) U UPC už čekám každým dnem na ČT(1) HD. Jediným zklamáním je pro mě "Internet v TV". RSS je fakt málo :-(
jarda50 (1424)|5.9.2009 19:00
Taky na to čekám. Bohužel voom byl kvalitaivně-obrazově asi nejlepší-nehovořím o obsahu, ale dva nové by měly přijít to ČT snad koncem září. No inet je na tom trochu hůře, ale i to se zlepší - jsem optimista. Jinak příští rok už nás má čekat 3D BR přehrávače jasně, že s brejličkami a nové BD3D disky. Sony se s tím chválí na IWA v Berlíně.
Hmm (1739)|6.9.2009 14:47
[quote=Fabiak;239541]Vybral jsem si Sony. Ac sem od Sony nikdy TV nemel ani jsem tu znacku moc "nemusel". Ten duvod byl UPC set top box (DVBC), obraz, kravinky jako podsvicenej ovladac :-) A to, ze nijak nerusi pokoj, zadny design ulet.[/quote]http://www.areadvd.de/hardware/2009/sony_kdl_z5500.shtml