Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DLNA 1.0

PaJaSoft (827)|14.8.2009 11:44
Zdravim,

chtel bych se optat, zda-li nekdo neprovozuje nebo nevi, jak rozchodit 2009 modely Panasonicu, ktere maji implementovano DLNA 1.0 (vcetne certifikace) s nejakym dostupnym PC DLNA serverem (Windows ci Linux), ktery zvladne i on-fly transcoding do formatu, ktere tyto televize podporuji?

Nejdale jsem se dostal s TVersity (viz http://forums.tversity.com/viewtopic.php?f=2&t=27108), ale funguje jen vsechno, krome transcodingu.

Predpokladam, ze vetsina takovou vec resi jinak (HDMI propoj, HTPC...), pripadne skrze DLNA DMP na PS3, Popcorny, eGreaty atd., ale to neni cesta, kterou se chci ubirat.
PaJaSoft (827)|15.8.2009 00:31
[quote=dunaj;236776]Nazdar. Twersity som rozchodil aj ja pod W_XP. Fotografie idu bez problemov, ale neviem, ake najlepsie AVCHD to zvladne. DivX ma sklamal, lebo jeho HD verziu TV nezvlada. Nevie prehrat 1080p ani 720p
http://www.divx.com/en/hd

Kazdopadne som nasiel na to zaujimavu krabicu, ale takych bude viac:

(Ak by nesiel ten strucny link dole, tak je to Acer Aspire easyStore)

http://www.acer.cz/acer/product.do?LanguageISOCtxParam=cs&rcond5e.c2att92=55&inu49e.current.c2att92=55&link=ln314e&CountryISOCtxParam=CZ&kcond47e.c2att92=55&rcond159e.att21k=1&kcond48e.c2att101=33297&rcond190e.att21k=1&acond23=CZ&rcond4e.att21k=1&sp=page17e&rcond157e.c2att92=55&ctx1g.c2att92=55&rcond42e.att21k=1&kcond50e.c2att92=55&rcond45e.att21k=1&rcond158e.c2att1=4&ctx2.c2att1=4&inu53e.current.c2att92=55&rcond38e.c2att1=4&var13e=CZ&rcond44e.c2att1=4&rcond186e.c2att92=55&rcond3e.c2att1=4&rcond28e.attN2B2F2EEF=3278&rcond189e.c2att1=4&ctx1.att21k=1&CRC=2640626607[/quote]

Jo prehravace na bazi standalone all-in-one zarizeni at uz se Sigma CPU (Popcorn, WD, Aopen...) nebo Broadcomem (Dreambox a jeho klony...) jsou resenim, ale touto cestou se nechci ubirat (ne z financniho hlediska), to uz radsi propojim svuj pocitac s TV skrze HDMI (coz mne stejne ceka, cekam jen na kablik, protoze to v listach je skoro 10m)...

Nicmene jsem pokrocil dale, cely vecer jsem znasilnoval Nero MediaHome 4 trial, ktery umi transcoding a je docela hloupej, pac toho nastavit lze malo... ale aspon jsem overil, ze V10 to transkodovane video (i znacne exoticke) zvladne, pokud se ji prechrousta natvrdo do MPEG2/PAL se zvukem LPCM (MP3 asi taky).... - takze z hlediska TVersity se bude jednat skutecne o vytvoreni patricneho profilu, podobne jako se jista grupa snazi o DLNA Samsungy...

Jedine, co nejak zatim nezhroustlo je H.264 720p video na vstupu, ktere melo byt transcodovano stejne jako jina... po preneseni nekolika desitek MB si to telka rozmysli s tim, ze Soubor nelze precist (coz je eufemisticka hlaska na vsechno, co ji neni po chuti - format, kodek, rozliseni... takze vime prd, co je vlastne v danou chvili spatne).
dunaj (1030)|16.8.2009 14:28
Ja som tiez trochu pokrocil, ale som mierne sklamany:

V papieroch k TV je taky prospekt TWONKY_MEDIA a hned na prvej strane je seriove cislo. Nainstaloval som, zadal kod a funguje to nasledovne:

-na PC to vytvoril DLNA Server, z ktoreho TV dokaze citat fotografie bez problemov a video vo formate DivX aj s titulkami s nespravnym kodovanim cestiny (ale nie DivX HD!). Co ma ale dost dostalo je fakt, ze to nedokaze prehrat AVCHD lite format, ktory podporuju fotaky Panasonic, napr. moj TZ7.
Takze som na bode, ze vlastne cez LAN rozhranie neviem prehrat ziadne video v HD rozliseni. Otazka potom je, naco mi bude externy DLNA server, ked mi na nom pojdu iba videa v SD kvalite a ani moje vlastne nie. Taktiez sa mi HD video nepodarilo prehrat ani cez Viera Cast z Youtube. Niekde na forach som vycital, ze:

Der V10 erkennt vom Media Server den xvid Codec, sowie divx 3, 4, 5 und 6 beides bis zu einer maximalen Auflösung von 720 x 576. Das Audio Format kann mp3, mpeg, oder AC3 codiert sein.

AVCHD lite je v rezime 720p, tak nechapem...

Este som skusil to AVCHD konvertovat do DivX, a dostal som subor, ktory TV prehral z karty, ale neprehral cez DLNA!

Takze HD video na panel zatial len z SD karty, alebo cez HDMI? Dost malo!

To potom bude treba nejaky BD player aspon s USB, kde by sa dal strcit externy HDD, z ktoreho sa to AVCHD dostane na HDMI a dalej do TV. Nic ine mi nenapada...

Mas nejaky napad okrem revizie FW?

PS: Este som prisiel na drobnost: Ked pouzijem ako DLNA Server Windows Media Player, neviem spustit titulky v DivX. S TwonkyMedia to funguje, takze nie je server ako server.
rudolf.korinek (119)|17.8.2009 09:36
Vím, že jsi tady nechtěl rozebírat moc jiné NAS servery, protože to není směr kterým se chceš ubírat. Přesto, nezlob se, hodím sem dotaz na NAS, protože ten topic má hezký název :)

Už jste někdo zkoušel připojit z Panasonicu k QNAP nebo Synology NAS serveru? Moc by mně zajímalo jestli to funguje v pořádku. Chci si domů síťové úložiště stejně pořídít a pokud to funguje tak budu moc rád.

Díky,
-= Rudla
dunaj (1030)|17.8.2009 15:04
[quote=rudolf.korinek;237015]Vím, že jsi tady nechtěl rozebírat moc jiné NAS servery, protože to není směr kterým se chceš ubírat. Přesto, nezlob se, hodím sem dotaz na NAS, protože ten topic má hezký název :)

Už jste někdo zkoušel připojit z Panasonicu k QNAP nebo Synology NAS serveru? Moc by mně zajímalo jestli to funguje v pořádku. Chci si domů síťové úložiště stejně pořídít a pokud to funguje tak budu moc rád.

Díky,
-= Rudla[/quote]

Prosim Ta, napis to aj pre mna (blbca) ludskym jazykom:-) Ak sa to da nejak simulovat na PC, mozem to vyskusat. Zatial som sa nedostal ani k tomuto dokumentu, co je dost zasadne:

DLNA HNv1 Optional Media Formats Guidelines v1.0

nema to niekto stiahnute?

OT: ako DLNA server v PC vraj este stoji za zmienku PS3 Mediaserver...
PaJaSoft (827)|17.8.2009 15:24
[quote=dunaj;237058]OT: ako DLNA server v PC vraj este stoji za zmienku PS3 Mediaserver...[/quote]

Pokud mas PS3 konzoli, asi neni v tuto chvili nic lepsiho (vznikl v ramci Google Summer loni), bohuzel bez teto konzole (nemam ji) mi to nejak nechtelo vubec server DMS nastartovat... (mozna jen chyba mezi klavesnici a zidli, diky implementaci v Jave by to bezelo na kde cem...)

Zatim mam celkem pozitivni zkusenosti (co se tyce video streamingu) s Twonky (bez transcodingu), TVersity a Nero Media Home. Nic z toho vsak na HD streaming...
dunaj (1030)|17.8.2009 15:33
[quote=PaJaSoft;237061]Pokud mas PS3 konzoli, asi neni v tuto chvili nic lepsiho (vznikl v ramci Google Summer loni), bohuzel bez teto konzole (nemam ji) mi to nejak nechtelo vubec server DMS nastartovat... (mozna jen chyba mezi klavesnici a zidli, diky implementaci v Jave by to bezelo na kde cem...)

Zatim mam celkem pozitivni zkusenosti (co se tyce video streamingu) s Twonky (bez transcodingu), TVersity a Nero Media Home. Nic z toho vsak na HD streaming...[/quote]

PS3 nemam ani ja, ani na to cas:-) Ale zaujimaju ma tie pdf subory z http://www.dlna.org/industry/certification/guidelines/

Neda sa to nejak stiahnut? Chce to nejaku registraciu za 10 tisic USD:-)))

BTW: na tom mojom Pana fotaku som skusal natacat vsetky mozne varianty AVCHD a Motion JPEG (znizovanie kvality), ale TV spolahlivo nic neprehral, aj ked kvalita bola uz aj hlboko pod DVD.
PaJaSoft (827)|17.8.2009 15:45
[quote=dunaj;237064]BTW: na tom mojom Pana fotaku som skusal natacat vsetky mozne varianty AVCHD a Motion JPEG (znizovanie kvality), ale TV spolahlivo nic neprehral, aj ked kvalita bola uz aj hlboko pod DVD.[/quote]

V tom pripade bych bombardoval lokalni zastoupeni, protoze dle popisu na http://panasonic.net/avc/viera/us/product/v_plasma.html to ma chodit presne jak si myslis... Ja to bohuzel nemohu zatim posoudit, kameru jeste nemam a fotak FZ30 si o HD video muze nechat jen zdat... (a diky tomu, ze uklada to MJPEGu, tak jiste vis, ze bez reencodingu si ani neskrtnu...:-()

Co se tyce toho PDF, tak moje zdroje jsou zatim prazdne, takova politika je v techto standardizacnich institucich zcela bezna...:-(
rudolf.korinek (119)|17.8.2009 15:50
[quote=dunaj;237058]Prosim Ta, napis to aj pre mna (blbca) ludskym jazykom:-) Ak sa to da nejak simulovat na PC, mozem to vyskusat. Zatial som sa nedostal ani k tomuto dokumentu, co je dost zasadne:

DLNA HNv1 Optional Media Formats Guidelines v1.0

nema to niekto stiahnute?

OT: ako DLNA server v PC vraj este stoji za zmienku PS3 Mediaserver...[/quote]

Ahoj,

nezlob se, to jsem netušil. NAS server není program, je to hardware (viz. třeba tento http://www.synology.com/enu/products/DS209/index.php). Chci ho používat jako síťové úložistě a vzledem k tomu, že to je síťové tak jsem chtěl, aby si to V10 přehrávala rovnou z něj. Výhodou je, že na tom můžeš běžet daleko víc služeb pro víc zařízení, už mám třeba audio zařízení, které si to same v síti najde a nemusím pouštět vůbec počítač. Má to také daleko menší spotřebu než běžný server.

Nicméně na vašem jiném threadu k firmwaru jsem se dočetl, že MKV stejně ze sítě asi rovnou přehrát nepůjde. Stejně jsem si chtěl ještě pořídit PS3jku, zítra snad už oznámí slim verzi a zlevnění celé konzole, ale trošku mně to mrzí, protože jestli se nepletu tak Samsung to třeba umí :(

Těšil jsem se na to, že k tomu přehrání nebudu potřebovat další přehrávač - na DivX, JPEGy asi ne, ale na MKV ano ...

R.
dunaj (1030)|17.8.2009 15:51
[quote=PaJaSoft;237066]V tom pripade bych bombardoval lokalni zastoupeni, protoze dle popisu na http://panasonic.net/avc/viera/us/product/v_plasma.html to ma chodit presne jak si myslis... [/quote]

Nerozumeli sme sa. Priamo cez HDMI z fotaku to samozrejme ide, vsetky formaty. Ani jeden vsak nejde cez DLNA, co pre mna zacina byt dost zasadne,odkedy som zistil, ze fotky z HDD tahat mozem a video nie:-) Ak neupravia FW, este je nadej cakat na BD alebo inu krabicu s DLNA a vystupom HDMI, resp. aj s nejakym audio vystupom, lebo HDMI vie vraj iba PCM stereo a nie DD.
dunaj (1030)|17.8.2009 15:56
[quote=rudolf.korinek;237068]
NAS server není program, je to hardware[/quote]

To viem, len tie dalsie dve skratky, to su vyrobcovia? Ved to tu riesime, ono to funguje, len nie dostatocne. Zatial je zaver, ze TV vie prehrat:
hudbu nie
fotky ano
video niektore, resp. vacsinu okrem vsetkeho, co ma nieco s HD.
Cakame na novy FW od nasho dodavatela. Je nas viac:-)

BTW: Ten co si pastol na tom linku nepise nic o DLNA, to taky Acer ano.
PaJaSoft (827)|17.8.2009 16:15
[quote=dunaj;237069]Priamo cez HDMI z fotaku to samozrejme ide, vsetky formaty. Ani jeden vsak nejde cez DLNA, co pre mna zacina byt dost zasadne,odkedy som zistil, ze fotky z HDD tahat mozem a video nie:-) Ak neupravia FW, este je nadej cakat na BD alebo inu krabicu s DLNA a vystupom HDMI, resp. aj s nejakym audio vystupom, lebo HDMI vie vraj iba PCM stereo a nie DD.[/quote]

Aha, ja to pochopil tak, ze aktualne to nelze ani skrze SDHC kartu... (to jsem mel mozna mlhu v jinem vlakne tusim v patek..). DLNA 1.0 profil opravdu HD video nepodporuje a tak zde zlepseni ve V10 rade opravdu necekam... - viz roadmapa dlna.org... - spise nechapu odriznuti audia, kdyz muze TV hrat DVB-T Radia...:-(

Ad HDMI - tfuj... skrze HDMI 1.3 lze samozrejme DD a i novejsi HD audio formaty posilat (http://cs.wikipedia.org/wiki/HDMI)

Jinak ano Samsung ma aktualne vyrazne vybavenejsiho DLNA klienta... ale nechtel bych ho...:-)
rudolf.korinek (119)|17.8.2009 16:23
[quote=dunaj;237070]To viem, len tie dalsie dve skratky, to su vyrobcovia? Ved to tu riesime, ono to funguje, len nie dostatocne. Zatial je zaver, ze TV vie prehrat:
hudbu nie
fotky ano
video niektore, resp. vacsinu okrem vsetkeho, co ma nieco s HD.
Cakame na novy FW od nasho dodavatela. Je nas viac:-)

BTW: Ten co si pastol na tom linku nepise nic o DLNA, to taky Acer ano.[/quote]

Ano jsou to výrobci, možná nejlepší. Nová verze jejich softwaru už DLNA naštěstí podporuje ... vyřeším to díky PS3, ale je to o zařízení navíc :(

Děkuju,

R.
dunaj (1030)|17.8.2009 19:54
[quote=PaJaSoft;237075]DLNA 1.0 profil opravdu HD video nepodporuje a tak zde zlepseni ve V10 rade opravdu necekam... - viz roadmapa dlna.org...[/quote]

Ja som v tomto stale tela, musim si tie protokoly nastudovat. Este mi napadla taka vec, odskusat to medzi dvomi PC. Jeden ako server a jeden ako klient. Tie data predsa musia byt v inom formate, ako pri normalnom sietovom zdielani...
[quote=PaJaSoft;237075]
- spise nechapu odriznuti audia, kdyz muze TV hrat DVB-T Radia...:-([/quote]
Aj DVB-S radia, u mna asi 2 tisic:-) a chyba aj screen saver!

[quote=PaJaSoft;237075]
Ad HDMI - tfuj... skrze HDMI 1.3 lze samozrejme DD a i novejsi HD audio formaty posilat (http://cs.wikipedia.org/wiki/HDMI)[/quote]
V10 vraj podporuje cez HDMI iba PCM Stereo, takze zvuk musis potom tahat do nejakeho AV prijimaca, ale to je mi jedno, mne ide o obraz, a zvuk mi staci aj mono:-)
[quote=PaJaSoft;237075]
Jinak ano Samsung ma aktualne vyrazne vybavenejsiho DLNA klienta... ale nechtel bych ho...
[/quote]
nieco som o tom nasiel, ale myslim, ze na HD sa nechyta a ani Sony:-(
http://www.samsung.com/sk/consumer/learningresources/tv/mediasolution/wiselinkpro_introduction.html
PaJaSoft (827)|17.8.2009 20:45
[quote=dunaj;237104]V10 vraj podporuje cez HDMI iba PCM Stereo, takze zvuk musis potom tahat do nejakeho AV prijimaca, ale to je mi jedno, mne ide o obraz, a zvuk mi staci aj mono:-)

nieco som o tom nasiel, ale myslim, ze na HD sa nechyta a ani Sony:-(
http://www.samsung.com/sk/consumer/learningresources/tv/mediasolution/wiselinkpro_introduction.html[/quote]

Tak to je rana pod pas, clovek stara struktura by ocekaval, ze kdyz na zarizeni najde logo Dolby Digital nebo DTS, ze to zarizeni treba umet dotycne kodovani zvuku prehrat...:-0

Sony mozna ne, ale konkretni rady Samsungu ano - viz vlakna a profily na tversity.com....
rudolf.korinek (119)|17.8.2009 20:50
[QUOTE=PaJaSoft;237112]Tak to je rana pod pas, clovek stara struktura by ocekaval, ze kdyz na zarizeni najde logo Dolby Digital nebo DTS, ze to zarizeni treba umet dotycne kodovani zvuku prehrat...:-0

Kdepak :) Kluci, navrhuji zalozit vlakno na P50V10 zvlast - sem se to moc nehodi ... Zvuk je proste lepsi vzdycky prohnat prez receiver a to je uplne jedno o jaky televizi mluvime.

R.
dunaj (1030)|17.8.2009 22:11
[quote=rudolf.korinek;237114][QUOTE=PaJaSoft;237112]Tak to je rana pod pas, clovek stara struktura by ocekaval, ze kdyz na zarizeni najde logo Dolby Digital nebo DTS, ze to zarizeni treba umet dotycne kodovani zvuku prehrat...:-0

Kdepak :) Kluci, navrhuji zalozit vlakno na P50V10 zvlast - sem se to moc nehodi ... Zvuk je proste lepsi vzdycky prohnat prez receiver a to je uplne jedno o jaky televizi mluvime.

R.[/quote]

Asi mas pravdu, ved co s tym zvukom v tom TV s nejakymi telefonnymi sluchatkami namiesto repro? Na to sluzi vstup HDMI na domacom kine a az odtial dalej obraz do TV.

Ja sa vratim k teme: Volal som s kamosom z Mnichova, a okrem toho, ze sa cudoval, ako je mozne, ze TV DOKAZE z SD karty dekodovat AVCHD a cez LAN nie (kedze HW na decoding ma TV evidentne v sebe), poslal mi tento link:

http://www.dealcat.de/product_info.php?info=p527_Syvio-200-Full-HD-Media-Player-V2-Syabas.html

to aby sme vedeli, ako to ma vyzerat:-)

BTW: zase som 20-ty krat skusil, ake video TV vlastne prehrava z SD karty:

vlastny format AVCHD v povodnej strukture:ano
AVCHD v subore .m2ts: nie
Vlastne Motion JPEG: nie
DivX: ano
Dalsie som neskusal, ale viacere zrejme ano
PaJaSoft (827)|18.8.2009 08:18
Priznam se panove, ze me nadseni pro umravneni TVersity proti Panasonic Viera PDP uz pomalu vzdavam, to proste nejde s dnesnimi moznostmi SW...

Bud mam konfiguraci, ze to prehraje kde co, ale temer vse (i to, co V10 prehraje nativne) transcoduje a nebo naopak netranscoduje skoro nic, ale zaroven ani to, co by bylo treba (= on needed)...

Problem neni v DLNA 1.0, to za to nemuze, ale ciste v DMS implementacich (a prosel jsem jich hodne, jak ve Windows, tak Linuxu).

Nakonec asi skoncim u konfigurace, ze budu mit dva zakladni adresare Video a TransVideo, kde u prvniho nepovolim zadny transcoding a u druheho ho naopak trvale vynutim.... s tim, ze do techto adresaru postupne naladuju to, co prehraje/neprehraje TV...

Ono neni ani tak problem v kodecich, omezena mnozina podporovanych kodeku ze strany DMP je celkem jasna, problem je, ze jsou ruzne kombinace kodeku video a audio (a tim padem uz tohle muze zpusobit transcoding, coz je jeste ok), ale take datovych toku, rozliseni a fps... a tim padem uz jsme v kombinatorice na patou a to proste soucasny profiles.xml nepobere.... - proste nema dane vyjadrovaci schopnosti.

Navic, co teda nechapu a dost silne mi vadi je fakt, ze nemohu mit vice fyzickych mountpointu (adresaru), ale ty pripojit pod jeden "virtualni" uzel v ramci nabidky pro DMP... - treba budu mit f:/video a m:/detske a oba chci mit v TV pod polozkou "Detska videa" - nenasel jsem ani u jednoho ze zkoumanych (TVersity i Twonky) jak to provest, vzdy to hlasi duplicitu...:-(

Navic jsem vcera zkoumal datovy model TVersity a mohu rici, ze vetsi prasarnu jsem uz dlouho nevidel, je sice pravda, ze se tam da ulozit skoro vse, ale ta struktura pres object, prop, propName a propValue je fakt lahudka...:-(
dunaj (1030)|18.8.2009 12:09
Ja sa zase chystam preverit, ako to funguje u Samsungu. Ale nie na nete, ale osobne v ich Showroome, ktory mam nedaleko. Ak sa mi to tento tyzden podari, dam vediet.
Od Panasonicu potrebujem jedine: aby ten container, kodec, dekoder, ci ci to je (zrejme to bude nejaky HW Chip vnutri v TV), co dekoduje AVCHD spristupnil aj cez LAN ako DLNA a nie iba z SDHC slotu. To predsa nemoze byt problem! HDMI z toho vynechavam, lebo tam predpokladam, ze obraz uz ide dekodovany. Len este neviem, ako ich mam k tomu dotlacit, ale na zaciatok som vsetkym znamym, co umna obdivuju krasny obraz a uvazuju o Panasonicu poradil, aby cakali na update FW:-)
rudolf.korinek (119)|19.8.2009 09:44
[quote=dunaj;237165]Ja sa zase chystam preverit, ako to funguje u Samsungu. Ale nie na nete, ale osobne v ich Showroome, ktory mam nedaleko. Ak sa mi to tento tyzden podari, dam vediet.
Od Panasonicu potrebujem jedine: aby ten container, kodec, dekoder, ci ci to je (zrejme to bude nejaky HW Chip vnutri v TV), co dekoduje AVCHD spristupnil aj cez LAN ako DLNA a nie iba z SDHC slotu. To predsa nemoze byt problem! HDMI z toho vynechavam, lebo tam predpokladam, ze obraz uz ide dekodovany. Len este neviem, ako ich mam k tomu dotlacit, ale na zaciatok som vsetkym znamym, co umna obdivuju krasny obraz a uvazuju o Panasonicu poradil, aby cakali na update FW:-)[/quote]

Tak u mne problem vyresen tim, ze vcera vecer zlevnili PS3jku. Dobry blue-ray prehravac s uPNP a DLNA podporou za 299 Euro stoji za to, USB ma taky takze to vse budu cpat do televize prez HDMI skrz nej.

R.
dunaj (1030)|19.8.2009 11:15
[quote=rudolf.korinek;237251]Tak u mne problem vyresen tim, ze vcera vecer zlevnili PS3jku. Dobry blue-ray prehravac s uPNP a DLNA podporou za 299 Euro stoji za to, USB ma taky takze to vse budu cpat do televize prez HDMI skrz nej.

R.[/quote]

Mozes napisat, ako ti to funguje?
Cize zriadis si na sieti DLNA Server (NAS alebo PC+soft) s fotkami v JPG, hudbou v mp3 a HD videom v AVCHD, DivX HD, MKV a pod. Ovladacom z PS3 prehras cokolvek z tychto formatov, zapnes titulky v .srt ? Zvuk tahas z PS3 do AV prijimaca a odtial dalej obraz do TV a zvuk do repro v PCM, DD a pod...?
Mozes potvrdit, co z toho funguje? Dik.

PS: Alebo sa po kupe treba hned podpisat pod peticiu?:-)
http://www.petitiononline.com/MKV4PS3/petition.html
PaJaSoft (827)|19.8.2009 12:16
[quote=dunaj;237258]Mozes napisat, ako ti to funguje?
Cize zriadis si na sieti DLNA Server (NAS alebo PC+soft) s fotkami v JPG, hudbou v mp3 a HD videom v AVCHD, DivX HD, MKV a pod. Ovladacom z PS3 prehras cokolvek z tychto formatov, zapnes titulky v .srt ? Zvuk tahas z PS3 do AV prijimaca a odtial dalej obraz do TV a zvuk do repro v PCM, DD a pod...?
Mozes potvrdit, co z toho funguje? Dik.

PS: Alebo sa po kupe treba hned podpisat pod peticiu?:-)
http://www.petitiononline.com/MKV4PS3/petition.html[/quote]

Nekolik poznamek:

MKV v PS3 lze skrze Linux..

MKV je soucasti DivX od verze 7, takze verte tomu, ze driv nebo pozdeji to MKV v PS3 bude i kdyby se certi zenili... a do te doby nektere DMS umi remuxing...:-) (bez reencodingu!). Je to podobne jako DivX nikdy a hle DivX i XviD dnes Sony, Panasonic... uz ma implementovano.

PS3 Slim pohrbila Linux. Nevim, zda-li je to zalezitost jen SW (na to je to prilis cerstva zprava), ale zrejme za to muze hypervisor a ten kdyz si rekne, tak to opravdu nepujde prolomit bez moodingu... (to mi na PS3 slim vadi asi nejvice) - pockejte az dalsi generace hernich engine budou opet pod OpenGL (a ne DirectX, na ktere zacinaji nadavat i jeho zarputili zastanci - nemyslim pubertaci, ale producenti hernich engine - Epic atd.)... to zacne byt Linux vyrazne vice na koni a Sony mozna zvoli opet zpatecku.
dunaj (1030)|19.8.2009 12:37
Spravy z terenu:

Q: Prosim o odpoved, ci je mozne v buducnosti ocakavat update firmware TX-P50V10E s podporu formatu AVCHD prostrednictvom DLNA?

A: V tuto chvíli Vám nejsme schopni sdělit, zda ano, či ne. Požadavek jsme přeposlali na naše vývojové oddělení a v tuto chvíli nemáme dostupné vyjádření.
rudolf.korinek (119)|19.8.2009 12:46
[quote=PaJaSoft;237263]Nekolik poznamek:

MKV v PS3 lze skrze Linux..

MKV je soucasti DivX od verze 7, takze verte tomu, ze driv nebo pozdeji to MKV v PS3 bude i kdyby se certi zenili... a do te doby nektere DMS umi remuxing...:-) (bez reencodingu!). Je to podobne jako DivX nikdy a hle DivX i XviD dnes Sony, Panasonic... uz ma implementovano.

PS3 Slim pohrbila Linux. Nevim, zda-li je to zalezitost jen SW (na to je to prilis cerstva zprava), ale zrejme za to muze hypervisor a ten kdyz si rekne, tak to opravdu nepujde prolomit bez moodingu... (to mi na PS3 slim vadi asi nejvice) - pockejte az dalsi generace hernich engine budou opet pod OpenGL (a ne DirectX, na ktere zacinaji nadavat i jeho zarputili zastanci - nemyslim pubertaci, ale producenti hernich engine - Epic atd.)... to zacne byt Linux vyrazne vice na koni a Sony mozna zvoli opet zpatecku.[/quote]

Ano to je pravda, tez uz zatim zadny Linux s firmwarem 3.0. To jake formaty PS3 podporuje je zde:

Disc Formats
DVD Video with either region [1] or [ALL] 1
DVD-R/-RW, DVD+R/+RW1, 3
Blu-ray Discs™ (BD) containing video content with region code [A]5, 7, 8, 10
BD-ROM, BD-R, BD-RE3, 4, 5, 7, 8, 9, 10

MPEG-1 (MPEG Audio Layer 2)

MPEG-2 PS (MPEG2 Audio Layer 2, AAC LC, AC3 (Dolby Digital), LPCM)

MPEG-2 TS (MPEG2 Audio Layer 2) AVCHD (.m2ts / .mts)

Memory Stick™ Video Formats
MPEG-4 SP (AAC LC)
H.264/MPEG-4 AVC Main Profile (AAC LC)

AVI
Motion JPEG (Linear PCM)
Motion JPEG (u-Law)

MP4 File Format
H.264/MPEG-4 AVC High Profile (AAC LC)

DivX and VC-1 (WMV)6
Requires PLAYSTATION 3 system software version 2.10 or higher.

R.
dunaj (1030)|6.9.2009 19:03
IFA 2009: Po asi 2-hodinovom pobyte v stanku Panasonic (resp. skor hale, lebo tam mali aj vlastne 3D kino), a po rozhovore s asi 12 zastupcami vystavovatela z toho 1 sef, 11 podriadenych, celkova bilancia 11 nevie skoro nic vcitane sefa, jeden sa vyzna, (samozrejme zamestnanec), vam pripajam dve fotecky:
Na prvej je vidiet prehravanie videa vo formate MPEG-2 v rozliseni 720p cez DLNA na TV PX-P58V10E, ale vraj to musi ist aj na 50".
Na druhej je NB v ulohe servera a software, ktorym bol na tento format konvertovany AVCHD lite.

Vyhovaraju sa na MS, ze vraj to nejde pre to, ze HD podpora ma byt az vo Windows 7 a pod. somariny a snazili sa ma presvedcit, ze takto nejak to ide. Ten obraz nebol nejak kvalitny, ale to zobrazenie rozlisenia ma zaujalo a doma som ho zatial nedosiahol. Nezobrazuje sa mi tam nic. Kazdopadne klucove info je vo vlakne o rekorderoch, kde som poslal fotky DMR-BS850, ktory by to mal zvladat cez HDMI v ulohe media tanku. O update FW na V10 nevedia nic, ani kde sa to robi, vraj asi v Irsku. Tolko v skratke:-)
P1010756.JPG P1010757.JPG
PaJaSoft (827)|6.9.2009 21:36
[quote=dunaj;239703]Vyhovaraju sa na MS, ze vraj to nejde pre to, ze HD podpora ma byt az vo Windows 7 a pod. somariny a snazili sa ma presvedcit, ze takto nejak to ide.[/quote]

Fine, takze jakmile mi dorazi novy 1.5TB disk, na ktery hodlam instalovat Windows 7 RTM CZ, tak mi najednou TV da netusene moznosti (= to, na co aktualne nadavame).... - to jsou same pozitivni zpravy...:-)
dunaj (1030)|6.9.2009 22:38
[quote=PaJaSoft;239721]Fine, takze jakmile mi dorazi novy 1.5TB disk, na ktery hodlam instalovat Windows 7 RTM CZ, tak mi najednou TV da netusene moznosti (= to, na co aktualne nadavame).... - to jsou same pozitivni zpravy...:-)[/quote]

Ja sa tu s tym prave hram, a mam celkom pozitivne vysledky. Prekonvertoval som AVCHD Lite do MPEG 2 720p a frci to celkom slusne. A ide aj 1080p, lebo som skusil test s AVS konvertorom a jeho logo v strede sa zmensilo a stale je citatelne, obraz je perfektny!
Mozem to ale iba opticky porovnavat, lebo rozlisenie TV nezobrazuje.

BTW: pozri si fotky BD rekordera, co spom hodil do sekcie nahravacov.
PaJaSoft (827)|6.9.2009 23:13
[quote=dunaj;239729]A ide aj 1080p, lebo som skusil test s AVS konvertorom a jeho logo v strede sa zmensilo a stale je citatelne, obraz je perfektny!
Mozem to ale iba opticky porovnavat, lebo rozlisenie TV nezobrazuje.[/quote]

No jo, jenze MPEG2 ma furt cca 2x vetsi datovy tok oproti MPEG4 na stejny rozliseni a detaily... ono neni problem udelat MPEG2 o 2x vetsim bitrate, problem je, ze existuje neco jako A/V profily a ty definuji max. bitrate na celek (vcetne BD - tedy audio, video i ostatni dohromady) a tedy je velka sance, ze to nepujde prehrat, zejmena prave ve stolnich prehravacich, ktere se striktne ridi temi profily..:-(
dunaj (1030)|6.9.2009 23:18
[quote=PaJaSoft;239737]No jo, jenze MPEG2 ma furt cca 2x vetsi datovy tok oproti MPEG4 na stejny rozliseni a detaily... ono neni problem udelat MPEG2 o 2x vetsim bitrate, problem je, ze existuje neco jako A/V profily a ty definuji max. bitrate na celek (vcetne BD - tedy audio, video i ostatni dohromady) a tedy je velka sance, ze to nepujde prehrat, zejmena prave ve stolnich prehravacich, ktere se striktne ridi temi profily..:-([/quote]

Ja to vidim tak, ze V10 vie cez DLNA prehrat vsetky MPEG 2 PS (DVD) a niektore MPEG 2 TS (DVB) formaty. Pre mna zaujimave su z toho dva:

1280 x 720 x 25 frame/s progressive (720p50)
a
1920 x 1080 x 25 frame/s progressive (1080p25 – film mode)

http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-2

tieto som odskusal, ale s 29,97 fps, lebo som si stiahol US converter, mozno idu aj dalsie, samozrejme datovy tok je trojnasobny oproti DivX HD, ale ide to!
bo.janecek (6)|7.12.2009 21:47
Dobrý den,

snažím se už několikátý den pročítat toto fórum a stále nemůžu dostat odpověď na svou otázku. Mám televizor TX-P42V10E a chtěl bych přes DLNA přehrávat filmy i s titulky, používám Twonky Media a na druhém počítači Serviio, i přes to, že jsem se zde dočetl, že to přes tyto media servry jde, stále jsem nerozchodil, aby mi chodily titulky, už jsem skoušel i transcoding, ale nějak mi to přes program AVIAddXSubs nejde, vytvoří se paskvil, který se trhá a navíc jej televize nepřehraje. Pořád se zde pohybujete v pojmech které bohužel já naprostý laik dost dobře nechápu. Bylo by možné mě navést na forum kde je to dopodrobna vysvětlené, popř. mi to vysvětlit??? A ještě jeden dotaz, opravdu nelze v tomto typu TV přehrát MP3 či jiný hudební formát??

Předem díky tomu odvážlivci který se do toho pustí a odpoví mi.

B.
dunaj (1030)|7.12.2009 22:28
[quote=bo.janecek;253292]Dobrý den,

snažím se už několikátý den pročítat toto fórum a stále nemůžu dostat odpověď na svou otázku. Mám televizor TX-P42V10E a chtěl bych přes DLNA přehrávat filmy i s titulky, používám Twonky Media a na druhém počítači Serviio, i přes to, že jsem se zde dočetl, že to přes tyto media servry jde, stále jsem nerozchodil, aby mi chodily titulky, už jsem skoušel i transcoding, ale nějak mi to přes program AVIAddXSubs nejde, vytvoří se paskvil, který se trhá a navíc jej televize nepřehraje. Pořád se zde pohybujete v pojmech které bohužel já naprostý laik dost dobře nechápu. Bylo by možné mě navést na forum kde je to dopodrobna vysvětlené, popř. mi to vysvětlit??? A ještě jeden dotaz, opravdu nelze v tomto typu TV přehrát MP3 či jiný hudební formát??

Předem díky tomu odvážlivci který se do toho pustí a odpoví mi.

B.[/quote]

To su lahke otazky, zacnem od konca:

-MP3 neprehrava.
-Titulky bezia iba cez Twonky Media asi takto: Do rovnakeho (zdielaneho) priecinku vedla videa nahras subor s priponou .srt s rovnakym nazvom pred bodkou ako ma video. Spustis prehravanie v TV a cez Option zapnes titulky. (Na toto si asi zabudol). Su tam asi 3 moznosti volby diakritiky, ale ani jedna nefunguje spravne na CZ/SK titulky, ake sa bezne stahuju napr. z titulky.com. Takze trochu problem...
bo.janecek (6)|7.12.2009 22:50
[quote=dunaj;253301]To su lahke otazky, zacnem od konca:

-MP3 neprehrava.
-Titulky bezia iba cez Twonky Media asi takto: Do rovnakeho (zdielaneho) priecinku vedla videa nahras subor s priponou .srt s rovnakym nazvom pred bodkou ako ma video. Spustis prehravanie v TV a cez Option zapnes titulky. (Na toto si asi zabudol). Su tam asi 3 moznosti volby diakritiky, ale ani jedna nefunguje spravne na CZ/SK titulky, ake sa bezne stahuju napr. z titulky.com. Takze trochu problem...[/quote]

Díky moc - vůbec mě to nenapadlo mačkat nějaký tlačítka (já na to nezapoměl já b...c o tom vůbec nevěděl) - no jo asi bych měl zrušit předsevzetí, že návody jsou pro blbce :-)

Ještě jedna drobnost můžete mi poradit ještě s výběrem Storage - tedy servru, chtěl bych jej jak na pouštění filmů z něj tak pro zálohování dat tady v této sekci fóra jste zmiňovali výrobek Aspire easyStore. Měl by mít své vlastní DLNA HNv1 (což vůbec nevím co je) a hlavně variabilitu až 4 Sata slotů do kterých se vlezou disky 1 až 1,2 TB což by mělo být max 4,8 TB

http://www.alave.cz/aspire-easystore-1-2-terabyte-2x640gb:p:218110

chci se zeptat zda-li by nebylo něco podobného a nebo je toto dobrá volba???

díky předem

zapoměl jsem poprosit jestli se to řeší jinde prosím hoďte mi alespoň link nebudu s tím tady zbytečně prudit
dunaj (1030)|7.12.2009 22:57
[quote=bo.janecek;253307]Díky moc - vůbec mě to nenapadlo mačkat nějaký tlačítka - no jo asi bych měl zrušit předsevzetí, že návody jsou pro blbce

Ještě jedna drobnost zkusí te mi poradit ještě s výběrem Storage - tedy servru, chtěl bych jej jak na pouštění filmů z něj tak pro zálohování dat tady v této sekci fóra jste zmiňovali výrobek Aspire easyStore. Měl by mít své vlastní DLNA HNv1 (což vůbec nevím co je) a hlavně variabilitu až 4 Sata slotů do kterých se vlezou disky 1 až 1,2 TB což by mělo být max 4,8 TB

http://www.alave.cz/aspire-easystore-1-2-terabyte-2x640gb:p:218110

chci se zeptat zda-li by nebylo něco podobného a nebo je toto dobrá volba???

díky předem

zapoměl jsem poprosit jestli se to řeší jinde prosím hoďte mi alespoň link nebudu s tím tady zbytečně prudit[/quote]

Na toto odpoved zial neviem. Problem je v tom, ze DLNA je vo vyvoji a niektore standardy, ako napr. tiulky nie su vobec definovane. Zatial asi najlepsia moznost vychadza mat HTPC, alebo to pustat rovno z PC.
Ja by som tiez chcel taky sietovy disk, co by fungoval ako DMS a dali by sa z neho streamovat filmy vo vsetkych formatoch a s titulkami, to ale nejde a asi ani nepojde.
Cize sa treba vybrat cestou zariadenia, ktore bude k TV pripojene nie cez Ethernet, ale cez HDMI. Nieco ako Popcorn C-200. Ale este som nepocul o takom, co by fungovalo bez problemov, pripadne bez dalsieho DO cez HDMI CEC. Takze asi zase len HTPC... a ani to neviem ake...
bo.janecek (6)|12.12.2009 15:54
Dobrý den,

chci se zeptat mám televizor TX-P42V10E a koupil jsem si Acer Aspire easyStore, servr jede bez problémů na PS mám nainstalovaný Twonky media a DLNA chodí taktéž z tohoto PC bez problémů ale pokud dám připojit server easystore(má vlastní DLNA HNv1) který dlna nabídka televize vidí, dostanu se do souborů Music, Video, Foto a když rozkliknu jakýkoliv z nich tak mi televize hodí hlášku výpadek spojení se serverem - nesetkal se s tímto problémem někdo.

předem díky za info
dunaj (1030)|12.12.2009 17:04
[quote=bo.janecek;253901]Dobrý den,

chci se zeptat mám televizor TX-P42V10E a koupil jsem si Acer Aspire easyStore, servr jede bez problémů na PS mám nainstalovaný Twonky media a DLNA chodí taktéž z tohoto PC bez problémů ale pokud dám připojit server easystore(má vlastní DLNA HNv1) který dlna nabídka televize vidí, dostanu se do souborů Music, Video, Foto a když rozkliknu jakýkoliv z nich tak mi televize hodí hlášku výpadek spojení se serverem - nesetkal se s tímto problémem někdo.

předem díky za info[/quote]

Cize nevies z toho disku na TV nic prehrat? A v PC (ako client) to bezi?
bo.janecek (6)|12.12.2009 19:07
[quote=dunaj;253915]Cize nevies z toho disku na TV nic prehrat? A v PC (ako client) to bezi?[/quote]

Ne v PC to spustit nejde když se připojím na rozhraní servru 192.167.xxx.xxx tak tam je možno jen nastavovat a nikoliv cokoliv spouštět nastavím tam cestu k souborům a popř zapnu UPnp AV servis jinak tam nejde nic nastavit ale

na stránkách
http://www.acer.cz/acer/seu30e.do?LanguageISOCtxParam=cs&link=ln374e&CountryISOCtxParam=CZ&acond125e=33297&kcond48e.c2att101=33297&sp=page17e&ctx1g.c2att92=55&ctx2.c2att1=4&ctx1.att21k=1&CRC=749523157

píšou že mezi síťové služby patří i zmiňované DLNA

pokud link neexistuje http://www.acer.cz - Aspire easyStore - technické specifikace
dunaj (1030)|12.12.2009 19:13
[quote=bo.janecek;253940]Ne v PC to spustit nejde když se připojím na rozhraní servru 192.167.xxx.xxx tak tam je možno jen nastavovat a nikoliv cokoliv spouštět nastavím tam cestu k souborům a popř zapnu UPnp AV servis jinak tam nejde nic nastavit ale

na stránkách
http://www.acer.cz/acer/seu30e.do?LanguageISOCtxParam=cs&link=ln374e&CountryISOCtxParam=CZ&acond125e=33297&kcond48e.c2att101=33297&sp=page17e&ctx1g.c2att92=55&ctx2.c2att1=4&ctx1.att21k=1&CRC=749523157

píšou že mezi síťové služby patří i zmiňované DLNA

pokud link neexistuje http://www.acer.cz - Aspire easyStore - technické specifikace[/quote]

Ale chces ten disk pouzivat ako DLNA server, nie? Cize na nom nastavis aktivne UPnP a v tom okamihu ho musis vidiet na vsetkych PC v sieti a aj na TV. Pokial toto nejde, tak treba pozriet na router do nastaveni.

Mna by hlavne zaujimalo,ci sa z toho disku daju bez problemov prehravat na TV videa a fotky bez pouzitia PC. Tak je to totiz koncipovane. Tiez o nom uvazujem.
bo.janecek (6)|12.12.2009 20:02
[quote=dunaj;253941]Ale chces ten disk pouzivat ako DLNA server, nie? Cize na nom nastavis aktivne UPnP a v tom okamihu ho musis vidiet na vsetkych PC v sieti a aj na TV. Pokial toto nejde, tak treba pozriet na router do nastaveni.

Mna by hlavne zaujimalo,ci sa z toho disku daju bez problemov prehravat na TV videa a fotky bez pouzitia PC. Tak je to totiz koncipovane. Tiez o nom uvazujem.[/quote]

Jo jasný na všech PC v síti ho vidím a na TV taky ale jak jsem psal v prvním příspěvku na TV se dostanu do stromu ale pak to hodí vždy hlášku Výpadek spojení se servrem.

mělo by to jít samo bez pc protože když je PC vypnuté vidím ho v TV stále má svůj vlastní Linux systém
dunaj (1030)|12.12.2009 20:15
[quote=bo.janecek;253947]Jo jasný na všech PC v síti ho vidím a na TV taky ale jak jsem psal v prvním příspěvku na TV se dostanu do stromu ale pak to hodí vždy hlášku Výpadek spojení se servrem.

mělo by to jít samo bez pc protože když je PC vypnuté vidím ho v TV stále má svůj vlastní Linux systém[/quote]

No ved to sa pytam. Ked nastartujes ten Acer, tak by si ho mal vidiet na PC. Cize kliknes na miesta v sieti, UPNP tvojho Acer disku a musi sa ti otvorit prehliadac a v nom bude nejake menu cez ktore si prehras media.
Toto je prvy predpoklad, aby to islo aj do TV, ale dalej ti nepomozem, lebo ho nemam:-)
pavzat (21)|13.12.2009 21:55
Da se prosim Twonky media nekde stahnout z netu?Nebo je dodavan na tom cd co jsem dostak k TV?nebo jejaky odkaz na stazeni ,diky moc
dunaj (1030)|13.12.2009 22:10
[quote=pavzat;254108]Da se prosim Twonky media nekde stahnout z netu?Nebo je dodavan na tom cd co jsem dostak k TV?nebo jejaky odkaz na stazeni ,diky moc[/quote]

http://lmgtfy.com/?q=twonkymedia
tjurny (496)|13.12.2009 23:55
By me zajimalo proc se branite zarizeni typu popcorhour. Me to prinde jako idealni reseni. Pouzivat PC na transcodovani videa aby ho mohlo prehrat jine zarizeni mi prijde uchylne. Velikost PC, pocet vetraku, spotreba, vzhled. Navic popcornhour vam pri zavreni jednoho oka udelai NAS server DLNA server. Velikost minimalni, spotreba minimalni, hluk pouze HDD jinak nic.vzhle zadna slava no. Nejsem velkej stahovac, ale zatim mi neprehral pouze jedno video. Tak ze ani jednou jsem nezapochyboval o sve investici.
dunaj (1030)|14.12.2009 00:25
[quote=tjurny;254117]By me zajimalo proc se branite zarizeni typu popcorhour. Me to prinde jako idealni reseni. Pouzivat PC na transcodovani videa aby ho mohlo prehrat jine zarizeni mi prijde uchylne. Velikost PC, pocet vetraku, spotreba, vzhled. Navic popcornhour vam pri zavreni jednoho oka udelai NAS server DLNA server. Velikost minimalni, spotreba minimalni, hluk pouze HDD jinak nic.vzhle zadna slava no. Nejsem velkej stahovac, ale zatim mi neprehral pouze jedno video. Tak ze ani jednou jsem nezapochyboval o sve investici.[/quote]

Nuz ked sa uz zmieris s dalsim ovladacom, tak to uz potom radsej rovno HTPC. Oproti Popcornu zasadne vyhody:
-lubovolna konfiguracia, napr. SAT tuner
-ziadne problemy s chybami firmware
-ziadna zavislost na autoroch firmware a ich schopnostiach

A pritom vsetkom cenovo porovnatelne, aspon podla cien C-200, co ma zaujimal.
PaJaSoft (827)|14.12.2009 00:47
[quote=tjurny;254117]By me zajimalo proc se branite zarizeni typu popcorhour. Me to prinde jako idealni reseni. Pouzivat PC na transcodovani videa aby ho mohlo prehrat jine zarizeni mi prijde uchylne. Velikost PC, pocet vetraku, spotreba, vzhled. Navic popcornhour vam pri zavreni jednoho oka udelai NAS server DLNA server. Velikost minimalni, spotreba minimalni, hluk pouze HDD jinak nic.vzhle zadna slava no. Nejsem velkej stahovac, ale zatim mi neprehral pouze jedno video. Tak ze ani jednou jsem nezapochyboval o sve investici.[/quote]

Treba proto, ze za cenu C-200 (a to i bez BD mechaniky) mame PS3 (vcetne HDD i BD mechaniky) a to neni jen hloupy multimedialni prehravac... - co treba HD zvuk? Jak se s tim posledni vykrik C-200 popasuje? [Hint: specifikace naprosto mlci, proto zadne zazraky vubec necekejme, ostatne A-110 ma obcas do dnes problem i se starsimi MKV, DTS, vyber stop apod...] Tim nerikam, ze PS3 je lek na vse, jen mi prijde ponekud zvlastni investovat do zarizeni jako je C-200, kdyz je na trhu radove lepsi reseni...:)

Jo neco jineho je spotrebka napr. WD provenience... za 1500Kc skutecne vice nez to umi cekat nemuzeme, ale za 10 klacku....:-(
tjurny (496)|14.12.2009 02:16
mam PS3 i popcorn a-110. A na PS3 jsem si krome BD jedinej film nepustil. Neni podpora mkv a titulku, tudiz pro me nepouzitelne. Sem to vlastne ani nezkousel nevim jak bych dostal filmy na integrovany disk kdyz neni videt na siti. Z PS3 nove audioformaty jako bitstream taky nedostanete, akorat prekopane na PCM coz bych nevidel jako chybu. Tak ze bych to videl na nejakej levnejsi BD pehravac a nejakou tu levnejsi krabicku na mkv. Proste jak to vyrobci zamysleli BD prehravac na BD. PS3 na hry. Noname krabicka na ostani vjeci z netu (mkv,avi atd).
PaJaSoft (827)|14.12.2009 08:20
[quote=tjurny;254134]Z PS3 nove audioformaty jako bitstream taky nedostanete, akorat prekopane na PCM coz bych nevidel jako chybu. Tak ze bych to videl na nejakej levnejsi BD pehravac a nejakou tu levnejsi krabicku na mkv. Proste jak to vyrobci zamysleli BD prehravac na BD. PS3 na hry. Noname krabicka na ostani vjeci z netu (mkv,avi atd).[/quote]

Ze jsem tak smely a z A-110 ci C-200 to HD audio dostaneme jak? PS3 nebyla zamyslena jen na hry... Mimochodem, ja na PS3 mkv neprehravam, protoze skoro zadne nemam, zatimco diskove kopie BD disku jo a ty slapou jak hodinky (vyjma VC-1 videa).

Mimochodem, co je spatneho na PCM, krome prenosove narocnosti?

Mne osobne prijde, ze ta noname krabicka prinasi spise vice problemu nez uzitku, neustala remuxace, ci primo vyroba streamu v kontejneru tak, aby to temto krabickam "chutnalo" je naprostou nutnosti... takze se vali MKVcka "pro PS3", pro "A-110/C-200", pro DXVA atd... proste pakarna...:-)
tjurny (496)|14.12.2009 20:44
[quote=PaJaSoft;254149]Ze jsem tak smely a z A-110 ci C-200 to HD audio dostaneme jak? PS3 nebyla zamyslena jen na hry... Mimochodem, ja na PS3 mkv neprehravam, protoze skoro zadne nemam, zatimco diskove kopie BD disku jo a ty slapou jak hodinky (vyjma VC-1 videa).

Mimochodem, co je spatneho na PCM, krome prenosove narocnosti?

Mne osobne prijde, ze ta noname krabicka prinasi spise vice problemu nez uzitku, neustala remuxace, ci primo vyroba streamu v kontejneru tak, aby to temto krabickam "chutnalo" je naprostou nutnosti... takze se vali MKVcka "pro PS3", pro "A-110/C-200", pro DXVA atd... proste pakarna...:-)[/quote]
http://www.popcornhour.cz/products/A-110/specification.aspx
http://www.popcornhour.cz/products/C-200/specification.aspx
PaJaSoft (827)|14.12.2009 22:01
[quote=tjurny;254276]http://www.popcornhour.cz/products/A-110/specification.aspx
http://www.popcornhour.cz/products/C-200/specification.aspx[/quote]

S/PDIF Optical Digital Audio (DTS, AC3, DTS-HD MA, DTS-HD HR, Dolby True HD, Dolby Digital Plus passthru)

A ted tu pohadku o Budulinkovi...:-) Nekdy mlceti zlato....

C-200 je na tom diky nativnimu HDMI s HDCP podstatne lepe, bohuzel prakticke poznatky, jak se s tim popasuje jsou mizive, zejmena i v dusledku toho, ze MKV kontejner regulerne HD audio formaty v aktualni specifikaci nepodporuje...
tjurny (496)|14.12.2009 23:45
[quote=PaJaSoft;254292]S/PDIF Optical Digital Audio (DTS, AC3, DTS-HD MA, DTS-HD HR, Dolby True HD, Dolby Digital Plus passthru)

A ted tu pohadku o Budulinkovi...:-) Nekdy mlceti zlato....

C-200 je na tom diky nativnimu HDMI s HDCP podstatne lepe, bohuzel prakticke poznatky, jak se s tim popasuje jsou mizive, zejmena i v dusledku toho, ze MKV kontejner regulerne HD audio formaty v aktualni specifikaci nepodporuje...[/quote]

Jestli narazis ma to S/PDIF a dts ma a dd true hd tak jde pocopitelne o preklep nebo o totalni neznalost tvurce stranek. Navic proc pouzivat S/PDIF kdyz na video i audio staci hdmi.
Nema smysl se dohadovat kazdemu vyhovuje neco jineho.