Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TX-P50V10E Problemy s firmware

dolehaj (41)|24.8.2009 18:17
@dunaj
Wifi sa samostatne hlási do siete, mám preň v DHCP rezervovanú adresu, zdieľanie beží buď na externom PC, DB či klonoch, alebo priamo na Diable, ale tam to občas blbne, hold ešte to nie je softvérovo celkom vyladené. Pozor, netreba si to pomýliť s wireless verziou, tá potrebuje základňu, k základni sa môžu spárovať myslím 4 moduly, v základni je karta. Nedá sa ale pripojiť k sieti, t.j. nedá sa zdieľať nič okrem vloženej karty.
- K tej ČT1 - mne nejde obraz na 12 525V, zvuk ide. Preladil som, nastavil parametre manuálne, ale stále bez obrazu.

@JobJob
Zabudovaný Diseqc nepoužívam, mám motor s externým natáčaním a preto používam v nastaveniach užívateľsky definovaný satelit. Dúfam, že fw s Diseqc aspoň 1.2 príde čoskoro. Diablo Ti k novým HD programom nepomôže, ja využívam hlavne to jeho wifi, predsa len, pre každý balík mi stačí len jedna full karta. ;)
PaJaSoft (827)|24.8.2009 19:33
Na Diseqc 1.2 u G15 ci V10 bych si teda nevsadil ani omylem...:-)

Kdyz uz jste to teda nakousli, dovolil bych si navazat. Resim take problem, jak to cele zapojit a uchodit v souvislosti s DVB-S/S2. Mam ponekud slozitejsi situaci a sice v tom, ze v prvnim gardu chci mit jeden kabel dotazen primo do tuneru co je v PDP, druhy do kompu do SkyStar 2 HD a treti (a mozna i ctvrty) casem do HD boxu (treba Dreamu, pokud se Dream Multimedia vzpamatuje a 8020 udela za rozumny peniz (cena nad desitku neni problem, ale 25 je fakt ulet) s vlastnostmi, ktere jiz byly ohlaseny). Kupodivu nejslozitejsi reseni je jak to nacpat do PDP aby ji to chutnalo a navic vse chodilo jak ma...

Rikal jsem si, ze to pozenu pres SmarGo Phoenix USB ctecku, Linux jako CardServer a klienty k tomu - jenze bude schopno Diablo byt jen v pozici klienta (a Dablik by byl jen jeden a to v zastrcen v PDP)? Druha moznost, ktera je mi znama je neco na zpusob SmartWii nebo jeste jeden system s az 16 klienty po telefonni lince (seriova sbernice)... - jenze to predpoklada, ze abonentni karta bude v master jednotce a vsichni budou jen klienti... a dalsi kabely a nebo nespolehlivost pojici se s 2.4GHz (Wi-Fi)... prece jen natazeny Ethernet je nejspolehlivejsi.

Navic cenova stranka neni zanedbatelna - SmarGo je neco pres litr, zatimco patricny pocet Dablu, pocitam kazdy bratru za 2 klacky a vyse ci kolik stoji dnesni diskutovana verze, pripadne SmartWii taky skoro za 5 litru jsou ponekud jine naklady, navic se zarukou, ze co funguje dneska uz zitra vubec nemusi... Phoenix vsak z principu fungovat bude...

Co byste v tomto pripade doporucili krome porizeni vice abonentnich karet? (cele sdileni je realizovano v jedne domacnosti a na cca 80 m2 plochy)
dolehaj (41)|25.8.2009 00:32
Ja momentálne používam Diablo Wifi iba ako klienta v CI slote TV, server mi beží na Ubuntu, je to spoľahlivejšie. :)
Inak wifi je vzhľadom k prenášaným objemom dát úplne spoľahlivé, je to aj vecou wifi routra, ale dnes nie je problém kúpiť napr. wifi router s viacerými anténkami. U mňa wifi beží cez 3 podlažia, router je na najvyššom. Aj router aj Diablo má možnosť nastavenia vysielacieho výkonu, ja som nastavil na oboch necelú polovicu výkonu a nebadám ani trochu pokles prenosovej rýchlosti. Pri n-kovom wifi to ale nie je nič mimoriadne, preto som si ho aj zaobstaral. Momentálne sa pokúšam prenášať streamované video z modulu do VLC playera, veľmi sa mi zatiaľ nedarí, chce to asi polaborovať s nastavením routra a modulu. ;)
PaJaSoft (827)|25.8.2009 08:30
[quote=dolehaj;237949]Ja momentálne používam Diablo Wifi iba ako klienta v CI slote TV, server mi beží na Ubuntu, je to spoľahlivejšie. :)[/quote]

To znamena, ze nejjednodussi konfigurace jsou dva dablici (jeden jako "server" v Linuxu), druhy jako klient primo v PDP?

Pripadne jeste jina konfigurace - k Linuxovemu serveru pripojen WiFi router a jeden Dablik s nim slinkovan?

Ja jen, abych vedel o jake cenove hladine se bavime... - mne odrazuje trochu ta cenova hladina dabliku, resp. samo o sobe to jeste jde, ale pokud k tomu pripocitam programator (ktery jinak nevyuziji - SIM bastlir nejsem), pak je to uz dost vysoko...
dunaj (1030)|25.8.2009 08:44
Mne sa na prvy pohlad celkom paci to Smartwi. Aj cena je priazniva, len neviem, ci to funguje aj so Skylinkom + vsetky HD stanice. Pre mna idealne by bolo, aby sa to nezdielalo vzduchom medzi klientami cez vlastnu zakladnu, ale cez existujucu domacu siet a jej router, kam by sa cez wifi pripojila aj ta zakladna. To ale ako citam tak uplne este nefunguje.
PaJaSoft (827)|25.8.2009 10:10
[quote=dunaj;237972]ale cez existujucu domacu siet a jej router, kam by sa cez wifi pripojila aj ta zakladna. To ale ako citam tak uplne este nefunguje.[/quote]

Jo taky mam ten pocit, navic ja nechci zakladnu, pac chci SmarGo (Phoenix USB ctecka s bezproblemovym provozem) a to chci misto zakladny a at uz SmartWii nebo jine systemy budou jen klienti a serverem pro sve dalsi klienty... coz asi je nerealne uplne...:-(

Kdyz jsem si ted prosel znovu, co umi ten Dablik, tak jestli to dobre chapu, tak ani on neni vyhra - abonentni kartu musim strcit do nej (jedno z WiFi klientu) - a to uz mam zase problem, pak jeden dablik v PDP a druhy tim padem potrebuji do PC... jenze tam jsem dablika nechtel, pac SmartGo & newcs... (a dalsi by musel jit do dreamu a to uz mame 3x3.500 - deset litriku jen to hvizdne...:-()
Dalko (124)|13.9.2009 19:02
Zdar lidi,
v DV-S/S2 se moc nevyznám, takže moc nechápu, co to tu výše řešíte. Ve stručnosti - v čem je Diablo cam lepší než ostatnní "obyčejné" moduly?
Dík
dunaj (1030)|13.9.2009 19:13
[quote=Dalko;240479]Zdar lidi,
v DV-S/S2 se moc nevyznám, takže moc nechápu, co to tu výše řešíte. Ve stručnosti - v čem je Diablo cam lepší než ostatnní "obyčejné" moduly?
Dík[/quote]

Diablo dokaze zdielat jednu smart kartu medzi viacerymi CI slotmi, cize medzi viacerymi prijimacmi. Je to nevyhnutne, ak mas napr. quad LNB a napajas z toho napr. 2 x TV s DVB-S a 1x rekorder s twin tunerom. Iste uznas, ze predplatit si na to 4 SkyLink karty vyznieva absurdne. (I ked tu ktosi pisal, ze rekorder s 2 tunermi vie naraz nahravat iba jeden kodovany a jeden nekodovany kanal, takze lepsi priklad bude 3x TV a 1x rekorder, resp. PC)
Dalko (124)|13.9.2009 20:22
Dík dunaj, zase jsem o cosi chytřejší.
dunaj (1030)|6.11.2009 15:00
A taketo poznate?

Podotykam, ze kazdy kanal je pridany iba 1x a neda sa cez to prechadzat sipkami Kanal+ a Kanal-.
Robi to specialne a iba s tymito kanalmi.

Tzv. "Triedenie 1357"
P1010925.JPG
dunaj (1030)|25.11.2009 22:20
Skuste si naladit Astra Demo HD: 19,2 st. 10832 MHz, Horizontal.
Pridajte si to do nejakeho profilu a zaujimalo by ma, ci sa Vam to zobrazi 1x alebo 2x a ci sa da cez to prechadzat sipkami C+ a C-.

Mne to blbne rovnako ako ORF vyssie.
dunaj (1030)|6.12.2009 12:15
Tak uz som na to prisiel. Pokial si naladite nejaky kanal a neskor sa zmeni jeho PID, alebo iny ciastkovy parameter, tak nestaci preladit to rucnym ladenim. V pamati totiz zostane jeden aj druhy a interpretuje sa to ako 2 kanaly, a vtedy to blbne. Je potrebne spustit automaticku aktualizaciu, ktora tento problem odstrani, akurat prekope cele zoznamy v profiloch...