Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Nastavení formátu obrazu - wide zoom vs. zoom (Samsung)

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ahoj,

může mi prosím někdo objasnit rozdíl mezi nastavením formátu obrazu v režimu wide zoom (široký zoom) a zvětšený (zoom) (u LCD Samsung)?

Jestli jsem to správně pochopil, široký zoom je pro případ, kdy chci obraz 4:3 roztáhnout na šíři obrazovky 16:9 (zbavit se černých pruhů po stranách) se zachováním poměru stran, přičemž dojde k ořezu obrazu zeshora a zespoda.

Nějak jsem ale nepochopil, co by měl dělat režim zoom (zvětšený).

Předem díky za odpovědi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele rommi
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od edenboy Zobrazit příspěvek
    Ahoj,

může mi prosím někdo objasnit rozdíl mezi nastavením formátu obrazu v režimu wide zoom (široký zoom) a zvětšený (zoom) (u LCD Samsung)?

Jestli jsem to správně pochopil, široký zoom je pro případ, kdy chci obraz 4:3 roztáhnout na šíři obrazovky 16:9 (zbavit se černých pruhů po stranách) se zachováním poměru stran, přičemž dojde k ořezu obrazu zeshora a zespoda.

Nějak jsem ale nepochopil, co by měl dělat režim zoom (zvětšený).

Předem díky za odpovědi.
    ...skoro dobre

ked zoberiem fabricke nastavenie
    zoom je prednastaveny na orezanie lubovolneho signalu na 16:9 bez deformacie
    wide zoom je nastaveny na orezanie na cca 14:9 a zdeformovany obraz, je kusok "splackateny" - ale beznym okom celkom pozeratelne a je tam vino o cosi viacej obrazivej informacie ako pri zoom

a teraz pointa (aspon podla mna)
    zoom je mozne lubovolne nastavovat -velkost aj vertikal posun
    wide zoom je mozne nastavovat iba vertikal posun, format ostava

v menu v nastaveni velkosti a rezimu zobrazenia je mozne ich kombinaciou dosiahnut ze:
    napriklad ked pozeram program (u nas trebarz markiza ) ktory vysiela info o formate vo velkosti mam nastavene autoamt sirokoluhly a v rezim obrazu wide zoom
    tymto sa telak automaticky prepina na 16:9 alebo wide zoom ked o tom dostane informaciu zo signalu..
    ale napriklad taky TA, ktoremu bezia na spodku titulky mam na zoom, krory je kusok upraveny a posunuty nahor, aby som videl dole beziace "headlines"
    aby som nemusel posuvat obrazom (ako to ma napriklad sony) staci iba prepnut prednastaveny rezim na zoom a je to
    popripade si to mozes nastavit aj inac fantazii sa medze nekladu.....

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od rommi Zobrazit příspěvek
    ...skoro dobre

ked zoberiem fabricke nastavenie
    zoom je prednastaveny na orezanie lubovolneho signalu na 16:9 bez deformacie
    wide zoom je nastaveny na orezanie na cca 14:9 a zdeformovany obraz, je kusok "splackateny" - ale beznym okom celkom pozeratelne a je tam vino o cosi viacej obrazivej informacie ako pri zoom

a teraz pointa (aspon podla mna)
    zoom je mozne lubovolne nastavovat -velkost aj vertikal posun
    wide zoom je mozne nastavovat iba vertikal posun, format ostava

v menu v nastaveni velkosti a rezimu zobrazenia je mozne ich kombinaciou dosiahnut ze:
    napriklad ked pozeram program (u nas trebarz markiza ) ktory vysiela info o formate vo velkosti mam nastavene autoamt sirokoluhly a v rezim obrazu wide zoom
    tymto sa telak automaticky prepina na 16:9 alebo wide zoom ked o tom dostane informaciu zo signalu..
    ale napriklad taky TA, ktoremu bezia na spodku titulky mam na zoom, krory je kusok upraveny a posunuty nahor, aby som videl dole beziace "headlines"
    aby som nemusel posuvat obrazom (ako to ma napriklad sony) staci iba prepnut prednastaveny rezim na zoom a je to
    popripade si to mozes nastavit aj inac fantazii sa medze nekladu.....
    Díky za odpověď. Ještě by mě zajmalo, jestli si můžu nastavit u zoomu a širokého zoomu velikost a vertikální posun i v rámci nastavení "režim obrazu" (pro případ, kdy chci mít nastavené automatické přepnutí na 16:9 a pro obraz 4:3 zoom nebo široký zoom). Tuto možnost jsem totiž našel jen u nastavení "velikost obrazu" a když si ho nastavím zde, přepnu zpět na automatický formát a v nastavení "režim obrazu" dám široký zoom nebo zoom, tak ta velikost a posun neodpovídá tomu, co jsem si nastavil u velikosti obrazu a ořízne a zvětší se to defaultním způsobem bez možnosti nastavení velikosti a vertikálního posunu.

Je tu pravidelně Avatar uživatele rommi
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od edenboy Zobrazit příspěvek
    Díky za odpověď. Ještě by mě zajmalo, jestli si můžu nastavit u zoomu a širokého zoomu velikost a vertikální posun i v rámci nastavení "režim obrazu" (pro případ, kdy chci mít nastavené automatické přepnutí na 16:9 a pro obraz 4:3 zoom nebo široký zoom). Tuto možnost jsem totiž našel jen u nastavení "velikost obrazu" a když si ho nastavím zde, přepnu zpět na automatický formát a v nastavení "režim obrazu" dám široký zoom nebo zoom, tak ta velikost a posun neodpovídá tomu, co jsem si nastavil u velikosti obrazu a ořízne a zvětší se to defaultním způsobem bez možnosti nastavení velikosti a vertikálního posunu.
    ...no tak to je bohuzial pravda...a nejde to nastavit.
    v automatickom rezime sa to prepina pri zoom alebo wide zoom len do default hodnout.. skoda.

Podobná témata

1. Zoom obrazu na Sansung UC468000
    Od petrjelda v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 05-01-2011, 13:49
  2. inteligentni zoom
    Od kus v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 17-12-2008, 00:17
  3. Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-06-2007, 19:33