Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UE55B7000WW samsung a HDMI +PC---FullHD divne farby...

ico333 (13)|27.7.2009 21:11
ZDRAVIM VSETKYCH uzivatelov fora,teda ,tych co sem chodia....(taky predslov ,aby sa nepovedalo :-))
potreboval by som jednu radu/vysvetlenie...
-ako som uz v nadpise pisal mam ten vecsi 55 palcovy samsung 7 led serie link(http://www.samsung.com/sk/consumer/detail/detail.do?group=televisions&type=televisions&subtype=ledtv&model_cd=UE55B7000WWXXH), mam aktualne nastaveny obraz na rozliseni : 1680x1050...,mnohy sa pytaju ,a preco nie rovno full hD,?
-k veci -mal som napojene cez pc aj 7600gt,nvidia ,teraz 8800 ultra ,mam HDMI/DVi dual Link ,(hama) ,aj kvalitny HDMI 1.3b kabel(hama) ,skratka vsetko v poriadku ,len ked dam full hd 1920x1080,nastavim -a ma to take zostrene body ,sa mi zda aj ,ako keby sa kontrast pridal ,take divne ,neprirodzene...,neviem preco to tak ,je..., zeby som musel mat graf .kartu co ma priamo hdmi/hdmi prepojenie?! poznete ten efekt v Nastavenia nvidia control panel- ten efekt Image Sharpening(nieco ako zostrenie hran) - tak to vyzera ked dam na full hd rozlisenie..., a navyse ,divne ze sa to tam ani neda nastavit(ked mam prepojeny ten lcd led tv samsung cez pc ,zmizne mi ta moznost) ,ked dam klasicky lcd monitor k pc-cku ,tak to ide..,neviem ci to s tym nejak suvisi...,som z toho vedla ,jak jedla...pls poradte ,-----------!!!!
-NEVIEM CI to neroby to ze je to vlastne Tv ,a nie klasicky lcd monitor k Pc....,fakt neviem...
ico333 (13)|27.7.2009 21:22
a este.... preco/ako , teda podporuje vobec nejaka graficka karta minimalne 100hz pri FullHD ??? ,lebo stale tam pise tych 60hz.., a potom ako urobily tie nvidia 3d okuliare ,co potrebuju 120 hz monitor -vsak to uz musi zobrazovat graficka...,ci nie?! tie ,,Herce´´ su taky zapeklity pripad :-/ ,ktovie mozno s tym aj suvisi moj pripad?! ,kebyze mozem povolit viac herzov pri full HD ,mozno by som ten obraz nemal taky superostry.....
ico333 (13)|27.7.2009 23:26
...tak uz som na to prisiel... Vlatne stacilo dat v nastaveni pc full Hd (zabudol som sa pozert potom do nastaveni pc..) totizto ked nemate nastavene fullHd cez pc ,tv vam neda/nespristupni vsetky nastavenia farieb.., takze som dal a mam,a je tam aj nastavenie rozostrenia(sharpening) --dobre toto som uz vyriesil ,dalsi ,,debilny problem by SAMSUNG´´ -s tymto by ste mi uz hadam mohli pomoct..., mam test eizo a pozoroval som ,a nezdalo sa mi -cierna pri prechode do bielej stmavne/zbledne ,takisto aj ostatne farby ,nakolko som zistil ze je to nieco ako : Automatické nastavenie jasu----. doslaka nevie niekto ako sa to da ,vypat,odstranit? lebo predtym so msi lepsie nastavil farby ,aj ked bola mensia skala ponuk ,sranda,ze?! proste ten efekt kazi vsetko nastavenie .co som chcel ,-nemam rad ked sa mi automaticky zosvetluje nieco ,alebo stmavuje -vsak to je blbost na n-tu....tak napiste ,ak mate dakto skusenosti...
ico333 (13)|28.7.2009 18:31
tak ,----znova som vyriesil problem ,a tym to haslo ,i ked....
samsung 7 serie Led , -vypatie auto brightness(cize automaticke stmievanie..) -je mozno dobre pre filmy ,ale pre pc ,toboz gamesi ,je to na h*vno :-/...
takze ,menu>natavenia>rezim HRY !!!! ,to je to sprave ,potom uz mate pokoj ,ufff, huraaa, no a este treba vypnut dinamicky kontrast a ostatne je na vas ,ako si nastavite farby ,hovorim ,ja pouzivam velmi perfektny program na nastavenie farieb a celkovo (jednoduchy,tam vam aj skontroluje odozvu ,respektive vidite ,ako sa rychlo pohybuju kocky a ci sekaju :-)) -ten program je EIZO ,urcite ho uz poznate niektory ,keby nie -dam,link...
http://www.eizo.cz/podpora/testovaci-software.html
-a keby mal niekto este nejaku otazku ,pripadne vymenit si nazor/skusenost ohladne 7-dmickovej serie samsung LED , nech sem napise :-)) ,zatial cao !!!!
PS: dobre sa na tu 140cm led-ku pozera ;-)
ico333 (13)|28.7.2009 18:32
no a este -ked mate rezim hry ,nemozete nastavovat 100 hz monition+ :-( ,ale hlavne ze uz vas neotravuje stmievajuca obrazovka :-)
harmon3k (207)|28.7.2009 18:37
covece ale pekne sis tu pokecal :úúú
ale verim ze se to bude nekomu hodit