Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod VHS pomocí Pinacle USB převodníku

Lhnat (0)|26.7.2009 15:08
Dobrý den, zakoupil jsem si Pinacle USB střižnu viz. (http://atcomp.cz/zbozi/pinnacle-studio-moviebox-plus-usb-ext-prevodnik/detail.aspx?p=z:126306) v naději, že budu moct bez problémů převádět VHS. Ke střižně je dodáván SW Pinacle Studoi 12 plus, instalace proběhla bez potíží, ty však nastali když jsem připojil starý analgový VCR (výstup je pouze SCART), použil jsem tedy redukci SCART/RCA/S-VIDEO, po zapojení mi však Studio hlásí "Nebyl zjišťen platný signál", přitom střižna je v PC nainstalována a rozpoznána. Dovede mi někdo poradit? Děkuji
Pave1 (4279)|26.7.2009 16:26
Ta redukce může být jen vstupní (IN), ty potřebuješ OUT (dobře fungují např. ty přepínatelné redukce, ze scartu na cinch, bezproblémů a dají se běžně koupit).
Lhnat (0)|26.7.2009 16:39
zapoměl jsem napsat, že redukce má přepínač IN/OUT, samozřejmě mám přepnuto na OUT
Pave1 (4279)|26.7.2009 18:37
některé funkce vyžadují bezplatnou aktivaci na Internetu, při prvním použití. To máš? JInak ti snad poradí nějaký vlastník pinnacla.
Lhnat (0)|26.7.2009 19:17
Ne,to nemám, zkusím to, ale divil bych se, že zrovna tato základní funkce by vyžadovala aktivaci, to bych čekal spíše ud "nadstavbových" funkcí
Pave1 (4279)|26.7.2009 19:28
No, jejich výčet máš v tom odkazu, který jsi sem vložil.
jibarr (792)|26.7.2009 19:35
Šel bych na to vylučovací metodou. V první řadě se podívej do nastavení PS-12, jestli je správně vybrán zdroj videa. ( USB box )
Pak bych zapojil do boxu jiný zdroj videa ( kameru, DVD ). Pokud je všechno v pořádku, tak je problém s propojením VHS. Zapojil bych to cinchem ( kompozit).
Lhnat (0)|26.7.2009 21:52
V podstatě jsem postupoval stejně, výsledek je že (digitální) kamera je bez problémů, moje video je tak staré, že tam není ani kompozitní výstup (proto ta rerdukce), když jsem zkoušel video s kompozitem byl obraz OK, ale nešel zvuk. Zítra mám slíbeno zapůjčení ještě jednoho videa, které má dokonce výsstup S-VIDEO. Tak uvidím. Každopádně díky za rady a náměty.
jibarr (792)|26.7.2009 22:38
Zvuk musíš vytáhnout jiným kabelem na redukci scart je výstup ( zvukové cinchy) a zapojit do zvukových na USB boxu..
Lhnat (0)|27.7.2009 14:55
To vše mám, nepomáhá vůbec nic :(