Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 42PFL9803H a problém s obrazem

bourn (4)|24.7.2009 00:54
Zdravím, již nějakou dobu řeším problém u mého LCD ze sekáním - trháním obrazu. Spíš se jedná o starší filmy na programech Nostalgia, Filmbox a někdy, ale velice málo jsem to postřehl na ČT1 při večerních zprávách. Můj zdroj je satelit Topfield 7710 a jedu přes Skylink. Pokuď pustím blu-ray nebo DVD film, tak při žádných přechodech mi toto nedělá aby se obraz sekal - trhal. Zkoušel jsem to i nahrát a též se to ve výsledku dělo. Tak jsem si říkal jestli to může být nějakým špatným signálem či propojením či jestli to není vada televizoru, což si zatím nemyslím. Tak se ptám vás povolanějších jestli o tomto problém něco nevíte či jste neslišeli a nedokázali mi poradit.
Děkuji moc za každý názor či připomínku.
Džanek (95)|24.7.2009 11:00
Mám rovněž 42pfl9803 a s ním mám Vantage HD8000 + Skylink. Co se týká tvého problému, tak na žádném z uvedených programů tohle nepozoruji.
Co mě ale spíše vadí je to, že tato TV neumí automatický formát obrazu z HDMI signálu. Na předešlé 9kové řadě to šlo bez problémů.
bourn (4)|24.7.2009 12:57
To bohužel neumí, to bylo první na co jsem si musel zvyknout, předtím jsem měl 42PFL7603 a tam tento problém nebyl taky ani co se týče toho trhání obrazu.
Není to u všeho. Vždy se to děje při přechodech z levé na pravou stranu či naopak, nebo když jde obraz seshora dolů a nebo se sekají i pohybující se postavy. Napadlo mě jako by nefungoval HD Natural Motion, jako kdyby to LCD nemělo dopočet pohybu.

Jakou máš verzi firmwaru ? Q591E-0.94.0.0

Někde jsem četl, že 2.6 vyšla nová verze, máš ji ?



Třeba na Nostalgii teď docela často opakují film Zkrocení zlého může, tam mi to dělá v podstatě pokaždé když to dávají(celý film mi to dělá, když tam jsou přechody a hýbou se postavy - když film skončí a jde další, tak to nedělá, záleží od filmu, který vysílají), včera jsem se koukal na Filmboxu na Cirkus v cirkuse, tam opět a občas na ČT1 při zprávách obden - obdva dny, prostě jak kdy - tam, ale ne zase přes celý zprávy, třeba to udělá v jedný, dvou reportážích.
Nejdříve jsem myslel, že to bude v televizi, že nebude fungovat HD Natural Motion - dopočet pohybu, ale i když jsem to zároveň nahrával a tam vlastně nezáleží co tam mám za TV(měl jsem ji i vypnutou při nahrávání), tak tomu zatím dávám za vinu podle mého na signál, ale nejsem si 100% jist.
Džanek (95)|24.7.2009 20:13
Tak dnes jsem se na to zaměřil a opravdu mi nyní na Nova HD v počasí, jak šla Karla Mráčková zleva do prava obraz při chůzi trhal. Mám poslední verzi fw. tj. 000.094.000.000 Mám ještě předchozí fw.93, tak ho tam zkusím nahrát, jestli se něco změní.
bourn (4)|24.7.2009 22:00
Tak to jsem zvědav a budu se těšit na co příjdeš i když si myslím, že to zůstane stejné.

Jinak ostatní, taky se můžete připojit do diskuze jestli jste slyšeli něco o tomto problému.
Džanek (95)|28.8.2009 09:13
Včera vyšel nový firmware 097 pro tento model. Pozoruji velké zlepšení v plynulosti a ostrosti obrazu - zde zmiňovaný problém o sekání obrazu jsem zatim nezaznamenal. Taky TV s tímto fw. nabíhá po zapnutí rychleji.
bourn (4)|30.8.2009 17:49
A ten nový fw je normálně na philips.cz stránkách ?

Tak stáhnuto, nainstalováno, tak uvidíme.
Jiriczek (14)|24.9.2009 10:02
Zdravím,
mám ten samý problém s televizí 47PFL7623D, všiml jsem si občasných, trhaných pohybů. Signál přijímám přes DVB-T a Analog, trhané pohyby jsou patrné při obou příjmech signálu. Na netu jsem našel jeden, starší firmware, ale ten bohužel problém neřeší.

Můžete mi poradit
Děkuji
Džanek (95)|26.11.2009 09:51
bourn - tak pomohl ti poslední fw. vyřešit tvůj problém?
Džanek (95)|17.12.2009 14:07
Vyšel nový fw. 100.000.000
S tímto fw. pozoruji velké zlepšení obrazu ! Zejména plynulost v pohybu. Zatím jsem nepostřehl nějaké zaškubnutí při rychlých scénách.
stenly0007 (26)|17.12.2009 20:04
Odkud prosim stahujete ty firmwary? muzete dat odkaz?
Džanek (95)|17.12.2009 21:02
Firmware je vždy dostupný na ofic.stránkách Philips.