Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung le40b550

matosmi (19)|25.11.2009 18:26
Pre vivid.sk
Vdaka za info, len nejako nie som schopny v meny TV najst tu volbu "JustScan", tak ak ma moze niekto nakopnut spravnym smerom...
rommi (416)|25.11.2009 18:32
[quote=matosmi;250655]Pre vivid.sk
Vdaka za info, len nejako nie som schopny v meny TV najst tu volbu "JustScan", tak ak ma moze niekto nakopnut spravnym smerom...[/quote]

treba hladat nieco ako prisposobit velkost obrazu..
Acer1 (4)|26.12.2009 16:04
Dobrý den. Řeším problém s Nova HD. Televize Samsung LE40B550, verze software T-CHL5DEUC-2008.0, kodek nastaveny na MPEG a i presto se obraz rozpadne tak jednou do 10ti minut a nebo na chviličku vypadne zvuk. Na jedničce v HD to nedělá. Informace o signálu mi nic neříkají, ale aspoň je sem opíšu, třeba to někomu z Vás něco víc řekne: Kmitočet 818000KHz, ID služby 0002, multiplex TSID 0401, ONID 20cb, síť Telefonica (ID3107) (ale chytám to na Kladně normální anténou, nemám tedy O2 TV), síla signálu 65, ale občas klesne na 45 a pak se rozsvítí i ten měřák Úr.bit.chyby. Firmware 2009/09/30_002008 a novější přes kanál to nenajde. Při chytání normální Novy (zřejmě ze stejného vysílače) k výpadkům zvuku nedochází, i když obraz se občas rozpadne taky. Asi přenastavit anténu???

Díky za radu, jsem začátečník.
martin.suk (2)|26.12.2009 23:22
[quote=Acer1;256088]Dobrý den. Řeším problém s Nova HD. Televize Samsung LE40B550, verze software T-CHL5DEUC-2008.0, kodek nastaveny na MPEG a i presto se obraz rozpadne tak jednou do 10ti minut a nebo na chviličku vypadne zvuk. Na jedničce v HD to nedělá. Informace o signálu mi nic neříkají, ale aspoň je sem opíšu, třeba to někomu z Vás něco víc řekne: Kmitočet 818000KHz, ID služby 0002, multiplex TSID 0401, ONID 20cb, síť Telefonica (ID3107) (ale chytám to na Kladně normální anténou, nemám tedy O2 TV), síla signálu 65, ale občas klesne na 45 a pak se rozsvítí i ten měřák Úr.bit.chyby. Firmware 2009/09/30_002008 a novější přes kanál to nenajde. Při chytání normální Novy (zřejmě ze stejného vysílače) k výpadkům zvuku nedochází, i když obraz se občas rozpadne taky. Asi přenastavit anténu???

Díky za radu, jsem začátečník.[/quote]

Mám stejný problém, až na ten obraz. Ten mi nevypadává. Ale zvuk se nepravidelně na malou chviličku přeruší. A dělá to opravdu jen Nova HD.
vivid.sk (11472)|26.12.2009 23:26
Parkrat to tu odznelo. Problem je zvuk vo formate AAC, treba si zvolit dalsiu zvukovu stopu, ktora je ok.
Acer1 (4)|27.12.2009 11:10
Děkuju za radu. Každopádně jsem prohledal tohle vlákno už předtím a nyní i další vlákna, hledal jsem i klíčová slova "aac" a "zvuková stopa" a pod. a nedaří se mi nalézt jiné příspěvky, kde se to tedy řeší. Asi se budu muset naučit prohlédávat efektivněji.

Dnes se k Nova HD připojila i 1HD - rozpadá se obraz a jsou výpadky ve zvuku. Vedle mám puštěný LCD TV monitor na neHDčkových kanálech (nemá totiž MPEG4 dekodér) a ve stejných chvílích je tam obraz normální. Takže nevím, jestli to může být sílou signálu, když na tom monitoru to jede OK, ale chápu, že HD má asi jinou datovou propustnost, takže tam asi bude "snazší" se rozpadnout.

Tou změnou zvukové stopy myslíš pomocí tlačítka DUAL změnit jednu stopu za druhou??? To nepomáhá, resp. není možné nastavit cokoli jiného než stereo. A to jak na HD, tak neHD kanálech. Jediné, kam mně to oklikou zase vrací, je síla signálu. Protože ty, co se nerozpadají, tak jsou na multiplexu TSID 0204 u Ceských radiokomunikací a síla signálu je 75. Asi bych se měl tedy možná podívat, jestli ty HD programy nejedou i v jiných multiplexech, resp. u jiného poskytovatele. Sice zatím nevím, jak a kde to zjistit, ale zkusím to vygooglit. Jak říkám, jsem začátečník.
vivid.sk (11472)|27.12.2009 11:40
Acer1> niekedy je to hladat ako ihlu v kope sena, takze sa nemusis ospravedlnovat.
Odznelo to v susednom vlakne B650, a prave v tejto chvili sa to rozobera opat.
kuk sem:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=256182&postcount=1949
akin_cz (3)|11.1.2010 18:31
Zdravim,
Tv jsem si pordil cca pred 3 dny a mam takovy dotaz...TV je napojena na setobox od o2 pres HDMI kabel, ale zvuk co jde z TV mi prijde bez basu skoro jako by mono.Kdyz se pokusim zmenit pres tlacitko DUAL napise, ze není k dispozici.V nastaveni jsem zkusil pohnout uplne ze vsim,ale porada zni spis jako tranzistorve radio :(

Nemam moznost porovnat s jinym samsugem, jestli ma by zvuk takovyhle, doma mam pouze LCD od philipse a u te je zvuk o 100% lepší.

Nevim jestli je nekde neco spatne nastavene bo co by s tim mohlo byt.Diky za typ co by to mohlo byt.
martin.suk (2)|17.1.2010 12:04
Děkuji za radu. Vyzkoušel jsem v menu změnit zvukový formát a už vše funguje tak jak má.
Jen mne teď vrtá hlavou, kde Acer1 vidí sílu signálu. Takovou možnost jsem v menu nenašel.
vivid.sk (11472)|17.1.2010 13:16
[quote=akin_cz;259483]ale porada zni spis jako tranzistorve radio :(
[/quote]

Ano, to zodpoveda zvuku "a la Samsung :)". Predpokladam, ze si o tom vedel pred nakupom TV. Samsung TV zneju skoro najhorsie zo vsetkych (predpoklada sa, ze vacsina ludi, ktori investuju do plochych TV, si zaobstaraju prislusne externe reproduktory, takze zvuk internych repro je bezpredmetny)
akin_cz (3)|17.1.2010 22:03
dekuju, za opoved...
Abych pravdu rek, tak jsem to netusil...byla to koupe docela na rychlo...dali jsme na reklamaci philipsku a abychom nebyli bez TV, tak jsme vzali tuhle.
Ja jsem predpokladal, ze to s tema reproduktorama tak bude a ze je budu kupovat,ale nevedel jsem urcite, jestli ta tv ma tak znit...ale ted uz vim, ze je to ok :)
vivid.sk (11472)|17.1.2010 22:23
byla to koupe docela na rychlo...

ono to niesu zle TV, ale musis pocitat s tym, ze repro musia byt externe. Inak je to utrpenie.
akin_cz (3)|17.1.2010 22:41
jsem s ni spokojenej obraz paradni a repraky budou...mel jsem na vyber jeste nejakej panasonic viera ve stejny velikosti (typ uz si nepamatuju), ale libil se mi ten samsung a proto jsem ho vzal...ten zvuk me trosku vydesil, ale jestli je to jak rikas tak je vse ok..ted jeste uvazuju se podivat na to prehravani videi,ale TV je nova tak bych rek, ze to asi nejpujde a FW se mi prehravat moc nechce...
wezcz (6)|20.1.2010 14:23
Hezký den všem.

Obracím se na Vás jako na odborníky s dotazem:

Mám tuto TV (jen LE37B550, předpokládám ale, že to bude stejné). Zvuk je příšerný. Při určitých výškách repráky absolutně nestíhají a bzučí. Myslel jsem, že to je na reklamaci, ale jak tak čtu, je to asi normální :(

Jsem tedy zcela smířen s tím, že si musím pořídit externí reproduktory. Jenže jsem se doslechl, že když mám na TV připojené ext. rep. dojde k posunu zvuku. Je to pravda? To opravdu utratím 15 tisíc za kvalitní repro, aby mi televize zvuk zpožďovala? Nevím o jak moc velké zpoždění se jedná, ale prý se to dá vidět/slyšet (ve filmu např hlas a pohyby úst neodpovídají).

Prosím poraďte. Předejte mi svoje zkušenosti. Chcu si pořídit Onkyo HTX-22HD + SKS-11, což není levná záležitost, proto bych se pak nerad musel oběsit jelikož TV bez repraků bzučí, s nimi předbíhá :)

Předem děkuji za každou odpověď.

S přáním hezkého dne, Radek Duchoň.
Moff (39)|20.1.2010 14:58
Mám LE40B550 a Onkyo HTX-22HD + SKS-11 + od UPC digi kabelovku + CI modul ve slotu TV namísto STB od UPC. Vše funguje korektně, žádnej posun zvuku od obrazu nevnímám, ani s HD STB od UPC problém nebyl. V menu u Onkya se dá synchonizace zvuku i upravit aby lépe sedělo, kdyby byl s nějakým HW problém.
wezcz (6)|20.1.2010 19:31
Máte úplně stejnou konfiguraci, akorát o 3 palce větší uhlopříčku. Vaše odpověď mě velice potěšila!

Děkuji.
matosmi (19)|22.1.2010 09:45
Uz sme to tu riesili "JustScan" alebo "prisposobit velkost obrazu." tak aby bol obraz pri pripojeni cez HDMI bol na celu sirku obrazu.
Mam PC pripojeny cez HDMI 3 lebo ext. kablom taham Audio, to nie je prenasane cez kabel DVI/HDMI .
A zistil som ze volba "prisposobit velkost obrazu." je pre HDMI 3 nepristupna (siva) pre ostatne HDMI 1 + 2 je dostupna ale to zase neviem dostat do TV audio....
Kazda rada dobra...
kadett (33)|22.1.2010 11:27
Poradí někdo jak nejlíp nastavit tuto televizi,abych získal co nejlepší obraz?Tohle jsem nikdy nedělal
Gater (3)|22.1.2010 17:05
Zdravim

Vlastnim Samsung LE32B550, v posledni dobe jsem si vsimnul, ze kdyz je tv ve standby, tak se nekdy samovolne rozsviti podsviceni a po chvilce to zas zhasne, setkal se s tim nekdo ? Diky
jval (38)|21.5.2010 07:19
[quote=kadett;261603]Poradí někdo jak nejlíp nastavit tuto televizi,abych získal co nejlepší obraz?Tohle jsem nikdy nedělal[/quote]

K tehle prosbe se pripojuji, taky by mne to zajimalo a jak se vlastne dela kalibrace o ktere se hovori zde http://www.avforums.com/reviews/Samsung-LE40B550-LCD-HDTV-Review.html .

Nekde jsem tady videl ve foru odkaz na nejake nastroje pro kalibraci ktere se vypali na dvd a pak se jde podle pruvodce, ale uz to nejak nemuzu znova najit.
Termits (3)|23.3.2015 15:05
Je tu nekdo, kdo by mi poradil s flashem ?