Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 46

Téma: Rada při výběru LCD TV

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Diky, nasiel som to
    Nie je to ziadna slava, v skylinku vysiela CT aj viac ako 2x nasobnym bitratom (v pripade potreby, kedze ide VBR) a lepsim audiom (256kbit vs. 192kbit). Ale zasa lepsie ako UPC alebo DigiTV bez debaty.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od RADU Zobrazit příspěvek
    ...když nemá smysl kupovat televizi menší než 50" jak potom postupovat v případě,že 50" tv je dražší jak jeden můj měsíční plat...?
    Je třeba více a lépe pracovat...to tě nenapadlo?

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    vivid.sk : preco plazma blika ?
    Trosku zabudnuty prispevok, ale nahodou som narazil na porovnanie technologii, kde sa popisuje preco je to tak:
    (takisto aj pre Antonina )

http://www.tomshardware.co.uk/lcd-or...ew-1226-7.html

zdroj: tomshardware.co.uk

As for image quality, certain problems still dog plasma technology. These problems are essentially due to the nature of the pixels. Since a plasma pixel needs an electrical discharge to emit light, a pixel is either lit or unlit, but has no intermediate state. Therefore manufacturers use a method called PCM (Pulse Code Modulation) to control brightness.

The method is simple. To light a pixel brightly, it's lit very frequently. To get a darker shade, it's lit less often; the user's eye calculates a kind of temporal average. This method is functional, but several problems are associated with it. Most significantly, while it's effective for medium and bright colors, darker colors suffer from the reduced quantification, making it more difficult to distinguish between two dark shades.
    While the technology results in a uniform image when the viewer is far enough from the panel, it causes visual discomfort at close distances. It's generally accepted that the human eye isn't capable of distinguishing flickering if the frequency is above about 85 Hz, but that's not exactly true. In fact, the eye is perfectly capable of doing so, but the brain can't "render" the images that fast. Consequently, an image at 85 Hz can cause eye fatigue without the viewer even being aware of the flickering.

That's unfortunately the case with plasma pixels. The flickering can be a cause of discomfort if you're too close to the panel. So, the image on a plasma display is bigger, but you have to be that much farther away from it. Consequently, the immersion experience is no more intense.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

To bys totéž ale měl asi vidět i na LED LCD, protože tam se jas reguluje stejným principem.
    A taky bys nutně měl vidět blikat žárovku...
    Ale třeba vidíš 85 Hz...vyloučit se to nedá, někdo je zase telepat, nebo léčitel, jsou věci, které mohou být.

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Antonín Zobrazit příspěvek
    A taky bys nutně měl vidět blikat žárovku...
    Ziarovku nie, Ale ziarivku ano. (A okrem ineho, nemam rad biele studene svetlo).

Mas to presne ako s piskanim pri starych CRT TV na ~15khz.
    - Niekto to pocuje ale nevadi mu to
    - Niekto to nepocuje a tiez mu to samozrejme nevadi.
    - Niekto to pocuje a vadi mu to (ale takych je minimum) a nastastie sa dockali - lebo si mozu kupit LCD - ale tiez si musia vybrat spravne - lebo niektore piskaju a brumia ) (ako moj kamarat, ktory mal LCD FujitsuSiemens a ten piskal este aj v standby rezime - trafo; Je to na porazenie, kedze nahluchly servisny technik nepocul nic; taketo veci sa velmi tazko reklamuju)

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

V této cenové relaci si kup radši plazmu.
    Dostaneš lepší televizi.
    Pokud na tom nebudeš hrát hry...
    Taky netrvej na FullHD - to má jakýsi nezbytný smysl až u 50" a více. Případné FullHD materiály uvidíš krásné i na televizi 1024x768, pokud bude mít jenom 42" a méně.

LCD televize jsou asi dneska už lepší, než plazmy, ale ne v této cenové relaci. Tam dostaneš černou, která bude šedá, malý gamut...
    Cau, nemuzu souhlasit, ja jsem koupil min. tyden LG 42LH4000 za cca 22,000,- a cerna je super cerna, fakt, se signalem UPC je obraz nadherny, z PC to vedu 7m HDMI a bez ztraty kvality. Zvazoval jsem jeste Samsung 750ku (v x verzich...), ale Ethernet je uplne zbytecna vec kdyz pripojujes PC a jinou vyhodu nema. Akorat nechapu, ze kdyz poslu 1080p, tak to hodne presahuje okraje a nevidim napr. u Firefoxu vubec "ctverecky na minimalizaci a zavreni". Kdyz pouziju nVidia Center a zmensuji velikost, abych videl cely obraz u "sekundarniho monitoru" LG, tak se na obrazovce pise presne toto: 1080p, 1808 x 1028. Je tedy zmenseny rozliseni???? Nepoznam to a je mi skoro fuk, protoze obraz je moc pekny, jenom je to divny... Vite nekdo, co s tim? Nevim, co si o tom mam myslet

Je tu pořád Avatar uživatele garb7
    Registrace
    Dec 2008

LCD televize jsou asi dneska už lepší, než plazmy, ale ne v této cenové relaci. Tam dostaneš černou, která bude šedá, malý gamut...
    Např. mě by ani tak nevadilo, že černá je šedá (teda pokud to není výrazně hodně) ,podstatnější pro mě je když se většina tmavých odstínů hnědé a černé promění jakousi mazanici a pokud se nedívám kolmo působí to jako modrá díra ,
    (no možná to většina vidí např jako hnědé kaštanové vlasy nebo pěkné černé kvádro )

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od garb7 Zobrazit příspěvek
    Např. mě by ani tak nevadilo, že černá je šedá (teda pokud to není výrazně hodně) ,podstatnější pro mě je když se většina tmavých odstínů hnědé a černé promění jakousi mazanici a pokud se nedívám kolmo působí to jako modrá díra ,
    (no možná to většina vidí např jako hnědé kaštanové vlasy nebo pěkné černé kvádro )
    Všechno je otázka barevného prostoru a nastavení RGB křivek.
    Po pravdě řečeno nechápu, o které televizi hovoříš, takže těžko říct. Kromě toho pomalé přechody barev a chyby s nimi spojené mohou do značné míry být otázkou komprese mpeg2, pro kterou je toto těžký úkol, respektive v tomto je nejvíc vidět nedokonalý bitrate, taky pak je otázka obrazového procesou v TV...
    Šedá černá se neprojeví jenom tak, že plocha pod bílými titulky bna konci filmu je méně černá, to by asi nevadilo nikomu. On se tím zmenší barevný prostor obecně.

Furt platí: Žádná levná LCD nedává použitelný obraz, některé levné plazmy ano. U drahých LCD, je lepší LCD, než jakákoliv plazma. Na hodně místech najdete tyhle dvě věty propletené do sebe, čímž vzniká nesmysl.

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Furt platí: Žádná levná LCD nedává použitelný obraz, některé levné plazmy ano. U drahých LCD, je lepší LCD, než jakákoliv plazma. Na hodně místech najdete tyhle dvě věty propletené do sebe, čímž vzniká nesmysl.
    ...otázka co je to levná lcd,ale asi myslíš ty z Lídlu,u drahých LCD, je lepší LCD, než jakákoliv plazma to se asi příznivcům plazmové technologie nebude moc líbit...?
    ale pokud jsme to neviděli na vlastní oči je zbytečné tady vynášet nějaké soudy,že ano...

Registrace
    Dec 2008

Já teda nevím nové LED pokud vidím 40" 7000 a vedle 46B6xx je na 7000 obraz do modra nechápu proč to v obchodě nemůžou nastavit aby to ukazovalo aspon stejně, pokud jde o nastavení tak u 50" nebo možná ještě větší se to dalo nastavit ale stejně byl občas vidět v tmavém obraze zvlaštní odstín ale 89000,- je fakt dost hodně.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Kvalitní LCD televize je míněna Sharp řady XS a Sony řady X4500.
    Nic co můžete uvidět v prodejnách na kávomlýnky.
    Běžet kouknout jinam.
    Ale je to drahé.
    Chcete levné a dobré, kupte si levnou plazmu od Panasonic. Jejich levné řady jsou v poměru peníze/výkon dobré. Nemluvím o dražších řadách.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

Kvalitní LCD televize je míněna Sharp řady XS a Sony řady X4500.
    Nic co můžete uvidět v prodejnách na kávomlýnky.
    Běžet kouknout jinam.
    Ale je to drahé.
    Chcete levné a dobré, kupte si levnou plazmu od Panasonic. Jejich levné řady jsou v poměru peníze/výkon dobré. Nemluvím o dražších řadách.
    Kvalitní a drahá TV nemá smysl bez stejně kvalitního signálu 1920 x 1080.Koupit Sharp řady XS nebo Sony řady X4500 a nějaké SD to jsou vyhozené peníze...

Registrace
    Dec 2008

Citace Původně odesláno od RADU Zobrazit příspěvek
    Kvalitní a drahá TV nemá smysl bez stejně kvalitního signálu 1920 x 1080.Koupit Sharp řady XS nebo Sony řady X4500 a nějaké SD to jsou vyhozené peníze...
    Takže je mnohem lepší se dívat na nedokonalý obraz na kterém se podepíše levný panel plus ošizené zpracování signálu děkuji nechci.
    PS: ale pokud byl signál stejné kvality jako z PS3 je i na obyč. HDredy LCD velmi dobrý odraz až na chvíle kdy má být obraz z větší části černý

OO7 OO7 je offline
    Je tu občas
    Registrace
    Nov 2008

Antonín, ty už jsi měl doma Sony LCD řada 4500? Pokud ne a vyděl jsi ji pouze na krámě ( snad Blu-rai) tak nemůžeš nic posuzovat pokud ji nemáš doma a nevyzkoušíš. Já jsem tuto zkušenost bohužel měl a šla za 3 dny zpátky do krámu. Ta mazanice na SD a cloudink na který se nedalo opravdu dívat, a to bratru za necelých 50 litrů. Tak pokud budeš příště něco podobného doporučovat, tak si to nejprve kup a vyzkoušej sám a DOMA !!!

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Prosím mám zájem o TV asi od Panasoniku LCD 32 palců , 37 palců se mi do stěny asi nevejde . . Doma koukám tak do 1.7 m spíš okolo 1.5 m menší byt.Koukáme tak 10 hod za týden a máme DVB-T .O DVD,SKYLINK neuvažuji ani nechci DVD přehrávač .Nebaví mi koukat na filmy z půjčovny a běhat pro ně atd. Mám vyhlídlí několik typů zdali mi pomůžete ve výběru k DVB-T .
    LCD PANASONIC TX-L32V10E
    LCD PANASONIC TX-L32G10E
    LCD PANASONIC TX-L32X15E

TV -V10E- i -G10E- mají plno dobrých věcí v sobě na lepší obraz i na sport , které se mi líbí ale jsou HD FUL pokud to nevadí na signál DVB-T , ještě mám DIGI TV ale to budu asi rušit . ale chodí to dobře tři roky .Prý tomuto panelu l IPS Aplha to nevadí - co je na tom pravdy ?

TV je horší v -X15E- a je jen HD v rozlišení 1366x768 bodů, dyn. kontrast jen 40 000:1. Chybí plno věcí z -V- i -G- . Podle některých prodejců zase se více hodí na DVB-T , někteří prodejci zase tvrdí , Nechci se dívat na rozmazaný hokej .
    že TV v- G10E- i -V10E -si sami přizpůsobí k datovýmu toku a nic nepoznám tak nevím .

TV v -G10E -vlastnosti - Motion focus zabraňují rozmazávání obrazu u rychlých scén, Inteligentní řízení scén, dynamický kontrastní poměr 50.000 : 1, VIERA CAST , ještě snímání obrazu, DLNA . 10bit zpracování

TV- V10E- vlastnosti - , dynamický kontrastní poměr 100.000 , Motion focus , VIERA CAST - nejpopulárnější internetové služby zdarma. 10bit zpracování, satelit ale ten být nemusí ,
    Naposledy upraveno uživatelem standawrc: 16-08-2009 v 21:32

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Rada ohledně výběru videokamery.
    Od Pomalej Joe v sekci Videokamery
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 07-04-2012, 08:13
  2. Plazma: Rada ohledne vyberu
    Od nicnic v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 04-12-2010, 11:17