Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle Studio - problémy s vytvořením DVD

bromus (6)|1.7.2009 19:04
Dobrý den, prosím, potřeboval bych poradit. Již dlouhou dobu používám
pro úpravu svého domácího videa program Pinnacle studio ver. 8. Již jsem v něm vytvořil
desítky zachycených domácích akcí. Vždy používám jako výsledné finální uložení videa vytvoření DVD. Teď se mi bohužel stalo, že těsně před vypálením zpracovaného snímku se mi ukáže chybové hlášení : File access failed during disc compilation. Bohužel vůbec si s tím nevím rady a tak budu velmi rád za jakoukoliv pomoc !!
Antonín (732)|1.7.2009 20:05
[QUOTE=bromus;231523]Dobrý den, prosím, potřeboval bych poradit. Již dlouhou dobu používám
pro úpravu svého domácího videa program Pinnacle studio ver. 8. Již jsem v něm vytvořil
desítky zachycených domácích akcí. Vždy používám jako výsledné finální uložení videa vytvoření DVD. Teď se mi bohužel stalo, že těsně před vypálením zpracovaného snímku se mi ukáže chybové hlášení : File access failed during disc compilation. Bohužel vůbec si s tím nevím rady a tak budu velmi rád za jakoukoliv pomoc !![/QUOTE]

že by plný disk?
bromus (6)|1.7.2009 20:22
To ne, místa mám dost.
Antonín (732)|1.7.2009 20:27
KOlik to je dost?

pak to může být tisíc dalších věcí, prostě to nemůže vytvořit nějaký file, který by chtělo. Mohl tam zůstat nějaký starý s nastaveným atributem...nebo něco jiného.
bromus (6)|1.7.2009 22:40
Pokud máte s Pinnacle studiem větší zkušenosti jako já, tak jak by jste postupoval dál?
Potřeboval bych vědět, jak těch zmíněných tisíc věcí nějak blýž specifikovat ? Díky opravdu za kažou radu!
Chalupář (39)|2.7.2009 08:31
[QUOTE=bromus;231542]Pokud máte s Pinnacle studiem větší zkušenosti jako já, tak jak by jste postupoval dál?
Potřeboval bych vědět, jak těch zmíněných tisíc věcí nějak blýž specifikovat ? Díky opravdu za kažou radu![/QUOTE]

Nevím, jestli pomohu, protože používám PS 10 a PS 12 a ta mají jiná programová jádra.
Vypalovat DVD přímo z PS mě nikdy ani nenapadlo. Vždy nechám vytvořit soubory DVD, někdy se mi u PS 12 tato hláška ukáže, ale v 95% je vše v pořádku a ve složce jsou všechny potřebné DVD soubory. V těch 5% je složka prázdná, ale při opakovaném exportu se již nic nerenderuje jen se zapíší do složky DVD soubory.
Antonín (732)|2.7.2009 11:47
[QUOTE=bromus;231542]Pokud máte s Pinnacle studiem větší zkušenosti jako já, tak jak by jste postupoval dál?
Potřeboval bych vědět, jak těch zmíněných tisíc věcí nějak blýž specifikovat ? Díky opravdu za kažou radu![/QUOTE]

Párkrát jsem to pustil, ale nelíbí se mi to, takže to nepoužívám trvale.
Navíc mám oficiální plnou koupenou verzi 10 a 12, což taky není 8...

Co bych dělal?
Přesvědčil bych se, že máí opravdu místo na disku, on může při renderování snadno potřebovat i desítku(y) GB pro nějaké temporary files.
Asi bych počistil disk, provedl defragmentaci...
Přesvědčil bych se, že adresář, kam chce zapisovat je volný a že nemám spuštěný žádný další soft, který by do něj něco případně mohl chtít zasahovat, nebo si ho nějak jinak uzurpoval.

Ale úplně nejvíce bych si koupil nové verze PS a provedl na nich patche.
Pinnacle studio nepoužívám hlavně proto, že v něm bylo vždycky hromada chyb. Je docela možné, že to je prostě další softwarová chyba.

Kdybych to celé už nijak neuměl, tak bych to zkusil vyrenderovat do mpeg2 DVD formátu. A pak bycho to natáhl do nového projektu, kde bych z toho už udělaného zkusil udělat DVD - někde bude nasatevní smart render, aby to nerenderoval znovu, myslím, že to PS má nastavené jako default.
Chalupář (39)|3.7.2009 11:23
[QUOTE=Antonín;231570]Kdybych to celé už nijak neuměl, tak bych to zkusil vyrenderovat do mpeg2 DVD formátu. A pak bycho to natáhl do nového projektu, kde bych z toho už udělaného zkusil udělat DVD - někde bude nasatevní smart render, aby to nerenderoval znovu, myslím, že to PS má nastavené jako default.[/QUOTE]

Pokud byla chyba opravdu až těsně před vypalováním, pak nemusí nic renderovat, protože mpeg soubor celého projektu má ve složce: render\jméno projektu\v jedné z podsložek.
Jinak ta hláška se mi objevila i když jsem měl na discích, které PS používá přes 60G volného místa.
Antonín (732)|3.7.2009 13:05
Cílem toho postupu není ani tak úspora času, ale nějaké "přeskočení" možné interní sw chyby programu. Prostě dosáhnout téhož jinudy...možná bez té chyby, jejíž příčiny mohou být mnohé.
Kdoví, třeba si to hledá spojité místo?
Chalupář (39)|3.7.2009 15:03
[QUOTE=Antonín;231662]Cílem toho postupu není ani tak úspora času, ale nějaké "přeskočení" možné interní sw chyby programu. Prostě dosáhnout téhož jinudy...možná bez té chyby, jejíž příčiny mohou být mnohé.
Kdoví, třeba si to hledá spojité místo?[/QUOTE]

Ano, stím mohu jedině souhlasit. Ale napřed bych vyzkoušel jestli mi PS uloží DVD soubory na disk. Jestliže ano, potom bych je vypálil jakýmkoli vypalovacím softem. Jestliže ne pak bych vyzkoušel tvoji metodu. Ale opravdu nejlepší by bylo koupit PS 12, nebo něco jiného.
Antonín (732)|3.7.2009 15:35
[QUOTE=Chalupář;231680]Ano, stím mohu jedině souhlasit. Ale napřed bych vyzkoušel jestli mi PS uloží DVD soubory na disk. Jestliže ano, potom bych je vypálil jakýmkoli vypalovacím softem. Jestliže ne pak bych vyzkoušel tvoji metodu. Ale opravdu nejlepší by bylo koupit PS 12, nebo něco jiného.[/QUOTE]

To uložení DVD "na disk" a vypálení něčím jiným je prima možnost taky.
bromus (6)|4.7.2009 12:58
Zkusím možnost uložit vytvořené soubory DVD na disk a posléze vypálit jiným SW. Pkud ani tohle nepůjde,tak pravděpodobně zvážím koupi nového PS. Jen mě zaráží, že se tento problém objevil z ničeho nic,prostě před asi 14 dny jsem dodělal jednu věc a v pohodě se mi celý můj projekt vypálil, teď zpracovávám totožnou věc a nic.To nějak nemůžu pochopit!?
Antonín (732)|4.7.2009 13:11
Windows žijí svým vlastním životem a PS není zrovna stabilní soft.
V této třídě je Corel X2 lepší, má lepší kodek mpeg2 a je rozhodně je stokrát stabilnější.
Ovládání je zhruba stejně složité (ale ne úplně stejné).
Řekl bych, že všechno, co se dá udělat v jednom, jde i v druhém.
Pytkin (7947)|4.7.2009 15:56
Pinnacle , Corel .. jedna lepsia firma jak druha ..
ai (2993)|4.7.2009 21:20
Ten soft Pinnacle by mel mit povolene third party plug-iny, tusim, ze tam nejde pridat frame server, tedy enkodovat to jinde lidskym zpusobem a tedy vyroba naprosto kvalitniho DVD, autoring treba jinde, tedy kouzla managmentu, neco na zpusob kup si me a trhni si ?

Me napada, treba Vegas Movie Studio, tam funguje frame server?
Antonín (732)|4.7.2009 21:56
Vegas je jiná třída a bezpochyby lepší...stejně jako další softy, ale není to v úrovni 100USD...ale ne tak úplně si myslím, že to využije někdo, kdo sotva začal.
Corel X2 je docela dobrý soft...nesrovnatelně lepší, než Pinnacle v kterékoliv verzi, nicméně pro trošku ambicioznější plány jistě...jsou lepší. Nicméně pokud nebudu používat masky a frame server, tak si v tom troufám zalomit úplně stejné věci, jako v jiných mnohem dražších softech.
Pytkin (7947)|4.7.2009 22:01
Vegas Movie Studio
http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudio
42 EUR

Vegas Movie Studio Platinum
http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudiope
65 EUR

Vegas Movie Studio Platinum Pro Pack
http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudiopp
79 EUR
bromus (6)|5.7.2009 10:29
Tak jsem vyzkoušel vytvořit soubory pro vytvoření DVD, ale Bohužel se mi objevila stejná hláška "File access failed during disk compilation". Přemýšlím, aby případná koupě nového SW můj problém vyřešila. Nejraději bych zůstal věrný PS, máte někdo link,kde by se dal za dobrou cenu pořídit?
Antonín (732)|6.7.2009 08:48
[QUOTE=Pytkin;231790]Vegas Movie Studio
http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudio
42 EUR

Vegas Movie Studio Platinum
http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudiope
65 EUR

Vegas Movie Studio Platinum Pro Pack
http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudiopp
79 EUR[/QUOTE]

To zase není tak jiná třída.
Mohl jsem to popsat přesněji - Vegas Pro je ta jiná třída.
Antonín (732)|6.7.2009 08:52
[QUOTE=bromus;231802]Tak jsem vyzkoušel vytvořit soubory pro vytvoření DVD, ale Bohužel se mi objevila stejná hláška "File access failed during disk compilation". Přemýšlím, aby případná koupě nového SW můj problém vyřešila. Nejraději bych zůstal věrný PS, máte někdo link,kde by se dal za dobrou cenu pořídit?[/QUOTE]

No pokud se ti podobné nevysvětlitelné zážitky zamlouvají, zůstaň u PS.
Tvůj problém může být docela dobře otázka windows...nebo...nebo...

Tvůj program říká, že nemůže otevřít nějaký soubor na disku.
Může to být některý vstupní soubor, může to být plný disk, může to být pambuhví co.

Jsi skoupý na slovo, ale bylo by třeba zkusit, jestli to udělá při každé kompilaci, z každého souboru, jestli to závisí na vstupbních datech, nebo velikosti projetku...atd.
Pytkin (7947)|6.7.2009 11:12
[QUOTE=Antonín;231870]To zase není tak jiná třída.
Mohl jsem to popsat přesněji - Vegas Pro je ta jiná třída.[/QUOTE]

to je jasne .. Autodesk Inferno je tiez ina trieda ..
bromus (6)|6.7.2009 14:42
Ano,dělá to při každé kompilaci a je jedno z jakého zdrojového souboru. Na velikosit projektu to pravděpodobně vliv nemá. Zkoušel jsem nechat vytvořit 3 snímky o délce cca 8 min. i 40 min. video a výsledek pořád stejný. S tou velikostí disku. mám disk 160 GB z toho volného 105 GB, což by mělo stačit, v případě, že mám projek o velikosti cca 50 min "nahotovo". Já vím, že těch důvůdů může být "X", ale asi před necelým měsícem jsem ze své kamery něco zpracovával a vše šlo jako jindy bez problémů. Teď mě čeká, jak už jsem psal projekt o délce cca 50 minut a nastal problém se čtením nějakého souboru. Netuším, jak identifikovat o jaký soubor by mohlo jít. Jestli o soubor Operačního systému nebo o soubor PS nebo o soubor, který si PS vytvoří. Píšete mi, pokud se mi zamlouvají zážitky jako řeším zrovna teď, tak si mám opět PS pořídit. Jaký by jste mi Vy osobně doporučil SW. Myslíte, že i vyžší verze PS budou mít takové vady?
MIHI (940)|6.7.2009 15:04
Jenom ještě blbá myšlenka, máš ten disk ve naformátovaný jako NTFS?
Antonín (732)|6.7.2009 15:21
Jestli to dělá jenom u dlouhých projektů, tak je to docela dobře možné, že to potřebuje udělat soubor větší, než 4GB, a to je asi třeba NTFS...
Jestli to dělá vždycky...pak to asi bude najký zádrhel v PS.
Dlouhé projekty se v PS dělají špatně - byl (v 8) tam nějaký problém s počtem a velikostí souborů, asi přetíkal nějaký ukazatel.
U nových verzí budeš mít zase jiné problémy.
Prakticky všechny verze, co jsem kdy měl (oficiálně 8,10 a 12) dělají divné věci.

V té kategorii levných softů pro domácí použití mám nejlepší zkušenost s Corel X2 Videostudio. Ne že by to byl soft všech softů, ale nepadal nikdy a docela uměl i věci (typy vstupních souborů), které nejsou v této kategorii až tak obvyklé.
Ale je dost dobře možné, že výše uvedené light verze Vegas jsou dobré taky...

Pinnacle Studi je hezký soft a dost lidem se líbí ovládání a vůbec. Ale tyhle nejasné divné věci prostě dělá, což ho pro mne diskvalifikuje zcela.
mmmm. (112)|6.7.2009 17:17
Zkus v levém bočním sloupci zadat volbu "odstranit pomocné soubory". Pinnacle si je z nepochopitelných důvodů ukládá a nemaže, pokud jsem měl nějaký problém, udělal jsem to a program jel.
StD (8612)|6.7.2009 17:29
[QUOTE=mmmm.;231966]Zkus v levém bočním sloupci zadat volbu "odstranit pomocné soubory". Pinnacle si je z nepochopitelných důvodů ukládá a nemaže, pokud jsem měl nějaký problém, udělal jsem to a program jel.[/QUOTE]

To není žádný "nepochopitelný důvod" - každá běžná aplikace má své UnDo / Zpět ve vrstvách zpracování a vytváří si tím prostor, kam bude ukládat /swapovat původní verze - třeba u audia si na 2GB stopu vyswapuje Adobe Audition předem 50 GB, to pro případ, že by si s tím neopatrný uživatel chtěl nějak hrát. Ale lze mu samozřejmě patřičně domluvit, když se ví jak.
Ovšem hlavní thema - dělat DVD v Pi Studio, ač jsem Pinnacle fan - tak to je prasárna pro BFU. Schválně se podívejte na datum toho vypalovacího Engine (bez ohledu na verzi) a o masteringu samozřejmě nelze hovořit - nechť si někdo zkusí udělat seznam scén - cell times. O tom, že renderuje (zbytečně) 2x se už tady diskutovalo nejméně před 4 lety, nikdo se nepoučil a je to tu zas!?