Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Novy Popcorn C-200

Pytkin (7947)|22.12.2009 14:25
calven : no "velke" YOUTUBE v media portali uz dali prec , lebo sa s youtube nedohodli .. ale pred tym to tam bolo .. ako prve ..
Calven (16)|22.12.2009 14:29
To je zaujímavé... Ale je mi divné, že im vadilo "veľké" YouTube (kde sa predpokladám zobrazovala aj reklama) a teraz im Mini YouTube nevadí...
Calven (16)|18.1.2010 13:51
Ahojte. Mám konečne dôkaz o tom, že HDMI CEC na C-200 nefunguje, respektíve túto funkcionalitu Popcorn nemá. Zistil som to až vtedy, keď som si nechal namontovať nový satelitný komplet. Po zapojení k telke sa AquosLink aktivoval a funguje v spolupráci s satelitným prijimáčom. Nie že by som to nejako potreboval, ale taká maličkosť ako automatické prepnutie na vstup, ktorý je živí naozaj poteší :-)
lighthouse (12)|22.1.2010 21:34
Calven, prosim ta kolko ta celkovo vysla tato masinka?
Mam takisto zaujem objednat ju cez net priamo od vyrobcu ale bojim sa ze bude drahe clo...
Cenovo sa to oplati len ci to nepreplatim na cle a nejakych dalsich poplatkoch
aziz (34)|23.1.2010 09:45
Tenhle přístroj hardwarově upscaluje na full HD?
jis (1301)|23.1.2010 09:59
Každý media player upscaluje vstupní rozlišení na rozlišení, které máš nastaveno jako výstupní. Samozřejmě může i downscalovat, když si to tak nastavíš.
aziz (34)|23.1.2010 10:08
Je to teda lepší řešení než PC? Je rozdíl v kvalitě zobrazení u jednotlivých mediaplayerů? Který je nejlepší?
jis (1301)|23.1.2010 10:17
[quote=aziz;261769]Je to teda lepší řešení než PC?[/quote]Proč by to mělo být lepší řešení než při použití PC, vůbec ti nerozumím. Můžeš lépe formulovat dotaz?

[quote=aziz;261769]Je rozdíl v kvalitě zobrazení u jednotlivých mediaplayerů? Který je nejlepší?[/quote]Jistěže jsou rozdíly, ale to asi nebudeme diskutovat v tématu o PCH C-200. Těžko zde někdo bude mít zkušenost s tolika media přehrávači, aby je mohl srovnávat, např. co do kvality obrazového výstupu. To si najdi na netu. Většinou jsou to ale srovnání přímých konkurentů, jako např. WDTVL versus Asus O!Play versus Xtreamer.
aziz (34)|23.1.2010 10:27
PC neumí upscal, dělá to TV, tak jestli tyto mediacentra dělají lepší obraz například z avi nebo mkv.
jis (1301)|23.1.2010 10:33
Nevím jakou máš TV, ale samozřejmě ti bude lépe uscalovat TV za 40000Kč, než nějaký player za 2500Kč. Tak abys třeba zbytečně neřešil problém, který vlastně není.
aziz (34)|23.1.2010 10:36
Mám Sony Z5500. Co jsem právě čet desítky recenzí při výběru TV, tak všude byla zmínka, že např. PS3 nebo Blu-Ray přehrávače mají pořád lepší upscalink než jakákoliv TV.
jis (1301)|23.1.2010 10:52
To je dobrá TV. U těch Blu-Ray přehrávačů o tom tvrzení pochybuji, většinou používají stejné čipy jako běžné přehrávače, např. od Sigma Designs. O PS3 se tvrdí, že má nejlepší DVD upscaling na trhu, díky svému brutálnímu výkonu, který je však vykoupen i brutální spotřebou. Je jasné, že např. DVD přehrávač s upscalingem se spotřebou 7W se nemůže měřit s PS3 se spotřebou až 200W. Ten výkon se musí projevit... Na tvém místě bych se zeptal přímo u Sony, co v tvém případě lépe upscaluje, nebo si to najdi na netu.
Calven (16)|23.1.2010 11:20
[quote=lighthouse;261721]Calven, prosim ta kolko ta celkovo vysla tato masinka?
Mam takisto zaujem objednat ju cez net priamo od vyrobcu ale bojim sa ze bude drahe clo...
Cenovo sa to oplati len ci to nepreplatim na cle a nejakych dalsich poplatkoch[/quote]

Nepreplatíš. Popcorn plus doprava z Honkongu bola podľa vtedajšieho kurzu cca 236€. Clo, daň a zastupovanie bolo okolo 55€. (Presné ceny si z hlavy nepametám) Dokopy to stálo určite menej ako 300€.
Trvalo to asi 3 dni kým toprišlo z Honkongu do BA a potom asi 4 dni kým sa vybavilo všetko okolo toho. Nebol s tým žiadne problém.
Myslím, že je to ok vzhľadom na to, že napr. v HDSHOPe stojí 330€ a stále berú len predobjednávky...
Hmm (1739)|27.1.2010 08:49
[quote=jis;261775]Nevím jakou máš TV, ale samozřejmě ti bude lépe uscalovat TV za 40000Kč, než nějaký player za 2500Kč. Tak abys třeba zbytečně neřešil problém, který vlastně není.[/quote]
No to by ses možná divil. Vůbec není důvod, aby třeba z DVD rozlišení lépe upscalovala TV než DVD přehrávač renomovaného výrobce - např. Pioneer, který je za upscaling vyloženě chválen.
Hmm (1739)|27.1.2010 09:56
[quote=Calven;255380]Toto som už spomínal - C-200 má stále problém s audio stretch. Jednoducho každých 3 - 5 sekúnd cukne. Čakám na upgrade, ktorý hádam vyjde každým dňom.

Pokiaľ ide o MKV s českým zvukom - globále s tým nie je problém. Pokiaľ je zdrojom videa a audia HDDVD, Bluray alebo HDTV, tak tam nie je problém. Chodí to tak ako má. Pokiaľ je ale zdrojom audia DVD alebo niečo iné, a je to k videu pridáne cez stretch, tak to cukne, tak ako som písal vyššie. Pokiaľ je ale český dabing dobre upravený (teda je aj prevzorkovaný z 25 fps na 23,976 nfps a nie len natiahnutý cez stretch) a až potom pridaný, tak to chodí pekne synchrónne.
Sám som už niekoľko takýchto CZ stôp z DVD prerábal, aby to išlo v pohode. Nie je to nič zložité, celé to trvá asi 10 - 15 minút - vyskúšané ne notebooku s C2D 2GHz a 2GB RAM.[/quote]Předpokládám, že to vyřešeno firmwarem není, že? Ta C-200 asi taky jede na Linuxu, ne? Jaktože vlastně comp takový zvuk přehrávat bez problému umí a přehrávače jsou v p....... Tyhle výpadkové lupance mám s Tvixem u snad poloviny matrjošek a fakt mě to sejří. Nejvíc v tom, že z příspěvků s downloadlinkama to pro mě není patrné.
jis (1301)|27.1.2010 12:11
[quote=Hmm;262498]No to by ses možná divil. Vůbec není důvod, aby třeba z DVD rozlišení lépe upscalovala TV než DVD přehrávač renomovaného výrobce - např. Pioneer, který je za upscaling vyloženě chválen.[/quote]Ne, nemám důvod se divit, výjimky se samozřejmě najdou vždy a je třeba konkrétní kombinaci zařízení vyzkoušet. Zrovna tak jsou chváleny např. TV Toshiba a loňské Samsungy za kvalitní upscaling a také nemusí být zdaleka za 40000. Ale ten chválený DVD player Pioneer asi také nebude úplně za hubičku, nebo ano?

Pěkně to shrnul Kozousch:
[quote]Vždy záleží na kvalitě jednotlivých komponent a třeba u kombinace kvalitní DVD přehrávač + základní TV může být lepší nechat konverzi na DVD přehrávači a opačně. Kdo má AV Receiver s kvalitní "video částí" (třeba vyšší model Yamahy), může nejlepší obraz dosáhnout při konverzi v AV Receiveru. Obecně ale nelze prohlásit, že vždy je lepší to či ono. Rozdíly ve většině případů opravdu nebývají nijak dramatické a někdy se mohou i lišit podle "typu filmu" (světlý/tmavý, rychlé scény, ....)[/quote]
Hmm (1739)|27.1.2010 12:56
[quote=jis;262534]Ne, nemám důvod se divit, výjimky se samozřejmě najdou vždy a je třeba konkrétní kombinaci zařízení vyzkoušet. Zrovna tak jsou chváleny např. TV Toshiba a loňské Samsungy za kvalitní upscaling a také nemusí být zdaleka za 40000. Ale ten chválený DVD player Pioneer asi také nebude úplně za hubičku, nebo ano?[/quote]Základní model, který 1080p umí stojí tuším dvojku :-)
Jinak ano samozřejmě, že je to o kvalitě zařízení. Ale jestli se dobře pamatuji, tak V.Teoh na HDTVtestu doporučoval u vyššího typu Panasonica (snad V10, tedy vyšší cena i výkonnější procesor) přivádět už upscalovaný obrazový signál. Znamená to snad, že Panasonic kvalitně neupscaluje? Nebo, že kvalitní přehrávač, řekněme od desítky výš, to dělá minimálně stejně dobře?
jis (1301)|27.1.2010 13:11
[quote=Hmm;262550]V.Teoh na HDTVtestu doporučoval u vyššího typu Panasonica (snad V10, tedy vyšší cena i výkonnější procesor) přivádět už upscalovaný obrazový signál. Znamená to snad, že Panasonic kvalitně neupscaluje?[/quote]Upscaling není silná parketa tohoto modelu, je trochu pozadu za konkurencí a předchozími modely Panasonicu. Ale určitě to nebude rozdíl patrný netrénovanému oku.

[quote=Hmm;262550]Nebo, že kvalitní přehrávač, řekněme kolem desítky, to dělá minimálně stejně dobře?[/quote]No to zcela určitě.
tommmyt (542)|2.2.2010 10:58
ahoj, mam dotaz-
-někde jsem četl že by to mělo umět přehrát i blu-ray film z externího disku (může být ten malý Ext. HDD 2.5" WD My Pass.Essential 320GB USB ?? ) přes usb, nezkoušel to někdo?
-A nebo by se ten blu-ray film dal překopírovat z toho externího disku přes usb do toho interního disku tohoto přehrávače a bylo by to?
-A poslední dotaz, jak to zapojim do domícího kina, mam projektor a na zvuk Onkyo Htx-22 Hd5.1.. když tento popcorn má jen jeden hdmi výstup.. a nerad bych přišel o kvalitní obraz a kvalitní zvuk z blu-ray? (že některé blu-ray přehrávače mají dva hdmi a jedním můžu vést kvalitní obraz, druhým kvalitní zvuk blu-ray, ale toto má jen jeden hdmi výstup..?) předem moooc díky
MadMike83 (115)|2.2.2010 11:38
- Zapojíš HDMI do Onkya a z Onkya HDMI do projektoru (já to tak mám NTB-Onkyo-TV)
motorex (37)|2.2.2010 13:19
[quote=jis;262558]Upscaling není silná parketa tohoto modelu, je trochu pozadu za konkurencí a předchozími modely Panasonicu. Ale určitě to nebude rozdíl patrný netrénovanému oku.

No to zcela určitě.[/quote]


Ano,všude píší,že upscaling V10 moc dobře nezvládá,ale moje asi netrénované oči to vidí jinak. Na této TV jsem pouštěl DVD na přehrávači DENON DVD-2930 přes velmi kvalitní HDMI kabel (upscaling byl na DENONU) a přes kvalitní scart kabel (upscaling byl na V10).Po velmi podrobném zkoumání a nastavování mě připadá obraz přes scart ,kde signál upscalovala V10 pro mé oko ostřejší a kvalitnější, i když rozdíly nejsou nijak extrémní.
Mnohem větší rozdíly vidím v porovnání DENON 2930 a Popcorn C-200, kdy Popcorn při přehrávání DVD nesahá kvalitou obrazu Denonu ani po kolena,ale MKV přehrává super až na pár drobností,které ani nový firmware zatím nevyřešil (předělat CZ zvuk z 25 fps na 23,976 fps není žádný problém)
Jack-aL (60)|4.2.2010 14:48
motorex: Pravda,C-200 na dvd moc neni,blueray je spickovy ale na kvalitni obraz z dvd to chce jinou masinku.Ale koukam ze mas celkem slusnej AVr,co upscaling pres nej? to by mohlo dvd pres c200 celkem vylepsit ne?
Hmm (1739)|4.2.2010 21:19
[quote=motorex;263830]Ano,všude píší,že upscaling V10 moc dobře nezvládá,ale moje asi netrénované oči to vidí jinak. Na této TV jsem pouštěl DVD na přehrávači DENON DVD-2930 přes velmi kvalitní HDMI kabel (upscaling byl na DENONU) a přes kvalitní scart kabel (upscaling byl na V10).Po velmi podrobném zkoumání a nastavování mě připadá obraz přes scart ,kde signál upscalovala V10 pro mé oko ostřejší a kvalitnější, i když rozdíly nejsou nijak extrémní.[/quote]To je pro mě těžko pochopitelné, že obraz je přes moderní vysokorychlostní digitální rozhraní horší. Co byl prosím "velmi kvalitní HDMI kabel" a co ten kvalitní scart kabel?
axicom (626)|5.4.2010 15:53
Mate nekdo zkusenost s IRK-200 a Harmony One?
pavelcivka (71)|5.4.2010 20:17
S Harmony One jsem si hrál(pro známýho) jeden večer a pak jsem to vzdal. Je to moc pěkná a kvalitní hračka, ale nastavit to je tak na čtrnáct dní po večerech. Pro fandu a někoho kdo má čas dobrý, pro normální lidi stačí univerzál u AV receiveru.
axicom (626)|6.4.2010 06:29
Dik, velice mi Tvuj prispevek pomohl..... akzdopadne nemas pravdu, pokud chci sledovat napr. DVD, stisknu jedine tlacitko a lide jako Ty musi vzit ovladac od TV, nasledne od DVD a pak od AV. Tak si to dal pekne uzivej se sadou DO.
pavelcivka (71)|6.4.2010 19:40
Tý funkci "sledovat DVD" se říká makro a to umí ovladač receiveru, v mém případě, sedm let starý.
axicom (626)|6.4.2010 21:41
Hm, asi nemam tak dobry receiver a musim pouzivat Harmony One...
axicom (626)|8.5.2010 19:36
Novy fw 02-02-100428-19-POP-408 [Final] (07.05.2010)
hustakF (15)|30.7.2011 17:07
Zdar,
mám jeden problém s PCH C-200 a to ten, že mně televize LG 50PS3000 špatně zobrazuje obrazový výstup 1080p/24Hz. V tomto režimu dochází ke zdvojení obrazu a k zobrazování bílých řádků. Poté se na televizi nedá vůbec dívat.

Proto bych se rád zeptal majitelů tohoto přehrávače, zda Vám režim 1080p/24Hz funguje dobře či zda s ním máte také problémy.
axicom (626)|6.8.2011 18:45
1080p/24Hz mi funguje, nezkousel si jiny kabel, nebo C200 na jine TV?
hustakF (15)|7.8.2011 18:56
Jiný HDMI kabel jsem zkoušel a furt to je stejné. Na jiné TV s podporou 1080p/24Hz bohužel PCH vyzkoušet nemůžu, protože mám jen tu LG. Zkoušel jsem zapínat i Režim filmu a taky nic.

Na Blu-ray filmy volím režim 1080i/50Hz a obraz se seká, dívá se na to obtížně. Jiné obrazové režimy jsou ještě horší, tam se to seká víc.

Ale prošel jsem návod k TV a tam je napsané, že Režim filmu je aktivní pouze při připojení komponentního kabelu. Zkusil jsem to tedy s komponentním kabelem, který byl přibalen k STB, ale ten režim 1080p/24Hz vůbec nezobrazuje, místo něj zobrazí 480i/50Hz. Proto koupím kvalitní komponentní kabel a uvidím, jestli s ním půjde 1080p/24Hz správně zobrazit a když jo, tak to tak nechám.

Mám totiž ještě jeden problém s PCH při připojení HDMI kabelu, kdy při zvolení režimu 1080p obraz za chvíli zmizí a celé je to nějaké zabugované. I na stránkách networkedmediajukebox se o tom píše. Ale je zajímavý, že při použití komponentního kabelu 1080p funguje naprosto v pohodě.
Calven (16)|13.7.2012 10:47
Ahojte,

v poslednom update FW mi prestali ísť aplikácie ako Youtube, Twitter a spol. Stretol sa s tým niekto? Alebo je to len chyba u mňa? :-)
stig.helmer (5)|2.8.2014 21:55
Pořídil jsem si tento letitý přístroj a nejsem schopen nastavit sdílení mezi HDD v Popcornu a PC (připojenými přes router). V síťové problematice se moc nevyznám, takže zkouším marně metodou pokus-omyl.

Přes aplikaci Myihome jsem schopen přes Popcorn přehrávat obsah nasdílené složky v PC. Obráceně bych potřeboval kopírovat soubory na HDD v Popcornu. Ten však nevidím resp. vidím, ale "systém Windows nemůže získat přístup" (nejsem schopen nakonfigurovat).

Disk v Popcornu je naformátován (dle rady z netu) na systém ext3, posléze byla třetí partition smazána a naformátována na NTFS (čímž jsem ovšem přišel o NMT funkce, které stejně nevyužiju). Neporadíte někdo? (klidně jen odkaz, hledal jsem marně hodiny...).

Díky
Pytkin (7947)|2.8.2014 22:01
no prave to je ten problem .. NTFS je na to , aby si to pripojil cez USB .. ak checs kopirovat cez siet , musis to nechat v EXT3 .. potom tam popcorn vie zapisovat ..
stig.helmer (5)|2.8.2014 22:21
Díky za info. Takže když disk opět celý zformátuju na ext3, tak ho u sebe na PC ve windows uvidím stejně jako nyní s tím, že budu k němu mít přístup? Podle mě neumím nasdílet složky, které jsou na disku v Popcornu.
Pytkin (7947)|3.8.2014 01:14
hej cez siet .. ale nie cez USB .. nazdielanie jednoducho zapnes v menu popcornu a nastavis meno a heslo .. vola sa to SAMBA ..
stig.helmer (5)|3.8.2014 08:29
Tak nakonec jsem před začátkem formátování v nastavení Popcornu objevil položku, kde se dalo přiřadit NMT zápisu volné místo na disku. Po rebootu NMT aplikace fungují, zmíněná SAMBA běží, disk ve Windows vidím a můžu zapisovat jak do složek vytvořených na PC (NTFS), tak i do složek vytvořených Popcornem (ext3). Funguje i FTP.

Mám ještě pár dotazů (snad posledních):
1. Kopírování je pomalé: 2 MB/s (jak FTP, tak Průzkumník), síť mi normálně běží na 25 MB/s
2. Je možné, že se interní disk nevypne při vypnutí přístroje na čelním panelu? Ráno byl přístroj vypnutý, ale disk v nějakých intervalech "hrabal".
3. Dá se přehrávat celá složka s hudbou, když nemám vytvořený playlist?

Díky
Pytkin (7947)|3.8.2014 23:17
takze popcorn vie pisat do NTFS particie ? no super ..

1/ to je dako malo .. C200 by mal dat aspon 10MB/s
2/ disk hrabe , ak na neno pristupuje dakto zo siete .. pripadne su pozapinane dake sluzby .. zapni len to, co potrebujes ..
3/ nestlac ENTER ale tlacitko PLAY
bager3000 (2)|13.10.2016 20:50
Otázočka k tomuto staršiemu modelu Popcorn C-200.
V Popcorne mám strčený harddisk. Už pár rokov dáta z počítača do Popcornu úspešne odosielam cez FTP server cez TotalCommander. Avšak už pár dní sa trápim s odoslaním videa, ktorého veľkosť je 12,6 GB. Približne v 45% sa vždy prenos zastaví a preruší sa spojenie. Toto sa deje neustále, pričom v minulosti som takto veľké mkv súbory posielal bežne. Neviete, kde je problém? Aktualizácia softu v Popcorne nebola vyše roka, takže sa nič oproti minulosti nezmenilo.

Ešte jedna otázočka. Diaľkové ovládanie k C-200 je katastrofa. Niektoré tlačidlá aj po opätovnom rozobraní a vyčistení nefungujú vôbec. Dá sa niekde kúpiť nový ovládač?
RoPo (6061)|13.10.2016 23:21
Mozna poskozeny filesystem na disku nebo disk. Zkus udelat kontrolu souboroveho systemu disku.
bager3000 (2)|15.10.2016 19:31
KamilZ: ďakujem za super tip.
eviljack (102)|18.10.2016 08:28
Hm, já bych potřeboval buď origo ovladač, nebo alespoň infra čidlo, abych si dokoupil ten jejich, nevíte někdo, jestli funguje i s univerzálním infračidlem? Případně nemáte někdo ovladač na prodej? :)
KamilZ (10277)|18.10.2016 10:04
Asi nechápu, o co Ti jde, resp. proč nevyhovuje PopcornHour IRK-200.
eviljack (102)|18.10.2016 10:54
Jde o to, že IRK-200 nelze koupit i s IR čidlem, mají jen ten ovladač.
eviljack (102)|21.10.2016 19:56
Zdar lidi, tak pro zoufalce, kteří by se snad ocitli v situaci, jako já, s C-200 funguje i dálka Predator od Emerxu, a hlavně s doma zbastleným IR receiverem dle návodu zde - http://www.networkedmediatank.com/wiki/index.php/C-200_Build_Your_Own_IR_Remote_Eye

Jako IR přijímač jsem použil tohle čidlo - https://www.gme.cz/tsop4838