Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou HDV kameru jako náhradu za Sony DCR-VX2000E

igracek (1)|12.6.2009 21:45
Chtěl bych přejít z DV formátu na HD. Poradí někdo jakou kameru vybrat místo kamery Sony DCR-VX2000E?

Koukal jsem na Sony HVR-Z5E nebo Panasonic DCR-VX2000E, což je Full HD AVCHD kamera.
Škoda ,že Sony nebo Canon nedělá v této kategorii záznam na paměťová média.
Sony PMW-EX1 je pro mne drahá a docela těžká.

Kameru používám na reportáže a natáčení v přírodě.

děkuji za každý názor
Pave1 (4279)|12.6.2009 22:14
Těžká rada .-) .

Sony Z5 (skvělý náhled a ostření manuál, nevýhodou je někdy patrný rolling shutter CMOS čipů, na tiskovku s mnoha blesky opravdu nebrat),
Panasonik HMC151E nebo HPX171E (druhá je lepší; mizerný náhled na LCD, plusem jsou CCD čipy, dobrý lowlight, první má ale AVCHD, druhá DVCPRO HD),
JVC GY-HM100 (malá, chromat. aberuje optika, malá širokoúhlost, horší stabilizátor, ale všude se vejde, plus CCD čipy, kartovka),
Canon XH-A1s (perfektní obraz na tele dorazu, dobrá širokoúhlost, chromat. aberuje na wide ohnisku, náhled je průměr, verze "s" se vyplatí, plusem jsou CCD čipy),
Sony Z1, pokud ji seženeš (dobrá v lowlight, plusem jsou CCD čipy, dobrá na publicistiku).

A na tohle téma "kterou z nich" najdeš asi 20.000 vláken na všech možných webech :D .

každá má něco ...
Pavel_tempx2 (829)|13.6.2009 16:23
řeším úplně stejný problém, točíme v podstatě všechny možné typy akcí - sport, kultura, tiskovky, příroda a člověk musí hodně rozmýšlet jakou vybrat, zatím vybírám mezi Sony PMW-EX1 ev. EX3, Canon XH A1s, Sony HVR-Z5, Sony HVR-Z1, Panasonic AG-HVX200E nebo 151, ale moc se mi u některých nelíbí CMOS čipy, takže spíš se přikláním k A1, Z1 a Panasonicům ;)

bral bych spíš nějakou ramenovku, ale to už jsou trošku jiné částky :D
martin_54 (331)|17.6.2009 23:18
Doporučuji Z1!!! Stejný přechod jsem udělal i já a jak jsem napsal jinde... O tom, že Z1 je přirozeným přechodem z VX2000(2100) se nebudu rozepisovat. Člověk intuitivně najde vše tam, kde to očekává a jako bonus nachází další vychytávky. Tož nevím jak se to ty "kuwy" japonský dozvěděli, ale přesně totok jsem potřeboval...

Navíc pro mě bylo důležité i to, že kamera ačkoli natočíš v HDV, tak AP CS3 okamžitě renderuje do DV PALu. Takže lze rozdělané projekty bez problému dokončit v DV a mít přitom na pásce už materiál v HDV.