Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Z1 - 1080i nebo 1080p pro snadná převod do SD i pro HD

martin_54 (331)|7.6.2009 21:34
Dosud jsem točil v SD. Nyní budu točit kamerou Sony Z1. Pro rozdělané projekty v SD budu dotáčet Z1-kou. Některé dotáčení bych však rád využil v budoucnu i pro HDV, ale nemám zkušenost s nastavením a následným převodem. Jestli HD 1080 prokládané, nebo progresivní? Např. mi není jasné co to v praxi obnáší, když budu převádět progres do SD PAL, který je prokládaný?
Díky za Vaše zkušenosti a odpovědi. Martin.
LOPOLO_2 (488)|8.6.2009 18:14
Z1 neumi 1080p pokud se nepletu .. ja tocim vsechno v HD, i pro momentalne SD projekty
martin_54 (331)|9.6.2009 13:47
Jo to je pravda. Sorry kameru bych měl mít v ruce až v úterý šestnáctého.
A ten převod na SD provádíš až při exportu, nebo umí vysílat SD z natočeného HDV při zachytávání?
LOPOLO_2 (488)|11.6.2009 01:22
Tocim to vsechno v HD a pouzivam misto kamery krabicku Sony GV-HD700, coz by melo bejt udajne uplne zcela identicky s kamerou Z1, kterou to necham prevest do SD. (proste jenom setrim kameru )
Nikdy jsem nemel zadnej kvalitativni problem ani zadnej jinej. Funguje to skvele takze ta kamera v tvym pripade to udela sama ( pokud budes chtit a navolis to v nemu) a muzes grabnout primo SD. Skvely je, ze kdyz to grabnes v SD, udelas si pekne sviznej strih a veskery postprodukcni veci ktery budes povazovat za nutny, a pak muzes velmi snadno ten SD material nahradit HD materialem ( teda alespon ve Vegasu, ve kterym pracuju to jde relativne pohodlne)
Pave1 (4279)|11.6.2009 11:40
[QUOTE=LOPOLO_2;229280]... Skvely je, ze kdyz to grabnes v SD, udelas si pekne sviznej strih a veskery postprodukcni veci ktery budes povazovat za nutny, a pak muzes velmi snadno ten SD material nahradit HD materialem ( teda alespon ve Vegasu, ve kterym pracuju to jde relativne pohodlne)[/QUOTE]

Osobně nemám s HDV na C2D (už vlastně běžný procesor .-) ) na 2GB RAM žádný problém. Takže natahuju vše v HDV (pokud má být výsledkem HD verze).
LOPOLO_2 (488)|11.6.2009 18:13
[QUOTE=Pave1;229320]Osobně nemám s HDV na C2D (už vlastně běžný procesor .-) ) na 2GB RAM žádný problém. Takže natahuju vše v HDV (pokud má být výsledkem HD verze).[/QUOTE]

chapu, ja radeji na srih SD pak pri barevnejch korekcich, nekolika vrstvach, grafice to neni vzdy zcela dokonale plynuly a kdyz strihas na frame tak se hodi mit jistotu. Fakt je, ze to neni asi uplne nejproduktivnejsi zpusob ale ja nejsem fabrika, takze me to netrapi :-)
Pave1 (4279)|12.6.2009 00:40
Taky nejsem fabrika :-)

žádný HW akcelerátory, čistý sw. Přesto (s běžným množstvím grafiky a barevných korekcí) je pro mne efektivnější jet rovnou v HDV.
LOPOLO_2 (488)|12.6.2009 01:09
mno jo, ja ale pouzivan nadstandartni mnozstvi grafiky :-)
Pave1 (4279)|12.6.2009 05:05
:-) .
martin_54 (331)|14.6.2009 22:29
Díky za odpovědi. Máte někdo zkušenost, s Premierou CS3, resp. zda nabere plné HDV přímo z kamery. Nebo to budu muset stáhnout nějakou klasikou a pak naimportovat?
martin_54 (331)|17.6.2009 00:20
Tak už si umím odpovědět ;-), takže pokud to čte i někdo komu by to mohlo pomoci.
Kamera je úžasná a umí okamžitý převod z HDV do SD, to zaprvé a zadruhé AP CS3 nemá problém z nabíráním obou formátů (DV PAL a HDV). Jenom je to třeba zadat jak v kameře, tak v okně Capture v záložce Setting.
O tom, že Z1 je přirozeným přechodem z VX2000(2100) se nebudu rozepisovat. Člověk intuitivně najde vše tam, kde to očekává a jako bonus nachází další vychytávky. Tož nevím jak se to ty "kuwy" japonský dozvěděli, ale přesně totok jsem potřeboval... :-)))