Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Ovlivňuje vás reklama?

husky14 (34)|22.5.2009 08:54
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Ovlivňuje vás reklama?

Reklamou jsme dnes bombardováni na každém kroku, počínaje televizním vysíláním, přes reklamu v tiskovinách až po různé plakáty a billboardy. Jste ochotni nechat se jí ovlivnit? Dokáže vás reklama zaujmout, nebo je to pro vás osobně pouze ignorované nutné zlo? Ať už jsou Vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Doom (2331)|22.5.2009 09:33
v něčem ano, v něčem ne. většina reklam mě sice nechává lhostejným, ale občas mě některá chytne drápkem a onen produkt vyzkouším

většina reklam je natočena těžce stupidním stylem a na mě nepůsobí seriózním dojmem
artam (1147)|22.5.2009 09:56
Ovplyvnuje ma asi tak, ze v okamihu znelky moj Pavlovov reflex sposobi, ze nasledujucich cca 5 - 10 minut (dlzka reklamy je zavisla od "komercnosti" stanice) si urobim si prehlad, co davaju na ostatnych kanaloch, alebo mrknem do internetu na maily alebo news. Pripadne uplne vypnem zvuk a navstivim chladnicku. Pavlovov reflex je proste svina. :D
arkij (540)|22.5.2009 17:24
Televizi sleduji málo, převážně zpravodajství a cestopisy, zapínám na začátku pořadu, vypínám na konci při titulcích, což je zatím víceméně reklamy prosté.
Jeden spolehlivej reflex jsem si ale vytvořil. Občas se vrátím z práce kolem 23-24 hodiny, všichni spí, já ještě nezdravě večeřím a abych nebyl "sám" pustím film co právě jde (cestopis v tu dobu moc nebývá, a zprávy už jsem viděl). Vlastně film tzv. "rozkoukám", v momentě nastartování vložené reklamy ruka trefí tlačítko off a jdu spát. Funguje spolehlivě ať dávají co dávají.
Ivo Mašek (10205)|22.5.2009 18:45
Když už si zapnu TV, tak jsou to většinou kanály Spektrum, ViasatHistory, Discovery, HBO, a podobné filmové kanály. Tam buď reklamy neexistují, nebo jsou to reklamy k propagaci té stanice, kterou sleduji. Jinak, reklamu často využívám k odchodu do jisté místnůstky, nebo si du dělat kafe.
Na naše kanály defacto nekoukám, ty nekonečné stupidní serialy mě už prostě unavily a zprávy moc nesleduji, neb se akorát rozčílím a při vědomí, že to stejně nezměním, to nepotřebuji vidět a slyšet.
Pytkin (7947)|22.5.2009 22:02
Ja sledujem reklamy vela .. a aj ma ovlivnuju ..
MIHI (940)|22.5.2009 22:09
Myslím, že prakticky nejde nesledovat reklamy a nenechat se jimi ovlivňovat, kdo si myslí že žádné reklamy nevidí a nevnímá, tak patří mezi ty nejjednodušeji ovlivnitelné :)
Ivo Mašek (10205)|23.5.2009 09:09
Úplně se vyhnout reklamě jistě nejde, ale lze to omezit., ovšem lze se reklamou neovlivňovat. Dobrý výrobek se prodává sám, takový výrobek zákazníka rychle najde. Co se týče PC techniky, tak kupuji odborné časopisy a tam se lecos dozvím, různé testy, názory jiných, atd. Co se týče např. zubních past, kartáčků apod., tam kupuji dle nálady, a moc nevybírám. Nekupuji v tomto případě ani to nejdražší, ani to nejlacinější. Nemám konkrétní značku, po které bych prahnul a nemohl bez ní žít. To samé se týká oblečení. Pokud je to vkusné, mě se to líbí, je mi šuma fuk, jestli je to Levis, HIS, atd.
Opravdu se neřídím dle reklamy. Řídím se dle svého názoru a referencí ostatních.
MIHI (940)|23.5.2009 11:30
Pane Mašku myslím že to je přesně naopak než si myslíte, kde berete jistotu že reklama jsou jen ty blbiny o pracích prášcích co běží mezi filmy v TV. Odborné časopisy? Vždyť ty bývají často poskládáné víceméně z PR článků. To stejné TVF, velká část obsahu jsou jen přeložené "tiskové zprávy" (PR články) od výrobců. Tím se nechci dotknout redakce, ale jen poukázat na to, že bez reklamy bychom se o výrobcích vůbec nedozvěděli.
Dobrý výrobek se sám určitě neprodává, je potřeba vytvořit povědomí (možná spíš podvědomí) o tom že ten výrobek je dobrý.
A ty testy a recenze jsou často taky závislé na tom, který výrobce dodá do které redakce "exkluzivně" svůj výrobek pro test.
Ivo Mašek (10205)|23.5.2009 12:00
Reklamní spot v TV (a většinou je to opravdu kravina k nekoukání) a odborný článek, kde je recenze a technické pojednání o výrobku., tak to není jedno a to samé. To druhé není reklama.
Jinak, já jsem spíše antireklamní člověk. Např. nikdy si nekoupím sušenku BeBe. proč? Protože ta reklama s těma sockama, který něco žvaní o nějakém úterý, je tak trapně hnusná, až hrůza. na mě takováto reklama zapůsobí úplně opačně. Ať si ty sušenky BeBe jdou sežrat ti poskakující debílci.
To jsem uvedl příklad. takových příkladů je více.
MIHI (940)|23.5.2009 12:17
Ale vy pořád berete jako reklamu jen TV spoty. Ale ona je opravdu všude a tím že ji nevnímáte, jen dobře pro ní. Koukáte na filmy? Co třeba product placement? V pár filmech to možná přepískli, ale jinak skoro všechno co vidíte ve filmu bývá reklama (auta, pití, kosmetika, počítače, oblečení, ...). Určitě mi napíšete, že vás to neovlivňuje, a to že má někdo ve filmu nějaké auto nebo brýle vás nebere, s tím ale nesouhlasím, podvědomí má silnou moc.
PS: Na to že Vás ty reklamy neberou, je docela fajn, že si poměrně dobře pamatujete že existují sušenky BeBe a že na Vás ta reklama tak zapůsobila, že jste si ji zapamatoval a dokonce se o této reklamě zmiňujete dál. V agentuře která kampaň zpracovávala by z Vás měli opravdu radost, reagujete přímo ukázkově:) A už dost, jdu si koupit sušenky:)
StD (8612)|23.5.2009 12:29
[QUOTE=MIHI;227314]...jdu si koupit sušenky:)[/QUOTE]

Dobrý, akorát jsi zapomněl uvést konkurenční značku (=TUC?). No mne osobně "oslovuje" docela dost, když je dobře udělaná - viz Milram, Milka, Clausthaler... - ovšem některé prostě nemusím (=politické strany a automobilový průmysl...).

Zcela postrádám reklamu na TABÁK! když už je povolena reklama na větší škůdce = POLITIKY! A nejlepčí reklama bude na MODRÉ NEBE, až už nebude...

Můj děda říkával, SVĚT CHCE BÝTI KLAMÁN.
MIHI (940)|23.5.2009 12:42
[QUOTE=StD;227316]Dobrý, akorát jsi zapomněl uvést konkurenční značku (=TUC?)[/QUOTE]

No to v žádném případě, protože jsem placený od toho, abych na fórech vykládal o tom, jak jsou BeBe dobrý:) Mňam! :-E
StD (8612)|23.5.2009 13:01
Dobrou chuť! Některé dobré (reklamy) si občas i ze streamu vystřihnu, když opravdu stojí za to... Mám rád video, proto jsem tady.
Ivo Mašek (10205)|23.5.2009 14:18
[QUOTE]
Na to že Vás ty reklamy neberou, je docela fajn, že si poměrně dobře pamatujete že existují sušenky BeBe a že na Vás ta reklama tak zapůsobila,
[/QUOTE]
To je sice pravda, ale výrobci těch sušenek, který musel do reklamy vložit značné množství peněz, nejde ani tak o to, si ji pamatovat, ale hlavně o to, aby lidé ty sušenky kupovali a zaplatili mimo jiné i tu přiblblou reklamu. ze mě ten výrobce nedostane nic, i přesto (a právě proto), že reklama je na můj vkus nechutná a tak častá (asi pěkně drahá), že si nelze nepamatovat. Takže já si ji sice pamatuji, ale výrobci ji nezaplatím. V mém případě je to pro výrobce vlastně antireklama.
StD (8612)|23.5.2009 18:55
[QUOTE=Ivo Mašek;227322]...je to pro výrobce vlastně antireklama.[/QUOTE]
Platí 1000% u politických stran, které na to navíc vyhazují z tvých, mých, našich peněz, protože jim to přiblblo OBČAN přece dovolil*... (*míněno ve významu VÝSLOVNĚ NEZAKÁZAL)
Pytkin (7947)|23.5.2009 22:00
[QUOTE=Ivo Mašek;227313]Reklamní spot v TV (a většinou je to opravdu kravina k nekoukání) a odborný článek, kde je recenze a technické pojednání o výrobku., tak to není jedno a to samé. To druhé není reklama.
Jinak, já jsem spíše antireklamní člověk. Např. nikdy si nekoupím sušenku BeBe. proč? Protože ta reklama s těma sockama, který něco žvaní o nějakém úterý, je tak trapně hnusná, až hrůza. na mě takováto reklama zapůsobí úplně opačně. Ať si ty sušenky BeBe jdou sežrat ti poskakující debílci.
To jsem uvedl příklad. takových příkladů je více.[/QUOTE]

Podla mna su susienky BEBE vyborne :)

U nas v praci sa reklamy vyrabaju , takze reklamne bloky celkom sledujem , aby som vedel ako stojime popri konkurencii :)

Este k tomu ovlivnovaniu .. Trebars TUC som si tiez kupil , lebo bol v reklame a je tiez vyborny .. Ked som v obchode a mam si vybrat medzi vyrobkami , ktore nepoznam , tak si rozhodne vyberiem to z reklamy .. Ale samozrejme ak mi to nevyhovuje , tak si to nabuduce uz nekupim ..
StD (8612)|24.5.2009 00:20
[QUOTE=Pytkin;227331]...ako stojime popri konkurencii :)[/QUOTE]
Tak se pochlub! Co z toho uvidím na FTA mimo vaše souřadnice?
Pytkin (7947)|24.5.2009 01:00
std : trebars
StD (8612)|24.5.2009 07:44
@Pytkin: Ď! mrknu na to zítra, z modemu by to bylo suicide...
Antonín (732)|24.5.2009 18:36
Reklama nebo marketing všeobecně je součástí svobodného tržního prostoru.
Každý výrobce ji může dělat způsobem a formou, kterou uzná za vhodné a účinné.
Evidentní je fakt, že výrobek bez marketingu se neprosadí, i kdyby byl vynikající. Nebo prudce snižuje šanci, že se prosadí.
To mimochodem platí i pro politické strany, které se postupěn celosvětově posouvají do prodeje služby - řízení státu. Se vším všade.

Jedině netržní hospodářství - socialismus, komunismus - nepotřebuje reklamu, protože výrobu neřídí trh, ale plánovaná (někým, většinou státním úředníkem s poliickým zadáním) strategie.
Zdá se, že historické zkušenosti ukazují na to, že podobné naivní představy s reálnými lidmi prostě nefungují.

Reklama může být stejně dobře blbá, jako dobrá.
Stejně jako výrobky a služby.

Složitá otázka je jediná: co s reklamou, která využívá lidskou hloupost. Já myslím, že nic, lidská hloupost je věčná...a nějaká regulace toho, co na ni míří, neřeší příčinu, ale jenom jeden příznak. Nicméně i toto má zjevně jakési hranice, protože nepřípustnost podvodu, kdy někdo zneužije něčí neznalosti ke svému zvýhodnění, plaí už od starého babylónu. Jenže to by především musel být zakázán nebo postižen třeba Rath, Štěch a jemu podobní., kteří slibují řešení, o kterém nejspíše i sami ví, že to je jen vějička. Prostě je to tenká hranice, kde začíná podvod, a kde je to jen využití nevzdělanosti a myšlenkové nedostatečnosti většiny lidí. Jak chcete vyčítát někomu bifidus activus, nebo aktivní kyslík, když může Rath a Paroubkem tvrdit, že budeme mít lepší zdravotnictví, když nebudou poplatky, nebo lepší pracovní trh, když bude těžké propustit evidentního lempla, nebo lepší vzdělávání, když bude zadarmo. Nemá to žádné řešení. Musíme snášet jen trpělivě důsledky, i když je to někdy skoro nemožné.
A je jedno, jestli tvrdí něco nějaký pitomý výrobek, nebo pitomá politickác strana.

Mj. si stěžujete na to, že musíte v ceně výrobku platit náklady na reklamu, ale nemusíte, když si je nekoupíte. U politických stran je cena výrobku pomalu 100% složená jenom z reklamy. Ani tomu se nedá bránit. Ledaže bychom začali vybírat podle skutečného programu (zjistíte, že snad žádné nabízení sušenky se už jíst nedají) a navíc nikdy nepřetlačíte většinu. Vaše dobré a chutné sušenky už přestali vyrábět, protože je holt nikde nechtěli...
Úplný zákaz politické reklamy? Možná by to nebyl špatný nápad, ale nemyslím si, že se to dá prosadit. Nebudou billboardy, nacpou vám do schránky osobní dopis od předsedy, a to asi zakázat nejde, že nesmí někdo někomu psát dopisy.
Jdeme křivolakou uličkou, kdy kompletní svoboda a kompletní práva jsou poskytnuty všem bez ohledu na to, jestli jsou schopni je používat.
Je to nejlepší možné řešení?
To se teprve uvidí.

Reklama je jenom malinký střípek v té mozaice.
clee (6592)|26.5.2009 11:14
reklama ovlivnuje vsechny a kdo tvrdi ze ne, tak toho ovlivnuje nejvic
mirekv (7169)|28.5.2009 17:49
Přesně tak, většina lidí sáhne po "známém" výrobku, málokdo testuje noname výrobky.
Pitomec (10211)|31.5.2009 18:13
[QUOTE=clee;227561]reklama ovlivnuje vsechny a kdo tvrdi ze ne, tak toho ovlivnuje nejvic[/QUOTE]
Mě ovlivňuje tak, že když vidím ty trapárny na T-Mobile, tak jsem 100% rozhodnut, že si službu od tohoto poskytovatele nepořídím nikdy a za žádných okolností :-I
Saxel (2279)|8.10.2009 09:02
Zajímalo by mě, jak moc ovlivňuje ostatní uživatele tvfreaku, když se stejný reklamní pruh zobrazuje za každým druhým příspěvkem. :eek: Mě osobně to teda úžasně nadzvedává. Jen houšť! Já bych to otočil - dvě reklamy, jeden příspěvek. :BB:
Ivo Mašek (10205)|8.10.2009 10:08
Také mě to dnes ráno nadzdvihlo.
Jen pustím inet, a valí se na mě jenom a jenom samá reklama. Nejdříve vopelichanej dědek z Komerčky, tam to začíná. Pak snad u všeho všehochuť a nakonec je to už i tady.
StD (8612)|8.10.2009 10:15
[quote=Saxel;243435]Zajímalo by mě, jak moc ovlivňuje ostatní uživatele tvfreaku, když se stejný reklamní pruh zobrazuje za každým druhým příspěvkem. :eek: Mě osobně to teda úžasně nadzvedává. Jen houšť! Já bych to otočil - dvě reklamy, jeden příspěvek. :BB:[/quote]

Já už jsem vúči tomu imunní - prostě to ignoruji... Když jdu na TVMovie brouzdat filmy v přehledu TVprogramů, tak užitečná "informační" plocha stránky je tak 35-40 % a zbytek jsou samé reklamy, navíc animované a překrývací... :-!!! Na rychlým i-netu to jde, ale nedej Bože, když se připojím z vytáčené telef. linky. To je pak OverKill! :-!!! :BB:
BOBA (590)|9.10.2009 08:14
Mě se v poslední době strašně moc líbil tento slogan:
Nikdo Vám nemůže dát víc, než já mohu slíbit. Vyfocený byl u toho Paroubek. Skoro bych řekl, že v jeho případě to má až filosofický rozměr :).
jibarr (792)|19.10.2009 21:59
Jak to taky může dopadnout, když se někdo nachytá na reklamu. Oslabená imunita u zdravých lidí.

Já to říkám pořád. Jak mi to nedoporučí konkrétní známý, tak je zbytek antireklama.


http://zdravi.centrum.cz/jime-zdrave/2009/10/19/clanky/urady-zakazaly-actimel/
Pitomec (10211)|20.10.2009 07:01
Actimel není nic jinýho než syrovátka (http://cs.wikipedia.org/wiki/Syrov%C3%A1tka), akorát mnohonásobně předraženej...
Ivo Mašek (10205)|20.10.2009 07:13
Takový britský úřad pro reklamu se s Actimelem zrovna dvakrát nepáře:
[quote]Před pár dny britský úřad pro reklamu zakázal televizní spoty, v nichž se slibuje, že nápoj Actimel podpoří přirozenou obranyschopnost dětí proti nemocem.[/quote]
http://zdravi.centrum.cz/jime-zdrave/2009/10/19/clanky/urady-zakazaly-actimel/... to jenom tady to všichni "baští" a zbavují se svých korunek (jó, lehce nabyl, lehce pozbyl :-D )
Antonín (732)|20.10.2009 08:50
Je to hezký příklad s tím britským úřadem.
Protože všechny bifidus activus a aktivní kyslíky a devět lékařů z deseti jsou jenom fligna...

Jenomže při bližším pohledu - co všechno za nás bude dekódovat stát?
Je mnohem lepší, když se každý stará sám o sebe a sám za sebe se vyrovná s faktem, že prodej zboží je obložen úpornou snahou prodat za každou cenu, a že si musí dávat majzla.

Jakmile to bude všechno konat a obstarávat stát prostřednictvím svých úřadů, skončí to jako Maramukiho Město...všeobecným blahem, které ovšem bude stát dost za hovno. V románu ovšem měl každý na výběr, jestli chce žít ve Městě, nebo sám za sebe. Takové rozhodnutí bych docela rád umožnil každému taky i v realitě. Kdo by chtěl, žil byl pod úřady, které by se staraly o to, aby nenaletěl na reklamu, utíraly mu zadeček, staraly se mu o práci, vzdělání, zdraví, ale taky mu na oplátku sebraly všechny peníze, prostě takový sluneční stát pro děti. Kdo by nechtěl, žil by ve státě pro dospělé, kde by žádný úřad na kontrolu reklamy nikdo neživil. Rozhodnutí o zařazení se tam nebo tam by bylo možné činit v podstatě kdykoliv (jenom férovost) tam i zpět. Ty státy by v podstatě mohly být na jednom fyzickém místě, při troše důvtipu by se nikdo nikam nemusel stěhovat.

Součet: pro dospělé lidi má jakási veřejná profeisonální kontrola smysl jenom tehdy, když jde záludně o život (jedy apod.). Activia je bezpochybý zdraví neškodná, stát by do ní asi neměl vrtat. A jestli nějaký trumbera utrácí peníze za sen o lepším trávení, je to snad jeho problém. Evidentně není nutné z našich společných daní platit úřad, který by tomu zabránil. Stačí svobodná média (internet), kde to každý může napsat a každý kdo chce, může přečíst. Tedy pro dospělé. Pro děti je to jinak.
jibarr (792)|20.10.2009 09:38
Tak to ale taky bylo Antoníne myšleno. Rozhodně jsem pro minimální zásahy státu do života občanů (marně). Když s Actimelem začala blbnout moje máma, tak jsem jí koupil v lékárně za 95,- Kč sušenou syrovátku a má litry Actimelu za pár korun. Může si dát příchuť dle libosti.

Bohužel výrobci reklam nemají soudnost. Třeba ta kráva, co nosí prací gel na taneční vystoupení, na pláž, do letadla. Bílá je pořád ještě bělejší a bělejší. Za chvíli nebude snad ani vidět. Vybledlé černé prádlo po vyprání zázrakem zčerná.
Inteligentní Nurafen, který si najde přímo jen to bolavé místo. Čističe na spálenou troubu jen na utření hadrem.............

A pořád jim to lidi žerou. Prostě když je něco v televizi, tak to musí být pravda.
Tohle je spíš legislativní záležitost. Pokud by v reklamě musela být propagována jen skutečnost, tak by byl klid.

Nefunguje výrobek podle reklamy, tak klamete spotřebitele. Šup a je tu pokuta. A vraťte nespokojencům peníze.
Antonín (732)|20.10.2009 10:57
Minimální zásahy se ovšem poněkud neshodují s tím požadavkem pokutování...
To je jaksi hluboce protikladný požadavek.

Pokud někdo má pocit, že byl oklamán a připraven o peníze, nechť žaluje sám a za svoje peníze.
Na to nepotřebuje nic v zákonech upravit. To jde už teď a zcela bez obtíží. Stačí jen chtít a nepřehazovat svoje osobní problémy na nás všechny = stát.

Pokuta je trochu jiný institut, ta vyžaduje úpravu zákona, protože zatím lhaní nebo přehánění v obchodních věcech není trestný čin, ani přestupek, a nic jiného stát trestat nesmí. Pro pokutu musí být kromě zákona ještě úřad, musí být úřední postup, musí být odvolací řízení, musí být kontrola úřadu. Protože jinak by se ti snadno mohlo taky stát, že ti úředník, kterému budeš chodit za ženou, prostě přilepí pokutu jen tak za trest. To není totéž: pokuta a soukromoprávní spor dvou samostatných jedinců.

Pokud jsou hloupí lidé, pak jediné řešení je přeřadit je to kategorie dětí, ale já jsem prudce proti tomu, aby mi někdo kontroloval, co a proč si kupuji. Třeba si chci koupit sen o bělejší bílé, nebo sen o lepším zažívání...co je komu po tom? Je to moje věc. Dokonce je možné, že jenom tím snem budu zažívat lépe...Pokud to nesmyslné nakupování činím z důvodu všeobecné vlastní tuposti, tak mi stejně žádný úřad nepomůže.
Ivo Mašek (10205)|20.10.2009 11:03
V zemi, kde nečtenějším periodikem je Blesk a Aha, a kde skoro polovina obyvatel bezmezně věří nesmyslným a neuskutečnitelným slibům soudruha Paroubka, tak tady nemůžete očekávat nějakou samostatnost a samostatné inteligentní myšlení. .....tady to stejně jednou špatně skončí
Antonín (732)|20.10.2009 13:15
[quote=Ivo Mašek;244900]V zemi, kde nečtenějším periodikem je Blesk a Aha, a kde skoro polovina obyvatel bezmezně věří nesmyslným a neuskutečnitelným slibům soudruha Paroubka, tak tady nemůžete očekávat nějakou samostatnost a samostatné inteligentní myšlení. .....tady to stejně jednou špatně skončí[/quote]

To je bohužel smutná pravda.
Otázka je, jestli to jde ještě nějak zastavit a nastavit jinak. Firmy třeba fungují docela slušně. Lidi se nějak jsou schopni zorganizovat, podřídit a nadřídit, a něco rozumného udělat. Takže to zatím jde udělat i jinak - ovšem bez zrušení nespravedlivého všeobecného rovného volebního práva se toho asi dosáhnout nedá.
Máš zcela pravdu v úvaze, že je to širší problém a že reklama, otázka její poctivosti, jsou zcela jenom malinkým střípkem v této mozaice. Diskuse o ní však má smysl, na tomto malinkém střípku je možné brousit případná obecnější řešení.
BOBA (590)|20.10.2009 15:04
[quote=Antonín;244928]To je bohužel smutná pravda.
Otázka je, jestli to jde ještě nějak zastavit a nastavit jinak. Firmy třeba fungují docela slušně. Lidi se nějak jsou schopni zorganizovat, podřídit a nadřídit, a něco rozumného udělat. Takže to zatím jde udělat i jinak - ovšem bez zrušení nespravedlivého všeobecného rovného volebního práva se toho asi dosáhnout nedá.
Máš zcela pravdu v úvaze, že je to širší problém a že reklama, otázka její poctivosti, jsou zcela jenom malinkým střípkem v této mozaice. Diskuse o ní však má smysl, na tomto malinkém střípku je možné brousit případná obecnější řešení.[/quote]

Určitě by to šlo nějak nastavit a zastavit. Už se nemohu dočkat až zas vyrazím do ulic jen tak a budu si zpívat "až nás budou miliony..." :)