Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr LCD Samsung do 60.000 Kč

mysakf (6)|15.5.2009 10:32
Rozhoduji se mezi:

UE46B7000
LE52B750
LE55B650

Ceny +/- stejné. U všech funkčnost vyhovující. Rozdíl v tloušťce na zdi mě nezajímá. Na televizi se budu dívat z 3,5m a nikdy nebude úplná tma.

Přečetl jsem všechny dostupné recenze a diskuze. Jelikož nevím o místě kde by se tyhle modely daly shlédnou naživo a chtěl bych už konečně po letech strávených u CRT už konečně něco objednat, prosím ty kteří je již viděli o názor, co by si zvolili. Nebo poradíte nějakou prodejnu (východní čechy nebo Praha)?

Recenze v S&V se týká 40" modelů. Lze srovnání použít i pro tyhle větší rozměry? Nebo u každé velikosti stejného modelu je úplně jiný panel, který se chová jinak?

Pokud je to tak, že běžný uživatel není schopný rozeznat rozdíly v kvalitě obrazu mezi variantami, zvolil bych větší úhlopříčku, ale nerad bych si naběhnul.

Díky za názory.
vivid.sk (11472)|15.5.2009 14:08
Nenapisal si to dolezite. Aky signal na tom chces pozerat. Ak SD signal (czlink, alebo DVB-T), tak budes grcat pri 140cm uhlopriecke z 3,5 metra. A HD vysiela tak akurat Nova a chysta sa CT (ak mam spravne informacie).
mysakf (6)|15.5.2009 14:48
[QUOTE=vivid.sk;226564]Nenapisal si to dolezite. Aky signal na tom chces pozerat. Ak SD signal (czlink, alebo DVB-T), tak budes grcat pri 140cm uhlopriecke z 3,5 metra. A HD vysiela tak akurat Nova a chysta sa CT (ak mam spravne informacie).[/QUOTE]

Mám přijímač Vantage HD-8000S, na něm naladěno něco přes 1.400 programů, kolik z nich je v HD jsem zatím neskoumal - na CRT je to jaksi jedno. Novou TV kupuji na spoustu let (doufám), takže aktuální využití ani není důležité.
MAKcz (205)|15.5.2009 14:50
Muzu se zeptat, co te vede k vyberu LCD? Protoze pokud mas limit 60KKc a vejdes se do velikosti vetsi jak 50"palcu tak bych rozhodne zvolil Pioneer Kuro PDP-LX5090H. Mel by se dat pri trose snahy sehnat za +- 60 (koncovka je o 10 vyssi) ale budes mit spickovej pristrroj s vybornym obrazem, ke kteremu se bohuzel LCD stale nedotahlo a snad se to Samsungu povede v rade 9000 s lokalnim podsvicenim ledkama. Jedinej prinos stavajicih rad 6000-8000 vidim v tom, ze spalis za svuj zivot mene stromu a par ekologu bude mit vetsi radost. Ale letosni rada "LED" tv od Samsungu je zcela zrejme krokem zpet oproti te lonske LED technologii.

Pokud bych mel prostor na 50" tak bych to Kuro sel koupit hned dneska, v lete uz nemusej bejt, Pioneer bohuzel konci a tak asi nebude snadne tyhle levnejsi modely sehnat.
Cau MAK
losos (2977)|15.5.2009 20:18
Nekupuj Pioneer (moc žere), Samsung LCD zcela vyhoví, výborné jsou např. i loňské LE55A956...
Hmm (1739)|15.5.2009 20:38
[QUOTE=losos;226601]Nekupuj Pioneer (moc žere)...[/QUOTE]Kdo dá šedesátku za TV, tak spotřebu nemusí řešit. Snad kdyby to mělo jet 8 a více hodin denně.... Problém u Pioneera je v tom, že v ceně není repro ani stojan. Že je ale lepší než LCD Samsung s okrajovými LED, tak vo tom žádná.
MAKcz (205)|15.5.2009 22:39
[QUOTE=Hmm;226607]Kdo dá šedesátku za TV, tak spotřebu nemusí řešit. Snad kdyby to mělo jet 8 a více hodin denně.... Problém u Pioneera je v tom, že v ceně není repro ani stojan. Že je ale lepší než LCD Samsung s okrajovými LED, tak vo tom žádná.[/QUOTE]

1. k spotrebe , maximalni spotreba je 2x tak vyssi jak u stejne velkeho LCD bezna je asi o 1/2 vyssi, preci jen clovek bezne nekouka na 100 bilou ... Pokud se budu rozhodovat jestli lepsi obraz a vyssi spotrebu nebo horsi obraz a nizsi spotrebu zvolim prvni variantu

2. ano reproduktory a stojan neni v cene, stojan pioneer je asi 5000 ano to je nevyhoda, pokud nepujde TV na zed ... a pokud chces kupovat tv do 60 tisic, oecekavam, ze mas nebo planujes nejake ozvuceni, zvuk vsech poslednich samsungu je jednim slovem PRISERNY a pouzitelny tak na poslech CNN ;(

vyhody v samsungu oproti pioneeru vidim asi tyhle:
-levnejsi provoz
-lepsi moznosti dlna pripojeni
-v pripade masochisticky zamereneho zakaznika neni nutne dokupovat repro
-dva dalkace u vnekterych modelu
mysakf (6)|16.5.2009 09:57
[QUOTE=MAKcz;226618]1. k spotrebe , maximalni spotreba je 2x tak vyssi jak u stejne velkeho LCD bezna je asi o 1/2 vyssi, preci jen clovek bezne nekouka na 100 bilou ... Pokud se budu rozhodovat jestli lepsi obraz a vyssi spotrebu nebo horsi obraz a nizsi spotrebu zvolim prvni variantu

2. ano reproduktory a stojan neni v cene, stojan pioneer je asi 5000 ano to je nevyhoda, pokud nepujde TV na zed ... a pokud chces kupovat tv do 60 tisic, oecekavam, ze mas nebo planujes nejake ozvuceni, zvuk vsech poslednich samsungu je jednim slovem PRISERNY a pouzitelny tak na poslech CNN ;(

vyhody v samsungu oproti pioneeru vidim asi tyhle:
-levnejsi provoz
-lepsi moznosti dlna pripojeni
-v pripade masochisticky zamereneho zakaznika neni nutne dokupovat repro
-dva dalkace u vnekterych modelu[/QUOTE]

Televizi máme puštěnou 2-3 hodiny denně, takže spotřebu neřeším. AV receiver a repro mám, TV bude na zdi, takže z tohohle pohledu by se Pioneer hodil. Ale plazma se mi v porovnání s LCD nelíbí, protože PDP panely generují slyšitelný brum a i elektrosmog. A kdo ví jak to bude se servisem když končí.

Výběr jsem rozšířil i na řadu 956 a když jsme si dneska vyzkoušeli na zdi maketu LE55A956, je téměř rozhodnuto. Snad ji ještě seženu a nebude o moc dražší než původní rozpočet. Díky za názory.
Hmm (1739)|16.5.2009 19:43
[QUOTE=mysakf;226640]Televizi máme puštěnou 2-3 hodiny denně, takže spotřebu neřeším. AV receiver a repro mám, TV bude na zdi, takže z tohohle pohledu by se Pioneer hodil. Ale plazma se mi v porovnání s LCD nelíbí, protože PDP panely generují slyšitelný brum a i elektrosmog. A kdo ví jak to bude se servisem když končí.

Výběr jsem rozšířil i na řadu 956 a když jsme si dneska vyzkoušeli na zdi maketu LE55A956, je téměř rozhodnuto. Snad ji ještě seženu a nebude o moc dražší než původní rozpočet. Díky za názory.[/QUOTE]Elektrosmog? A to je jako co? LCD jako nemají elektrické obvody? Už ses sice rozhodl, ale servisu není třeba se u noblesní značky bát, protože kde už jinde by měl být kvalitní?
mysakf (6)|16.5.2009 20:22
[QUOTE=Hmm;226682]Elektrosmog? A to je jako co? LCD jako nemají elektrické obvody? ?[/QUOTE]

U LCD se používá nízké napětí, kdežto na buzení plazmy vysoké. Obrazovka funguje jako taková velká anténa, která se kouká přímo na tebe. Mrkni:

http://www.davesergeant.com/qrp/emc.htm
http://iaru-r1.org/index.php?option=com_content&view=article&id=269&Itemid=192

Máme v práci spektrální analyzátor Spectran, který je na tohle dělaný. Půjčím si ho a obejdu známé s plazmou a porovnám s LCD.
911 (260)|16.5.2009 21:16
[QUOTE=mysakf;226683]U LCD se používá nízké napětí, kdežto na buzení plazmy vysoké. Obrazovka funguje jako taková velká anténa, která se kouká přímo na tebe. Mrkni:

http://www.davesergeant.com/qrp/emc.htm
http://iaru-r1.org/index.php?option=com_content&view=article&id=269&Itemid=192

Máme v práci spektrální analyzátor Spectran, který je na tohle dělaný. Půjčím si ho a obejdu známé s plazmou a porovnám s LCD.[/QUOTE]

Sakra,tady se ňák blbne,vlastně máš pravdu vona se na mě fakt dívá???
-=Ice=- (414)|17.5.2009 22:50
[QUOTE=losos;226601]Nekupuj Pioneer (moc žere), Samsung LCD zcela vyhoví, výborné jsou např. i loňské LE55A956...[/QUOTE]

tu jsem chtěl LE55A956 ale už se nevyrábí a je nesehnatelná!!! jinak to byla jasná volba :-(