Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G10E, TX-P46G10E, TX-P50G10E - nastavení obrazu, zvuku atd.

peatro (1054)|23.11.2009 21:10
[quote=petrpan;250111]By me zajimalo jestli jste ten sport na Z5500 videli na vlastni oci. Ono to neni totiz jen o odezve. Za sebe muzu rict ze mesic dozadu jsem chtel jedine plazmu a G15 byl muj jasny favorit. Ale za tu dobu jsem si obesel par prodejen a nechal si zobrazit vse na vlastni oci. Ted nejsem zastupce jedne ani druhe strany. proste jen hledam to co vyhovuje nejlip me. Nejdrive jsem si procetl fora (nejen tu, ale i na avforum) vsech TV, ktere me zajimali, abych vedel jejich + i - a v prodejnach si je mohl overit.
1. Nekteri psali ze Panasonic plazma blika. Protoze muj stary 100Hz to nedela, takze bych nerad kdyby to moje nova TV delala, dal jsem si na to pozor a ke sve smule jsem zjistil ze blikani vnimam taky (a to i pri normalnim obraze ne jen jak nekdo pri kontrastu cerna/bila). Jeste me trosku rusilo i to dvojite sklo, protoze ne vzdy s koukam primo. Ale musim rict ze pri normalnim obrazu to neni moc viditelne.
2. O spotrebe mezi LCD x plazma si nemyslim ze by bylo LCD na tom nejak moc lepsi, ikdyz napr Philips LCD LED PFL904 ma pri 46" uhlopricce spotrebu 104W (predpokladam ze to je bez zapnuteho Ambilightu). Ale cena je fakt uz uchylnost, ze se to nevrati ani za 10 roku.
3. SD obraz co jsem mel nahraty z analog kabel UPC a poustel jsem na G15 i LCD Z5500 byl viditelne lepsi na Z5500 (byla to smes F1, fotbal, hokej, atletika, zpravy - kvuli dole bezicimu textu apod). A obraz byl koukatelny z blizka. Nejdrive jsem si myslel ze za to muze upscaling PS3 ktery to prehraval na Z5500. Ale vcera jsem to videl i na internich tunerech obou TV. Proste mi priprada ze Sony BRAVIA ENGINE 3 odvadi opravdu dobrou praci. A na druhou stranu musim rict ze Philips LCD PFL9664 zase mel SD horsi nez G15. A nejnovejsi LCD LED Sharpy 600 rady maji SD jeste horsi (videl jsem n anich digital kabel UPC a nekoukatelne). Takze jak vidite, nestranim zadne z technologii.
4. je mi znamo ze ve stejne cene plazma x LCD je LCD horsi, taky Z5500 by me stala cca o 1/3 vice. A proc jsem ochoten platit vic jsem napsal v bode 1 a 3.

A jeste bych rad rekl, ze me vysledky pozorovani nejsou jen z jedne prodejny. Napr G15 jsem videl az 3x (dokonce i digital kabel UPC), protoze jak jsem psal byla moje prvni volba a po prvnim zhlednuti v showroomu Panasonicu jsem nechtel verit ze je SD az tak zly. A zatim u me Z5500 vede. Ja vim ze nekdo muze namitnout ze sledovat SD signal na techto velkych TV je blbost. Ale na Slovensku jeste dlouho potrva nez se dostaneme k HD, a na webu je plno zajimavych serialu co v HD taky nejsou. A myslim si ze tak jak je pro me propastny rozdil mezi SD mezi G15 a Z5500, urcite to neni v pripade HD stejny rozdil ve prospech G15.

A uplne nakonec, ja stale jeste nejsem 100% rozhodnuty. Mam proste jen favority a chystam se jeste k poslednimu pokusu. Vezmu svuj DVR rekorder se zaznamami z TV a necham ho primo pripojit ke vsem mym favoritum (ma sice i HDMI vystup ale pouziji i Scart at jsou horsi podminky). A pak se rozhodnu. Napr. mam v zaloze i reseni ze si koupim HD ready plazmu Panasonic 42X10, na ktere s podivem blikani neregistruji a za 2 roky mi ji nebude lito presunout do loznice a koupim treba neco jineho. Protoze jeji cena je skoro az smesna.[/quote]

clovece, ber tu sonku...........ja uz jsem koupil levnejsi S od panasonicu 42" a je vloznici, ted se chystam na sonku Z 5800 52" ma navic dvbs/ss2 tuner, ktery je sladen pro ceskou lokalizaci, stejne jako dvb-c, obrazove je lepsi nez neopdp, a v mem slunem obyvaku to bude pokoukanicko i pres den!! ODEZVY se neboj, je to jakysi handicap LCD vyobrazeni barevneho spektra treba pri prechodu cerne-bila 5ms, ale tento handicap je konstantni, ma svou pamet a diky motionflow 200 hz obraz zustane plynuly a ostry i pri sportu! A naopak , jestli mas problem s blikanim, tak si te nedovedu predstavit treba pri sledovani hokeje, to potom na ty plasme bude pro tebe utrpeni, zvlast z me vlastni zkusenosti, kdy na eco je led sedy misto bily, musis to prenastavit na chladne barvy, pridat kontrastu, normalni mod a to potom je teprve blikacka.....haha, nevim hokej je na tom otresny a to v unoru je zimni olympiada, no na ty plasme se mi to moc ty bile barvy sledovat nechce, bych z toho mel akorat bolehlav a to vazne!!
jarino1978 (8045)|23.11.2009 21:42
[quote=peatro;250222]clovece, ber tu sonku...........ja uz jsem koupil levnejsi S od panasonicu 42" a je vloznici[/quote]

-vidíš, nenechal si si kedysi poradiť.
- beriem to ako vytriezvenie z reality ?
SPAWN (744)|23.11.2009 21:56
[quote=peatro;250222]clovece, ber tu sonku...........ja uz jsem koupil levnejsi S od panasonicu 42" a je vloznici, ted se chystam na sonku Z 5800 52" ma navic dvbs/ss2 tuner, ktery je sladen pro ceskou lokalizaci, stejne jako dvb-c, obrazove je lepsi nez neopdp, a v mem slunem obyvaku to bude pokoukanicko i pres den!! ODEZVY se neboj, je to jakysi handicap LCD vyobrazeni barevneho spektra treba pri prechodu cerne-bila 5ms, ale tento handicap je konstantni, ma svou pamet a diky motionflow 200 hz obraz zustane plynuly a ostry i pri sportu! A naopak , jestli mas problem s blikanim, tak si te nedovedu predstavit treba pri sledovani hokeje, to potom na ty plasme bude pro tebe utrpeni, zvlast z me vlastni zkusenosti, kdy na eco je led sedy misto bily, musis to prenastavit na chladne barvy, pridat kontrastu, normalni mod a to potom je teprve blikacka.....haha, nevim hokej je na tom otresny a to v unoru je zimni olympiada, no na ty plasme se mi to moc ty bile barvy sledovat nechce, bych z toho mel akorat bolehlav a to vazne!![/quote]

A nechces si jete koupit LCD LED a pak OLED a SED a LASER TV a pak uz bude i hologram TV. :D

P.S: kdyz te stve tak blikani jak si pak mohl vydrzet s CRT?
P.S: a to ze ti blika ta plasma to si poznal az si ji mel doma?:D
P.S: No Comment
jarino1978 (8045)|23.11.2009 22:01
[quote=SPAWN;250233]
P.S: kdyz te stve tak blikani jak si pak mohl vydrzet s CRT? [/quote]

- hmm. 100 Hz CRT to bola iná káva....Tam to PDP nedotiahne.... Buď realista...
peatro (1054)|23.11.2009 22:01
[quote=jarino1978;250228]-vidíš, nenechal si si kedysi poradiť.
- beriem to ako vytriezvenie z reality ?[/quote]

ale tak panasonic PDP a NeOPDP jsou dobre televize( premiere legue-perfektni) a hlavne pred 1/4 rokem to Z od sony nebylo na trhu coz je lepsi TV, musel jsem reagovat protoze tu porad ctu otrepane fraze v cem je pdp lepsi nez lcd a pritom jsem se nedocetl zadnou recenzi na to, jak bila je na techto televizich otresna
a jestli se nekdo rozhoduje mezi PDP a Z od sony tak snazim prispet vlastnim nazorem a pomoct s rozhodovanim, protoze nejsem zaslepeny plazmofil, i kdyz vyhody plasmy jsou mi zname, ale treba k technologickem pokroku u sony skoro bezvyznamne....
i u smsungu je nejaky ten pokrok, ale tam to z meho pohledu nedopadlo tak dobre jak u sony s WCG-CCFL a BRAVIA ENGINE 3
SPAWN (744)|23.11.2009 22:06
[quote=peatro;250011]hmm, tak panasonic je kuro...........pekna pitomost
nic se trhat nebude, dalsi pitomost, odezva s plynulosti rychlych scen nema nic spolecneho, jinak ta sony Z ma.....Technologie pro zlepšení plynulosti rychlých scén: Motionflow 200Hz, Redukce rozmazání obrazu
vic se k tomu vyjadrovat nebudu[/quote]

PANASONIC + PIONEER
Rumours have been around for some time that Panasonic would take over Pioneer's KURO plasma technology and Pioneer's plasma patents. These rumours have now been confirmed by Pioneer in their Annual Report 2009.

Panasonic and Pioneer began collaborating before Pioneer had to exit the plasma market due to heavy losses. Subsequently this has led to speculation that Panasonic would take over Pioneer’s KURO plasma technology and related patents.
Panasonic has now officially done so, according to Pioneer’s Annual Report, and Panasonic have worked with the technology since May 2009.

Panasonic takes over Pioneer’s plasma technology
Panasonic takes over Pioneer’s plasma technology

This means that Pioneer's plasma technology could very well be a part of Panasonic’s 2010 product launch. The 2010 product launch will also feature 3D plasma-Tv.

The Pioneer Kuro plasma-TVs has set the standard for picture quality back in 2008 and despite the fact that they are no longer available many still regard the Pioneer KURO as the best TV on the market.

Pioneer has confirmed the Panasonic acquisition in their Annual Report from 2009 which can be found here: Pioneer Annual Report 2009.
Pioneer writes:

- "The Company resolved to transfer its patents for plasma display panels and modules to Panasonic Corporation at the Board of Directors’ meeting held on April 28, 2009. The two companies had executed the agreement on May 15, 2009. This constitutes part of the business restructuring effort in accordance with plans for a full withdrawal from the display business."

We keep you updated with more information on Panasonic’s 2010 models.

Typuje ze ses prodavac Sony a mate na sklade ty placky a vanoce za rohem? Kdyz uz LCD tak bych sel do Samsungu proc jit do Sony kdyz jim Samsung dodava panely.:D

P.S: nejen ze se musim hadat s rodinou ohledne technologie tak to musim porbirat i na foru:D
peatro (1054)|23.11.2009 22:07
[quote=SPAWN;250233]A nechces si jete koupit LCD LED a pak OLED a SED a LASER TV a pak uz bude i hologram TV. :D

P.S: kdyz te stve tak blikani jak si pak mohl vydrzet s CRT?
P.S: a to ze ti blika ta plasma to si poznal az si ji mel doma?:D
P.S: No Comment[/quote]

1) blikani me nestve jen pisi recenzi pro petrpana
2)ty mas nekdy pritrouble prispevky jako kuro=panasonic nebo odezva=trhani obrazu.....................................This means that Pioneer's plasma technology could very well be a part of Panasonic’s 2010 product launch................mozna, zalezi na managmentu panasonicu pro rok 2010, ted je 2009 pochybuji ze se panasonic vyda stejnym vyrobnim procesem jako to delal pioneer, kvuli kteremu zavrel kram pro vysoke vyrobni naklady, z cehoz mi vice mene plyne, ze spis pod vlajkou panasonic se to sprzni motivaci trhu, spis si vycucnou technologie nejmene financne zatezujici pro vyrobni proces z technologie kuro.Zkvely marketing okolo toho prevzeti, jak setrast konkurenci, prevazne samsung, panasonic nikdy nebude kuro!!
3) nejsem zadny prodavac, nikomu nic nenutim, ale kdyz ma urcita televize sve prednosti tak proc je zastirat otrepanyma frazema typu odezva
a led od samsungu urcite obrazove na tom neni lepe jak vysse uvedena sonka Z( tv neni jenom o panelu ) a technologie precesoru a podsviceni je uplne jine!!
SPAWN (744)|23.11.2009 23:14
peatro: blikani me nestve jen pisi recenzi pro petrpana

1)'' jestli mas problem s blikanim, tak si te nedovedu predstavit treba pri sledovani hokeje, to potom na ty plasme bude pro tebe utrpeni, zvlast z me vlastni zkusenosti''

Mas vubec prectavu co pises? Mi osobne je fuk jakou tv mas ale prosimte neprekrucuj co pisu. Diky.

2) Vsak jsme jiz psal ze se zajimam o rok 2010 a rok 2009 mi je ukradeny
co se tyce TV. Natoz kdo si denska kupuje porboha FULLHD na SD? Kdyz je moznost prijimat dost FHD stanic s DVB.S2 :D Mas to trochu popletene vyrobni proces mezi panakem a pioneerem uz zacal k kvetnu 2009.

3) Faj beru zpet toho Prodavace. :-) Vsak s tim stebou souhlasim proc nerit na plne pecky ze sam Samsung jako hrdy vyrobve LED TV priznal ze jeho PDP model 850 ma lepsi obraz nez vsechny dosu vyrobene LCD.
Prosimte pochopis ze Samsung dodava panely Sony. A kdyz jsem porovnaval LED TV Samsun a Sony tak bych sel do Sama.

Nechapu opravdo co se tady resi kdyz pristi rok pijde 3D a vsechno zacne nanovo. Tim bych tu debatu mezi nama ukoncil.
peatro (1054)|23.11.2009 23:38
[quote=SPAWN;250246]peatro: blikani me nestve jen pisi recenzi pro petrpana

1)'' jestli mas problem s blikanim, tak si te nedovedu predstavit treba pri sledovani hokeje, to potom na ty plasme bude pro tebe utrpeni, zvlast z me vlastni zkusenosti''

Mas vubec prectavu co pises? Mi osobne je fuk jakou tv mas ale prosimte neprekrucuj co pisu. Diky.

2) Vsak jsme jiz psal ze se zajimam o rok 2010 a rok 2009 mi je ukradeny
co se tyce TV. Natoz kdo si denska kupuje porboha FULLHD na SD? Kdyz je moznost prijimat dost FHD stanic s DVB.S2 :D Mas to trochu popletene vyrobni proces mezi panakem a pioneerem uz zacal k kvetnu 2009.

3) Faj beru zpet toho Prodavace. :-) Vsak s tim stebou souhlasim proc nerit na plne pecky ze sam Samsung jako hrdy vyrobve LED TV priznal ze jeho PDP model 850 ma lepsi obraz nez vsechny dosu vyrobene LCD.
Prosimte pochopis ze Samsung dodava panely Sony. A kdyz jsem porovnaval LED TV Samsun a Sony tak bych sel do Sama.

Nechapu opravdo co se tady resi kdyz pristi rok pijde 3D a vsechno zacne nanovo. Tim bych tu debatu mezi nama ukoncil.[/quote]

1) pisu recnickou otazku ve 2. osobe, tim jsem to dostatecne vysvetlil

2)ta sony Z 5800 ma jak jsem vysse psal vnitrni dvbs/s2 tuner, ja sleduju uz v tomto roce HD, s tim vyrobnim procesem....uvidime v dubnu co z toho vzeslo?! ja rikam, ze je to jen spinavy marketing panasonicu proti konkurenci prevazne samsung a panasonic nikdy nebude=kuro, tedy jestli nedodrzy totozne technologicke postupy a to potom bude stat ten model pres 100.000

3)samsunga bych doma nechtel i kdyz dela zkvele panely, jak jsem rekl, panel nedela kompletni TV, managment v sony to vedi tak snad i ty to pochopis....
a co je lepsi ?? je individualni, ale ja uprednostnuju japonckou elekt. pred korejskou, a obrazove u me vede sony Z
mph1 (689)|24.11.2009 07:03
[quote=Roderic;250212]Nasiel som ten link, ak by niekto potreboval: http://www.webapalooza.com/plasma/

Takze tieto obrazky mam zhavyt na kontrast a jas 100% cez noc a cez den/vecer kludne pozerat telku kontrast a jas na 50%?[/quote]No ja bych to na 100% nedaval, ale tva je volba. Ja to mam na 50%. Normalne koukam na TV, jen pouzivam Zoom2 a Overscan, aby zmizely loga. Na noc pak poustim z karty obrazky.
petrpan (65)|24.11.2009 09:04
[quote=peatro;250248]
2)ta sony Z 5800 ma jak jsem vysse psal vnitrni dvbs/s2 tuner, ja sleduju uz v tomto roce HD, s tim vyrobnim procesem....[/quote]

Nehadejte se tu kvuli me ;) Ja jsem psal ze budu koukat na HD panelu i SD. A proto jsem psal ze je pro me SD dulezite. A pro me Z udela z SD moc pekne koukatelny obraz.
Ale chtel bych se zeptat na neco jineho. Taky jsem premyslel jestli si nepriplatim rovnou na Z5800. Kdy ji budes kupovat? Mas info jak kvalitni je ten DVB-S tuner? Nebude tam taky zadrhel ala Panasonic, ze se musi nastavit neco jinak nez ma? A EPG funguje?
peatro (1054)|24.11.2009 22:56
[quote=petrpan;250268]Nehadejte se tu kvuli me ;) Ja jsem psal ze budu koukat na HD panelu i SD. A proto jsem psal ze je pro me SD dulezite. A pro me Z udela z SD moc pekne koukatelny obraz.
Ale chtel bych se zeptat na neco jineho. Taky jsem premyslel jestli si nepriplatim rovnou na Z5800. Kdy ji budes kupovat? Mas info jak kvalitni je ten DVB-S tuner? Nebude tam taky zadrhel ala Panasonic, ze se musi nastavit neco jinak nez ma? A EPG funguje?[/quote]

no, zatim ji doma nemam, cekam na vyvoj ceny , abych to neuspechal jak s tim panasonicem kde sla cena o 20% dolu za pouhy 3 mesice

te podpory se vubec nebojim, uz v letosnich modelech jako prvni a jedini meli plnou podporu pro DVB-C a cetl jsem, ze stejne tomu ma byt pro DVB-S/S2....doporucuji precist domovskou stranku tohoto modelu od sony

abych pravdu rekl, nerozumim panasonicu, ze prisli s modely s roszirenou elektronikou a polovicni fw podporou, co z tech tv dela polovicni tv a uz vubec lidem co si za tuto polovicni sluzbu navic priplatili..........................snad v brzke dobe se tyto neduhy pro jejich dobro vyresi, myslim ze jim to panasonic dluzi!!!
Weiny2 (3)|26.11.2009 14:14
Zdar chlapi (především Peatro :-)), tak jsem 50G10E taky pořídil a jsem nadšen, čekám už jen jestli se konečně Panasonic rozhoupe a udělá firmware pro DVB-C CZ. Snad na vše jsem i díky Vám zde přišel a nemám k telce připomínky, jediné co mi vadí a chtěl bych slyšet Vaše potvrzení je, zda používáte funkci převzorkování obrazu. Bez ní totiž většina HD formátu v UPC síti (asi i jinde) obsahuje špatné okraje, dokonce občas vpravo zelený okraj, převzorkování to vyřeší. Jenže pokud se přepnu na HDMI, kde mám připojeno HTPC s Ati grafikou, musím převzorkování vypnout. Obraz jsem přes Ati centrum nastavil na 100% velikost a je to naprosto parádních 1080x1920, pokud je ovšem zaplé převzorkování, ulítne to mimo obrazovku a musel bych velikost obrazu zmenšit tuším na cca 90%, což sice problém vyřeší, ale rozmázne mírně celý obraz, písmo je míň čitelné a je vidět, že to je dvojí převzorkování a ne 100% nativní Full HD.
Někde tu někde píše, že pro HDMI to taky nepoužívá, ale jinak jo, jenže narozdíl od třeba obrazového módu Film / Normal, který se při vstupu DVB-C/HDMI přepíná sám, převzorkování ne. Jak to řešíte? Nebo neřešíte? To je asi jediná slabina co mě denně štve, jinak je to maximum co dnes v zobrazovadlech existuje za rozumný peníz, spokojenost...
Díkes.
zmrd05 (61)|27.11.2009 15:00
Včera přivezli TX-P42G10E.
Po studiu tohoto fora a internetu a pokoukani se na TV v ruznych kamen.,obchodech s ruznymi vstupnimi signaly jsem risknul. Bohuzel hlavni problem: rusici zvuk vetraku.
Nikdo to tu prilis neresil - jen jednotlivci a pak psali, ze to neslysi, jen s uchem primo u TV.
Navic G10 je jen se 2 vetraky. G15 uz ma zasejc 4 !
Ale pokud vypnu zvuk a je ticho (mam dum na klidnem miste), slysim ty vetraky i na 6 metru. Mozna bych to odhadl neco mezi 20-30dB. Neni to "velky" hukot, ale je to i hlasitejsi nez pekné tiche PC a ROZHODNE to rusi ! a pak uz to jaksi podvedome vnimam i na pozadi normalniho zvuku TV. A to se mi VELMI nelibi, ze tak povedenou TV zkazi nejakymi extralacinymi malymi vetracki pustenymi na plny ceres.... nepochopitelne. Budu ji vracet.
... jinak obraz (ovsem beru to z Technisat S2 HD) zda se mi super a na HD kanaly mozno divat i z 1 metru. Foto zobrazovane primo televizi z karty naprosto OK. Ano-- tam možná malý neklid na hodně světlých souvislých plochách.. ale mým očím to jakso po letech na starem CRT nevadi.. ale uši říkají STOP. Bohužel na žádném LCD jsem nikde neviděl obraz v ostrosti a přirozenosti se alespon bližicí se teto plazmě.. a to jsem prověřoval (občas tedy jen dle zase nazoru a testu jinych -obsas primo v realu) různé SUPER tipy na LCD hemžící se na totmto foru.
Muj zaver... tak snad jedine překlenovací na par let ta HD ready P42X10Y bez vetrani a dat sbohem superdetailnimu obrazu -- nebo pockat az japonsti a cinsti soudruzi vyvinou neco pouzitelnejsiho.... na jak dlouho to vidite.. FullHD plazma nejspise NeoPDP bez nutnosti vetrani...? Nebo jste nekdo uz zkusil vytunit-- vzdyt na PC je to tak snadné--- urvu nesmyslný hlučný větrák a za 300-400 Kč koupím vetší výkonnější s fluidními ložisky a s hlučností cca 16dB...... skoro se mi to chce uskutečnit.... protože ta firma, kde prý "záleží opravdu na všem" me timto trochu namichla....
AleK1 (26)|27.11.2009 17:28
tak jsem rozhodnut v neděli si pro ni jedu P442G10E asi po měsíci sondování tato vyhrála
9z9 (188)|27.11.2009 17:51
zmrd05: nemohl by jsi prosím zkusit něčím nahrát "hluk" v noční místnosti cca 2-3m od TV? Při zapnuté i vypnuté TV. Jsi snad první kdo uvedl větráčky jako nepřekonatelný problém. Sám jsem na ticho ulítlej a trpím stejnou vadou jako ty - jakmile jednou při mute uslyším šum větráků, slyším to už pak pořád i při zvuku (normální hlasitosti ;-) ). Nerad bych vyhodil 35k za něco, co mi bude pít krev.

PS: Dnes jsem se na ni (50") byl podívat v Datartu, stála vedle nějaké 46" - při přímém porovnání teď už vím, že 46" nechci :-D
dagbetmen (40)|27.11.2009 18:47
I ja jsem zde uváděl do konce dvakrát na straně 16 a 18, že ventilatory u mě jsou dost slyšet. Jak psal "zmrd05" obraz super, ale hluk větráků problém. Úplně s ním souhlasím. Zítra ji vrácim a vyměnim ji za TX-P42S10E, ale bojím se, že to bude stejné, nebo nakonec vezmu taky TX-P42X10Y.
calgaryboy (294)|27.11.2009 18:55
Jen se tu přesvědčuju, jak jsme skutečně každý jiný. Větráčky u mě teda fakt problém nejsou .-) Pracuju v rádiu, tak už mám možná z těch sluchátek nahučené v uších :-)
SlavoF (834)|27.11.2009 19:15
TX-P42S10E má tiež vetráčiky ?
rada X ich nemá ani v 42" ani v 50" verzii ?
AleK1 (26)|27.11.2009 19:15
lidi nestrašte mě měsíc to tady a jinde čtu pak se jdu podívat vše vypadá jasně a teď toto ale četl jsem to
dagbetmen (40)|27.11.2009 19:27
[quote=SlavoF;251101]TX-P42S10E má tiež vetráčiky ?
rada X ich nemá ani v 42" ani v 50" verzii ?[/quote]

Dík, tak asi vezmu "X". Ale zase jsem četl, že obraz je do zelena. Obrazovka ve vypnutem stavu je taky do zelena.
fru (76)|27.11.2009 20:24
Řada "S" je bez větráků..
9z9 (188)|27.11.2009 20:28
No super, napřed kvůli panelu a VRealu4 přejdu z vyhlídnuté S10 na G10 a teď kvůli možnému riziku se budu zase vracet??
Stejně ji koupím z Datartu přes jejich eshop a když nebudu spokojený, tak ji do 14 dnů vrátím a vezmu něco jiného, tečka a už to neřeším :-)
ludva10 (121)|27.11.2009 20:35
Já mám TX-P46G15 kde jsou 4 větráky. Když úplně vypnu zvuk, je fakt, že větráky jsou malinko slyšet ( ale musím být tak 0,5m od TV ), ale PC, který mám ve vedlejší místnosti je slyšet o dost víc. Od sedačky cca 2m od TV není slyšet absolutně nic. Takže buď má G10 lacinější větráky nebo je to nějaká výrobní vada.
dagbetmen (40)|27.11.2009 20:56
SlavoF : - TX-P42S10E má tiež vetráčiky ?
rada X ich nemá ani v 42" ani v 50" verzii ?

Tak jsem to asi špatně pochopil, tak se asi ptáš jestli tam jsou

fru : - Řada "S" je bez větráků..

Tak tedy řada "S" nemá větráky? Tak v tom případě bych vzal "S"
fru (76)|27.11.2009 20:59
[quote=dagbetmen;251121]SlavoF : - TX-P42S10E má tiež vetráčiky ?
rada X ich nemá ani v 42" ani v 50" verzii ?

Tak jsem to asi špatně pochopil, tak se asi ptáš jestli tam jsou

fru : - Řada "S" je bez větráků..

Tak tedy řada "S" nemá větráky? Tak v tom případě bych vzal "S"[/quote]



ano nemá...
dagbetmen (40)|27.11.2009 21:22
[quote=fru;251122]ano nemá...[/quote]

Dík a jsi si 100% jistý?
AleK1 (26)|27.11.2009 21:40
[quote=9z9;251111]No super, napřed kvůli panelu a VRealu4 přejdu z vyhlídnuté S10 na G10 a teď kvůli možnému riziku se budu zase vracet??
Stejně ji koupím z Datartu přes jejich eshop a když nebudu spokojený, tak ji do 14 dnů vrátím a vezmu něco jiného, tečka a už to neřeším :-)[/quote]

tak tak tady to je jak na houpačce už jsem na 100% jistej a pak zase toto a už zase vrtá hlava ale udělám to přesně jako ty jen s tím že to koupím osobně v elektoworldu v něděli si pro ni jedu
fru (76)|27.11.2009 21:51
[quote=dagbetmen;251125]Dík a jsi si 100% jistý?[/quote]

100%, dneska jsem si s ním hrál v obchodě
mph1 (689)|28.11.2009 07:29
[quote=zmrd05;251065]...Bohuzel hlavni problem: rusici zvuk vetraku.
...
Ale pokud vypnu zvuk a je ticho (mam dum na klidnem miste), slysim ty vetraky i na 6 metru. Mozna bych to odhadl neco mezi 20-30dB. Neni to "velky" hukot, ale je to i hlasitejsi nez pekné tiche PC a ROZHODNE to rusi ! a pak uz to jaksi podvedome vnimam i na pozadi normalniho zvuku TV...[/quote]Pokud mas takoveto netopyri usi: vetrak na 6 m (zepredu TV?)/na pozadi normalniho zvuku, pak se sice vymenou TV zbavis vetraku, ale muzes mit zase u jinych TV v teto kategorii (LCD i plasma) problem s bzucicim trafem.

Ja vetraky v TV slysim, pokud je vsechno krome TV vypnute (vc. zvuku), pak sumi. Trafo slysim, pokud je vsechno vypnute a zobrazim souvislou bilou plochu. Ale vzhledem k tomu, ze vetrak ma i muj Humax i Panasonic DVDR, tak uz jsem asi zvykly. Pres zapnute domaci kino ovsem neslysim nic.

Pokud mas TV u zdi, nestalo by za to zkusit treba odhlucneni? (nejaky zvuk pohlcujici material za TV - tezky zaves, filc apod.)
Weiny2 (3)|28.11.2009 11:54
Díky všem za reakci na Převzorkování obrazu... Místo toho tu nesmyslně řešíte větřáky. Mám taky uši jak netopýr, ale mnohem víc jak TV slyším tiché HTPC, přece jen i když jsou tiché, je tam větřáků celkem 6 to jsem ještě jeden odstavil. Kdo chladí, má stabilitu a dlouhověkost. Názory jako "Když je ticho a vypnu zvuk, tak větřáky slyším" jsou opravdu ty nej... K TV patří zvuk, a to hlavně ne ten co jde z ní, ale z pořádného zesíku a beden. Vedu to optikou do DA převodníku a z něj do zesíku a repro, TV zvuk nepoužívám a díky tomu vůbec nevnímám ty větřáky, beru je hold jako daň za super obraz a tu TV stejně tak beru jako přechodnou, než se konečně usadí a bude dát zaplatit pořádná technologie na deset a více let...
Jsem hrozně rád že jsem zvolil G10 a především 50", sice tomu musí být přizpůsobená celá stěna ale s tím jsem si obyvák před půl rokem vybavoval.
Přestaňte tu strašit potenciální zájemce, taky jsem to tu nasával půl roku před koupí a jsem konečně rád, že jsem se toho stresu zbavil... Pravda díky tomu jsem nebyl v jediné prodejně a objednal ji přes chlapa, co mi ji dovezl domů. Jediné co doporučuji řešit je potřeba DVB-S a velikost úhlopříčky, možná taky nějaké info o pádu ceny, ale blikáním obrazu ani větřáky se proboha přestaňte trápit, tohle může opravdu vadit jen extrémně citlivým jedincům, kvůli tomu se snižovat k levnějšímu model je nesmysl!!!
Heartwork (2358)|28.11.2009 12:30
[quote=Weiny2;251188]ale blikáním obrazu ani větřáky se proboha přestaňte trápit, tohle může opravdu vadit jen extrémně citlivým jedincům, kvůli tomu se snižovat k levnějšímu model je nesmysl!!![/quote]

Chápu tvoje pocity, ale neměl bys ztrácet nadhled - je lepší, když tu potencionální kupci najdou informace o možných problémech, které "objevili" ostatní uživatelé této TV, než báje a superlativy - to nikomu nepomůže.

Každá TV, každá technologie má svoje pro a proti - to je realita, před kterou netřeba zavírat oči.
peatro (1054)|28.11.2009 15:04
[quote=dagbetmen;251096]I ja jsem zde uváděl do konce dvakrát na straně 16 a 18, že ventilatory u mě jsou dost slyšet. Jak psal "zmrd05" obraz super, ale hluk větráků problém. Úplně s ním souhlasím. Zítra ji vrácim a vyměnim ji za TX-P42S10E, ale bojím se, že to bude stejné, nebo nakonec vezmu taky TX-P42X10Y.[/quote]

haha. to jsou mi veci, no kdyz vypnes zvuk a naklonis ucho k panelu tak uslys bzuceni trafa napajeciho zdroje, tak bud rad, ze ti to ty vetracky prekryjou, lepsi sum nez otravne bzuceni zvlast pri bile plose, mam S10 tak vim o cem mluvim, mam taky netopiri usi, pri normalnim provozu o tom ani nevim.
9z9 (188)|28.11.2009 15:38
[quote=Weiny2;251188]Díky všem za reakci na Převzorkování obrazu... Místo toho tu nesmyslně řešíte větřáky. Mám taky uši jak netopýr, ale mnohem víc jak TV slyším tiché HTPC, přece jen i když jsou tiché, je tam větřáků celkem 6 to jsem ještě jeden odstavil.[/quote]
Nesmyslné pro tebe, pro někoho (např. mě) věc důležitá. Mimochodem já nemám TV jen pro HTPC, tj. neběží pořád.
[quote=Weiny2]Názory jako "Když je ticho a vypnu zvuk, tak větřáky slyším" jsou opravdu ty nej... K TV patří zvuk...[/quote]
Buď nechápeš a nebo nečteš. Nejen já jsem tu psal, že mám tu vadu, že jakmile slyším nějaký nepatřičný zvuk při tichu, že ho podvědomě dokážu slyšet i v rámci širšího spektra zvuku (holt má vada, v okolí tímto naštěstí netrpí :-) ).
[quote=Weiny2]tu TV stejně tak beru jako přechodnou, než se konečně usadí a bude dát zaplatit pořádná technologie na deset a více let...[/quote]
Toho se imho už nedočkáme. Po příchodu LCD/plazem atd. nevěřím, že bude v budoucnu existovat nějaká technologie na 10 let - vývoj musí jít dál = nové produkty = větší prodej = větší zisk výrobců atd.
[quote=Weiny2]ale blikáním obrazu ani větřáky se proboha přestaňte trápit, tohle může opravdu vadit jen extrémně citlivým jedincům[/quote]
A jak víš, že zde nejsou extrémně citliví jedinci?

OT: chápu že jsou jedinci pro které je vyhození 35k jako nákup rohlíku pro jiné, ale já takový nejsem (bohužel) a proto chci o TV vědět maximum. V Datartu atd. holt ticho pro osobní ověření nedosáhnu. /OT
SlavoF (834)|28.11.2009 16:00
[quote=dagbetmen;251121]SlavoF : - TX-P42S10E má tiež vetráčiky ?
rada X ich nemá ani v 42" ani v 50" verzii ?

Tak jsem to asi špatně pochopil, tak se asi ptáš jestli tam jsou
fru : - Řada "S" je bez větráků..
Tak tedy řada "S" nemá větráky? Tak v tom případě bych vzal "S"[/quote]

ano to boli obe otázky,
ono totiž aj ak ich momentalne velmi nepočuť , tak ide aj o to , čo bude za rok, dva.
takže pri výbere je to pre mna osobne dosť dôležitý parameter.
garb7 (1189)|28.11.2009 16:22
To jo, ale vyměnit je není zas tak velký problém.
dagbetmen (40)|28.11.2009 18:46
Můj záměr nebyl nikoho odrazovat od G10 ani strašit potenciální zájemce, jen jsem napsal věc která mě osobně na G10 vadila. Možná, že to jiní neslyší a jiným ani nevadí, ale ja jsem to bohužel slyšel a vadilo. Kdybych ji měl v obyváku tak si ji nechám, ale měl jsem ji v ložnici a abych večer nebudil manželku, tak proto jsem ztíšil zvuk a bylo to jak jsem psal bohužel moc slyšel. Dnes jsem ji vyměnil za TX-P42S10E a neni nic slyšet. Obraz nemá jako G10, ale po zyýšení kontrastu a pohrání v nastavení je obraz taky pěkný. Mám ji v ložnici zaplou asi 6 hodin, tak ji nemohu chválit a ani kritizovat. Dokonce jsem ji koupil i klukovi. Je na každém co si koupí a když se jim potom TV nezamlouvá má možnost ji vrátit nebo vyměnit.
Víte není dobré, když každá liška chválý svůj ocas.
mimes (37)|28.11.2009 21:52
ahoj, pred dvoma tyzdnami som si kupil tento televizor a moje postrehy a poznania z jeho pozorovania su ze:

1.) ano ventilatory su sice pocut pri vypnutom zvuku alebo aj pri tichich scenach ale vobec sa mi to nezda byt rusive

2.) tiez som postrehol rozpadnutie loga pri rychlom svenku ale bolo to len raz v prvy den zapnutia a uz viackrat sa to neopakovalo a to som to rozpadavanie velmi intenzivne hladal

3.) najviac co mi na obraze vadi je tzv. dithering ktory je jasne vidiet pri prechode zo svetla do tmy, necakal som taketo nieco na plazme ale mozno je to len mojim nastavenim, neskusal som to vylepsit.

Zaujimal by ma nazor a pohlad Vas uzivatelov G10ky na dithering.
mimes (37)|28.11.2009 22:38
[quote=dagbetmen;251273] měl jsem ji v ložnici [/quote]

som toho nazoru ze tv nepatri do tejto miestnosti ale to uz je na kazdom z Vas...
mimes (37)|28.11.2009 23:00
EDIT:

OPRAVA

co sa tyka nastavenia obrazu tak som pouzival normal, normal ale uz som presiel na studene farby

Nepacil sa mi ten modry nadych pri studenych farbach, biela je pri studenych bledsia ale ma podla mna az prilis silny nadych do modra a ani jemne doladenie to nezlepsilo, cele farebne podanie sa mi pri suduenych farbach nepacio. Nieje vsetko o cistej bielej, biela je len najsvetlejsi odtien ciernej a jej belost a zfarbenie zavisi aj od okoliteho prostredia (viem o com hovorim ako fanusik fotografie so zrkadlovkou) a aj ten lad ma realne modry farebny nadych pri skutocnom realnom pohlade nazivo.

ale po zahoreni a testovani som presiel na studene.

eco mod mam vypnuty.

EDIT 2:

gamu pouzivam na S-krivke
miro333 (716)|29.11.2009 18:22
čo je to zač tá S-krivka, od oka sa mi na nej zdá nastavenie najlepšie.
ventilátory šumia, pri pozeraní potichu v noci to pôsobí rušivo, všimol som si, že sú napojené tromi káblikmi, takže čisto teoreticky by sa mohli dať regulovať otáčky, chcelo by to nejakého servisáka, ktorý by to vedel nastaviť, najlepšie asi cez systénové menu, ktoré táto telka určite nejaké má... alebo ich vymeniť za nejaké nehlučné, samozrejme hrozí strata záruky a otázne sú parametre tých ventilátorov, neviete náhodou niekto?
garb7 (1189)|29.11.2009 19:08
Větrák který má 3dráty má 1+ red /2- /3 žlutý snímání otáček a pokud jsou 4dráty je 4 modrý regulace

vetráky by měli mít konektor a tak pokud budeš mít stejný stačí je vyndat a schovat pak koupit lepší a eventuelně dodělat regulaci ale v závislosti na vnitřní teplotě +hlasitosti .
mph1 (689)|29.11.2009 19:20
[quote=miro333;251411]čo je to zač tá S-krivka, od oka sa mi na nej zdá nastavenie najlepšie[/quote]”out-of-the-box” many displays confirm to a s-shaped gamma curve which in dark parts are more like 3.0 above and in light parts more like 1.5 to look much more “punchy” and more contrast-rich - the result is an image that look totaly unnatural that lacks detail just about everywhere

Ale kdyz se ti to libi...
miro333 (716)|29.11.2009 19:51
[quote=garb7;251419]Větrák který má 3dráty má 1+ red /2- /3 žlutý snímání otáček a pokud jsou 4dráty je 4 modrý regulace

vetráky by měli mít konektor a tak pokud budeš mít stejný stačí je vyndat a schovat pak koupit lepší a eventuelně dodělat regulaci ale v závislosti na vnitřní teplotě +hlasitosti .[/quote]

Pozeral som na ne, cez perforáciu vidno na štítok na statore - značka Nidec, 12 V, 0,06 A, 8 cm. ak majú konektor ako pc vetráky je v podstate po probléme, výber na výmenu je bohatý resp. netreba ani meniť vetrák, len zapojiť do série odpor na zníženie otáčok...
len tak mimochodom, sú nejaké problémy pri odstraňovaní zadného krytu - plomby, skryté skrutky a pod.?
garb7 (1189)|29.11.2009 19:59
kryt je v pohode pokud snížíš otáčky zvedne se teplota tak je potom na tobě jak se stím vypořádáš je jasný že je tam rezerva a pokud nepřesáhne teplota v místnosti cca 26 je to v pohodě v toleranci a tak by stačilo u TV mít teplotní snímač a na odpory dát relé 4větr. 2relé a pokud se zvedne u tv nad 26 sepne relé a teplota v TV bude OK a nebo přidat cca 2 vetráky a bude množství vzduchu na chlazení cca stejné
miro333 (716)|29.11.2009 20:20
teplota v miestnosti rozhodne neprekročí 26 st., momentálne pri vonkajších +-10 st. stačí tá plazma samotná na udržanie teploty cca 20,5 st., čo je úplne v pohode. až budem mať čas a chuť, skúsim zhodiť zadný kryt a pozrieť sa na tie vetráky, ak to teda už náhodou niekto neurobil a niekde na internete sa nepovaľujú fotky odstrojenej G10-ky...
garb7 (1189)|29.11.2009 20:41
jde o letní měsíce a pokud svítí slunce mám na teploměru i 28 změř teplotu na chladičích v normálním provozu a s otáčkami cca 50% pak bez větráků pokud budou stát zhorší se průchod vzduchu přes kryt a uvidí se co to udelá s teplotou
nksh (116)|29.11.2009 22:18
[quote=miro333;251445]teplota v miestnosti rozhodne neprekročí 26 st., momentálne pri vonkajších +-10 st. stačí tá plazma samotná na udržanie teploty cca 20,5 st., čo je úplne v pohode. až budem mať čas a chuť, skúsim zhodiť zadný kryt a pozrieť sa na tie vetráky, ak to teda už náhodou niekto neurobil a niekde na internete sa nepovaľujú fotky odstrojenej G10-ky...[/quote]

Kryt sundáš v pohodě, stejně tak větráky vyměníš. Problém je, že při běžnej pokojovej teplotě je teplota dle servisního menu kolem 45C (myslím, že je měřená teplota na procesoru v tv). Takže určitě tam nějaká rezerva je, ale ne moc velká.
garb7 (1189)|29.11.2009 22:37
Dle počítačů je teplota čipů v pohodě na 60C ale komplet zahřátá deska na 60C není optimální trpí kondenzátory a tak možná by se dal přidat i kus hliníku na chladiče
AleK1 (26)|29.11.2009 22:48
tak sláva je doma zatím jsem s ní moc nedělal ale obraz je parádní