Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 16

Téma: Jak na RipBot264

Nováček
    Registrace
    May 2009

Ahoj, zkouším pracovat s RipBotem264 a nějak nevím. Pomocí programu AnyDVD HD jsem si zkopíroval celý film na HDD. Teď spustím RipBot264 a vložím do něj největší z m2ts souborů (má 36GB) a kliknu na OK. Obr
    http://i41.tinypic.com/24qslyq.jpg

Chvilku to žvejká a chroustá, až se dostanu do výběru. První jsem zaškrtnul dole mkv. A teď by mě zajímalo, co mám ještě nastavit. Je zde výběr nějakých profilů jako 4.0, 4.1 nebo 5.1. Co který profil znamená nevím a jak se podepíše na výsledném mkv filmu také nevím. Takže co doporučujete? Obr
    http://i39.tinypic.com/16a4qs9.jpg

Neupravené video přímo z BD má Bit rate 22500 Kbps. Takže by to asi chtělo změnit na nižší. Většina filmů, které jsem již stáhnul z internetu v mkv mají bitrate od 7000 Kbps do 10000 Kbps. Tzn. ani né poloviční. Zřejmě proto je film velký třeba 11GB a né 35GB. Jestli se pletu, opravte mě.

Volbu Profile můžu zvolit buď přednastavený profil nebo kliknu na tlačítko se třemi tečkami a nastavím si parametry podle svého. Obr.
    http://i41.tinypic.com/sdlg7p.jpg
    Co jednotlivé volby udělají s filmem také nevím. Takže nemáte nějaké rady co a kde je důležité si nastavit a čeho si vůbec nevšímat. Co nechat defaultně.

Mím cílem je: Získání z Blu-ray disku film na hardisk ve formátu MKV (ovšem v 1080p)
    Důležité pro mě také je, aby výsledné MKV nebylo zbytečně veliké. Zřejmě to znamená snížení Bit rate filmu. Filmy v MKV mají nejvíce tak 10000 Kbps. Co se týče velikosti MKV vychází to na !zhruba! co 10minut filmu to 1GB.

Poraďte mi prosím.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2009

Ještě jsem zapoměl uvést. Nastavil jsem nějaké parametry, které jsem považoval za správné a vylezl mi z toho MKV o velikosti 72MB. Spustil jsem ho. Na časovači byla celková délka filmu (2:20) jenže film běžel 30 vteřin a zasekl se.

Je tu občas
    Registrace
    May 2007

Může mi někdo říci, zda výsledné mkv (z Ripbotu) jde přehrát i s titulky na egreatech? jaký formát titulků z toho vypadne....?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Používám tento SW a rád bych, kdyby se našel někdo, kdo by nám sdělil informace o nastavení atd.

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

kazde video je jine, jinak pristoupis k SD videu z fotaku, jinak k BR ripu, jinak k zmenseni videa ze spotrebni HD kamery, jinak k videu na web

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

vyskúšaj SW MakeMKV...

Je tu občas
    Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    vyskúšaj SW MakeMKV...
    no mám s ním problémy...mkv se mi trhají na egreatu M35..dá se výsledný soubor nějak zkontrolovat???

Registrace
    Jul 2007

ja som riešil naposledy Bambuľku cez tento SW a bez problémov.

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od marcellom Zobrazit příspěvek
    no mám s ním problémy...mkv se mi trhají na egreatu M35..dá se výsledný soubor nějak zkontrolovat???
    stahni si MediaInfo a zkus sem dat Info, vypis toho souboru

Je tu občas
    Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od ai Zobrazit příspěvek
    stahni si MediaInfo a zkus sem dat Info, vypis toho souboru
    tak tady to je:
    Připojené soubory Připojené soubory

Je tu občas
    Registrace
    May 2007

jinak mi to vypsalo v jiném programu toto:
    Matroska file info : D:\Video\Harry_Potter_and_the_Half-Blood_Prince\title01.mkv
    File size : 20.40 GB

DirectShow RenderFile check :
    Matroska Splitter : Gabest's Matroska Splitter

Installed : no
    Can be created : no
    Matroska Splitter : Haali's Matroska Splitter

Installed : no
    Can be created : no
    RenderFile with DirectShow : OK

DirectShow detailed rendering :
    0> MyRenderFile : D:\Video\Harry_Potter_and_the_Half-Blood_Prince\title01.mkv
    0> Creation of GraphBuilder : OK
    0> Creation of FilterMapper2 : OK
    0> Adding graph to ROT : OK
    32> Creation of source filter : OK
    32> # Rendering output pin D:\Video\Harry_Potter_and_the_Half-Blood_Prince\title01.mkv(Video)
    47> Filters matching mediatype : RDP DShow Redirection Filter, Video Renderer, WMVideo Decoder DMO, AVI Decompressor
    47> Trying connection to RDP DShow Redirection Filter :
    63> RDP DShow Redirection Filter creation failed : : Nespecifikovaná chyba (0x80004005)
    63> Trying connection to Video Renderer :
    172> Failed connecting pin to Video Renderer, removing it now.
    172> Trying connection to WMVideo Decoder DMO :
    219> OK, connected to (in0)WMVideo Decoder DMO
    219> # Rendering output pin D:\Video\Harry_Potter_and_the_Half-Blood_Prince\title01.mkv(Video) -> WMVideo Decoder DMO(out0)
    219> Filters matching mediatype : RDP DShow Redirection Filter, Video Renderer, AVI Decompressor
    219> Trying connection to RDP DShow Redirection Filter :
    235> RDP DShow Redirection Filter creation failed : : Nespecifikovaná chyba (0x80004005)
    235> Trying connection to Video Renderer :
    454> OK, connected to (VMR Input0)Video Renderer
    454> Completed path : D:\Video\Harry_Potter_and_the_Half-Blood_Prince\title01.mkv(Video) -> WMVideo Decoder DMO(out0) -> Video Renderer
    454> # Rendering output pin D:\Video\Harry_Potter_and_the_Half-Blood_Prince\title01.mkv(Audio)
    454> Filters matching mediatype : RDP DShow Redirection Filter, ACM Wrapper
    454> Trying connection to RDP DShow Redirection Filter :
    454> RDP DShow Redirection Filter creation failed : : Nespecifikovaná chyba (0x80004005)
    454> Trying connection to ACM Wrapper :
    454> Failed connecting pin to ACM Wrapper, removing it now.
    454> MyRenderFile finished : Byl zadán neplatný typ média. (0x80040200)

Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od marcellom Zobrazit příspěvek
    Ten súbor je podľa mňa OK. Nebude problém pre ten Egreat vcelku vyšší dátový tok v kombinácií s VC1 ? Vyskúšaj kúsok z toho BD ripnúť na HDD a useknúť mu komprimáciou videa z dátového toku ( skús average 13 Mbit/s ).

Je tu občas
    Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    Ten súbor je podľa mňa OK. Nebude problém pre ten Egreat vcelku vyšší dátový tok v kombinácií s VC1 ? Vyskúšaj kúsok z toho BD ripnúť na HDD a useknúť mu komprimáciou videa z dátového toku ( skús average 13 Mbit/s ).
    to je divný, nebot když vytvořím seperátní stream pro video a audio a mucnu to do TS, tak se to necuká...a u mkv se to cuká is jiným, než VC1
    tedy když např. použiji BD Clown pro TS a z samostatných steamů vytvořím mkv, tak je prostě vždy problém....
    navíc v Mtroska info to hází nějaké chyby....ale moc z toho nejsem chytrý....podle toho kódu jsem vygoogloval chyby s grafikou (ale platí to pro XP a já mám W7 !)
    Naposledy upraveno uživatelem marcellom: 20-11-2009 v 22:09

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Lidičky zdravíčkootřebuji poradit s tímto problémem.používám k převodu z bluray disku tento postup.Z disku na pc ,any dvd a potom ripbot264.FILM ULOŽÍM DO MKV a proces proběhne bez problému.ALE k věci :chtěl bych udělat v jednom souboru (třeba dvě zvukové stopy anglicky s titulkama ,zvuk dts a česky třaba ac3, bez titulků)zvuk a video umím třeba v mkv merge ale na co nemůžu přijít ,jak dostanu několikatero titulku do mkv?v rip botu jdou vždy nastavit jen jedny titulky a nejdou ve filmu vypnout a samostatně je neumím vyndat ze souboru m2ts(prostě nevím jak),tak abyh je mnělk dispozici k použití do mkv merge.(ty titulky v m2ts jsou ale jak je vyndat,abych je muhl použít v mkv merge?)Může mi někdo prosím poradit? Děkuji Prudy.
    Naposledy upraveno uživatelem prudyn: 15-01-2010 v 18:42 Důvod: chyba

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

Citace Původně odesláno od prudyn Zobrazit příspěvek
    Lidičky zdravíčkootřebuji poradit s tímto problémem.používám k převodu z bluray disku tento postup.Z disku na pc ,any dvd a potom ripbot264.FILM ULOŽÍM DO MKV a proces proběhne bez problému.ALE k věci :chtěl bych udělat v jednom souboru (třeba dvě zvukové stopy anglicky s titulkama ,zvuk dts a česky třaba ac3, bez titulků)zvuk a video umím třeba v mkv merge ale na co nemůžu přijít ,jak dostanu několikatero titulku do mkv?v rip botu jdou vždy nastavit jen jedny titulky a nejdou ve filmu vypnout a samostatně je neumím vyndat ze souboru m2ts(prostě nevím jak),tak abyh je mnělk dispozici k použití do mkv merge.(ty titulky v m2ts jsou ale jak je vyndat,abych je muhl použít v mkv merge?)Může mi někdo prosím poradit? Děkuji Prudy.
    Další titulky a nebo video dostaneš do MKV prográmkem MKV Merge GUI. Najdeš ho ve složce programu RipBot264\Tools\mkvtoolnix\mmg.exe
    Postup:
    1) Spusť program MKV Merge GUI
    2) Tlačítkem "add" do něj načti MKV vytvořené v programu RipBot264
    3) Tlačítkem "add" do něj načti audio a nebo titulky z demuxovaných souborů z RipBot264 standardně: C:\Temp\RipBot264temp\
    4) Klepni na příslušnou stopu, nastav jazyk (Language), výstupní formát a klepni na tlačítko Start Muxing

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední