Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Free programy pro práci s videem

Ivo Mašek (10205)|24.4.2009 15:20
Free programy pro práci s videem
____________________________

SuperDVD Video Editor
Univerzální nástroj pro práci s videem
Na svou velikost (7MB) nesmírně všestranný prográmek. Je jednoduchý, šikovný a graficky intuitivní. Umožní stahování videa, jednoduché střihání, přidávání efektů, navržení DVD menu a vypalování.
www.alldj.com/video_editor/video_editor.htm
příloha 1

VirtualDub
Pre a post processing videa
Každý, kdo trošku více pracuje s videem, se dříve či později setká s VirtualDubem. Šíře jeho záběru je obrovská. Zvládne stahnout video z kamery, komprimaci videa do nejrůznějších formátů, dovede aplikovat spoustu filtrů a efektů, měnit rozměry videa, zvládne jednoduchý střih, práci se zvukem. K tomu je malý, rychlý a rozumí si prakticky se všemi verzemi Windows.
www.virtualdub.org

Video DVD Maker Free
Stažení, úprava a vypálení videa
Minimalistická aplikace s nemnoha funkcem. Hodí se pro stažení videa, jednoduchý střih a vypálení na DVD. Jemožný snadný návrat k původnímu nastavení. Více funkcí umí až verze placená.
www.protectedsoft.com

AviDemux
Kódování videa
Francouzský prográmek umí podobné "kravinky", jako VirtualDub, ale nabízí uživatelsky intuitivnější prostředí. Výhodou je i podpora formátování Video CD, Super Video CD a DVD. Faktem také je, že celý zdrojový kod má na svědomí jediný člověk a nabízí ho zdarma.
http://avidemux.berlios.de
příloha 2

DVDx
Převod DVD na DivX
Existuje mnoho programů pro převod filmů z nechráněných DVD do formátu AVI, DivX a jiných. Účelem většinou bývá zmenšení kvůli vytvoření zálohy na disku. Mezi těmito programy je stálicí s minimem potíží program DVDx. Pokud se nenecháte odradit barevným pozadím, které práci malinko komplikuje, budete si určitě s prográmkem rozumět. Není třeba nic nastavovat, vše je funkční hned po instalaci. Je ovšem nutné dát si pozor na to, aby jste v PC měli ty správné kodeky.
www.labdv.com/dvdx
příloha 3

Subtitles Wizard
Práce s titulky
V žádné free sbírce pro práci s videem by neměla chybět aplikace pro úpravu titulků. Pro většinu filmů najdete titulky na webu snadno, u některých ale bývají posunuté, uložené ve špatném formátu nebo v nevhodné znakové sadě. Pro úpravu složitějších trablů budete potřebovat specializovanou aplikaci, jako je Subtitles Wizard. Umí také překlad z jednoho jazyka do druhého.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
příloha 4

Media Coder
Převod formátů videa a audia
Dovede převádět jak mezi hudebními, tak filmovými formáty. Program ocení hlavně ti, kdo se trošku vyznají ve vlastnostech formátů a ví, z které strany se do nastavování pustit. Standardní nastavení ovšem ve většině případů bude vyhovovat. Oproti webovým aplikacím pro převod formátů má Media Coder vyšší nastavitelnost i spolehlivost.
http://mediacoder.sourceforge.net
příloha 5

Any Video Converter Free
Převod formátů videa
Tento prográmek jsem si nechal na konec. Je opravdu vynikající, vřele doporučuji (používám ho také), většina uživatelů si ho nemůže vynachválit.
Program se specializuje na převod videoformátů. K jeho kladům patří jednoduchost, grafická intuitivnost a množství formátů. Pracuje s DVD, MPEG, AVI, MOV, WMV, DivX a XviD., umožňuje práci s flashovým videem v FLV, spolupracuje s mobilními zařízeními.
www.any-video-converter.com
příloha 6
__________
Zdroj: ExtraPC a moje maličkost
VE3.jpg screenshot1.png splash_med.jpg subWizardBig.jpg mediacoder.png main_window_dvd.jpg