Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 53

Téma: Kazety mini Dv

Je tu pravidelně Avatar uživatele dalizije
    Registrace
    Dec 2007

Jaké používáte kazety mini DV na natáčení ve vysokém rozlišení ? A proč ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele peter.urblik
    Registrace
    Sep 2008

no tak toto by aj mna zaujímalo .. som v tom nový.. no a tiež by som sa chcel na toto pýtať... ešte že si založil toto téma... hehe.. dobre padlo...

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Tak pořád dokola ...

1. Běžný kvalitní pásky za 60k, FUJI, Panasonic (prodávají dvě kvality), Sony Premium atd.
    Platí spíš to nemíchat (nebo nemíchat Sonky s ostatníma). Záleží na konkrétní kameře a mechanice, buď nedropuje vůbec, nebo jí chutná jen některá značka - pokud ji nechutná, tak na to rychle přijdeš .-) . / 98pct používám pro HDV Sony Premium, občas dropne, ale zřídka /

2. Kvalitnější Sony HDV pás, stojí 300Kč cca. Rozdíl není velký, ale s kvalitní mechanikou bych ho používal na archivaci zvlášť cenných sestřihů.

3. Nejkvalitnější profi pás (40min DVCAM/ HDV MASTER 60min) stojí 700Kč a je to hodně poznat. JE mnohem odolnější než předchozí dva druhy, nedropuje, je vždy kompatibilní v různých mechanikách (dík vyšší pevnosti či tuhosti či jak to nazvat), používám ho opakovaně na natáčení důležitých záznamů či do extrémních podmínek (jeskyně, prašné prostředí atd).

Všechny tři druhy mám a používám, prostřední už nejméně (archivy si zkontroluju na dropy, po vypsání sestřihu).

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Zdravím...
    No k moji k HV 20 jsem používal Sonky HDV, ale měl jsem tam mrtvolky taky jen zřídka nazelenalé...teďkom jsem tam dal žvejkat Panasonic a něco se taky vyskytlo uplně něco jiného prozměnu v bílem...Jako dá se to odstranit, ale sere mě to!Nevím čím...nebo spíše jakou značku medii no...

Registrace
    Sep 2008

uff...tak teraz akú si vybrať... no ja som kúpil tú sony premium.. ale chcem si kúpiť tú sony za tých 300... lenže ako čítam píšete že tam nie je veľký rozdiel.. tak prečo potom taký obrovský skok z 60 na 300?? sú teda dobré alebo radšej kupovať tie najdrahšie?? kde by som ich zohnal?? mám hv 30 tak čosi pre nu

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Zdra slovenský priaťol...no divej já jsem si myslel, že když HDV tak nejlepší HDV pasky od sony, ale neni pravda!!!Měl jsem teďkom něco jiného a abraz se mě zdá stejnej!!!!Takže si myslím, že nějaký rozdíl tam není..jen asi v materialu a technologii pásky.Ale spíše duležité je dávat tam takové pásky, která ti nebude dělat chyby asi...Říkám vyměnil jsem už druhou značku a furt cosik tam je co mě nasere!Právě se chci zeptat majitelu Canon HV20 jaké pásky do toho používáte, které pásky to ta kamera nejlepé snáší bez nějakých dropoutu
    Dik

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2008

Celou dobu nepoužívám nic jiného než obyčejné Panasonic 60. A to jak do dřívější Panasonic kamery tak do současné HV30. Zatím jsem nezpozoroval snad žádný dropout. Několikrát jsem se ptal na různých místech a vždy mi bylo řečeno, že na běžné točení je naprosto jedno, jestli budu používat DV nebo HDV. Rozdíl nepoznám a zbytečně utrácet několikanásobně víc.

Registrace
    Sep 2008

hmm fajná rada.. dík za ušetrené prachy.. bo ja by som určite šiel do tých sony za 300

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

Potvrzuju Panasonic 60 za 60 (přibližně), v pohodě. Používal jsem na SD kameře kazety Sony 60, takové ty oranžové obyč, celkem v pohodě. HV20 mám z druhé ruky a původní majitel používal právě Panasonic, tak jsem přešel na ty. Není problém. Spíš doporučím, vzhledem k ceně, natočit originál, sejmout do PC a pak kazetu odložit jako archiv, aspoň mně by ani rodinné video (můj hlavní záměr) nestálo za poškození kvůli ušetřeným pár kačkám ve srovnání s útratou za kameru, příslušenství a PC. Takže archivuju původní kazetu a až se k tomu dostanu, tak na další kazety nasypu vyrenderované klipy jako master archiv. Jak radí Pave1.

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Je tady ještě někdo kdo má dobré zkušenosti kromě sony a panasonic?Protože jak na sony tak na panasonic se mě vyskytly nějaké chyby...sere mě to

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Shaggy.tt Zobrazit příspěvek
    Je tady ještě někdo kdo má dobré zkušenosti kromě sony a panasonic?Protože jak na sony tak na panasonic se mě vyskytly nějaké chyby...sere mě to
    Pokud je kamera zcela nová, vyplatí se zakoupit Sony čistící kazetu (to je suché čištění .-) ), a kameru při problémech jednou (maximálně dvakrát!) projet přesně podle návodu (vložíš, 10sec play - ne víc!!, vyndáš bez přetáčení ven).
    Pokud se tím u nové kamery situace nevyřeší, nech kameru zkontrolovat v servisu (nejlíp i s kazetami, s ukázkami výpadků - přilož popis).

Pokud ale narazíš na kus "s problematickou mechanikou", pro naprosto spolehlivé nahrávání pomůže asi jen používat ty profi DVCAM/HDV master pásy, jsou drahé ale skutečně spolehlivé. Pokud budeš mít výpadky i na nich, je problém v mechanice kamery, ne v kazetách.

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Říkám...po třetím nahrávání u sony hdv mě to dělalo zelené zrno..vyměnil jsem pásku za značku panasonic..a ty zrna jsou jinačí zase uplně...zrovna jsem přetahl koncert dvou hodinovej a všiml jsem si toho asi na 4 místech...jj zkusím tu čistící kazetu...na slovenském foru jsem četl, že mužu aj mechanice v kameře ublížit...co je na tom pravdy?

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Digitální kazety neovlivňují kvalitu signálu jako analogové, ovlivňují pouze kvalitu jedniček a nul - jakékoliv výpadky se tak projeví jako nějaký "digi šmrnc" (kostičky), případně celé proužky kostiček (zanešená jedna hlava) nebo blu screen - výpadek signálu komplet.

"Zelené zrno" tak bude jiný druh problému, zkus poslat ukázku .-) .

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

K sakru nemůžu to teďkom najít...prostě v sekundě proběhnout zalené kostičky...Na tu sonku HDV jsem ni před tím nenahrával a ta kazetka byla druhá v kameře a na 8O min jsem si všiml asi tak na šest chyp..a další...nevím proč ale při přepočtu mě to taky rozdělí show na clipy!když je to nahrané v kuse a při dalším přepočtu stejné kazety to třebas udělá na jiné minutě a to samé je aj tak s dropouty...Každopadně tolik chyb na jednom záznamu aj po tom co jsem změnil značku kazety a dělá to to samé akorát chyby vypadaj trochu jinak zase(rozmazaně) utíkám s tím zítra do kramu ať se staraj....buď to bude chtít vyčistit nebo nedej bože...v záruce to mám!Tolik peněz....
    Posílám jeden ukázkovej povedenej screen"aspoň něco pozitivního!
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: No name.jpg 
Zobrazení: 169 
Velikost: 51.4 KB 
ID: 3871  

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

zelené kostičky - tak to jo, to by mohl být digi šmrnc.

Ale nepoužívej 80min kazety, obsahují mnohem tenčí (pro mechaniky nespolehlivější) pásek, takže chyby na konci - nic divného.

Používej standardní délku 60min, ty mechaniky pracují na samé hranici fyzických možností, takže není vhodné takhle riskovat. Ale nebude od věci nechat kameru zkontrolovat, být tebou nejprv ale zkusím jednou přečistit a natočit tak 5ks kazet standardní délky.

Držím palec .-) .

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. vhs kazety
    Od droly v sekci Stará technika (VHS, 8mm...)
    Reakcí: 34
    Poslední příspěvek: 06-10-2010, 00:38
  2. Jak stahovat s DV kazety
    Od rjja v sekci Editace videa
    Reakcí: 36
    Poslední příspěvek: 16-09-2008, 15:49
  3. DV kazety
    Od strelec3751 v sekci Videokamery
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 06-03-2008, 00:33
  4. DV kazety
    Od majkelx v sekci Videokamery