Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nove LCD Samsung duben 2009

dolby digital (413)|18.4.2009 01:16
[QUOTE=Heartwork;223872]Jsem démon - tedy často noční pokoukání, takže já potřebuju tu černou k životu :)
Kdybych ovšem v noci spal a ve dne koukal, tak ji tolik neřeším - to je fakt.



Taková se zatím nenašla, to můžu říct zcela zodpovědně.
Stále zůstává několik věcí, který se budou nadále řešit sólo i kdyby to mkv (jakože nebude) makalo na 100 %.
Zvuk z TV není plnohodnotný = nahradit.
Kvalitní příjem se musí do tý TV dostat stejně a né každýmu v tom pomůžou interní tunery - alespoň v současnosti.
Další "problém" nastane, když budeš chtít nahrávat ...

Na druhou stranu je třeba uznat, že né všichni sou tak "nároční" a spoutu věcí k životu nepotřebují - sam určitě kráčí zajímavým směrem.

I tak sláva, že to jde stále dopředu. ;)[/QUOTE]

To je jasné že to nenahradí bedne s výbavou ale ako pohotovostné prehrávadlo sa mne osobne veľmi páči. Už sa vidím jak pri tom čučím so sluchadlami na hlave a čumím z jedného metra do theátra
dolby digital (413)|18.4.2009 01:20
[QUOTE=Harris23;223870]No ešte počkaj na Rommiho :) Ja sa tam bojím už len jednej veci (teda dvoch ale o tej druhej viem, že nefunguje :( ) a tou sú české titulky s mkv. Ak tie nepojdu, tak je to dosť celé v keli. S DTSkom sa treba zmieriť. Samozrejme, dá sa ist do hlbky, či to vie meniť zvukove stopy, aky je obraz pri prehravani z usb, atd atd.[/QUOTE]

Ja by som možno tie titule aj oželel, ved uvidíme, skúsim pohľadať jednu stránku je tam návod ako by sa to dalo obísť tieto titulky cez ten Tversity po sieti aspoň a možno by išlo aj pustiť DTS 5.1, teraz už je šanca vyššia...už len laborovať
Heartwork (2358)|18.4.2009 01:22
[QUOTE=dolby digital;223875]ale ako pohotovostné prehrávadlo sa mne osobne veľmi páči. [/QUOTE]

s tím souhlasím - i mně se tenhle směr dost líbí, za pár let se tomuhle současnýmu pokroku už budeme možná všichni smát. :)
Harris23 (180)|18.4.2009 01:25
[QUOTE=Heartwork;223872]Jsem démon - tedy často noční pokoukání, takže já potřebuju tu černou k životu :) Kdybych ovšem v noci spal a ve dne koukal, tak ji tolik neřeším - to je fakt.[/QUOTE]
Tak tak, ak je niekto ultimatívny k čiernej (i ked i tu sa dá polemizovať, ani 786 nema čiernu ultimatívnu pretože 1pixel nerovná sa 1 led .) a ja sa stále chytám samej chvály na čiernu v modeloch 650,750), tak 786 je jasný výber.
[QUOTE=Heartwork;223872]
...i kdyby to mkv (jakože nebude) makalo na 100 %.[/QUOTE]
To mi pripadá akoby si v to dúfal, že to fachať nebude.
[QUOTE=Heartwork;223872]
Zvuk z TV není plnohodnotný = nahradit.
Kvalitní příjem se musí do tý TV dostat stejně a né každýmu v tom pomůžou interní tunery - alespoň v současnosti.
Další "problém" nastane, když budeš chtít nahrávat ...
Na druhou stranu je třeba uznat, že né všichni sou tak "nároční" a spoutu věcí k životu nepotřebují - sam určitě kráčí zajímavým směrem.
I tak sláva, že to jde stále dopředu. ;)[/QUOTE]
Ja som nemal na mysli v tomto momente nejaké AIO riešenie, ktoré bude mať v sebe zobrazovadlo, interny hdd s možnostou nahravania, interné všetky tunery, interny receiver na zvuk, to je samozrejme nonsenz. V tomto momente mi (a ako vidím aj dolby nato čaká) bude stačiť ak tekla vo svojich pridaných funkciach nahradí NMT a tento smer je jasný, preto má premna sam palec nahor. Nič čo si totižto vymenoval NMT aj tak nevie.
dolby digital (413)|18.4.2009 01:27
[QUOTE=Harris23;223879]

To mi pripadá akoby si v to dúfal, že to fachať nebude.


To nie je o tom ale o tom že skrátka to mkv dokonale fachať nemá ešte v blízkej budúcnosti šancu určite nie. Jedine ak, tak to nejakým zatiaľ nevedmo akým spôsobom obísť.
Harris23 (180)|18.4.2009 01:28
[QUOTE=Heartwork;223874]to není zase taková hloubka, to je celkem běžný a potřebný parametr.[/QUOTE]
Vidíš a teraz možem použiť niečo čo rád používaš ty. Pre mna je to nepotrebný parameter, pretože filmy s dabingom zásadne nepozerám, preto mi bude stačiť ak v tom mkvčku bude len jedna stopa a to originálna. V tom prípade nemám problem, aj keby to mašina nevedela prehadzovať.
Heartwork (2358)|18.4.2009 01:29
[QUOTE=dolby digital;223876]a možno by išlo aj pustiť DTS 5.1[/QUOTE]

to je polovičatý - "vyřešíš" DTS a časem ti začne chybět HD audio (TrueHD, DTS-HD) a stejně k tomu píchneš nějakej audiosystém.
Harris23 (180)|18.4.2009 01:30
[QUOTE=dolby digital;223880][QUOTE=Harris23;223879]

To mi pripadá akoby si v to dúfal, že to fachať nebude.


To nie je o tom ale o tom že skrátka to mkv dokonale fachať nemá ešte v blízkej budúcnosti šancu určite nie. Jedine ak, tak to nejakým zatiaľ nevedmo akým spôsobom obísť.[/QUOTE]

Mkvčko už zo svojej podstaty nebude okrem HTPC fachať na 100% nikde. Mne ide o to že nevidím ani jeden jediny dovod prečo by zobrazovadlo od sama nevedelo to, čo dokáže nmt. Nmt tiež nie sú žiadne zázraky. Hnevá ma hlavne to dts. :(
dolby digital (413)|18.4.2009 01:33
[QUOTE=Heartwork;223882]to je polovičatý - "vyřešíš" DTS a časem ti začne chybět HD audio (TrueHD, DTS-HD) a stejně k tomu píchneš nějakej audiosystém.[/QUOTE]

Žeby toto bola naša pointa? Čo by sme riešili keby to všetko jednoducho fungovalo? Vieš si predstaviť že si sadneš do kresla stlačíš gombík a všetko ide podľa Tvojich predstáv? Ja si to síce predstaviť viem ale tá nudáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá..........
Harris23 (180)|18.4.2009 01:34
[QUOTE=dolby digital;223884]Žeby toto bola naša pointa? Čo by sme riešili keby to všetko jednoducho fungovalo? Vieš si predstaviť že si sadneš do kresla stlačíš gombík a všetko ide podľa Tvojich predstáv? Ja si to síce predstaviť viem ale tá nudáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá..........[/QUOTE]
:D s tým sa stotožnujem.
Heartwork (2358)|18.4.2009 01:37
[QUOTE=Harris23;223883]
Mne ide o to že nevidím ani jeden jediny dovod prečo by zobrazovadlo od sama nevedelo to, čo dokáže nmt. [/QUOTE]

vidím hnedle min. jeden a to firmware
dolby digital (413)|18.4.2009 01:41
[QUOTE=Heartwork;223886][QUOTE=Harris23;223883]

vidím hnedle min. jeden a to firmware[/QUOTE]

Áno...ale aj Sam povolí, biznis je biznis, všetko tomu nasvedčuje že sa vybral správnym smerom :-)
Si myslím že po tomto ťahu ak sa ukáže že to ide dobre tak konkurencia bude vyvaľovať oči nad ziskami za tieto modely.
dolby digital (413)|18.4.2009 01:43
...no...môžme ísť kľudne spať....dobrú noc :-)
Heartwork (2358)|18.4.2009 01:44
[QUOTE=Harris23;223881]Pre mna je to nepotrebný parameter, pretože filmy s dabingom zásadne nepozerám, preto mi bude stačiť ak v tom mkvčku bude len jedna stopa a to originálna.[/QUOTE]

chápu, každej má jiný potřeby - nejsem sám, u nás je třeba origo stopa, dabing + titulky a někdy i ve dvou jazycích. :)
Harris23 (180)|18.4.2009 01:47
[QUOTE=Heartwork;223886]vidím hnedle min. jeden a to firmware[/QUOTE]
To je fakt, a preto som zo svojich plánov NMT vyhodil, lebo firmware :), ked už, tak htpc, s dvb-s2 na skylink.
Ale páčil sa mi dolbyho výraz: pohotovostné zobrazovadlo, a tento trend sa uchytí. Pričom samozrejme, pre fajnšmekrov to nebude dostačujúce a vyriešia to externými zariadeniami, ktoré budu vedieť to čo oni chcú. Moj problem je, že nmt medzi tie zariadenia nepatrí a chcem aby to ovládala telka.
Harris23 (180)|18.4.2009 01:49
[QUOTE=dolby digital;223888]...no...môžme ísť kľudne spať....dobrú noc :-)[/QUOTE]
nene, dnes nezaspíš, budeš čakať na rommiho :D
Heartwork (2358)|18.4.2009 01:51
[QUOTE=Harris23;223890]Moj problem je, že nmt medzi tie zariadenia nepatrí a chcem aby to ovládala telka.[/QUOTE]

až to ovládne, tak ovládnu svojí peněženku a rád vypnu z prodlužky jeden zbytečnej kabel - držme si pěsti. ;)
Harris23 (180)|18.4.2009 02:04
[QUOTE=Heartwork;223892]až to ovládne, tak ovládnu svojí peněženku a rád vypnu z prodlužky jeden zbytečnej kabel - držme si pěsti. ;)[/QUOTE]
Uznávam, je to beh na trošku dlhšiu trať, a samsung len teraz vyštartoval. No uvidíme ako to pojde dalej. Inak zaujímavosť, už aktualizovali wikipediu, pri matroske je tam menšia notička že to nove samsungy 2009 prehrávajú. Inak, možno táto skutočnosť zamáva aj cenou popcornov, samozrejme nadol, ich výsadné postavenie totižto dosť možno končí. Mnohým ľudom fakt bude stačiť to čo vie samsung, a tí totálni fajnšmekri (diagnoza, radšej sa v elektronike vrtajú ako pozerajú filmy :D ) majú htpc. Proste masa ludí, ktorých nmt osloví, bude zase menšia. Aj preto by som tým firmwarom tak moc neveril, ved isto vieš ako skončil ten slávny model kiss.
Inak celkom ma zaujíma ako sa vyvine situacia s telkami, ktoré sme si teraz kupili alebo kupime. Za dva roky budú posunuté do dalšej izby a my budeme čučať na oledky? :D
Heartwork (2358)|18.4.2009 02:14
[QUOTE=Harris23;223893]
Inak celkom ma zaujíma ako sa vyvine situacia s telkami, ktoré sme si teraz kupili alebo kupime. Za dva roky budú posunuté do dalšej izby a my budeme čučať na oledky? :D[/QUOTE]

kéžby ..., bych se nezlobil - naštěstí už to nejsou takový krávy jako CRT, takže stačí sundat obrázek ze zdi a starou TV tam uskladnit. :)

Jednou si ještě koupíme TV na metráž jak tapetu v papírnictví, nalepíme doma na zeď a ovládat ji budeme hlasem nebo tleskáním. 8-)
miro333 (716)|18.4.2009 07:35
keď už akože "zvláda" mkv, ako je to s titulkami? ďalej aká je podpora profilov a napr. dts?
rommi (416)|18.4.2009 08:19
[QUOTE=miro333;223897]keď už akože "zvláda" mkv, ako je to s titulkami? ďalej aká je podpora profilov a napr. dts?[/QUOTE]

http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/965150-samsung-b650-owners-thread-8.html#post9209521
rommi (416)|18.4.2009 08:33
...no tak zopar postrehov a budeme uz aj hanit, nie len chvalit.... :-)
1. nepodarilo sa mi vobec naladit DVB-C otazka je kde je problem, budem musiet odkonzultovat s kablovym operatorom.....
2. stiahol som nejake vzorky WMV 1080p - prehralo v pohode, ale so zlym aspect ratiom - original bol 16:9 prehral to ako 4:3 - ale to ma vobec nevzrusuje....
3. ladenie a triedenie programov v analogu je des, kym som to popisal a poprehadzoval do povodneho poradia to trvalo... je to dost take, jednoducho na vela tlacitiek....

1 - čierna je fantastická a vraj je to z tohto hladiska najlepší non led model. na led to síce nemá, lenže je to už fakt len o chlp
mozem potvrdit - s podania farieb a ciernej som nadseny

2 - upscaling z sd perfektný, analog ostane síce stále na "blití" ale pri troche sebazaprenia sa nato aj dá pozerať, proste aj tuje cítiť pokrok oproti minuloročným modelom
toto je pre mna najmilsie prekvapenie upscaler je spickovy, analog je pozeratelny - na "bliti" by som to kazdopadne nenazyval...(vzhladom na kvalitu vstupu je to taky maly zazrak.. :-) )

3 - divx z usb funguje perfektne, upscaling je znovu zmáknutý obstojne, titulky fungujú, je podpora aj haky baky znakov, čestina ale aj napr azbuka
divix ide paradne upscaling dak isto perfektny - tiule som tu uz popisoval no problem....aj diakritika aj velkost a umiestnenie je vyhovujuce

4 - mkv z usb funguje až do levelu 4.1 čo je bd standard (ani popcorn oficialne nevie viac), funguje aj 1080p a aj pri vysokých dátových tokoch
zatial testnute 720p a 1080p MKV 4.1 so zvukom AC3 - ide OK (problem je ze ja to vecsinou podstrkujem detom takze mam iba dabovane veci)

5 - titulky k mkv, to je pre mna záhada, nejak som nezisitil či idú ale ak idú k divx, nevidím dovod
no tak toto testnem - nemam (teraz) ziadne MKV s titulami ale dotiahnem a poreferujem

6 - zvuk z mkv funguje všetko okrem DTS! vypíše že neznamy format a pustí video bez zvuku. inak vie ostatné zvuky poslať cez optiku ako raw von do receiveru
zatial netestovane - musim zapojit onkyo - ze nejde DTS je zname - otazak je ci to posle aspon optikou von...???

7 - cez usb sa dajú napojiť externé harddisky, samozrejme musia mať vlastné napajania, potom sa z nich dá prehrať všetko popísané vyššie
ano funguje

8 - DLNA nefunguje tak ako by malo, nejde cez neho prehrávať mkv, odporúčajú používať usb
zatial netestovane - cez DLNA som hnal iba divxi a tie islai OK
dolby digital (413)|18.4.2009 10:01
[QUOTE=rommi;223900]...no tak zopar postrehov a budeme uz aj hanit, nie len chvalit.... :-)
1. nepodarilo sa mi vobec naladit DVB-C otazka je kde je problem, budem musiet odkonzultovat s kablovym operatorom.....
2. stiahol som nejake vzorky WMV 1080p - prehralo v pohode, ale so zlym aspect ratiom - original bol 16:9 prehral to ako 4:3 - ale to ma vobec nevzrusuje....
3. ladenie a triedenie programov v analogu je des, kym som to popisal a poprehadzoval do povodneho poradia to trvalo... je to dost take, jednoducho na vela tlacitiek....

1 - čierna je fantastická a vraj je to z tohto hladiska najlepší non led model. na led to síce nemá, lenže je to už fakt len o chlp
mozem potvrdit - s podania farieb a ciernej som nadseny

2 - upscaling z sd perfektný, analog ostane síce stále na "blití" ale pri troche sebazaprenia sa nato aj dá pozerať, proste aj tuje cítiť pokrok oproti minuloročným modelom
toto je pre mna najmilsie prekvapenie upscaler je spickovy, analog je pozeratelny - na "bliti" by som to kazdopadne nenazyval...(vzhladom na kvalitu vstupu je to taky maly zazrak.. :-) )

3 - divx z usb funguje perfektne, upscaling je znovu zmáknutý obstojne, titulky fungujú, je podpora aj haky baky znakov, čestina ale aj napr azbuka
divix ide paradne upscaling dak isto perfektny - tiule som tu uz popisoval no problem....aj diakritika aj velkost a umiestnenie je vyhovujuce

4 - mkv z usb funguje až do levelu 4.1 čo je bd standard (ani popcorn oficialne nevie viac), funguje aj 1080p a aj pri vysokých dátových tokoch
zatial testnute 720p a 1080p MKV 4.1 so zvukom AC3 - ide OK (problem je ze ja to vecsinou podstrkujem detom takze mam iba dabovane veci)

5 - titulky k mkv, to je pre mna záhada, nejak som nezisitil či idú ale ak idú k divx, nevidím dovod
no tak toto testnem - nemam (teraz) ziadne MKV s titulami ale dotiahnem a poreferujem

6 - zvuk z mkv funguje všetko okrem DTS! vypíše že neznamy format a pustí video bez zvuku. inak vie ostatné zvuky poslať cez optiku ako raw von do receiveru
zatial netestovane - musim zapojit onkyo - ze nejde DTS je zname - otazak je ci to posle aspon optikou von...???

7 - cez usb sa dajú napojiť externé harddisky, samozrejme musia mať vlastné napajania, potom sa z nich dá prehrať všetko popísané vyššie
ano funguje

8 - DLNA nefunguje tak ako by malo, nejde cez neho prehrávať mkv, odporúčajú používať usb
zatial netestovane - cez DLNA som hnal iba divxi a tie islai OK[/QUOTE]

č. 7 ..nie je to isté lebo ja som to skúšal s ext. rámčekom čo je v podstate externý disk so svojím napájaním a sa nechytil ale to nie je dôležité, hlavne že to beží
č. 6 tak to by bola bomba keby to tak išlo ale asi nie.
č.8 bolo by tiež super keby to išlo aj cez sieť tak isto ako cez USB
č.1, 2, 3,4 -super správa

Má to aj nejaké ventilátory tá TV, nebzučí nič, nič Ta nevyrušuje? Mohol by si mi povedať, keďže ja som sa rozhodol pre B650-tku, čo Ta viedlo k B750-tke? Vidím rozdiel iba tých 200Hz, či Ty v tom vidíš iné rozdiely?
dolby digital (413)|18.4.2009 10:02
[QUOTE=Harris23;223891]nene, dnes nezaspíš, budeš čakať na rommiho :D[/QUOTE]

..hahahahaha...ešte spíš?...tu sa už riešia dôležité veci :-) :-) :-)
dolby digital (413)|18.4.2009 10:06
[QUOTE=rommi;223900]...no tak zopar postrehov a budeme uz aj hanit, nie len chvalit.... :-)

6 - zvuk z mkv funguje všetko okrem DTS! vypíše že neznamy format a pustí video bez zvuku. inak vie ostatné zvuky poslať cez optiku ako raw von do receiveru
zatial netestovane - musim zapojit onkyo - ze nejde DTS je zname - otazak je ci to posle aspon optikou von...???

..teraz tak rozmýšľam, ved v podstate keby toto fungovalo cez tú optiku tak to by potom úplne nahradilo minimálne WD media player a mám pocit že aj popcorna ked ide niečo aj po sieti........fantázia :-)
dolby digital (413)|18.4.2009 10:16
[QUOTE=rommi;223900
7 - cez usb sa dajú napojiť externé harddisky, samozrejme musia mať vlastné napajania, potom sa z nich dá prehrať všetko popísané vyššie
ano funguje

A ešte by som k tomuto bodu, možno to bude niekoho zaujímať, videl som v predajni ako bez problému pripojil ext. HD disk 250-tku 2,5 bez externého napájania, čiže z USB napájania.
Harris23 (180)|18.4.2009 10:16
[QUOTE=dolby digital;223910]..hahahahaha...ešte spíš?...tu sa už riešia dôležité veci :-) :-) :-)[/QUOTE]
No práve som vstal :D lebo som bol hore asi do 4tej :(. Ano, rieši sa to, to je super, veľké díky rommimu za posudky.
Čo sa týka bodov, obzvlášť som vďačný za potvrdenie kvality obrazu (ako farieb tak čiernej) a zmáknutého upscalingu. Skutočne toto je akýsi základ, pretože ak by v tejto oblasti boli nejaké príliš silné kompromisy, tak 786tka (potažmo nové rady 6xxxx a vyššie - ktoré, nás ale trápiť nemusia nakoľko sú cenovo niekde inde) bude mať kusisko navrch. Ono stále porovnávam so 786 lebo to je asi taká dnešná otázka, nakoľko toto je rovnaká cenová hladina. A riešim dokolečka či nonledkovy model 650(750) moc zaostáva za čiernou voči 786. Je potešujúce, že veľký rozdiel tam nie je. (I ked samozrejme je) Pretože potom čo sa týka dalších funkcii tak má 650(750) jasne navrch. Potom to už je na každom, aby zvážil či zvyšok vyrieši cez externe krabičky. Za seba, ak 650tka zvládne cca to čo popcorn, tak vzhladom na cenu je to veľmi podarený kus, a premna jasná voľba na preklenutie obdobia, kým sa na poli lcd dostaneme skutočne k dokonalému kúsku.
Späť k rommimu. Nemotorné ladenie by sa dalo prepáčiť, predsalen to nerobíme každý den, dvb-c je prvý problem :( a to chybné aspect ratio, no neviem, to bude asi nejaky problemik, ktorý sa dá riešiť. Prehrával si to cez usb alebo dnla?
Inak podstatné bude či sa dá pustiť dtsko ako raw do receivru a či idú mkv titulky. Pre mna sú toto doležité body. Zvyšok totižto vypadá, že funguje nad očakávanie.
Dolby: Ano ty si vravel že Ti usb hdd nešiel ale na toto sa skutočne na zahr. forach nestažujú, tak neviem.
Harris23 (180)|18.4.2009 10:21
[QUOTE=dolby digital;223909]Mohol by si mi povedať, keďže ja som sa rozhodol pre B650-tku, čo Ta viedlo k B750-tke? Vidím rozdiel iba tých 200Hz, či Ty v tom vidíš iné rozdiely?[/QUOTE]
Podľa toho čo mám načítané, tak tieto dva modely sú na 99% totožné. Cenový rozdiel je len v tom, že 750tka, ako sám píšeš, má 200Hz, čoho zmysel a využiteľnosť jasne poprel napr. mlokcz. Potom tam je rozdiel v designe (750tka je čisty obdlžnik, niečo ako 786) a tuším tam je už zabudovaný nejaký malý subáčik, takže zvuk už nebude úplne otrasny ale len otrasný. Neviem či to za to cenové navýšenie stojí, neviem v praxi aký veľký je prínos 200Hz.
dolby digital (413)|18.4.2009 10:27
[QUOTE=Harris23;223914]
Dolby: Ano ty si vravel že Ti usb hdd nešiel ale na toto sa skutočne na zahr. forach nestažujú, tak neviem.[/QUOTE]

Toto zarazilo aj mňa, ale stiahol som si návod na B650-tku a tam je uvedené že USB zoberie len HDD na priamo a ja mám toto rámik čo som nepredpokladal že môže byť problém ale asi je. Možno nejaké iné obvody a už sa nehlási ako si predstavuje Sam (v PC šlape bezchybne) ale to považujem aj ked mi je to ľúto ale pokladám to za maličkosť, jedine čo budem riešiť je že či si kúpim 1 TB externý origoš alebo 1 TB HD a dám ho do rámika. Ale to až ked si to tu doma zexpertízujem ako to vlastne je, lebo v tej predajni to bolo také pohotovostné, možno sa to bude dať oživiť v kľude. To v tom rámiku sa mi zdá pre mňa praktickejšie keďže už mám nejaké HD disky preplnené mkv-čkami a stačilo by mi to iba hodiť do rámika a šup do TV a už len kukať a vyvaľovať oči na onééééééééééééééééééé.....:-)
.....takto by som to musel asi celé prekopírovať a to nejaký čas potrvá........takže takto
Heartwork (2358)|18.4.2009 11:25
Takovej sem měl k tématu rozepsanej příspěvěk, ale než sem ho stihl odeslat, zavřel sem si omylem tab - kašlu na vás, znova už to psát nebudu. :-E
Harris23 (180)|18.4.2009 11:38
[QUOTE=Heartwork;223918]Takovej sem měl k tématu rozepsanej příspěvěk, ale než sem ho stihl odeslat, zavřel sem si omylem tab - kašlu na vás, znova už to psát nebudu. :-E[/QUOTE]
:( Tak aspoň v skratke pár minút Ťa nezabije.
Hmm (1739)|18.4.2009 11:38
[QUOTE=dolby digital;223911]..teraz tak rozmýšľam, ved v podstate keby toto fungovalo cez tú optiku tak to by potom úplne nahradilo minimálne WD media player a mám pocit že aj popcorna ked ide niečo aj po sieti........fantázia :-)[/QUOTE] No pokud bys využíval zvukové bezeztrátové hudební formáty, tak asi ee.....
Heartwork (2358)|18.4.2009 11:53
Šlo jen o seznam věcí, který bych rád testnul, ale než to sem znova psát, radši si nechám tu TV poslat domů na 14-ti denní test. :)

a. zajímá mě, jak to dopadne s DTS a HD audiem (TrueHD, DTS-HD), který jde poslat jen přes HDMI 1.3
b. jak bude vypadat černá ve tmě, na mým monitoru samsung s-pva s ccfl je to dost bída
c. jak dalece může ve skutečnosti TV nahradit Popcorn & spol., tedy co bude/nebude fungovat
atd., atd ...

Seznam obsahoval taky technologie, o který vůbec nestojím a sám je mám vypnutý: např. Motion Plus 200 Hz

Taky tam bylo něco o funkčnosti 24p, někde jsem četl zhruba toto: TV dokáže plynule zobrazit 24 snímků za sekundu u signálu přivedeného přes vstup HDMI - a co ten zbytek, kterej tam poleze např. přes to USB?!

Zkrátka k prošťourání by se toho našlo víc.
Harris23 (180)|18.4.2009 12:05
[QUOTE=Hmm;223921]No pokud bys využíval zvukové bezeztrátové hudební formáty, tak asi ee.....[/QUOTE]
Aké je percentuálne zastúpenie DTS-HD a TrueHD zvukových formátov v rámci všetkých mkv ripov na nete? Vážne sa pýtam, pretože to netuším. Ak je to zastúpenie výrazné, tak má cenu o tom polemizovať, v opačnom prípade ani moc nie :(
Za seba zase len toľko, že pre mna tieto HD zvukové formáty bohužial ešte chvílu nehrajú rolu, nakoľko nemám receiver, ktorý by ich dekodoval.
Heartwork (2358)|18.4.2009 12:13
[QUOTE=Harris23;223923]Aké je percentuálne zastúpenie DTS-HD a TrueHD zvukových formátov v rámci všetkých mkv ripov na nete? [/QUOTE]

zatím v menšině, ale podíl roste - mám jich několik, ale samozřejmě bývá většinou k HD audiu i AC3 alternativa, navíc se to týká spíše originální zvukové stopy, nikoli dabingu.
Harris23 (180)|18.4.2009 12:16
[QUOTE=Heartwork;223922]
a. zajímá mě, jak to dopadne s DTS a HD audiem (TrueHD, DTS-HD), který jde poslat jen přes HDMI 1.3
b. jak bude vypadat černá ve tmě, na mým monitoru samsung s-pva s ccfl je to dost bída
c. jak dalece může ve skutečnosti TV nahradit Popcorn & spol., tedy co bude/nebude fungovat
atd., atd ...

Seznam obsahoval taky technologie, o který vůbec nestojím a sám je mám vypnutý: např. Motion Plus 200 Hz

Taky tam bylo něco o funkčnosti 24p, někde jsem četl zhruba toto: TV dokáže plynule zobrazit 24 snímků za sekundu u signálu přivedeného přes vstup HDMI - a co ten zbytek, kterej tam poleze např. přes to USB?!

Zkrátka k prošťourání by se toho našlo víc.[/QUOTE]

a) Tieto HD zvukové formáty ma čisto zo zvedavosti celkom zaujímajú. Ako píšem vyššie na ich plné využitie by som musel upgradovať zvukový aparát (čo sa mi moc nechce). Ty máš popcorna, ktorý ich podporuje a aj to onkyo ano. Preto by som sa chcel spýtať na praktické využitie. Koľko mkv ripov čo si doteraz pozrel mali tieto zvukové formáty? A je tam nejaký ľudským uchom badateľný rozdiel? Ano mám síce rád pekný ničím nesprznený zvuk, lenže toto mi fakt príde ako hnanie sa za niečím zbytočným. Ono totižto mám sa proste zato, že HD zvuk nám je pri repro bednách za cca 10k na nič. Nie je to naozaj tak, že k HD zvuku treba aj skutočne hi-end bedny?
b) čierna v tme, ano súhlas, ak to bude viditelny rozdiel oproti 786, niet o čom, smart vyhráva
c) to je skutočne otázka dlhých laborovaní a hlavne toho čo človek skutočne využíva, pretože ano popcorn je fakt klasa a vie toho neuveritelne veľa a nejake interne funkcie samsungu ho nenahradia v plnej miere, ale otazka znie aj, čo všetko človek z funckii popcornu využije, a čo tam je len na okrasu
d) súhlas, 200Hz je asi zbytočnost, ale toto ani moc nerieš, je tu model 650 o dosť lacnejší, ktorý to nemá.
e) 24p je tiež nezanedbatelná téma...
...ako vravíš, je toho dost :)
Heartwork (2358)|18.4.2009 12:23
HD audio bych přes koleno nelámal (viz. výše), to sem nadhodil spíše ze zvědavosti, to DTS je o něco žhavější.

Jinak audio fakt neřeším, všechno píchnu do onkya a z něj jde do TV po HDMI jen obraz (tv jako zobrazovadlo) - sem tedy skromný chlapec, co se nároků na TV týče. :)
Harris23 (180)|18.4.2009 12:37
[QUOTE=Heartwork;223926]HD audio bych přes koleno nelámal (viz. výše), to sem nadhodil spíše ze zvědavosti, to DTS je o něco žhavější.
Jinak audio fakt neřeším, všechno píchnu do onkya a z něj jde do TV po HDMI jen obraz (tv jako zobrazovadlo) - sem tedy skromný chlapec, co se nároků na TV týče. :)[/QUOTE]
Logické, ak už raz máš tie mašinky doma a podporujú všetky tie nové formáty, tak nie je o čom. Otázka by ešte bola, či si onkyo a popcorna kupoval až po kúpe tv. Ono jasne, neexistuje žiadna všeobecná rada pri výbere tv, pretože každý máme iné aparatúry, iné krabičky, a iné nároky vzhladom na cenu. Ja aktívne reproduktory mám a ich receiver hd zvukové formáty nepodporuje. Preto aby som hd zvuk využil, obnova by musela byť dosti razantná, výber tv by sa dnes musel tiež zúžiť len na "zobrazovadlo", lenže otázka je aj tak inde. Spozná bežný poslucháč rozdiel medzi dts a dts-hd na bedničkách za 10k? Silne o tom pochybujem. Ale s DTS súhlas, ak to ten samsung cez optiku nepustí von, tak to budem považovať za problém. DTS-HD ide momentálne fakt mimo mna.
Hmm (1739)|18.4.2009 12:41
[QUOTE=Harris23;223923]Aké je percentuálne zastúpenie DTS-HD a TrueHD zvukových formátov v rámci všetkých mkv ripov na nete? Vážne sa pýtam, pretože to netuším. Ak je to zastúpenie výrazné, tak má cenu o tom polemizovať, v opačnom prípade ani moc nie :(
Za seba zase len toľko, že pre mna tieto HD zvukové formáty bohužial ešte chvílu nehrajú rolu, nakoľko nemám receiver, ktorý by ich dekodoval.[/QUOTE]Zdůraznil bych to slůvko HUDEBNÍ. Protože ani některé multimediální harddiskové/USB přehrávače formát LOSSLESS-FLAC nepřehrají, třeba takový IAMM HD-38, hlavně že má perfektní display. Nicméně, i kdyby to TV uměla, tak aby běžela jen proto, aby to posílala přes digitální výstup do zvukové aparatury... To jen k tomu, jak TV "nahradí" popcorna a spol.
Heartwork (2358)|18.4.2009 13:10
[QUOTE=Harris23;223930]Logické, ak už raz máš tie mašinky doma a podporujú všetky tie nové formáty, tak nie je o čom. Otázka by ešte bola, či si onkyo a popcorna kupoval až po kúpe tv.[/QUOTE]

Kupoval sem to prakticky všechno naráz vč. satu, páč sem se ponořil do problému a zjistil, že vyměnit TV bohužel nestačí. :)

[QUOTE=Harris23;223930]Ono jasne, neexistuje žiadna všeobecná rada pri výbere tv, pretože každý máme iné aparatúry, iné krabičky, a iné nároky vzhladom na cenu.[/QUOTE]

ano, tak teď si trefil hřebíček na hlavičku - vše je otázkou potřeb/priorit, ale to je logické.
dolby digital (413)|18.4.2009 13:14
....neviete náhodou čo sa stalo s rommi-m?.......toľko otázok a on asi kuká do novej TV.....:-) :-) :-)
Harris23 (180)|18.4.2009 13:36
[QUOTE=Hmm;223931]To jen k tomu, jak TV "nahradí" popcorna a spol.[/QUOTE]
Stále sa donekonečna opakujem, nechcem aby bolo TV nejake AIO so všetkymi internymi tunermi, interným harddiskom na nahrávanie a uskladenie multimedialneho obsahu, aby obsahovalo receiver a šli z nej už len kabliky do bedien. Vlastne chcem, ale je to scifi :). Debata je o tom, či dnes dokáže tv nahradiť NMT. Po pojmom popcorn a spol sa chápe NMT! Nie hdd rekordér, ani receiver, ani satelit. A ja skutočne nevidím dovod, prečo by v blízkej buducnosti nemohli byť funkcie nmt integrované v telke. Ono je si treba uvedomiť, že nmt je docela novinka a vznikla nato aby vyplnila medzeru na trhu, kedy dvd prehravače hd obsah v roznych ripoch už nevedia a bd prehrávače ešte nevedia.
[QUOTE=Hmm;223931]Nicméně, i kdyby to TV uměla, tak aby běžela jen proto, aby to posílala přes digitální výstup do zvukové aparatury... [/QUOTE]
Robí NMT niečo iné? Obraz posiela do tv a zvuk ako raw digitalny vystup do zvukovej aparatúry. Ani nmt nemoze fungovať samostatne.
[QUOTE=dolby digital;223937]....neviete náhodou čo sa stalo s rommi-m?.......toľko otázok a on asi kuká do novej TV.....:-) :-) :-)[/QUOTE]
Vyriešil to najlepšie ako mohol, nebude predsa strácať čas nad tymito teoretickými dišputami a tv si schuti užíva :D.
Dolby, mali by sme to spraviť aj my :) Ale vážne, rommi by sa nám teraz docela zišiel, možno nám povie že mkv s titulkami sa nekonajú, dts nejde ani za svet, dlna má do dokonalosti daleko, že to dvb-c nerozchodil ani omylom, a hned bude tých minusových bodov viac ako dosť :(
Ešte doplním ceny modelov v tejto cenovej kategorii aby sme vedeli o čom sa vlastne bavíme:
LE46A786 - 1499€
LE46B651 - 1303€
LE40A786 - 1160€
LE40B651 - 1013€
rommi (416)|18.4.2009 13:44
[QUOTE=dolby digital;223937]....neviete náhodou čo sa stalo s rommi-m?.......toľko otázok a on asi kuká do novej TV.....:-) :-) :-)[/QUOTE]

...rommi zije, ale ma rozbombardovanu obyvacku tak sa to snazim dat kus dokopy, kym mi manzelka neutrhne hlavu... :-)
..narobil som si kusok (dost) problemov ked uz som to vsetko daval dokopy pozapajal DVD cez komponent a ...nic - komponent sa nehlasil.. laboroval som s tym no hadam hodinu dokonca som zbehol k susedovi a pozical si jeho DVD player aby som zistil ci je vadny komonent vstup na telke alebo mam ja problem vo svojom Pioneere...no a ked uz nevies kam z konopi - precitaj si manual...problem bol v pioneere v skarte nesmie byt nastaveny RGB ked je aktivny komponent lebo je neaktivny :-)

inac blba sprava DTS v MKV nejede a aneposiela nic ani do optiky... :-(
dolby digital (413)|18.4.2009 13:45
[QUOTE=Harris23;223941]Stále sa donekonečna opakujem, nechcem aby bolo TV nejake AIO so všetkymi internymi tunermi, interným harddiskom na nahrávanie a uskladenie multimedialneho obsahu, aby obsahovalo receiver a šli z nej už len kabliky do bedien. Vlastne chcem, ale je to scifi :). Debata je o tom, či dnes dokáže tv nahradiť NMT. Po pojmom popcorn a spol sa chápe NMT! Nie hdd rekordér, ani receiver, ani satelit. A ja skutočne nevidím dovod, prečo by v blízkej buducnosti nemohli byť funkcie nmt integrované v telke. Ono je si treba uvedomiť, že nmt je docela novinka a vznikla nato aby vyplnila medzeru na trhu, kedy dvd prehravače hd obsah v roznych ripoch už nevedia a bd prehrávače ešte nevedia.

Toto si trafil presne kliniec po hlavičke. Ty si vyštudovaný rozprávač? :-)
dolby digital (413)|18.4.2009 13:48
[QUOTE=Harris23;223941]Ešte doplním ceny modelov v tejto cenovej kategorii aby sme vedeli o čom sa vlastne bavíme:
LE46A786 - 1499€
LE46B651 - 1303€
LE40A786 - 1160€
LE40B651 - 1013€[/QUOTE]

Ja som už mal vyhliadnutú LE46B651 - 1303€ a som váhal či neklesne ešte ale ani naopak začali stúpať tie ceny od včera....si si nevšimol?
rommi (416)|18.4.2009 13:48
[QUOTE=dolby digital;223909]
Má to aj nejaké ventilátory tá TV, nebzučí nič, nič Ta nevyrušuje? Mohol by si mi povedať, keďže ja som sa rozhodol pre B650-tku, čo Ta viedlo k B750-tke? Vidím rozdiel iba tých 200Hz, či Ty v tom vidíš iné rozdiely?[/QUOTE]

ventilatory ??? neviem, ale je uplne tichucko, nebzuci pohodicka.....
a co ma viedlo k 750-ke??
design, prkotinky navyse..??? tazko povedat - to je skor take srdcove ako rozumove.....
Heartwork (2358)|18.4.2009 13:50
[QUOTE=Harris23;223941]Debata je o tom, či dnes dokáže tv nahradiť NMT. [/QUOTE]

Odpovím ti bez možnosti testování - nedokáže. :)
dolby digital (413)|18.4.2009 13:54
[QUOTE=rommi;223943]...rommi zije, ale ma rozbombardovanu obyvacku tak sa to snazim dat kus dokopy, kym mi manzelka neutrhne hlavu... :-)

..to je dobrá správa, nemám iba ja manželku pre potešenie :-)...


inac blba sprava DTS v MKV nejede a aneposiela nic ani do optiky... :-(

...no toto fakt moc na zasmiatie nie je :-( zasa nemôžme mať všetko naraz......ale obraz bez zvuku beží?
Kľudne len si to pekne porob lebo niet nad spokojnú usmiatu manželku, vtedy je hneď svet krajší, veď si tu aspoň pomudrujeme, len na nás nezabudni,....už sme tu ako jedna veľká rodina.....čo ste mali dnes na obed?...my my vyprážané kura, nejaký šalát zelený, ryža a pod....idem si dať teraz kafo s rodinou
Heartwork (2358)|18.4.2009 13:54
[QUOTE=rommi;223943]
inac blba sprava DTS v MKV nejede a aneposiela nic ani do optiky... :-([/QUOTE]

nevím, zda-li je to technicky možné, ale naděje, že by to ošetřil časem firmware, je myslíte mrtvá?!

důležitý budou ještě taky ty titule v mkv a pro mě i možnost přepínání/výběr zvukových stop, též v mkv
dolby digital (413)|18.4.2009 13:57
[QUOTE=rommi;223948]ventilatory ??? neviem, ale je uplne tichucko, nebzuci pohodicka.....
a co ma viedlo k 750-ke??
design, prkotinky navyse..??? tazko povedat - to je skor take srdcove ako rozumove.....[/QUOTE]


Tak fajn, aspoň nemusím váhať či tú alebo tú, mne síce nie je jedno tiež na čo sa pozerám ale tie dizajnové rozdiely mi nejako veľmi neprekážajú ani jedna nie je ideálna a ani jedna nie je odporná.....