Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

samsung ps50a457 problem s vypalovanim obrazu

petr.stony (42)|5.4.2009 11:17
Zdravim lidi,mam samsung ps50a457 skoro novou a mam problem s vypalovanim obrazu,vcera jsem koukal na nova cinema cca 2hod,rano jsem tv zapnul a koukal na novu a nova cinema tam svitila jeste pul hodiny.Zda se mi ze se obraz vypaluje hrozne rychle,nekde jsem cetl,ze se ma plazma zajet,nechat svitit cely den tu bilou ochranu proti vypaleni.Mel jsem predtim plazmu philips 50pf7321 a tam bylo vypalovani minimalni da se rici,ze skoro zadne.Uplne se na to bojim pustit xbox360.
nksh (116)|5.4.2009 11:19
njn Samsung
jarda50 (1424)|5.4.2009 11:28
Bolest všech PDP (je to vlastnost)
petr.stony (42)|5.4.2009 11:36
Takze je to normalni?Docela jsem pekvapenej,sice ma hezci obraz nez philips,ale o 80% vice se vypaluje obraz,docela mne to stve,na te philips jsem hral hry cely den a pohoda,minimalni vypaleni obrazu,u tehle to tam zustane rovnou asi vypalene vse,musim to vyzkouset.
nksh (116)|5.4.2009 12:08
[QUOTE=petr.stony;222151]Takze je to normalni?Docela jsem pekvapenej,sice ma hezci obraz nez philips,ale o 80% vice se vypaluje obraz,docela mne to stve,na te philips jsem hral hry cely den a pohoda,minimalni vypaleni obrazu,u tehle to tam zustane rovnou asi vypalene vse,musim to vyzkouset.[/QUOTE]

co mam za info, tak samsung dava moralne stare panely i do novych tv, jestli to nebude v tom. Ale jakych modelu se to tyka to netusim
jarda50 (1424)|5.4.2009 12:17
Nevím sice jaké panely dává sam, ale to se týká všech výrobců. Pouze se odlišují tím jaké nástroje na potlačení tohoto jevu nebo jehom korekci používají.
kratosr (4)|5.4.2009 14:05
Zdravim mam taky asi mesic tuto plazmu problem s vypalovanim absolutne nemam a to hraju hry na Xboxu 360 celkem hodne ,doporucuju prvnich 200 hod nastavit do cinema modu a jas+contrast stahnout pod 50 ostatni blbosti typu dyn. kontrast a rezim zabava taky vypnout
jinak az to bude zabehle tak to staci hodit z5 do standart rezimu trochu nastavit barvy ,bilou atd a obraz ma moc pekny potom muzu poslat par prednastavenych rezimu -tv,hdmi,atd
ale tedka honem zpatky prehodit tak jak sem napsal
petr.stony (42)|5.4.2009 14:21
[QUOTE=kratosr;222171]Zdravim mam taky asi mesic tuto plazmu problem s vypalovanim absolutne nemam a to hraju hry na Xboxu 360 celkem hodne ,doporucuju prvnich 200 hod nastavit do cinema modu a jas+contrast stahnout pod 50 ostatni blbosti typu dyn. kontrast a rezim zabava taky vypnout
jinak az to bude zabehle tak to staci hodit z5 do standart rezimu trochu nastavit barvy ,bilou atd a obraz ma moc pekny potom muzu poslat par prednastavenych rezimu -tv,hdmi,atd
ale tedka honem zpatky prehodit tak jak sem napsal[/QUOTE]

o.k,tak mi posli icq nebo mail,pak bych ten obraz zkusil nastavit,dik
mel jsem to nastaveny na dynamicky,uz jsem to stahnul,dal jsem i sporic energie.
Jak je tam ta ochrana proti vypaleni,nestacilo by zapnout tu bilou treba prez noc,nekde jsem cetl,ze se to taky tak dela,ale nevim.
[email]petr.stony@seznam.cz[/email]
kratosr (4)|5.4.2009 14:59
ta bila je takove spis cisteni tedka to nech v tom cinema modu aspon tech 200 hod vecer tu napisu nejake nastaveni se kterym sem spokojeny jo a to setreni energie je nanic akorat to ztlumuje jas atd a vypada o blbe
petr.stony (42)|5.4.2009 15:04
o.k dik
kuko61 (257)|5.4.2009 15:31
tu bielu mozes pustit, pokial by ti zostal aj po dlhsej dobe nejaky zostatkovy obraz...ale pokial zo zaciatku znizis kontrast a vypnes dynamicke vylepsenia, pravdepodobnost toho, ze ti zostane v obraze nejake logo za minimalizuje.
Na zahorenie pustam raz za cas v noci toto "Break-In DVD"
http://www.eaprogramming.com/downloads/download_main.htm

Cim viac hodin bude mat TV odohratych, tym menej sa efekt zostavania obrazu prejavuje. Nebezpecne su loga stanic, v ktorych je cista biela a nie su ani trochu priesvitne. Blbe logo ma napriklad AXN, ale kedze pozeravam 4:3 vysielanie vacsinou v Zoom rezime, staci mi posunut obraz o 1cm hore a logo je uz mimo obrazu. V poslednej dobe som pozeral po nociach dost vela hodin Novu Sport - tenis a hokej a ich logo mi napriklad na obrazovke nikdy nezostalo.
Pri pouzivani plazmy sa treba trochu prisposobit nedostatkom tejto technologie, pri slusnom zaobchadzani podla mna trvale vypalenie urcite nehrozi. Pokial niekto zapne Dynamic alebo Game mod, da dynamicky kontrast na max a pol dna hra nejaku hru so statickymi prvkami obrazu, bude mat pravdepodobne problem a bude musiet zapnut na par hodin cistenie bielou, ale predpokladam, ze kazdy kto kupuje plazmu sa dopredu oboznami s jej vyhodami a nevyhodami a nebude si nicit obrazovku nespravnym pouzivanim.
petr.stony (42)|5.4.2009 15:49
Na te philips se tedy nevypaloval obraz mozna proto,ze byla 2 roky stara
kratosr (4)|5.4.2009 19:47
tak zkusim tady napsat jedno z mych nastaveni :
mod: standart(kdo nema zahoreno da cinema)
kontrast :55(-5)
cell light:5
brightness:40
color:60
tint:54/46
sharp:(fakt zalezi na obsahu )
color temp :norm
dnr:off
dnie:off
dynamicky kontr. :off
black level:off
edge enh:on
gama:0
colour space :native
pletove odstiny :-15 (dela obliceje moc ruzove )
bila:
red off:18
g off:18
b off:20
r gain :40
g gain :25
b gain 25
toto pouzivam na digi tv a vypada to dobre chce to zkouset rad uvitam poznatky od jinych na nastaveni obrazu -se Samsungem je to slozitejsi Panasonic se nastavi skoro sam :-)
jinak ty nesmysly typu dynamicky kontrast , 100 hz demo , rezim zabava je podle me akorat na paradu v obchode aby to bilo do oci mezi ostatnimi TV doma je to nepouzitelne ,jo a nevidel sem ani naznak retence obrazu natoz nejake vypalovani a to sem uvaril Xbox hranim
her
sonny360 (99)|5.4.2009 21:33
ja mam tu samou, ale ve 42 palcich, mam ji dva dny (zatim na zkousku)a obraz nema chybu, ve vsech rezimech sem to hned stahnul vse min. na polovinu, to posouvani bodu u stat. obrazu sem dal v obou smerech na 4 body posuvu a po jedne minute...jinak mame doma jeste sony 52W4500 a kdyz sem zkousel ted toho novyho batmana na BR (sony S550) tak z cca 3 metru nikdo nepoznal rozdil ( 1080p vs 720p na plazme) takze me ani netrapi ze to neni FULL...ale to jen tak mimo..jo a jinak na xboxu parim teda taky tak snad se me nic na stalo nevypali...
kuko61 (257)|5.4.2009 23:31
sonny360
na tu vzdialenost je tazko poznat rozdiel medzi Full a HD ready aj na 50" ;)
Kym som si kupil TV, dost som porovnaval rozne druhy signalu na roznych plazmach, mal som napriklad vedla seba 50" Samsungy 456, 557 a 656 a rozdiel bol poznat maximalne do 2 metrov a len vtedy, ked clovek vedel, na co sa ma sustredit. Zuby bolo vidno na logach, ktore mali ostre okraje bez antialiazingu, ale inak nie. Tak som radsej usetril. Keby bol rozdiel v obraze, ktory by ospravedlnoval skoro o 300 € vyssiu cenu za FullHD, tak by som si doplatil, ale nemalo to ziadny zmysel. Myslim, ze PS50A456/7 bola plazma s jednym z najlepsich pomerov cena - vykon.

kratosr
mam podobne nastavenie, az na to, ze vyvazenia bielej som sa nemusel dotknut, biela je biela, seda je seda, je to dobre nakalibrovane z vyroby. Aj ked sondu mam, tak mozno ked budem mat niekedy chut, skusim kalibraciu...
jarda50 (1424)|5.4.2009 23:40
Chlapi nezlobte se , ale dívat se na BR ze 3m to snad ne. U uhlop 40" je vzdálenost cca1,3m jinak ofiko se doporučuje na HD 3x výška TV a na SD 5x výška TV. Na 52 uhlo je to tak 2m maximum jinak BR nemá cenu.
kuko61 (257)|6.4.2009 00:13
[QUOTE=jarda50;222227]Chlapi nezlobte se , ale dívat se na BR ze 3m to snad ne. U uhlop 40" je vzdálenost cca1,3m jinak ofiko se doporučuje na HD 3x výška TV a na SD 5x výška TV. Na 52 uhlo je to tak 2m maximum jinak BR nemá cenu.[/QUOTE]

No ja osobne vypocty idealnej pozorovacej vzdialenosti na zaklade velkosti obrazovky neuznavam. Kazdy nech pozera z takej vzdialenosti, ako mu to vyhovuje - aby to cloveku netahalo oci alebo aby sa mu nezdal TV maly...v minulosti vychadzala odporucana uhlopriecka CRT TV na vzduialenost dva metre okolo 70cm, teraz sa preferuje zase opacny extrem. Ja pozeram 50" z viacerych vzdialenosti - od pocitaca asi z 1,5m, ale to len tak popri robote, kazdopadne mi je to blizko. Ked sedim v kresle som vo vzdialenosti 2,70-2,80 - to je pre mna idealna vzdialenost, tam sedim ked si chcem TV uzit aj so zvukom z domaceho kina. A z postele pozeram zo 4,5 metra, ale to vacsinou pred spanim kablovku, takze aspon nevidim tu kompresiu obrazu :)
sonny360 (99)|6.4.2009 08:53
teda koukat na to kolem 2m, to bych vazne nemohl...ale kazdymu sedi neco jinyho...
Karel129 (503)|6.4.2009 09:16
[QUOTE=petr.stony;222174]
Jak je tam ta ochrana proti vypaleni,nestacilo by zapnout tu bilou treba prez noc,nekde jsem cetl,ze se to taky tak dela,ale nevim.
[EMAIL="petr.stony@seznam.cz"]petr.stony@seznam.cz[/EMAIL][/QUOTE]
Radsi pouzivej "Signalni vzor"pokud tam teda je(mam starsi model).Je ucinejsi.Jinak to co bylo psano, hlavne nee dyn.kontrast,po 200 hod si obraz nastav k obrazu svemu a obcas dej v noci ten sig.vzor(casovacem tak na 3 hod) a nic tam mit nebudes.
sonny360 (99)|7.4.2009 08:45
jak casto asi provadet tu ochranu jak tam bezi ta cernobila maska...cca treba jednou tydne a nechat to treba dve hodky?
Karel129 (503)|7.4.2009 09:26
Staci jednou za tyden.Ja to davam obcas i ted ze zvyku.Proste nastavim vypnuti na 3 hodiny ,pustim to cisteni a jdu spat.
RossiD (1271)|7.4.2009 13:34
Vyse uvedenou TV mam jiz skoro rok,nastaveno na mod standart, pouzivan zoom pro odstraneni okraju.Samozrejme mam zapnuty i posuv obrazu proti prepaleni.TV jede cca 5-7 hodin denne,casto i daleko vice /HTPC/.Zadna vypalena loga ani jine artefakty jsem nezaznamenal,cisteni obrazovky /pohyblivou maskou/ temer nedelam.Za ty penize naprosta spokojenost.Malou zvlastnosti /ci vlastnosti technologie / je to,ze jsem za celou tu dobu /rok/ nemusel z obrazovky utrit ani gram prachu,vse je ciste a jako nove :),coz u CRT TV bylo na dennim poradku .... ,ale to je trosku OT ....
petr.stony (42)|12.4.2009 22:55
JJ,musim tu plazmu mit na standard,bylo to tim,ze jsem tomel nastaveny na dynamicky a to se fakt vypaluje hodne
sonny360 (99)|5.5.2009 16:20
chtel bych se zeptat...vsiml jsem si takoveho jakoby zrneni kdyz se na obrazovku kouknu tak z 20cm....asi je to naprosto u plazem normalni jen me to ale zajimalo jestli nahodou nema ten muj kousel nejakou vadu :-) je to videt je u nejakych barev. ploch...
KOCOUR65 (653)|5.5.2009 17:46
jo tvuj kousek ma vadu
OO7 (192)|6.5.2009 00:49
Nedívej se na to z 20 cm. ale z jednoho cm. Jak uvidíš ječmení zrno tak to bude OK !!
sonny360 (99)|6.5.2009 07:32
už to neřeším :-) za normálního provozu to vidět není, asi se v tom moc šťourám :-)
sonny360 (99)|14.5.2009 10:49
jak se dostanu do servisniho menu??
HunterGtNet (148)|14.5.2009 16:24
info+menu+mute+power ale opatrne !!! at neco nezmenis