Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pro majitele tv karet LEADTEK

Ivo Mašek (10205)|3.3.2005 20:11
Crufix:
Odstraň všechny tebou dodané kodeky ze systému OS. Potom regulerně odinstaluj aplikace tv karty.
Po restartu OS nainstaluj aplikace WinFast a vyzkoušej.
Ivo Mašek (10205)|3.3.2005 20:31
Edo: musí tam mít na krabici zafajfknutou možnost PAL_BG, PAL_DK, jako to mají skoro všichni. Pak nebude mít problém. :-)
ODSakEda (2278)|3.3.2005 21:50
Ivo Mašek -to jasně, to je předpoklad, přesto anténní norma čt1 vs Nova vs Rakousko a Markiza je problem! Stejně jake některé předposlední aplikace o těch na CD ani nemluvě!... Norma Poland mi to vyřešila u Experta! To se asi netýká kabelistů!?
Ivo Mašek (10205)|3.3.2005 21:53
To se asi netýká kabelistů!?
Asi ne. Já jsem na kabelu, a mám tam CZECH.
Koudy (19)|4.3.2005 01:10
Dnes si jdu pro dalsi kousek, snad i se spravnou normou, vyridili to velmi rychle. DOufamm ze neopujde o blamaz a konecne vse pojede.
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 07:38
Tak se hlavně podívej na bok krabice, zda je tam označená možnost PAL_BG a PAL_DK.
Crufix (4)|4.3.2005 08:59
Tak sem odinstaloval kodek i aplikace Tv karty a zkusil to znovu a mam stale stejný problém. Vše sem odinstaloval pomocí Přidat nebo odebrat programy. :-((( Ještě před instalacíaplikací si Windows chce tento hardware nainstalovat ale skončí to tou hláškou o neplatných údajích.
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 09:25
Tam je někde chyba v systému OS.
Nemáš náhodou antivir Avast ? Jestli ano, odpoj ho při instalaci.
Při instalaci zařízení došlo k chybě
V OS máš nějaký software, který té instalaci zabrání.

Ten Avast jsem zmínil proto, protože ho máme na jedné mašině v práci. Některé programy a hry (PacivicWariors) posílaly hlášku, že program nelze spustit. Až po vypnutí Avastu vše fungovalo.
Tak jestli nemáš něco podobného.
Crufix (4)|4.3.2005 10:05
Tak sem Avast odinstaloval (stejně sem chtěl nainstalovat někdy jinej). Ale pořád nic. Ve správci zařízení je pořád jen Multimediální adaptér a Multimediální video adaptér s !!
Když zvolím přeinstalování ovladačů ze seznamu či daného umístění a vyberu Nevyhledávat vyberu ovladač ze seznamu najdu ovladače na CD. Instalace se rozběhne ale před koncem se zasekne (u ks.sys) a objeví se zase neplatné údaje. Jinak moc díky za snehu pomoci.
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 10:12
Tak sem Avast odinstaloval
Jenže zůstal v registrech. Uninstal není u ničeho dokonalý, bohužel.
Budeš mi teď možná spílat, ale já bych to řešil reinstalem OS. Protože OS ti zkrátka nedovolí dokončit instalaci. V registrech bude zřejmě "smetí".
Po reinstalu tam necpat žádné svoje extra kodeky a už vůbec ne CodekPaky. Tu tv aplikaci instalovat, jako poslední v řadě všech instalací.
Fakt nevím, co jiného poradit. Na podrobnosti bych potřeboval mít tu mašinu u mě na stole.
Koudy (19)|4.3.2005 12:34
Nemeni clou krabici s vybavou, jen kartu. AL ena ni to je taky napsany, tak se urcite podivam...
Margo (11)|4.3.2005 14:58
Jak poznám jakou verzi programu WinFast PVR mám???
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 15:20
Pro Win98SE:
Správce zařízení / Ovladače zvuku, videa a her / WinFast... / Vlastnosti / Ovladač / Podrobnosti o souboru ovladače - Verze
boby (14)|4.3.2005 15:22
[quote=Margo]Jak poznám jakou verzi programu WinFast PVR mám???[/quote]
Klikneš levým myšítkem na levý horni roh na ten nápis WinFast PVR vyskočí na tebe okno a tam to je. :-)
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 15:25
...a nebo takhle :-D
boby (14)|4.3.2005 15:37
[quote=Ivo Mašek]Tak sem Avast odinstaloval
Jenže zůstal v registrech. Uninstal není u ničeho dokonalý, bohužel.
Budeš mi teď možná spílat, ale já bych to řešil reinstalem OS. Protože OS ti zkrátka nedovolí dokončit instalaci. V registrech bude zřejmě "smetí".
Po reinstalu tam necpat žádné svoje extra kodeky a už vůbec ne CodekPaky. Tu tv aplikaci instalovat, jako poslední v řadě všech instalací.
Fakt nevím, co jiného poradit. Na podrobnosti bych potřeboval mít tu mašinu u mě na stole.[/quote]

Mám naprosto stejný problém jako Crufix. Win XP SP2, DX 9.0c, registry čistý - new instalace OS. Bohužel, se mi taky nepodařilo jim vnutit tuhle kartu. Ovladače jsem zkoušel všechny ze stránek výrobce a nic. Aplikace se mi povedlo na nejnovějších ovladačích a poslední verzi softu rozchodit. Ale korektně běhá pouze FM. PWR mě při ukončení nebo při pokusu o přepnutí do FM pošle k Bilovi. Už vím i co to provede - vypne to nastaveni zvukovky - mute a je to v loji. Nevadilo by mě to tolik, ale nelze nahrávat a kvůli tomu jsem si vlasně tu kartu koupil. Důvod k reklamaci to není, takže to vypadá na vyhozené dva tácy. Nejsem si jistý, ale není problém v SP2?
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 15:40
Nejsem si jistý, ale není problém v SP2?
To nevím. Já z mnoha důvodů používám Win98SE a XP nechci. Chtělo by to zkusit z SP_1. Co to udělá.
boby (14)|4.3.2005 15:50
To NEJDE neni návratu zpět. Nehledě k tomu, že bez SP2 to brzo už ani nepůjde - prostě Microsoft. Ale na druhou stranu ty ovladače nejsou nejnovější a o SP2 tam není ani slovo. Takže bych problém viděl na straně výrobce. Chtělo by to aktualizaci. Zkusím ještě prohrábnout net a mrknout se na ovladače jiné TV karty se stejný chipem ale tomu moc nevěřím. To taky asi nepůjde. TV karta přeci není např myš, kde se dají ovladače jiného výrobce vnutit. Asi se dám s tou kartou vyfotit a pošlu to do Leadteku a to je vlastně taky k ničemu. :-((
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 16:16
Já mám TV2000XP-Expert, a ten má čipset Conexant. Náhrada neexistuje. Ale já si nestěžuji - mě to šlape v pohodě.
Např. model DeLuxe již alternativní aplikace použít může.
boby (14)|4.3.2005 16:35
Já si to myslel, tak ani nebudu nic zkoušet. Ještě bych si mohl zadělat na další problémy. Jinak mám stejnou kartu a má opravdu perfektní obraz a co se týče softu taky nemám námitky. Jenže nemůžu nahrávat a to mě teda s..... Vždyť já ji blb kvůli tomu nahrávání vlasně koupil!
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 16:44
A nemáš někde problém v záložce: Capture Profile Setting ? Tam se nastavuje "Video Quality" a "Target data rate". To když přepískneš, tak je problém.
Margo (11)|4.3.2005 16:51
Diky za odpověď na moji předešlou otázku. Včera jsem si teprve koupil TV kartu Leadtek PVR 2000. Vše šlape v pohodě, až na S-video. Mám propojovací kabel z dřívějška když jsem měl graf. kartu s VIVO a to na jednej straně SCART (ten strčím do videa) a na druhé straně audio cinče a S-video. Dřív u graf. karet to šlapalo dobře, ale teď mi nejde to video, je to strašně rozmazané. I ta dírka na prostřední kolík byla ve vodorovné poloze a kolik na koncovce (S-video) je vertikálně, tak jsem ho ulomil, aby to šlo zasunou. Tak co s tím??
boby (14)|4.3.2005 16:51
[quote=Ivo Mašek]A nemáš někde problém v záložce: Capture Profile Setting ? Tam se nastavuje "Video Quality" a "Target data rate". To když přepískneš, tak je problém.[/quote]

Kdepak v tom to není PVR padá pořád - uzavření aplikace, přepnutí do FM i nahrávání. FM je naprosto bez problémů včetně přepnutí do PVR. Mě by to nevadilo, ale to nahrávání mi vadí.
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 17:12
Margo:
Nemůžeš použít ViVo kombajn z grafické karty. Ono je to vizuelně podobné, proto se to všeobecně nazývá "vivo kombajn", ale propojení je jiné.
Já jsem v balení mé tv karty měl, mimo jiné, i ten "kombajn" pro tv karty. To jsi tam musel mít přiložené taky. Tak tento "kombajn" použij.
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 17:24
Boby:
ještě nápad. Ty máš DirectX_9c. Ale těch verzí X_9 je několik, já viděl dvě. Co s tímhle tím něco udělat.
Koudy (19)|4.3.2005 18:07
Tak mam snad konecne novou a funkcni kartu, jsou na ni 4 normy a vse zatim jede fporadku. Diky za pomoc :-!!! :-D :-)-
Margo (11)|4.3.2005 18:12
Ivo Mašek:
Jo, díky, jsem blbec nepodíval jsem se pořádně do krabice.
Jde to, ale obraz je černobílý, mam nastaven PAL, a jiná možnost tam není.
i program iuVCR to nerozchodí v barvě, prosím o radu.
Dále ten zvuk mám dát do zvukovej karty (Line in) nebo do TV karty??
boby (14)|4.3.2005 18:12
[quote=Ivo Mašek]Boby:
ještě nápad. Ty máš DirectX_9c. Ale těch verzí X_9 je několik, já viděl dvě. Co s tímhle tím něco udělat.[/quote]
No tím by to mohlo být samozřejmě taky, ale to je taky problém. Podobně jako SP2. DirectX lze ale odebrat pomocí tzv. utility DirectX unistal.
Nejhorší na tom ale je, že řada aplikací DX 9.c vyžaduje a vyžadovat bude. Jednalo by se vlastně o degradaci systému jako takového.
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 18:22
Nejhorší na tom ale je, že řada aplikací DX 9.c vyžaduje a vyžadovat bude. Jednalo by se vlastně o degradaci systému jako takového.
My si nerozumíme. Já sám jsem viděl dvě verze X_9c.
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 18:26
Margo:
Dále ten zvuk mám dát do zvukovej karty (Line in) nebo do TV karty??
To budeš muset zkusit. Já mám integrovanou zvukovku, takže to mám jednodušší a bez výběru. :-)
Jde to, ale obraz je černobílý, mam nastaven PAL, a jiná možnost tam není.
i program iuVCR to nerozchodí v barvě, prosím o radu.

Tak v tom ti neporadím, nemám s tímto osobní zkušenosti. To by ti poradili odborníci v zachytávání přes iuVCR (ovladače od I.Uskova)
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 18:27
Koudy:
Tak vidíš - povedlo se. :-)
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 18:39
Margo:
S tím zachytáváním přes uskovovi ovladače (iuVCR) si to dej do sekce "zachytávání". Tam ti spíše někdo poradí, než tady. :-)
Margo (11)|4.3.2005 18:42
Ivo Mašek:
Ale i program WinFast PVR mi hraje černobíle, takže nevím, ale i přesto díky. Když se dozvím neco nového, nebo to nějak vyřeším dám vědět.
boby (14)|4.3.2005 18:46
[quote=Ivo Mašek]Nejhorší na tom ale je, že řada aplikací DX 9.c vyžaduje a vyžadovat bude. Jednalo by se vlastně o degradaci systému jako takového.
My si nerozumíme. Já sám jsem viděl dvě verze X_9c.[/quote]

Prosim Tě kde? Je pouze jedna jediná oficiální verze 9.0c a stahuje se normálně při automatické aktualizaci systému. Příp. ji nabízí aplikace při instalaci, která ji vyžaduje. Ale v současné době už je předpoklad, že v systému je. Takže už ji ani nepřikládají.
To musela být jedině nějaká beta.
Jinak je ještě verze na anglická wokna, ale s cz verzí není kompatibilní.
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 18:51
Prosim Tě kde?
Jo, to kdybych věděl. Někde u nějakých aplikací na tv karty.
Já jsem se o to blíže nezajímal, mám grafiku Titana, a tam je podpora X_8.1.
Ale já na to časem narazím.
Ivo Mašek (10205)|4.3.2005 20:15
Ale i program WinFast PVR mi hraje černobíle,
Sorry, já to přehlédl. Máš nastaveno na PAL ? Je tam i záložka s nastavením barev. Tam to vidím v problému nastavení video normy.
Margo (11)|5.3.2005 21:08
IVO Mašek:
Asi jo, ale ja si stím nevím rady. Skusím si koupit kabel SCART - Composite a uvidím. Jináč jsem to obešel tak, že kanál 36 přehráva video signál, tak to beru přes koaxiální kabel.
ODSakEda (2278)|6.3.2005 02:23
Margo -S-video OUT/IN maj sakryš jen S-VHS VCR!!!, pak ještě dig. kamery a jen některé analogové Hi8, DVD recordery(playery a jen některé leši velké telky!!!

Proto ti to jde černobíle! Neznamená že když dám do VHS či TV SCART redukci na S-Video OUT, že SCART v přístrijích to má vevnitř zapojený a že má přístroj patřičný a to rozdílný převodník!!!

Zastrčím-li stereo jack i šnůru do starýho mono rádia, což taky jde a divím-li se, že to z něj neleze stereo je stejnej nesmysl!... :-E
Ivo Mašek (10205)|6.3.2005 09:45
Chodí mu pouze jasová složka, nikoli barvonosná.
Ivo Mašek (10205)|6.3.2005 14:24
Margo:
Zkus udělat to, co udělal nick Carevic (sekce zachytávání). Zaškrtl Scan for channels, ne auto fine tune.
ODSakEda (2278)|6.3.2005 15:16
Ivo Mašek -jo! Přesně! :-D

Jen tak na zasmání: jednou mi majitel jedné restaurace (hospody) nechal dopředu natáhnout k místu, kde chtěl umístit datavideoprojektor, souosý stíněný anténní kabel (besymetriký) a nechal jej již i zapojit do anténního rozvodu baráku!... No a co jako??? Datavideoprojektor má snat TV tuner, nebo anténní sygnálový demodulátaor???... :-E
Naškodu to ale nebylo, využilo se to pro připojení jako vodeo Composit, akurát se i celokovový celozlacený conektory Cinch, co používám a né nějaký rozpadající se plastáky.., na takovej kabel s hliníkovou folií a nenacínovatelnýma několika málo drátkama "opletení" hooodně blbě přidšlává... :-)
Margo (11)|6.3.2005 22:02
Ale co teď s tím. Na videu mam výstup jenom SCART a na TV karte vstup S-VHS.
ODSakEda (2278)|6.3.2005 23:10
Margo, Margo, neříkej mi, že TV karta nemá krom Svideo IN i Composit video IN (žlutý cinch konektor budto přímo na kartě nebo na redukci k ní)???!

A existují běžně propojovací šnůry SCART to chinch, nebo redukce SCART/cinch a s přeínačem IN/OUT!
Ivo Mašek (10205)|7.3.2005 08:34
Margo:
Podívej se na moje webové stránky, do sekce grafické karty, tam mám vzory, jak co vypadá a jak to propojit.
Margo (11)|7.3.2005 16:03
ODSakEda:
Na kabely redukce na Cinch je, ale když jsem psal, že si koupim kabel SCART-composite, tak jsi mne málem sežral i s ponožkama, že mi to znovu pojede černobíle. Teď jsme se domluvily a je to fajn. Teď mne zajíma další věc, na kterou jsem narazil. Najdu někde v WinFast PVR při zachytávání, jěstli jsem stratil nějaké snímky a kolik??? Nikde jsem na to nenarazil na rozdíl od iuVCR.
Ivo Mašek (10205)|7.3.2005 16:07
Pravděpodobně nenajdeš. Alespoň já nikdy nenašel. Ale zvuková stopa vždy souhlasí s video stopou. U mě alespoň ano.
jopein (450)|7.3.2005 17:09
Mám TV kartu TV2000XP-EXPERT a kamarád taky (jen zakoupenou asi o rok dříve). Je možné je mezi sebou prohodit (jen na vyzkoušení) bez nové instalace ?
Ivo Mašek (10205)|7.3.2005 17:30
Tak to zkus. Schválně. Nevím o nikom, kdo by to takto zkusil.
jopein (450)|7.3.2005 17:37
Ivo Mašek
Podělím se o zkušenosti.
Mám problémy s hluky v obraze.
Kupovat nový zdroj se mi zatím nechce.
Doufám,že si tím nepřivodím ještě větší problémy.
Dík za odpověď
Ivo Mašek (10205)|7.3.2005 17:56
Pokud aplikace nebude hledat "registrační číslo" hardwaru (každý výrobek ho má), a to číslo není podstatné pro chod hardwaru, mělo by to fungovat.
V každém případě dej vědět - v tomto ohledu budeš každopádně průkopníkem :-D
Mám problémy s hluky v obraze.
To se projevuje jak, co si mám pod tím představit ?