Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová plazma Panasonic TX-P42G10E - 600Hz???

RiMr (105)|23.3.2009 13:50
Lidi, co si myslíte o této nové plazmě:
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAC_4867
Jak tam jako funguje těch 600Hz? Já znám akorát frekvence z CRT monitorů a CRT TV, kde když mám prostě 100Hz, tak je tam 100Hz a né nějakých "až" 100Hz...
jaluvkap (35)|24.3.2009 08:05
Tady mas odkaz primo na diskuzi o tomto na avs foru ... je to neco v tom smyslu, ze plazma zpracovava obraz po castech ... mno a starsi modely mely obraz rozdeleny na 8 casti (8 * 60hz = 480hz), nove pak asi na 10 (10x60hz = 600hz) ... jestli ma ale nekdo jine vysvetleni, sem s nim ... nerikam, ze jsem to pochopil spravne :-)

LINK -> http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1047145
RiMr (105)|24.3.2009 10:05
Díky moc, leč ten link na tu diskuzi nějak netento... nevidím?
artam (1147)|24.3.2009 12:15
jaluvkap: Celkom blizko, ale nepresne :)

Obraz sa nerozdeluje na casti, ale Kazdy jeden snimok je cely zobrazeny 8x (to sa nazyva ako sub-fields, preto zrejme ten omyl s delenim obrazu ;)) a pocas kazdeho zobrazenia sa pre kazdy subpixel meni dlzka PWM pulzov tak, aby sa moduloval jas bunky, frekvencia PWM zavisi od fyzikalnych vlastnosti farbiva fosforu. Pixely u PDP nesvietia spojite, ale stupne sedi sa vytvaraju zmenou dlzky trvania pulzov pre zazeh/zhasnutie pixelu na rozdiel u LCD, kde sa jedna o spojite natocenie tekuteho krystalu podla napatia.

Zjednodusene, pri 8 bitovom rozliseni sa zobrazi snimok 8x, zakazdym sa rozsvietia pixely podla bitovej masky pocinajuc LSB, dlzka trvania pulzu pre kazde dalsie zobrazenie, t.j. kazdy dalsi bit smerom k MSB sa zdvojnasobuje. Vo vysledku pocas 8 zobrazeni ludske oko vnima hodnotu jasu bunky ako sucet parcialnych hodnot jasov pre kazdy bit.
To je asi tak hruby vycuc z teorie PDP. Takto je to vymyslene kvoli tomu, ze sa to da vyrobit. Neviem si predstavit zlozitost spojiteho PWM riadenia tych vyse 6 milionov buniek, keby sa mal modulovat jas pre kazdu samostatne. :O

480Hz znamena, 8 subfields (8 bitove) pri 60 fps, 600 Hz znamena 10 subfields (10 bitove rozlisenie). Mam taky dojem, ze Pioneer pouzival az 12 subfields (cize 720 Hz).

Nema to vsak nic spolocneho so 100 Hz (120 Hz) technologiou, ktora suvisi so samotnym spracovanim snimkov ako takych.
artam (1147)|24.3.2009 14:04
Ale zas 600 Hz v marketingovych materialoch - to je celkom slusny tah, to konkurencia tak rychlo nedobehne. Zakaznik vidi cislo, cim vyssie, tym predsa lepsie, ze ano. :D
RiMr (105)|24.3.2009 21:18
Si piš, můj případ, proto se ptám "gapacit"... :-)
falach (5)|7.12.2009 21:55
Nazdátek mám novou Plazmu TX- P42G10E, máte někdo osvědčené nastavení obrazu? Abych se s tím nemusel prát. A pokud možno i nastavení nějaké spotřeby jestli se to dá? Já o tom nevím nic, tak prosím bez nějakých hloupích posměšků poraďte. Děkuji
dunaj (1030)|7.12.2009 22:35
[quote=RiMr;220551]Lidi, co si myslíte o této nové plazmě:
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAC_4867
Jak tam jako funguje těch 600Hz? Já znám akorát frekvence z CRT monitorů a CRT TV, kde když mám prostě 100Hz, tak je tam 100Hz a né nějakých "až" 100Hz...[/quote]

K praktickemu vyuzitiu dodavam, ze je to velmi vyznamne pri vertikalnom pohybe (titulky na zaver filmu su plynulejsie, inak sekaju). Podstatne mensi vplyv je pri horizontalnom pohybe, ale je aj tam.
Ironia je, ze sa to neda zapnut v THX rezime...
v.triska (1)|29.11.2010 10:34
prosím, byli byste někdo, kdo tomu rozumí, tak hodný a mohl mi odpovědět na tuto pro mě trochu složitou otázku jednoduchým způsobem? To že se u 600 Hz jedná o 10 subfields A že to nemá nic společného se 100Hz (120Hz) techonologií, která souvisí se samotným zpracováním snímků jako takových je informace, které moc nerozumím, zajímá mě vlastně jediná věc: Ze sledování 50 Hz televize bolí oči. Ze 100 Hz nebolí. Znamená to, že 600 Hz televize je v tomto ohledu ještě lepší, nebo je to ve skutečnosti 50 Hz televize se zpracováním snímků v 600 Hz a bolí od toho oči dál, jen je kvalitnější obraz? Ptám se proto, že jsem měl v obchodě při sledování 600 Hz televize dojem, že z ní bolí oči stejně jako z 50 Hz a měl jsem pocit, že obraz kmitá. Moc děkuji za odbornou avšak srozumitelnou odpověď.