Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vantage vs Dreambox

mfmf (9)|18.3.2009 14:45
Moze mi niekto skusenejsi poradit, ktory zo zvolenej dvojice: Vantage 7100 S alebo Dreambox DM800 HD PRV bude lepsou volbou do domacnosti. Dakujem
Pytkin (7947)|18.3.2009 15:33
jo .. dobra tema .. to zaujima aj mna .. keby to vedel niekto fundovany (znaly oboch pristrojov) vysvetlit .. mne sa paci idea dreamboxov (sam mam doma 7020) , moznost updatovania , pridania veci , linux , vsetko si mozes spravit na svoj obraz .. o vantage neviem nic , co vsetko sa tam da ..
kovala (2)|27.3.2009 23:28
Mám nejaké menšie skúsenosti s DM800 - môj vlastný a Vantage 1100S - chystám ho pre kamoša.
Do DM som zatiaľ nahadzoval Geminy, staršia verzia -myslím že 3.80 mi blbla, 4.0 je už v pohode, akurát pre natáčanie antény som musel použiť pevné pozície satelitov, lebo auto resp. USALS na DiSEC nešlo. Uvidím čo vie 4.1. Je to fajn, CCCAM tiež, scripty na ťahanie kódov z netu či už d.g.tv, alebo zdielané karty fungujú dobre, prepínanie programov slušne rýchle.
1100S má už tiež najnovší soft s EMU, je to jednoduchší soft (viac sa mi páči DM - je variabilnejší), ako plus by som uviedol, že najnovšia verzia dokáže z netu bez zásahu užívateľa stiahnuť kódy napr. d.g.tv ak ešte nemá, tak stačí prepnúť na niektorý kódovaný program, počkať cca.20-30 sek a obraz nabehne sám. Čo mi zatiaľ veľmi chýba - neurobili ešte do softu možnosť ťahať kódy zo zdielaných kariet z netu. Vie iba po lokálnej sieti zdielať kartu a to tak, že jeden Vantage je master a druhý je slave.
Nahrávanie na HDD: DM800 bez problémov, mám interne pripojený SATA HDD. Na Vantage som skúšal iba USB flash - tiež v pohode.
Čo sa týka kvality obrazu, ešte neviem posúdiť, plazmu zatiaľ iba plánujem :-) . Na analógovej TV obrazovke sú oba obrazy super.
Takže pre mňa zatiaľ vyhráva DM800 s linuxom.
Pytkin (7947)|28.3.2009 01:57
kovala : vantage - jeden je master a druhy slave .. slavov moze by hocikolko ? ci ide to len medzi dvomi satelitmi ?
kovala (2)|28.3.2009 10:27
Pytkin: neviem Ti fundovane odpovedať, nemal som príležitosť skúšať ani 2. vantage naraz.

Zaujímalo ma hlavne to ťahanie kódov z nazdielaných kariet po nete. A to ešte momentálne 1100ka nevie :-(
mfmf (9)|30.3.2009 12:55
A nie je rozumnejsie, ked nikto nevie dokedy budu fungovat kluce, kupit Vantage, ktory ma 2 x CI a 2 x ctecku narozdiel od Dreamboxu, ktory okrem jednej citacky nic viac nema.
Pytkin (7947)|30.3.2009 13:57
mam dreambox v praci aj doma a nikdy som ziaden CI modul nepotreboval .. 2 citacky ma jak Dreambox tak Vantage ..

jaj teraz si uvedomujem ze 800vka ma mozno len jendu citacku .. To uz zalezi, co clovek potrebuje .. zdielanie ide, cize ak je viacej primacov v dome , tak sa daju dat karty medzi ne ..