Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vantage vs Dreambox

mfmf (9)|18.3.2009 14:45
Moze mi niekto skusenejsi poradit, ktory zo zvolenej dvojice: Vantage 7100 S alebo Dreambox DM800 HD PRV bude lepsou volbou do domacnosti. Dakujem
Pytkin (7947)|18.3.2009 15:33
jo .. dobra tema .. to zaujima aj mna .. keby to vedel niekto fundovany (znaly oboch pristrojov) vysvetlit .. mne sa paci idea dreamboxov (sam mam doma 7020) , moznost updatovania , pridania veci , linux , vsetko si mozes spravit na svoj obraz .. o vantage neviem nic , co vsetko sa tam da ..
kovala (2)|27.3.2009 23:28
Mám nejaké menšie skúsenosti s DM800 - môj vlastný a Vantage 1100S - chystám ho pre kamoša.
Do DM som zatiaľ nahadzoval Geminy, staršia verzia -myslím že 3.80 mi blbla, 4.0 je už v pohode, akurát pre natáčanie antény som musel použiť pevné pozície satelitov, lebo auto resp. USALS na DiSEC nešlo. Uvidím čo vie 4.1. Je to fajn, CCCAM tiež, scripty na ťahanie kódov z netu či už d.g.tv, alebo zdielané karty fungujú dobre, prepínanie programov slušne rýchle.
1100S má už tiež najnovší soft s EMU, je to jednoduchší soft (viac sa mi páči DM - je variabilnejší), ako plus by som uviedol, že najnovšia verzia dokáže z netu bez zásahu užívateľa stiahnuť kódy napr. d.g.tv ak ešte nemá, tak stačí prepnúť na niektorý kódovaný program, počkať cca.20-30 sek a obraz nabehne sám. Čo mi zatiaľ veľmi chýba - neurobili ešte do softu možnosť ťahať kódy zo zdielaných kariet z netu. Vie iba po lokálnej sieti zdielať kartu a to tak, že jeden Vantage je master a druhý je slave.
Nahrávanie na HDD: DM800 bez problémov, mám interne pripojený SATA HDD. Na Vantage som skúšal iba USB flash - tiež v pohode.
Čo sa týka kvality obrazu, ešte neviem posúdiť, plazmu zatiaľ iba plánujem :-) . Na analógovej TV obrazovke sú oba obrazy super.
Takže pre mňa zatiaľ vyhráva DM800 s linuxom.
Pytkin (7947)|28.3.2009 01:57
kovala : vantage - jeden je master a druhy slave .. slavov moze by hocikolko ? ci ide to len medzi dvomi satelitmi ?
kovala (2)|28.3.2009 10:27
Pytkin: neviem Ti fundovane odpovedať, nemal som príležitosť skúšať ani 2. vantage naraz, mám to z tohto:
http://vantagefunclub.cz/viewtopic.php?p=5081&highlight=stream#5081
a mrkni prípadne aj tu: http://vantagefunclub.cz/viewtopic.php?t=1052
Zaujímalo ma hlavne to ťahanie kódov z nazdielaných kariet po nete. A to ešte momentálne 1100ka nevie :-(
mfmf (9)|30.3.2009 12:55
A nie je rozumnejsie, ked nikto nevie dokedy budu fungovat kluce, kupit Vantage, ktory ma 2 x CI a 2 x ctecku narozdiel od Dreamboxu, ktory okrem jednej citacky nic viac nema.
Pytkin (7947)|30.3.2009 13:57
mam dreambox v praci aj doma a nikdy som ziaden CI modul nepotreboval .. 2 citacky ma jak Dreambox tak Vantage ..

jaj teraz si uvedomujem ze 800vka ma mozno len jendu citacku .. To uz zalezi , co clovek potrebuje .. zdielanie ide , cize ak je viacej primacov v dome , tak sa daju dat karty medzi ne ..