Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr TV 42", 46" primárně pro TV vysílání

radek73 (30)|13.3.2009 00:47
Zdravím odborníky zde na foru a prosím o radu. Už toho zaznělo mnoho, takže si dovolím zadat otázky pro lepší přehlednost. Jinak snad jsem napsal dobře SD - sledování Tv signálu....
Nejdříve požadavky:
1) úhlopříčka 42" nebo 46"
2) cena do max. 25.000 včetně DPH
3) požadavek na vynikající zobrazení TV signálu

Známé okolnosti:
1) sledovací vzdálenost od očí k hraně TV - max. 3,7m, min. 3,0 m. Sledovací úhel +/- 45 stupňů.
2) příjem TV signálu ze satelitního kompletu s kartou Skylink ( prozatím nekoupeno, ale uvažováno o kompletu HDTV ) Případně si nechám doporučit konkrétní satelitní komplet.
3) využití primárně na sledování TV programů ze satelitu, občasně na přehrávání DVD. Připojení k PC vyloučeno.

Otázky:
1) Full HD nebo HD Ready ? ( je přínosem Full HD pro TV ?)
2) 100 Hz ano či ne?
3) vybavení TV - co je nezbytné a co lze oželet
4) jaká kriteria při mém výběru a požadavcích preferovat
5) jaký konkrétní model TV doporučujete ( z osobní či získané zkušenosti )
6) jakému modelu TV se vyhnout ( z jakého důvodu)

Děkuji předem.
deAngello (308)|13.3.2009 04:55
volil bych rozhodně plazmu a nejlépe od PANYHO

- okrajově ještě 42PX80E (výběh model08,ale poměr SUPERcena 16-17k/výborný obraz ze všeho!..vlast.zkušenost)

- nebo nástupce PX80 tzn. čerstvě NEWmodel PANASONIC TX-P42X10E (to bude další tutovka spokojenosti navíc vylepšená)

- ALE nebo někde rychle solidně sehnat TH-42PZ85E což bych považoval za NEJvolbu :-E
sice taky konč.model ale už z TOPřady FullHD tzn. špičkové bedny ještě nedávno za 30-33k (VYNIKAJICÍ obraz ! větší 46PZ85 držitelkou EISA Awards Best Value Plasma-TV 2008/2009)

- jiné nebo samo nejlépe i větší než 42" více či méně brzdí udanej cenovej strop
+ další vlákna a informací rozhodně víc než dost
jaluvkap (35)|13.3.2009 08:12
Kazdopadne bych sel do plazmy a konkretne do 42px80 (jak jiz bylo zmineno, vynikajici obraz a pokud nemas prime srovnani s x10, tak rozdil nepoznas) ... na videoexpert ji ted maji ve vyprodeji za 15999,- ... na sd signal je full hd zbytecnost, totez na satelit, ktery je vysilan max. v 720p ... navic z tehle vzdalenosti uz rozdil na 42" nepoznas ... 46" mi prijde (na sd) zbytecne moc velke (navic plazmy jsou pouze full hd) ... a co se toho satelitu tyce ... podivej se na vantage 1100(umi i nahravat) a k tomu skylink karta
radek73 (30)|13.3.2009 17:54
Tak jsem se byl kouknout v obchodě na tu 42PX80E. Cena je už opravdu solidně nízko - tady cca 18 tisíc. Obraz na ní vypadal velmi dobře i v přesvětleném obchodě - doma si myslím to bude ještě lepší??? Spotřeba je u tohoto modelu solidní - uvádějí myslím cca 250W.
Ještě jsem vedle ní porovnával LG 42PG6000. Ta byla ještě za nižší cenu a "papírově" také nevypadají parametry zle - možná i lépe než Panasonic. Na obě TV jsem koukal ( visely vedle sebe ) a rozdíl jsem neviděl... prodavač už si myslel, že jsem v tom obchodě usnul vestoje... :-)) Jinak měli tam zrovna puštěnou do všech TV Novu v HD rozlišení.
Jo měl bych otázku: na stránkách, kde byla recenze toho Panasonicu, je pod druhým obrázkem poznámka " Vstupů a výstupů je dostatek. CI slot může v budoucnu umožnit příjem kódovaného DVB-T vysílání, možná i DVB-T v MPEG-4 ve standardním rozlišení. Na HD vysílaní ale stačit skoro určitě nebude"
Můžete mi prosím objasnit tuto větu? - hlavně to: na HD stačit nebude....
radek73 (30)|13.3.2009 18:17
Ještě bych potřeboval vysvětlit jednu věc. Kliknul jsem si na stránku o NOVA HD vysílání a tam se píše|:
30 až 40 procent denního a večerního vysílacího času bude na Nova HD pokryto nativním obsahem ve vysokém rozlišení. Zbývající pořady budou konvertovány z SD signálu.Nova HD bude vysílat v plném rozlišení (Full HD), tedy 1920x1080 s datovým tokem až 10 Mbit/s

No a já jsem z toho už zprominutím magor... tak co je HD, co je Full HD... takže abych přijímal Nova HD přes Skylink v té nejvyšší kvalitě, tak si musím tedy pořídit TV, která má rozlišení 1920x1080 ??? Ta TH-42PX80E má rozlišení 1024 x 768 . Já už tomu prostě nerozumím
PaJaSoft (827)|14.3.2009 10:38
Satelit vysila bud v DVB-S nebo noveji v DVB-S2, vysila se v nekolika ruznych formatech, ale rozhodne neni pravda sdelena infromace, ze vysila maximalne v 720p, protoze pravda je, ze aktualne existuji stanice, ktere vysilaji v 1080i (odkud si myslite, ze se berou ty TV ripy oblibenych serialu v tomto rozliseni?!)

K problematice HD, Full HD a HD Ready asi toliko... - HD znamena High Definition - tedy vysoke rozliseni obrazu. HD oznacuje vetsi mnozstvi rozliseni, takze jiste znate 720i a 720p, stejne tak 1080i a 1080p... dale tu jsou vsak rozliseni, ktere maji mene radku (blizi se k PALu) ale take podstatne vetsi - nad 2000 radku - to je vsak v komercni sfere (nikoli pocitacovych monitoru) hudba na dalsich 10-15 let (at se mylim!:-)). Presto at uz je pocet vysilanych radku jakykoli, stale mluvime o HD...

Jelikoz temer "soucasne" CRT (Televize), LCD i starsi plasmy umely zobrazovat klasicky PAL /NTSC, ktery pouziva radkovani kolo 500 (presne cislo si uz nepamatuju, zajemce necht resi domaci ukol)... da se tedy rici, ze pro vysokorozlisovaci mody naprosto nepouzitelne... A jelikoz chteli vyrobci vytriskat co nejvice penez (protoze za tzv. Full HD (pojem vysvetlim pozdeji) zobrazovace chteli za nekrestanske penize), vymysleli neco, cemu se rika HD Ready. To je obecne zarizeni, ktere ma prijimac/dekoder pro HD (dnes typicky az do rozliseni 1080p = 1920x1080 bodu neprokladane), ale jehoz fyzicka zobrazovaci jednotka (lampa, lcd plocha...) nema dostatecny pocet bodu (typicky 1024x768 (pocitacovy pravek a navic neodpovidajici formatu 16:9), lepsi (=modernejsi) 1366x768 a koukam, ze se jeste delaji i vyssi a presto ne Full HD - viz rozsireny filtr na http://www.datart.cz) pro zobrazeni plneho rozliseni... Odtud tedy nazev HD Ready = umi prijimat HD signal (typicky az 1080p), ale zobrazuje ho zkreslene (tzv. downscaling), protoze plny signal nema jak zobrazit.

Full HD je opet, podobne jako HD Ready, spise marketingovy buzzword, za nim se dnes skryva to, ze prijimac umoznuje prijem plneho signalu ve vysokem rozliseni (dnes typicky 1080p = rozliseni 1920*1080 bodu) a zaroven je ho schopen plnohodnotne (bez prepoctu/deformaci) zobrazit na zobrazovadle (CRT lampa (existuje-li), LCD, plasma...). Je logicke, ze pokud mame tento pozadavek, musi takove zobrazovadlo umoznit zobrazit prave takovy pocet bodu (1920x1080).

P za poctem radku = neprokladany (progressive), I znamena prokladany (interlaced). Podobne jako televizni signal (PAL) ma frekvenci 50Hz, ale ve skutecnosti se v kazde periode prenasi pouze pulka snimku (ob radek), takze frekvence je sice 50Hz, ale prijimame pouze 25 plnohodnotnych obrazku za sekundu...

Veci jako pull-down 3:2, blikani 24p vs. 25p, ev. 48Hz vs. 50Hz zpracovani a dalsi vlasnosti, ktere marketing radeji schovava do nesmyslnych zvastu radeji vynecham...

Snad jsem to alespon trochu laicky srozumitelne nastinil a hnidopich necht si odpusti poznamky, opravdu mam v technologii jasno...:-r
jarda50 (1424)|14.3.2009 14:39
oplním podle specifikace

HD Ready
má minimální rozlišení 720 řádků pro zobrazení obsahu s vysokým rozlišením. Může přijímat formáty obrazu HD 720p a 1080i, ale nemusí zobrazit plné rozlišení od více pokročilých zdrojů 1080p. Nemá tuner pro příjem HD programů.

Obraz se může lehce zkreslit, takže to není dokonalé, ale stále se vám dostane neuvěřitelné kvality obrazu u disků Blu-ray Discs™, kvalitních disků DVD a her PLAYSTATION®3.

Abyste mohli použít toto logo, musí být televizor širokoúhlý a musí disponovat možností analogového připojení i připojení HDMI™.

HD Ready 1080p nebo „Full HD“ je funkce.
Rozlišení obrazovky splňuje minimální požadavky pro HD Ready a navíc disponuje 1920 x 1080 pixely. Zobrazuje obsah 1080i a 1080p bez zkreslení, což znamená, že si můžete vybrat větší obrazovku, než kterou máte nyní (i v případě, že váš pokoj není tak velký).
Jemnější detaily znamenají, že můžete sedět blíže u větší obrazovky televizoru, aniž byste viděli jednotlivé pixely, takže si můžete plně vychutnat domácí zábavu příští generace.

Navíc logo HD Ready 1080p
zaručuje, že obsah lze reprodukovat při 24 Hz (24 snímků za sekundu) i při 50 Hz a 60 Hz (např. DVD). HDTV zahrnuje kromě požadavků HD Ready i digitální tuner pro televizor. To znamená, že můžete přijímat i zobrazovat obsah s vysokým rozlišením, aniž byste museli přidávat tuner.

HDTV 1080p je stejné jako HDTV, ale dokáže si poradit i s plným rozlišením HD 1920 x 1080 i s obsahem 24p (např. filmy na discích Blu-ray Disc™).
RADU (113)|14.3.2009 15:11
[QUOTE=radek73;219300]Zdravím odborníky zde na foru a prosím o radu. Už toho zaznělo mnoho, takže si dovolím zadat otázky pro lepší přehlednost. Jinak snad jsem napsal dobře SD - sledování Tv signálu....
Nejdříve požadavky:
1) úhlopříčka 42" nebo 46"
2) cena do max. 25.000 včetně DPH
3) požadavek na vynikající zobrazení TV signálu

Známé okolnosti:
1) sledovací vzdálenost od očí k hraně TV - max. 3,7m, min. 3,0 m. Sledovací úhel +/- 45 stupňů.
2) příjem TV signálu ze satelitního kompletu s kartou Skylink ( prozatím nekoupeno, ale uvažováno o kompletu HDTV ) Případně si nechám doporučit konkrétní satelitní komplet.
3) využití primárně na sledování TV programů ze satelitu, občasně na přehrávání DVD. Připojení k PC vyloučeno.

Otázky:
1) Full HD nebo HD Ready ? ( je přínosem Full HD pro TV ?)
2) 100 Hz ano či ne?
3) vybavení TV - co je nezbytné a co lze oželet
4) jaká kriteria při mém výběru a požadavcích preferovat
5) jaký konkrétní model TV doporučujete ( z osobní či získané zkušenosti )
6) jakému modelu TV se vyhnout ( z jakého důvodu)

Děkuji předem.[/QUOTE]

Chtělo by to si napřed ujasnit které technologii dáváš přednost to si musíš rozhodnout sám každý ti bude radit většinou to co má sám doma... do 25 000,-stěží koupíš
TV 46" s požadavkem na vynikající zobrazení TV signálu.
Jinak určitě full hd (Skylink a programy v HD nemají chybu),100 Hz je otázka konkrétního modelu a co budeš sledovat jsou tv i bez 100 Hz a obraz bez problému. Vybavení TV - co je nezbytné a co lze oželet se musíš rozhodnot sám co je pro tebe rozhodující a co už ne každý má jiné potřeby a preference.
Jaký model bych doporučil a jaký ne...Volil bych LCD známých značek ne Sencor apod...
Z vlastní zkušenosti mohu doporučit SONY BRAVIA KDL-40W4000,ale 42" se nedělá a 46" je už dražší.
radek73 (30)|14.3.2009 23:06
pro PajaSoft a Jarda50: díky za informace...ale... já jsem si to přečetl pětkrát po sobě a nerozumím...Já věřím, že tomu rozumíte a asi jste to vysvětlili opravdu laicky a polopatě... Ale pro mě budete muset asi stylem:
ano, chceš přijímat vysílání Nova HD tak jak vysílají přes Skylink, takže si musíš koupit TV s rozlišením XY aby jsi měl maximálně dobrý obraz, který lze dosáhnout.
Fakt se omlouvám, ale tohle je na mě už moc.... já vás třeba poučím v historii :-))

pro RADU: no já nedávám žádné technologii přednost a je mi uplně jedno jaká to bude TV.. upřímně pokud by se dala sehnat CRT TV o úhlopříčce 106 cm tak ji hned kupuji a neřeším nic... 15 let stará Toshiba 51cm co mám doma je obrazově úplně super. Ovšem stěhujeme se a TV byla součástí kupní smlouvy.....takže nemáme žádnou...
Pravdou je, že jsem přítelkyni vzal do obchodu, kde jsem jí ukazoval plazmy, které mi byly doporučeny. Vedle nich( a pod nimi) bylo možné porovnat LCD. Její odpověď zněla ( aniž by věděla co je LCD a co plazma ) : hele, tyhle televize jsou nějaké divné.. ty obličeje vypadají jako by ti lidé měli na sobě kilo make-upu.... No a mluvila o LCD... Takže výběr je jednoznačný - vybíráme plazmu. Jinak ohledně toho co lze oželet - neměl jsem na mysli např. USB, SD čtečku atd... ale spíše výstupy, vstupy, technologii, atd..
RADU (113)|15.3.2009 11:11
[QUOTE=radek73;219559]pro PajaSoft a Jarda50: díky za informace...ale... já jsem si to přečetl pětkrát po sobě a nerozumím...Já věřím, že tomu rozumíte a asi jste to vysvětlili opravdu laicky a polopatě... Ale pro mě budete muset asi stylem:
ano, chceš přijímat vysílání Nova HD tak jak vysílají přes Skylink, takže si musíš koupit TV s rozlišením XY aby jsi měl maximálně dobrý obraz, který lze dosáhnout.
Fakt se omlouvám, ale tohle je na mě už moc.... já vás třeba poučím v historii :-))

pro RADU: no já nedávám žádné technologii přednost a je mi uplně jedno jaká to bude TV.. upřímně pokud by se dala sehnat CRT TV o úhlopříčce 106 cm tak ji hned kupujiCRT TV o úhlopříčce 106 cm tak ji hned kupuji 15 let stará Toshiba 51cm co mám doma je obrazově úplně super. Ovšem stěhujeme se a TV byla součástí kupní smlouvy.....takže nemáme žádnou...
Pravdou je, že jsem přítelkyni vzal do obchodu, kde jsem jí ukazoval plazmy, které mi byly doporučeny. Vedle nich( a pod nimi) bylo možné porovnat LCD. Její odpověď zněla ( aniž by věděla co je LCD a co plazma ) : hele, tyhle televize jsou nějaké divné.. ty obličeje vypadají jako by ti lidé měli na sobě kilo make-upu.... No a mluvila o LCD... Takže výběr je jednoznačný - vybíráme plazmu. Jinak ohledně toho co lze oželet - neměl jsem na mysli např. USB, SD čtečku atd... ale spíše výstupy, vstupy, technologii, atd..[/QUOTE]

...aniž bych tě chtěl urazit,ale pokud ti je jedno jestli lcd nebo plazma a dáš na radu přítelkyně a vybíráš podle těch tv co vidíš někde puštěné v obchodě pak vem první v řadě a neřeš to...
PaJaSoft (827)|15.3.2009 11:14
radek73: chces-li Nova HD a CT1 HD a mas-li v okoli DVB-T vysilac provozovany O2 (napr. v Brne v pokusnem rezimu), pak ti staci FullHD televize s DVB-T tunerem s MPEG4 (= H.264). (pozor, "bezne" DVBT-T umi jen MPEG2, takze HD kanaly nerozkoduje bez pridavneho zarizeni/CI karty apod.). Dalsi moznost prijmu HD signalu je DVB-C = UPC a jine kabelove spolecnosti - na aktualni nabidku se informuj u nich, nesleduji to. Posledni moznost je prijem pres satelit - treba prostrednictvim SkyLink... zde nekteri koduji HD do DVB-S a MPEG4, ale kazdopadne bych si vyhlidl pristroj umoznujici prijem DVB-S2 signal (neni to zavisle na kompresi signalu, ale modulaci), ktery je kompatibilni smerem dolu => pokud dekoduji DVB-S2, umi automaticky i starsi standard DVB-S. Napr. nedavno reklamovany signal Nova Sport HD je pristupny pouze na satelitu a mozna nekterych kabelovkach, v DVB-T neni a nejsem si jist, zda-li je zde prostor/licence pro terestialni sireni...
JM_ (353)|15.3.2009 13:20
[QUOTE=PaJaSoft;219580]... Dalsi moznost prijmu HD signalu je DVB-C = UPC a jine kabelove spolecnosti - na aktualni nabidku se informuj u nich, nesleduji to...[/QUOTE]

UPC nabídka je třeba tadÿ: http://www.upczone.cz/download/seznam_muxu.htm

Zájemcům o HD tam doporučuji srovnat signál Barrandov TV vs Barrandov TV HD jako signál s "hlavama" a Eurosport vs Eurosport HD jako typický signál sportovní...