Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VHS není mrtvé téma

Pytkin (7947)|6.7.2010 12:18
no sak ale vsetko sa da zohnat vo vyssej kvalite ako VHS .. naco sa s tym trapit ?
geronimoh (2327)|6.7.2010 12:46
[quote=qquiderr;288191]Z vhs nikdy nebude HD kvalta jen lze mírně poupravit. VHS nelze srovnávat z DVD![/quote]

Já myslím, že kvalitní nahrávku VHS lze srovnávat s méně kvalitní, či silně komprimovanou nahrávkou na DVD disku, nebo s vysíláním mnoha satelitních televizních stanic šetřících na datovém toku. :-)-:-)-:-)-
StD (8612)|6.7.2010 13:08
[quote=geronimoh;288200]Já myslím, že kvalitní nahrávku VHS lze srovnávat s méně kvalitní, či silně komprimovanou nahrávkou na DVD disku, nebo s vysíláním mnoha satelitních televizních stanic šetřících na datovém toku. :-)-:-)-:-)-[/quote]

[OT]A tohle OT jsi zase sebral kde? Když už, tak konkrétně jmenuj ty vaše všechny slavné CZE komerz/nekomerz stanice. Já tě mohu ujistit, že třeba včera jsem si dělal Apollo 13 z 3Satu (se 3 audiostopami, z toho jedna AC3) a datový tok videa je tam vyšší než u komerčního DVD prodávaného v Kocourkově (s přidanou CZE-audiostopou). Brzdi s těmi soudy.
[/OT]

Jinak ten postup popsaný zde qquiderem je snad "nejsložitější možný" a takto na třikrát doprzněný záznam bych tedy vidět nechtěl. :-E
Pitomec (10211)|6.7.2010 16:32
Stačí se podívat na Cigi a je jasno, to je kvalitativně horší než VHS.
StD (8612)|6.7.2010 17:58
[quote=Pitomec;288229]Stačí se podívat na Cigi a je jasno, to je kvalitativně horší než VHS.[/quote]

Was ist das? To je nějaká "televize" do mobilu? No v každém případě je to asi synonymum pro "všechny satelitní TV stanice". :-E
geronimoh (2327)|6.7.2010 18:09
Německá VIVA TV taky nic moc kvalita, jinak ty "skopčácký" televize moc nesleduju.
StD (8612)|6.7.2010 18:15
[quote=geronimoh;288245]Německá VIVA TV taky nic moc kvalita, jinak ty "skopčácký" televize moc nesleduju.[/quote]

VivaTV je pro pubertální jedince, asi jako Öčko, a tam o nějakou kvalitu obrazu rozhodně nejde... :-E
geronimoh (2327)|6.7.2010 18:27
[quote=StD;288246]VivaTV je pro pubertální jedince, asi jako Öčko, a tam o nějakou kvalitu obrazu rozhodně nejde... :-E[/quote]

A nejspíš má větší sledovanost, než "3Sat". Dříve VIVA TV vysílala kvalitní hudební klipy, dnes to vedou od desíti k pěti a zřejmě patří pod "MTV".
StD (8612)|6.7.2010 18:47
[quote=geronimoh;288249]A nejspíš má větší sledovanost, než "3Sat". Dříve VIVA TV vysílala kvalitní hudební klipy, dnes to vedou od desíti k pěti a zřejmě patří pod "MTV".[/quote]

No když už tady tak hezky "odborně ótéčkuješ a švejkuješ", tak by jsi měl vědět, že znalců schopných odlišit kvalitu od póvlu je ve společnosti vždy minimum oproti mase konzumentů s IQ kliky od kuchyně. To je prostě status quo. Sledovanost si najdi na patřičných místech, tady v threadu o přepisu VHS ji nehledej.
Fricoolinek2 (675)|7.7.2010 00:26
[quote=geronimoh;288200] nebo s vysíláním mnoha satelitních televizních stanic šetřících na datovém toku. :-)-:-)-:-)-[/quote]

Tak, tak, mohu potvrdit. - důkaz zde (koukám, že tady v tom přehrávači nelze nastavovat kvalita, tak si to otevřte v novym okně a dejte si 720p nebo 1080p):


Jen si nemyslím, že je to nízkým tokem. Pokud bych (relativně kvalitní) DVB nahrávku třeba z ČT zkomprimoval na nějaký nízký bitrate (takoývch 2750 kb/s - samozřejmě v MPEG-2), tak se takovýto komprimát bude sice více kostičkovat, ale stále bude lepší než třeba ta hrůza, co vysílá Retro Music TV.
qquiderr (30)|7.7.2010 14:27
Mě nižší kvalita VHS nevadí nic jinýho to ani nebude, porovnávání kvality televizních stanic sem nepatří na to je tu někde zvlášť topic. Tohle je diskuse ohledně převodu VHS a digitalizaci videa.
StD (8612)|7.7.2010 14:34
[quote=qquiderr;288369]Mě nižší kvalita VHS nevadí nic jinýho to ani nebude, porovnávání kvality televizních stanic sem nepatří na to je tu někde zvlášť topic. Tohle je diskuse ohledně převodu VHS a digitalizaci videa.[/quote]

No právě, tak se podívej na úplně první příspěvek v tomto threadu, zvláště na vyjmenovaný SW - o prznění už tak nekvalitního zdroje tam není ani slovo. Tudíž kdo je tu OT? :-E Tvou metodu bych pojmenoval "Shaker" - halt nějaký koktejl z toho vypadne... :p
qquiderr (30)|7.7.2010 15:56
Každej má svojí metodu, kterou používá.
StD (8612)|7.7.2010 16:24
[quote=qquiderr;288380]Každej má svojí metodu, kterou používá.[/quote]

Si jí klidně používej dál, když ti to vyhovuje, ale nedávej ji jako návod - a když už, tak jako odstrašující pro zdejší obecenstvo.
U digitalizace VHS (a podobných LowRes záznamů) platí 3 zásady:

1) Nabírat z co možná nejkvalitnějšího VCR - ideálně S-VHS přístroje s TBC nejkvalitnějším propojením = S-Video, audio na ZK schopnou zajistit AudioLock (přesnost hodin lepší než 0,0003 ms).

2) V záznamovém zařízení (i třeba té TVkarty) nastavit optimální datový tok ve vztahu k délce záznamu (u 20minutových klipů pochopitelně lze jít na maxima co DVD-Video unese a není co řešit), ideálně CBR, protože se enkoduje jednoprůchodově, že.

3) Tak jak ten mpg2 Program Stream grabneš, už s ním nic nedělat, nechat As Is, maximálně možno demultiplexovat, hrát si samostatně s audiem, ale obraz se mastruje bez dalších rekompresí.

Jedině tak dostaneš něco, co reálně odpovídá originálu a ten NELZE VYLEPŠIT, jedině zkazit.
Já osobně volím postup: Grabnout-demuxnout-mastrovat-vypálit. Vše bez jakýchkoli rekompresí po nabrání. Nebudu ti tady psát v čem, protože by jsi za A) nevěděl co to je, a za B) už jsem to tady myslím o Xstránek dál jednou psal. Howgh!
qquiderr (30)|8.7.2010 07:13
V tv kartě je přímo volba "mpeg 2 optimal quality" jich tam je víc používám tu nejlepší, (v mpeg 2) prtože nemám šestijádro ani někilika terabajtovej HDD, nepoužívám formát (.raw) kde se nic nekomprimuje. Zkoušel jsem to na tom svým dvoujádru a málem jsem ho uškvařil a hdd taky protože na 1 záznam mi připadlo hned 100GB místa na hdd okapacitě pouhých 465 GB je to hned videět. Né všichni mají superkoumpy světa jako ty.
StD (8612)|8.7.2010 07:38
[quote=qquiderr;288481]V tv kartě je přímo volba "mpeg 2 optimal quality" jich tam je víc používám tu nejlepší, (v mpeg 2) prtože nemám šestijádro ani někilika terabajtovej HDD, nepoužívám formát (.raw) kde se nic nekomprimuje. Zkoušel jsem to na tom svým dvoujádru a málem jsem ho uškvařil a hdd taky protože na 1 záznam mi připadlo hned 100GB místa na hdd okapacitě pouhých 465 GB je to hned videět. Né všichni mají superkoumpy světa jako ty.[/quote]

...a vůbec se ti nezdá, že plácáš naprosto z cesty? To, co jsem popsal, jsem začal kdysi provozovat na Athlonu 1,1 GHz s 512 MB RAM a dodnes mám ve stejné mašině Athlona XP 2200 (nějakých 1,53 GHz) 1 GB RAM a stačí na to obyčejná analogová PCI TVkarta Pinnacle PCTV Pro s S-Video vstupem používaná jako A/D převodník. Všechno staré jednojádrové CPU. Podmínkou je jen "rychlý" disk - ty tam mám 2 (dva) 73GB Cheetahy (10 a 15tisíc rpm), na SCSI3. Vlastní úložiště jsou v síti LAN.
Na převod VHS nepotřebuješ žádná Xjádra CPU.
Jo a EDITo: Jako OS jsem tam dlouho používal Win 98SE, teď je tam Win 2000 SP4. :-)-
qquiderr (30)|8.7.2010 08:10
to sem teda nečekal na to jakej seš machr. Na 1 jádrovým procáku a neseká se to tak to mě překvapuje. V pc mám 2 jádro intel 2,4 ghz ram 3 gb hdd (mám jenom jeden) 456 GB, Tv karta
winfast dtv 1800 h se vstupem s-video a cinch používám cinch redokovaný na scart video ani jnej nemá můžu si opatřit i redukci scart na s-video. Video je značky smasung. Na net nahrávám soubor rar kde jsou zabalena 2 videa obě trvají cca 51 sekund. 1 video je nahrávané tvoují metodou - nekomprimované video ani audio, žádné filtry, bitrate jako prase , 2 video je nahrávané mojí metodou - video a audio komprimované profilem DVD, filtry (které umožňuje karta) - deinterlacing, 16:9, bitrate je VBR. Nekomprimované video již na cca 51 sekundách zabírá cca 608 mb komprimované video zabýrá cca pouhých 29,6 mb. Porovnat je budeš moci sám když seš takovej odborník a profesionál. V tom winraru jsem nastavil profil bez komprimace aby se videa nepoškodila.
Je to záznam z analogové televize. Jestli to vadí múžu uděla záznam z vhs.


http://www.multiload.cz/stahnout/246042/komprese-vs-nekomprese-rar/
StD (8612)|8.7.2010 08:21
[quote=qquiderr;288488]to sem teda nečekal na to jakej seš machr. Na 1 jádrovým procáku a neseká se to tak to mě překvapuje. V pc mám 2 jádro intel 2,4 ghz ram 3 gb hdd (mám jenom jeden) 456 GB, Tv karta
winfast dtv 1800 h se vstupem s-video a cinch používám cinch redokovaný na scart video ani jnej nemá můžu si opatřit i redukci scart na s-video. Video je značky smasung. Na net nahrávám soubor rar kde jsou zabalena 2 videa obě trvají cca 51 sekund. 1 video je nahrávané tvoují metodou - nekomprimované video ani audio, žádné filtry, bitrate jako prase , 2 video je nahrávané mojí metodou - video a audio komprimované profilem DVD, filtry (které umožňuje karta) - deinterlacing, 16:9, bitrate je VBR. Nekomprimované video již na cca 51 sekundách zabírá cca 608 mb komprimované video zabýrá cca pouhých 29,6 mb. Porovnat je budeš moci sám když seš takovej odborník a profesionál. V tom winraru jsem nastavil profil bez komprimace aby se videa nepoškodila.
Je to záznam z analogové televize. Jestli to vadí múžu uděla záznam z vhs.


http://www.multiload.cz/stahnout/246042/komprese-vs-nekomprese-rar/[/quote]

Tady si nikdo (zatím) na odborníky nehraje. To za A). Za B) máš počínaje VCR a propojením naprosto nevhodné "nádobíčko" - já mám na tom začátku Grundig VS680VPT (profi, nějakých 20 let starý, ale umí toho dost) a "sekat" se nemá co přes ATIny 7500VE a 8500SE to jede naprosto plynule, 0 dropframe. A jestli to nevíš, tak ukázky se zásadně uploadují sem na server. A jestli si myslíš, že ve velikosti v GB je síla, to je omyl. Když digitalizuji VHSku, tak předem vím (spočítám si) jak velké to chci ve výsledku mít.
Edit: Jelikož tímto způsobem zpracovávám výhradně starší dokumenty, tak si ve většině případů vystačím s formátem Mini-DVD na CD.
qquiderr (30)|8.7.2010 08:35
Stereo video rekordér samsung SV-645X konkrétně, když tahám tak se seká pc navíc se mi rozsvítí HDD to mi nedělá ani u náročných her tam jenom bliká dost silně při nahrávání pc her přes fraps taktéž svítí. Nevím přes co určuješ velikost nekomprimovaného souboru, ale u mě je to pc. Tak velký soubor se i špatně edituje jde li o odříznutí černých pruhů, odstranění šumu a další, dlouho se to načítá nebo je to nekompaktibilní i s přehráním raw videa mám problémy. Proto používám mpeg 2 hned na začátku. není velký otevřu ho v každém editoru a navéc se mi sním dobře pracuje. Kvalitou se to tváří stejně navíc pokavaď to hodím do nera jam mpeg 2 nebude se mi to celej den konvertovat. Na SD pužívám raději mpeg 2 mám s nim velice dobré zkušenousti navíc je kompaktibilní snad s čímkoliv, na HD používám raději mpeg 4 s h.264 (AVC) s nimž mám taktéž dobré zkušenosti na ví nemá takovej grafickej rozpad jako ruskej .mkv. Navíc u mpeg 2 digitalizaí nehlídám zapnu to a du pařit pc hry. Nechce se mi čekat až se to udělá.
StD (8612)|8.7.2010 08:44
[quote=qquiderr;288493]Stereo video rekordér samsung SV-645X konkrétně, když tahám tak se seká pc navíc se mi rozsvítí HDD to mi nedělá ani u náročných her tam jenom bliká dost silně při nahrávání pc her přes fraps taktéž svítí. Nevím přes co určuješ velikost nekomprimovaného souboru, ale u mě je to pc. Tak velký soubor se i špatně edituje jde li o odříznutí černých pruhů, odstranění šumu a další, dlouho se to načítá nebo je to nekompaktibilní i s přehráním raw videa mám problémy. Proto používám mpeg 2 hned na začátku. není velký otevřu ho v každém editoru a navéc se mi sním dobře pracuje. Kvalitou se to tváří stejně navíc pokavaď to hodím do nera jam mpeg 2 nebude se mi to celej den konvertovat. Na SD pužívám raději mpeg 2 mám s nim velice dobré zkušenousti navíc je kompaktibilní snad s čímkoliv, na HD používám raději mpeg 4 s h.264 (AVC) s nimž mám taktéž dobré zkušenosti na ví nemá takovej grafickej rozpad jako ruskej .mkv. Navíc u mpeg 2 digitalizaí nehlídám zapnu to a du pařit pc hry. Nechce se mi čekat až se to udělá.[/quote]

No co tvůj příspěvek, to perla. Tohle snad ani nemá smysl komentovat. V okurkové sezoně představuješ docela solidní příklad toho, přesně jak se to dělat nemá. Dávám ti za tu otevřenou sebekritiku +RB.
Doporučení:
1) Zajít do bazaru a pořídit na to lepší VCR
2) Vyladit si/pořídit rychlejší pevné disky (to je základ)
3) Něco si přečíst o základech grabování videa i zde na TVFreaku
4) Číst co píší druzí pozorně a stejně tak si přečíst po sobě co napíšu a s pomocí funkce Edit se opravit.

Huh. 9-)
Pavel_tempx2 (829)|8.7.2010 08:52
já teda VHS digitalizuju přímo do mpeg2 přes Dazzle DVC II a počítač na kterém to dělám je starší Athlon XP 2400+ s 1GB RAM a moc se při tom nezapotí :)

přesně jak píše Std, grabnout, maximálně upravit začátek a konec bez rekomprese, mastering a vypálení ;)
qquiderr (30)|8.7.2010 09:02
To potřebuju nějakej starej krám tohle video mám asi 5 let. Ten starej krám mám někde ležet teď už bude pořádně zaprášenej jeden je značky daewoo a druhej značky sega - ten je nejstarší. Snad čím novější tím lepší všude totak píšou akorád možná redukovat scart na cinch není správná volba možná redukce na s-video, který má větší počet pinů by bylo lepší škoda že nejde na tv kartu připojit scart kterej má těch pinů nejvíc. Ale stará videa mi nepřehrají stereo. To sem tam moch rovnou připojit jeden ten starej poruchovej. HDD je dost fragmentovanej na defragmantaci není dostatek místa. Naví zkusím porovnat znova nekomprimované video s kompromovaným tentokrát to bude syrový výstum z vhs nikoliv z tv.
StD (8612)|8.7.2010 09:07
[quote=qquiderr;288498]To potřebuju nějakej starej krám tohle video mám asi 5 let. Ten starej krám mám někde ležet teď už bude pořádně zaprášenej jeden je značky daewoo a druhej značky sega - ten je nejstarší. Snad čím novější tím lepší všude totak píšou akorád možná redukovat scart na cinch není správná volba možná redukce na s-video, který má větší počet pinů by bylo lepší škoda že nejde na tv kartu připojit scart kterej má těch pinů nejvíc. Ale stará videa mi nepřehrají stereo. To sem tam moch rovnou připojit jeden ten starej poruchovej. HDD je dost fragmentovanej na defragmantaci není dostatek místa. Naví zkusím porovnat znova nekomprimované video s kompromovaným tentokrát to bude syrový výstum z vhs nikoliv z tv.[/quote]

Nezáleží JAK je to staré, ale ABY TO MĚLO rovnou výstup S-Video, žádné redukce se SCARTu
Defragmentaci musíš udělat u každého HDD (pravidelně), i kdyby byl z 90 % prázdný. Jenom tak zajistíš psaní do souvislého prostoru.
"Má těch pinů nejvíc" je opět podle tebe výhoda? 9-)

Edit: Ještě z tebe vypadne, že to grabuješ na stejný fysický disk, na kterém máš i operační system a bude "obrázek" dokonalý...
qquiderr (30)|8.7.2010 09:26
Každej pin má něco na starosti to bys ale měl vědět čím víc tím kvalitnější je přenos obrazu nevim kolik jich je u s-video ale u cinch jich je nejmíň.
47d86f75c7_66769904_o2.jpg
jarino1978 (8045)|8.7.2010 09:29
[quote=StD;288500]
Edit: Ještě z tebe vypadne, že to grabuješ na stejný fysický disk, na kterém máš i operační system a bude "obrázek" dokonalý...[/quote]

tipujem, že to tak je.
jarino1978 (8045)|8.7.2010 09:30
[quote=qquiderr;288502]Každej pin má něco na starosti to bys ale měl vědět čím víc tím kvalitnější je přenos obrazu nevim kolik jich je u s-video ale u cinch jich je nejmíň.[/quote]

tak to je rarita. čím viac pinov, tým väčší adidas.
qquiderr (30)|8.7.2010 09:31
jinej disk ani nemám.
StD (8612)|8.7.2010 09:32
[quote=qquiderr;288502]Každej pin má něco na starosti to bys ale měl vědět čím víc tím kvalitnější je přenos obrazu nevim kolik jich je u s-video ale u cinch jich je nejmíň.[/quote]

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že?! :-D:-D:-D
Začni už trochu něco číst. Nemyslíš, že je to tu už trochu mimo téma? Už je popsáno jinde.

Edito @jarino1978: [OT]Náhodou, nech Adidas adidas - ti vydělali 1,25 miliardy eurošušňů jen za jaro na tričkách originál, teď budou v kursu falzifikáty... [/OT]
qquiderr (30)|8.7.2010 09:47
Vim že používám shitský přípojení cinch ale jinou redukci nemám. Přístroj s výstupem s-video to se vyráběj akorád dvd. U nás na severu jsem ještě nic takovýho neviděl tady to není jako u vás v praze nebo na slovensku. Tady když jsem přišly dávat digitální vysílání tak se nestačili divit, že 95% stráže pod ralskem má teprve nějký starý nebo novější video a nějkou prastarou televizi i ty rozvody v panelákách museli komplet předělat a pěkně u toho nadávali protože museli předělat celou stráž. Takový vybavení co mám já má jenom asi 5% stráže teprve ž teň si lidi začínaj kupova nový věci tady doteď lidi koukali na ty velký starý tesly. I já tady mám teslu ale tu lepší která není tak obrovská a nemá ohromný tlačítka a čudlíky u ní mi nedávno schořely repráky naví to byl mono tv. Měla připojení scart a cinch to pro DVD přehrávač stačí většina lidí si teprve teď kupuje dvdčka. Jinak používám tu druhou stereo tv značku nevim, podle popisků ze zadu je tam napsáno že je vyrobená v německu taky není ohromná a čudlíky jsou malinkatý na pouštění dvdček to stačí. Co vim tak lcd nebo plazmu tu má asi 20 lidí z celýho města. Takže nesrovnávej nás s vámi nejdřív si zajeď hluboko až tam na sever skoro u hranic. U rádia tu mají lepší signál němci nž češi. Na tv koukám jenom pšes kompa má tam digitální tuner na tv. Jo akdyž dojdete až skoro na konec města tam jak je zmrzlina asi 300 druhů tam už můžete mluvit německy. Já teda německy neumím.
StD (8612)|8.7.2010 10:18
Tak DOST! Odtud už to začíná být sociologickodemografická studie vhodná tak pro čtení přeplacenými členy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nebo do žvanírny Parlamentu ČR a moderátor ti na to bude muset vyčlenit po vyčistění extra téma v sekci Skládka odpadu. Sorry. To bez urážky, nikdo nikoho nenutí aby byl kde je a dělal co dělá.
qquiderr (30)|8.7.2010 10:30
To se mi nezdá protože tady všichni zavrhujou můj zpsob. A nutěj mě používat jinej a kupovat si další HDD a videa anevim co!
jarino1978 (8045)|8.7.2010 12:06
myslím, že ti tu boli navrhnuté správne a jasné spôsoby. nehnevaj sa, mňa tiež nezaujíma, kde bývaš, kto tam býva. to je už ozaj mimo.
Rady si dostal, tak sa skús podľa nich zariadiť a inak, nebuď tak prehnane tvrdohlavý.
qquiderr (30)|8.7.2010 12:59
Asi máš pravdu.
Ivo Mašek (10205)|8.7.2010 19:21
Klídek, hoši :) \\/
javelino (45)|8.7.2010 22:48
S-video kabely jsou vynikající pro S-VHS, Hi8 ale já nahrával své staré VHS přes kompozit, neviděl jsem rozdíl. Panasonic NV-HS1000 S-VHS VCR -> DCR-TRV740E.
StD (8612)|8.7.2010 22:53
[quote=javelino;288599]S-video kabely jsou vynikající pro S-VHS, Hi8 ale já nahrával své staré VHS přes kompozit, neviděl jsem rozdíl. Panasonic NV-HS1000 S-VHS VCR -> DCR-TRV740E.[/quote]

Njn, jenže Matsushita je rozdíl od Ťamťungu a zbytku východoasijského světa...
Pavel_tempx2 (829)|9.7.2010 08:54
no já používám Panasonic NV-HS930 a NV-HS830 (930 Made in Slovakia, 830 Made in Europe), obě samozřejmě mají Svideo výstup, jsou to celkem staré videa a taky jsem ze severu, sice trošku jiné části ČR kde ještě DVB-T ani není..., kvalitní videopřehrávače (rekordéry) se dnes dají sehnat za hubičku na aukru apod.
javelino (45)|10.7.2010 21:49
[quote=Pavel_tempx2;288622]no já používám Panasonic NV-HS930 a NV-HS830 (930 Made in Slovakia, 830 Made in Europe), obě samozřejmě mají Svideo výstup, jsou to celkem staré videa a taky jsem ze severu, sice trošku jiné části ČR kde ještě DVB-T ani není..., kvalitní videopřehrávače (rekordéry) se dnes dají sehnat za hubičku na aukru apod.[/quote]


No nevím, já ho zháněl dost dlouho. Slušné JVC jsem nesehnal. Za toho Panasonica jsem dal dost peněz. Víš jaký je rozdíl mezi NV-HS1000 S-VHS a Panasonic NV-HS930? Čtyři kila železa. -)
john (149)|26.7.2010 23:21
nemate nekdo zkusenosti s pouzitim NeatVideo filtru na grabnute VHS?, asi me ceka grab jedne VHS pro znameho, tak bych si s tim zkusil pohrat...
grab bude vdub + lagarith nebo huff kodek...
Antonín (732)|3.8.2010 20:11
[quote=john;290748]nemate nekdo zkusenosti s pouzitim NeatVideo filtru na grabnute VHS?, asi me ceka grab jedne VHS pro znameho, tak bych si s tim zkusil pohrat...
grab bude vdub + lagarith nebo huff kodek...[/quote]

Moje zkušenost je spíše jiná.
Důležitá je kvalita kazety, kvalita přehrávače a jeho výstupu, kvalita vstupního A/D převodníku.
Jakýkoliv soft s tím už pak mnoho nevykoná a skoro je kontraproduktivní.

Ale hlavně: je to stejně absolutně nekvalitní filmeček pro současnou dobu, takže je skoro jedno jak se to udělá. Skoro jedno. Prostě kvalita je nic moc tak nebo onak při veškerém možném úsilí. Musí to být obsah, co tomu dá smysl.
tesla15 (505)|9.8.2010 17:29
[quote=Antonín;291476]Moje zkušenost je spíše jiná.
Důležitá je kvalita kazety, kvalita přehrávače a jeho výstupu, kvalita vstupního A/D převodníku.
Jakýkoliv soft s tím už pak mnoho nevykoná a skoro je kontraproduktivní.

Ale hlavně: je to stejně absolutně nekvalitní filmeček pro současnou dobu, takže je skoro jedno jak se to udělá. Skoro jedno. Prostě kvalita je nic moc tak nebo onak při veškerém možném úsilí. Musí to být obsah, co tomu dá smysl.[/quote]


Zapoměl jste na rodinné záznamy, nelze je zopakovat. Má zkušenost, téměř každý na takovémto záběru sleduje hlavně sebe a vzpomíná. Samozřejmě, filmy které v TVP opakují nestojí za přepisování.
Pitomec (10211)|9.8.2010 21:09
Stejně tak staré filmy jsou třeba jenom 4/3 a č/b a stačí to - důležitý je obsah a ne se honit za nějakou superkvalitou...
john (149)|17.8.2010 12:20
[quote=tesla15;292201]Zapoměl jste na rodinné záznamy, nelze je zopakovat. Má zkušenost, téměř každý na takovémto záběru sleduje hlavně sebe a vzpomíná.[/quote]
presne o to pujde, uz jsem kdysi par podobnych starych VHSek delal, a dopadlo to jakztakz "koukatelne"..., ale tehda jeste nebyl NeatVideo filtr...
javelino (45)|31.8.2010 16:22
[quote=john;290748]nemate nekdo zkusenosti s pouzitim NeatVideo filtru na grabnute VHS?, asi me ceka grab jedne VHS pro znameho, tak bych si s tim zkusil pohrat...
grab bude vdub + lagarith nebo huff kodek...[/quote]

Už si nepamatuji nastavení. Na plazmě je video z VHS po použití filtru o něco koukatelnější.

http://www.postimage.org/image.php?v=aVBaJ0A
http://www.postimage.org/image.php?v=aVBaN_S
Pavel_tempx2 (829)|1.9.2010 10:33
jen to potom ztrácí ostrost, takže jde o to jestli to nechat šumět a mít ostré záběry nebo to nechat nešumět a mít neostré záběry...vždycky jde především o to, k čemu to video bude...
john (149)|3.9.2010 01:41
to "rozmaznuti" hodne zalezi na nastaveni, jde to i "ostrit", uz jsem si s tim kdysi hral na TV grabech a byla to "piplacka" / od te doby jsem ho uz nepouzil /, tak ho asi zkusim opet pouzit....
Warik (28)|6.10.2010 09:11
nikde jsem tady nenasel moznost nahravani ze DVB-S na VHS , je to nejak mozne ? kdyz propojim scarty... ? nahravat chci z UPC pres topfield na hyundai rekorder VHS ....
Peter999 (3)|6.10.2010 11:35
Ahoj,nahrávka z DVB-S na VHS ide v pohode,sám som takto nahrával pre rodičov nejaké filmy zo satelitu.Akurát ak je to HD satelit je nutné zmeniť v nastavení vystup signálu na PAL,pokiaľ sa nechá "auto" alebo HDMI tak nahráva len zvuk.Vtedy reciever ponúka "upscalovaný"video signál len na HDMI výstupe a to je nespracovateľné pre systém VHS.Satelit mám Opticum 9500 a VHS video Thomson 6980 stereo a navzájom sú prepojené cez cinche.Sám som bol prekvapený,že kvalita na 46 HD LCD Samsung bola pozerateľná.Samozrejme,na CRT 72 u rodičov to bolo úplne v poriadku.