Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD mechanika u Panasoniku DMR EH55

jurino (2)|26.2.2009 23:37
Zdravím
U tohoto rekordéru mi 2 mesiace po záruke odišla DVD mechanika. Vypisuje "No read" ( HDD je v poriadku ) a servis to odhaduje na repasáciu mechaniky v Nemecku a cenu okolo 200 euro. Dala by sa použiť iná mechanika z Panasonicu ( bez HDD ) ES 10 alebo ES 20? Nemáte s tým skúsenosť?

Ďakujem a prajem pekný deň
losos (2977)|27.2.2009 20:25
Tak to jsi již šestý se stejnou poruchou, co znám...
Čím dál víc firmu podezřívám, že tuto poruchu mají ve svých rekordérech "naprogramovanou" schválně...
jurino (2)|27.2.2009 20:33
No to si ma nepotešil.
losos (2977)|27.2.2009 22:10
I mne to totiž postihlo. Naštěstí jej již k ničemu nepotřebuji. Zcela mi stačí harddisk u Topfielda. A tak jsem jej na opravu, již druhou, ani neposlal.
První porucha mechaniky nastala 3 dny před skončením záruční doby (nějak se "netrefili " ?). Druhá nastala po záruční opravě asi za dva měsíce. Na tu jsem již nereagoval...
Od té doby si všímám podobných příspěvků a "dělám si čárky". Také jednomu známému z okolí se to stalo - naštěstí ještě v záruční době. Dalším čtyřem známým zatím šlapou Panasonicy O.K.
xbubo (1)|16.4.2009 23:11
Ač mám DMR EH65, postihl mne stejný jev... :-( Začalo to psát chybu U99 a servis řekl, že je to jednotkou a výměna se nevyplatí. Ach jo...
hrsoft (1)|15.5.2009 15:58
Tak i mne dnes postihla stejná věc a ve stejném termínu, po necelých 26 měsících užívání. Mechanika DVD odešla, vypisuje "No read". Tak se hlásím do klubu nefunkčích přístrojů.
PoloTom23 (90)|30.5.2009 10:57
Chlapi nestrašte. Mám panasonika EX78 těsně přes rok a doufám, že mi vydrží.nehodlám ho po záruce vyhodit.
losos (2977)|30.5.2009 20:20
Mezitím i v mém okolí byl podobně postižen další známý... z šesti strojů v okolí jsou tři s poruchou..., nějak jsem ty Panasoniky přechválil - ovšem, kdo to mohl tušit, když jinak jsou přece perfektní...
soli_js (1)|15.10.2012 19:22
Tak to je fantazia, aj ja mam Panasonic DMR EH55. Presne to iste . Temer minimalne pouzivana, lebo vacsinou pouzivam HDD co funguje a som velmi prekvapeny nad DVD mechanika u Panasoniku DMR EH55 - cize poriadnym smejdom. Vybral som ju von a Rekorder bez nej vobec nefunguje. Nech ide Panasonic do velkej riti. Lutujem, ze som si japonsky smejd kupil a nekupil EU vyrobok, ako vzdy doterat. To nehovorim o CZ ked boli. To su nezmary. Skoda ze nevyrabaju v CZ ako v minulosti. Neviem teraz co s tym. Ci sa da za normalnu cenu ako bezna PC DVD PC mechanika, kupit mechanika do tohoto recordera, lebo inak ho s tym, ze vyberiem 160 GB HDD na pouzitie. Ale aj to je uz hovno ked mensie ako 500 GB sa nepouziva.
geronimoh (2327)|15.10.2012 19:32
Tento model se Panasoniku vůbec nepovedl. Já mám asi dva roky model DMR-EX769 a zatím bez problémů. Nevím jak je tomu u Panasoniku, ale kdysi jsem sháněl DVD měchaniku do DVD Rekordéru SONY a ta stála asi 4000 Kč. Na AUKRO se dají koupit DVD rekordéry v dobrém stavu za slušnou cenu, možná i menší než by vyšla nová mechanika, pokud ještě v dnešní době DVD Rekordér využiješ ....
KamilZ (10277)|15.10.2012 19:38
To není japonským šmejdem, ale tím, že je to uzavřený systém. V té době to prakticky ani jinak nešlo dělat. Máš poměrně malou šanci, že Ti tam pojede běžná DVD mechanika. Firmware těchto starých přístrojů má natvrdo zadrátované ovládání pro konkrétní model a ještě často ho něj dávají i vlastní, upravený firmware. Poptej se v servisu, ale spíš to bude na vyhození. Stejně to má jen analogový tuner, 160GB HDD (ten taky nevyměníš za jiný) a nahrávat něco přes SCART je šílenost :-).