Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký BR přehrávač? - Pio BDP-51FD x Samsung BD-P2500 x Panasonic DMP-BD55

Jiricek_2007 (42)|25.2.2009 14:51
Zdravím, máte prosím někdo nějaký z těchto BR přehrávačů? Jaký z nich byste mi doporučili? Děkuji
Martas 00 (114)|25.2.2009 20:59
Sice nemam zadny z vyse uvedenych ale osobne bych bral \Panasonic DMP-BD55.
jarda50 (1424)|27.2.2009 17:41
Já mám osobně zkušenost s Sony BDP 550 a 350 oba mám doma a jsem maximálně spokojený.
vincent2 (10)|27.2.2009 18:10
Lepší máš Panasonic dmp-bd 55,ale ten těžko seženeš, počkej si na nové modely Dmp-bd 60nebo 80.Budou k dostání přibližně za měsíc cena stejná nebo ještě nižší než u předešlých modelů.
jarda50 (1424)|27.2.2009 18:42
vincent v čem je lepší Panák? Já jsem vsadil na ty kdo 24p vymysleli a udělal jsem dobře. Jen mne zajímá jak si to porovnával?
Modena (1706)|27.2.2009 20:53
[QUOTE=jarda50;217813]vincent v čem je lepší Panák? Já jsem vsadil na ty kdo 24p vymysleli a udělal jsem dobře. Jen mne zajímá jak si to porovnával?[/QUOTE]
To si děláš srandu, nebo nějakej přiblblej výzkum trhu ?
To jsou věci . . . to jsou věci . . . Tak SONY ? :-)
jarda50 (1424)|27.2.2009 21:02
Modeno, když nechceš odpovídat na dotaz tak raději nic nepiš. Drž se tématu. Normálněš se ptám tak odpověz na otázku konkrétně. Já jsem uvedl co u mne rozhodovalo a ptám se co rozhodovalo u jinéhe. Tak tu neplkej a buď konkrétní. No jo koukl jsem se pod čáru a už mi to je jasný. Nyní to už chápu, ale stále mi chjybí konkrétní odpověď a marketring sionech na výstavy.
vincent2 (10)|28.2.2009 07:24
Já neříkám že je lepší jak Sony,ale je to nejlepší volba z těch na které se původně dotazoval.
Modena (1706)|28.2.2009 09:41
[QUOTE=jarda50;217835]Modeno, když nechceš odpovídat na dotaz tak raději nic nepiš. Drž se tématu. Normálněš se ptám tak odpověz na otázku konkrétně. Já jsem uvedl co u mne rozhodovalo a ptám se co rozhodovalo u jinéhe. Tak tu neplkej a buď konkrétní. No jo koukl jsem se pod čáru a už mi to je jasný. Nyní to už chápu, ale stále mi chjybí konkrétní odpověď a marketring sionech na výstavy.[/QUOTE]
Jestli tady někdo plká, tak jsi to především ty a to, co mám pod čarou není "zamilovanost" do konkrétního výrobce, ale prostá úvaha kupujícího před utrácením peněz !
Napsat žvást typu :SONY = "vynálezce" technologie 24p, to je přímo výstavní blud a nevím, kam na tyhle moudra chodíš !
Je to stejné, jako napsat : Bill Gates = objevitel vozembouchu !
Pak se nediv, že někdo takto může reagovat . . .
eldorado09 (1441)|28.2.2009 10:11
A ja by som bral Panasonic DMP-BD55
jarda50 (1424)|28.2.2009 18:08
Modena opravuji své blbé vyjádření ne tvůrce ale Sony bylo první kdo to společně v roce 1998 s postprodukčnjí společností LaserPacific využil a to za účasti spol. Philips, NVision, Evertz, Digital Vision, daVinci uvedla v život tento system pro rok 1990-2000 a sice jednalo se system 1920x1080p /24p.

Ale pokud jde o mou otázku v čem je lepší tak mne to opravdu zajímalo a to z tohoto důvodu : parametry skoro ne úplně stejné některé lepší pro Pan zvláště v přehrávání DVD. Velký rozdíl v ceně Pan 900 USD, Sony 350 USD. Proto sem se ptal ze zvědavosti. Pokud jde o Sony uvedl jsem je proto, že ho mám a jsem maximálně spokojen což např co jsem zde četl tak Pio je údajně dost poruchový, LG má někdy problémy právě s 24p. Sam v různých zahra testech hodnocen jako průměrný. A jak jsem koukal tak fakt ten Pannení v CR moc k vidění. Jinak moje zkušenosti s P nejsou právě moc dobré. DVD rekérder s HDD. Problém se Polskými zvukovými moduly. Pokud to chceš na kabelovku a třeba i na analog tak se to muselo odvést do servisu k provedení úpravy ale pak už nešlo stereo cca 2 roky zpět. Panák DVD přehrávač po 3 letech do šrotu -přestával číst DVD. Kamera IniĎV Panák 55 ze začátku dobrá , ale za rok už začala odcházet. Nejprve na záznam to chytalo zvuk motorku a pak začala klapat i klávesa zoomu, tak, že při přehrávání záznamu byl slyšet zvuk skoro jak výstřel. A to nemluvím o optice. Jediné co mi fakt dobře fungovalo bylo video Panák stereo 6 hlav sice jsem za něj kdysi dal 17 000, (rok 1994) ale to se vyplatilo.

A opakuji zeptal jsem se proto, protože mne to zajímalo. Nic víc nic míň Je zajímavé jak když se někdo na něco zeptá tak je to považovbáno za zahájení války značek. Z toho už jsem dávno vyrostl. Já hledám co je lepší a je mi jedno jaká značka.
Blue (62)|28.2.2009 21:04
K pioneeru, mám LX71 cca 2 mesiace hrám BD cca 2x týždenne zatial bez problémov, s obrazom max spokojnost. Na čo by som upozornil je dlhší nábeh cca 20 sekund a následne načítanie BD disku kludne aj 30-40 sekund, predpokladám, že obdobné to bude aj u 51FD. Je pravda, že trend je cca 1 upgrade FW za 2 mesiace ale je to údajne koli jave a optimalizacii vykonu platí to pre všetky modely BDP. Upgrady sú v pohode bez problemov podla návodu. Naokraj pre Divx priaznivcov :) - pio BDP neprehrávajú titulky u Divx.
losos (2977)|1.3.2009 09:21
Obraťme to - v čem je tedy lepší BR přehrávač Sony, který má video převodník jen 148,5 MHz/12 bit oproti Panasonicu, který jej má 297 MHz/14 bit ?
Mají ty různé převodníky vůbec nějaký praktický význam ? Je v tom viditelný rozdíl ? Nebo je rozdíl tak malý, že prostě nelze okem rozeznat ? Může k tomu někdo něco říci ? Ještě jsem o tom nikde na fóru nic nečetl a pasu po tom již dlouho. Pokud jsem někde něco přehlédl, prosím, poraďte...
jarda50 (1424)|1.3.2009 10:39
LOSOS Já jsem se zeptal protože to nevím a pokud jde o převodníky tak jak říkáš oko to nebere. Já netvrdím a nike jsem to nepsal, že je So lepší a protože tu někdo tvrdí vehementně , že je lepší P tak jsem se ze zvědavosti zeptal proč. Nemám rád když někdo něco tvrdí a nemůže to ani vysvětlit. To pak je dogma a už vůbec ne relevantní informace. Z a druhé nemám rád, když se někdo na něco zeptá tak se na něj hned zaútočí s tím, že něco prosazuje.

MODENA k tomu jak ty říkáš "žvástu" podívej se podívej se na informace k Sony CineAltea a pochopíš jak to s tím 24p ve vysokém rozlkišení bylo a kdo to implementoval a přišel první s digitální technikou -celým řetězcem od výroby až po prezentaci.

To je taky vlastnost některých rádoby expertů (MODENA), že beze znalosti věci hned odsuzují výrok někoho jiného a zase neuvést jediný důkaz proti. A jinak na ty moudra chodím do Wikpedie a nebo do tech dokumentů. Na rozdíl od Tebe, který nejsi ani schopen si to sám vyhledat a pak oponovat.
Modena (1706)|1.3.2009 12:45
[QUOTE=jarda50;217951]MODENA k tomu jak ty říkáš "žvástu" podívej se podívej se na informace k Sony CineAltea a pochopíš jak to s tím 24p ve vysokém rozlkišení bylo a kdo to implementoval a přišel první s digitální technikou -celým řetězcem od výroby až po prezentaci.

To je taky vlastnost některých rádoby expertů (MODENA), že beze znalosti věci hned odsuzují výrok někoho jiného a zase neuvést jediný důkaz proti. A jinak na ty moudra chodím do Wikpedie a nebo do tech dokumentů. Na rozdíl od Tebe, který nejsi ani schopen si to sám vyhledat a pak oponovat.[/QUOTE]

Myslíš si, že nemám nic jiného na práci, než oponovat zrovna tobě a krmit tě zde informacemi, co si kdejaký bfu muže najít s pomocí Googlu ?
http://en.wikipedia.org/wiki/24p
http://en.wikipedia.org/wiki/Telecine
http://en.wikipedia.org/wiki/Frame_rate
Když tak miluješ Wikipedii jako zdroj všeho moudra, je dobré si to pohledat !
K tvé zamilovanosti do šmejdské firmy SONY - věz, že to je jedna z konzumních firem, která většinou nápady kupuje, nebo krade a totéž platí o většině velkých "konzumních" firem, včetně Panasoniku. Nápady a patenty se většinou rodí v úzce specializovaných firmách, univerzitních laboratořích atd., ty trubko ! :-)
jarda50 (1424)|1.3.2009 12:58
Na prprimitiva Tvého ražení se nedá nic jiného než nereagovat nicméně ma otázku v čem je ten tebou vychvalovaný Panák si etejně neodpověděl a mimo jiné ukaž kde se v těch článcích hovoří o původu 24p jinak tady je konkretní k a ne tohle okecávání. Bla bla bal nic jiného tu nepíšeš. Jinak po Tvém vzoru Panák není rozumné řešení, ale zoufalost a nemožnost si pořídit něco co je lepší.

http://www.24p.com/PDF/24p_age_one.pdf
miromen (146)|1.3.2009 13:08
Napsat že sony je šmejdska fa a to same panasonic tak nato nemusim byt žadny nadšenec abych si udělal obrazek jakej si dement. Myslim že sony ma za svou historii dost počinu za ktere se rozhodně nemusi stydět a ktere ovlivnili ne jednu firmu a taky nas jako spotřebitele.
Modena (1706)|1.3.2009 15:18
jarda50
Ty jsi prostě myslitel - o tom žádná . . .
Já prý blablabla a ty, ty génie, ty sem vystavíš link na pdf firmy SONY ?

Kde vychvaluji firmu Panasonic ? Můžeš sem dát link, aby se všichni mohli podívat ?
To, že jsi si všimnul v mém podpisu výrobků, které mám doma se totiž u tebe nejspíš v podvědomí (bezvědomí ?) spojilo s tvým tajným přáním zaškatulkovat mě jako bigotního obhájce této firmy ! Jenže svět není černobílý - to bys ve svém věku měl vědět !!!

To, že mám převážně Panasonic výrobky je výsledek mé dloholeté dobré zkušenosti, ale že bych z těch výrobků "vlhnul" při vyslovení jejich sériových čísel, to tedy né ! To se nejspíš stává asi jen tobě u produktů SONY, že ? :-)

Spotřební zboží, jako např. elektronika je alespoň pro mě SPOTŘEBNÍ, tzn. že si jí kupuju a když je něco lepšího, co mě zaujme, koupím si to a původní přístroj hodím na chalupu, nebo ho prodám na AUKRU a nebo ho šlehnu do příslušného kontejneru ! Nezamilovávám se do těchto VĚCÍ ani do firem, které je stvořily ! Chápeš ?

To bude asi gruntovní rozdíl mezi mnou a tebou !!!
jarino1978 (8045)|1.3.2009 21:04
[QUOTE=Jiricek_2007;217517]Zdravím, máte prosím někdo nějaký z těchto BR přehrávačů? Jaký z nich byste mi doporučili? Děkuji[/QUOTE]

- odpichni sa od toho, koľko chceš dať do toho peňazí. A hlavne, aký máš doma TV. Uvedom si, na čo všetko Ti bude BD player slúžiť. Buď to bude len prehrávanie BD, alebo chceš kukať aj AVCHD, DIVX .... A čo takto BD profily ? Možnosť upgrade FW. Obraz z BD bude na všetkých krásny, drobné odchýlky hľadaj v ostrosti, šume, správnej podpore 24p, či žiadaš, alebo nežiadaš vstavané dekodéry HD audia a pod. Z Tvojej otázky neviem dať jasnú odpoveď.
jarino1978 (8045)|1.3.2009 21:08
modena : choď sa radšej bavkať inde, svoje ego si môžeš dokazovať tam. Alebo sa začni baviť rozumne a nie o chujovinách.
losos (2977)|2.3.2009 03:09
Tak to jsem se tu toho dnes dozvěděl opravdu moc. Děkuji...
Jen o tom, co mne zajímalo, prakticky nic. Modena, co kdybys něco napsal také o tom, na co jsem se ptal já ? Děkuji předem...
Modena (1706)|3.3.2009 21:22
[QUOTE=losos;218041]Tak to jsem se tu toho dnes dozvěděl opravdu moc. Děkuji...
Jen o tom, co mne zajímalo, prakticky nic. Modena, co kdybys něco napsal také o tom, na co jsem se ptal já ? Děkuji předem...[/QUOTE]

Padesátý Jarin tady začal blábolit něco o SONY playerech, na které se ho nikdo neptal a ještě plácal píčoviny ! Tak proto jsem "vystřík" ! Tímto se ostatním omlouvám . . .

Pioneer má "jen" BD profil 1.1 a nepřiměřenou cenu - chceš-li 2.0 BD Live za dobré peníze, pak Panák
Samsung je po upgradu také 2.0, ale tento Korejec má stále své mouchy, cena je přiměřená tomu, co umí
Panasonic BD-55 už nikde neseženeš, takže si počkej na nový model BD-60 a klidně jdi do něj , to je má rada ! :-)
jarda50 (1424)|3.3.2009 21:41
Modeno ty jsi nenapravitelný už na jiném foru Tě poslali plkat někam jinam. Ty doporučuješ stále něco co jsi ještě ani neviděl. Bůh ví kdy a jestli zde ona 60tka vůbec bude. Jiank na AV forum je porovnání a je to nerozhodně, jsou věci kde P exceluje a pak jsou věci kde zase ztrácí. Ale jsme si vědom toho, že nic jiného neznáš a i kdyby jsi to neviděl tak to doporučíš.

Stále jsi nejen neodpověděl v čem je ten v Číně poskládaný přístroj lepší. To, že má lepší video D/A převodník je Ti na nic když to jede po HDMI. a pouštět si BR přes scart je trochu jako SM. Rozdíl v prezentaci BR je o kousek ve prospěch 55 a hlavně DVD je údajně lepší na tomhle P. A pokjud se omezuješ jen na ten výběr co je tady tak Ti nezbyde jen ten Pio nebo Sam a tady Pio je jednoznačný výběr.

Jinak B Live je sice dobrá věc, ale zde zatím nevyužitelné, protože tu zatím není snad ani jeden disk s podporou.
Modena (1706)|3.3.2009 22:58
[QUOTE=jarda50;218305]Modeno ty jsi nenapravitelný už na jiném foru Tě poslali plkat někam jinam. Ty doporučuješ stále něco co jsi ještě ani neviděl. Bůh ví kdy a jestli zde ona 60tka vůbec bude. Jiank na AV forum je porovnání a je to nerozhodně, jsou věci kde P exceluje a pak jsou věci kde zase ztrácí. Ale jsme si vědom toho, že nic jiného neznáš a i kdyby jsi to neviděl tak to doporučíš.

Stále jsi nejen neodpověděl v čem je ten v Číně poskládaný přístroj lepší. To, že má lepší video D/A převodník je Ti na nic když to jede po HDMI. a pouštět si BR přes scart je trochu jako SM. Rozdíl v prezentaci BR je o kousek ve prospěch 55 a hlavně DVD je údajně lepší na tomhle P. A pokjud se omezuješ jen na ten výběr co je tady tak Ti nezbyde jen ten Pio nebo Sam a tady Pio je jednoznačný výběr.

Jinak B Live je sice dobrá věc, ale zde zatím nevyužitelné, protože tu zatím není snad ani jeden disk s podporou.[/QUOTE]

Divím se, že reaguješ - nebyl jsi tázán pokud vím a znova opakuji - tazatel se ptal na konkrétní 3 výrobky a nevím tedy, co zde prudíš se svým SONY. Až někdo vznese dotaz na ty tvoje křápy, můžeš se plně realizovat - zde jsi jen off topic ! Chápeš alespoň tohle, nebo je to na tebe už moc ? Jestli nemáš k těmto výrobkům co říci, běž si hrát jinam !

Je od tebe hezké, že jsi mne pasoval na znalce Panasonicu a jenom Panasonicu a nic jiného že neznám . . . To sedí od pacienta, co má oba poslední modely SONY a jenom SONY, nic jiného doma nemá !

Nevím, na kterém fóru mě poslali "plkat jinam", ale svůj nick si neměním jako ty - nestydím se za něj, takže nevím o čem plkáš !!! Jestli je tam ale skvadra takových inženýrů jako ty, ani se nedivím, jestli se vzbouřili ! Ono psát na odborném fóru o více méně odborných věcech a nerozumět jim, to pak vyvolává nejrůznější nedorozumění a konflikty ! :-)
Dej link, rád si připomenu, kde že mě to poslali jinam ! OK ?

Tvoje "ryzí odbornost" je vidět např. na tvém konstatování o video převodnících. . . . Ano Jarine, je to jak říkáš - je to fakt jedno, když tam je to HáDéEmÍ, jaký se použije převodník . . . Diskuze o rozdílech meze SONY 550 a Panasonic 55 totiž nestojí v D/A převodnících, ale v obvodech provádějících deinterlacing a upscaling, např. DVD.
Nemám k tomu co dodat a nehodlám zde školit každého posraného BFU, co sem vleze ! Je to tvůj boj !

V Číně, ty odborníku, poskládali ten tvůj SONY šrot, Panasoniky vyrábí na Slovensku !!!
jarda50 (1424)|3.3.2009 23:40
Hlavně že ty máš co k tomu říci. Na rozdíl od Tebe mám svůj nick od začátku a pokud jde o Tebe tak na *********** Tě pár lidí poslalo plkat nesmysly jinam. Ty jsi tady ještě neřkl kromě toho kup to nic podstatného. Když už si tak proti Sony tak jen to, že ten tvůj je na rozdíl od S montovaného v Japonsku montován v Číně. Což se na testech hodnotilo jako horší provedení, viz AV forum kde se oba testovaly. Vždyť ty ani nevíš co ten tvůj přístroj umí a proč. Vždyť si kromě přihlouplejch plků tady nedal jedinou technickou informaci o přístroji a to se Tě ptalo tady už více lidí a animjednomu jsi neodpověděl.

Ty to máš v tý hlavě hodně pošramocený a navíš ještě zapomínáš, kde co plácneš.
A koho chceš ty neználku školit? Vždyť víš starou bačkoru. To můžeš tak školit maximálně mravence.
Modena (1706)|4.3.2009 00:27
Na dávání technických informací je Google , ty magore - to si snad může pohledat každý ! Zde jde o praktické zkušenosti s těmito přístroji a k tomu ty nemáš co říct - jak jsem už napsal - běž do ********* a tam si plkej ty svoje vyčteninky z Av fora.albánia, nebo kde to scháníš !
Svůj nick mám zde přesně 4 roky - stejný! A ty ?
Ty sis koupil BD SONY a budeš zde zřejmě machrovat a opruzovat každého tak dlouho, dokud tě zde odsud někdo z modů nevykáže. Znova opakuju - nikdo se tě na to neptal !!!
Kterou technickou informaci jsi nám zde poskytl, mistře ? Nikde žádnou nevidím .
Já napsal alespoň rozdíly těch tří tazatelových výrobků tak, jak je znám z praxe ! Kde tys přišel k čemukoliv jinému, než tomu, co sis koupil ? Na netu ? Aha . . .
Můj BD player má na zadním štítku Krompachy Slovakia.
Tady máš detailní test svého křápu, když tak bažíš po informacích
http://www.areadvd.de/hardware/2008/sony_bpd_s550.shtml
jarda50 (1424)|4.3.2009 00:35
Ty mne nemůžeš ničím vytočit. Jen se stačí aby si každý vyhledal jakékoli Tvoje bláboly a pochopí, že si jen primitiv, který akorát každého vytáčí a uráží. Měl by si se místo vysedávání u PC a kousání tužky raději léčit. Pozor bublání na netu nepomůže. Doporučuji 2x deně antimongolín a jeden antivyvalín před spaním. Někdy i chladná voda a rýžový kartáč pomáhá na psychiku. A tím s tebou končím a ostatním se omlouvám za off topic.
Modena (1706)|4.3.2009 18:52
[QUOTE=jarda50;218335]Ty mne nemůžeš ničím vytočit. Jen se stačí aby si každý vyhledal jakékoli Tvoje bláboly a pochopí, že si jen primitiv, který akorát každého vytáčí a uráží. Měl by si se místo vysedávání u PC a kousání tužky raději léčit. Pozor bublání na netu nepomůže. Doporučuji 2x deně antimongolín a jeden antivyvalín před spaním. Někdy i chladná voda a rýžový kartáč pomáhá na psychiku. A tím s tebou končím a ostatním se omlouvám za off topic.[/QUOTE]
Ač nerad, donutil jsem se po tvém nevybíravém útoku pročíst si i tvoje příspěvky a vydržel jsem pouze první stranu . . . Blahopřeju ti ke tvé renesanční osobnosti, brouk pytlík hadr !!! A to se odvažuješ moje posty hodnotit jako bláboly ?
Koukám padesátý Jarine, že opravdu, ale opravdu nejsi vytočený . . . Tak nashle někdy někde a nezapoměň polknout ten prášek . . .


SONY dealer se odkutálel, takže je možnost i pro tazatele lososa.
Nikde netvrdím, že to, co mám doma je to nejlepší, ale co jsem zatím četl zkušenosti od uživatelů a pár testů na britských a německých stránkách, testeři se shodují v tom, že Panasonik dokáže s jedním čipem UniPhier upscalovat i obyčejné DVD téměř na úroveň specializovaných čipů REALTA v několikanásobně dražších playerech (např.Onkyo) a moje zkušenost je stejná.
http://panasonic.co.jp/corp/news/official.data/data.dir/en080521-2/en080521-2.html
Zvuk při DTS HD Master audio je natolik luxusní, že daleko přesahují možnosti beden AQ a dovolím si tvdit, že BD-55 by se nekrčil ani u několikanásobně dražších repro - ostatně totéž potvrzují i testy ! Pro mě je důležité obojí v souladu - obraz+zvuk ! Jestliže je u výrobku i kvalitní provedení a blbuvzdorné ovládání (nežiju doma sám), výrobek si koupím ! To jsem udělal s BD-55 a vedle jsem nešlápnul ani s tím ostatním, co mám v podpisu ! :-)