Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: kamera co umí Plynulé pomalé nahrávání ( ala sony )

Nováček Avatar uživatele kunaman
    Registrace
    Nov 2007

Zdravím měl bych dotaz,

existuje nějaká kamerka v kategorii 15-25tis Kč co umí režim: Plynulé pomalé nahrávání v delším śeku než sonky ( nahrání 3sec a natažení na 11s klip )

třeba 5s - 10s?

A posím majitele těchto kamerek o vyjádření, jestli to není jen blbůstka co omrzí po prvním dnu a názory na použitelnost celkem a pokud někdo ví jak to vlastně funguje, budu taky rád.

zdar všem.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Mám Samsung MX20, ta má funkci "záznam v intervalech", kamera pak dělá jednotlivé záběry v itervalech po: 1s, 3s, 5s, 10s, 15s nebo 30s, v až neomezené délce (do zaplnění pam. karty), vznikne z toho jeden plynulý zrychlený záznam. Funkci jsem vyzkoušel jen jednou, při seznamování s kamerou, a je to opravdu jen taková blbůstka... Kamera se prodává od 4500,-kč , podrobné info zde http://www.samsungmx20.cz/Public/mx20.aspx

Je tu občas Avatar uživatele PeLi
    Registrace
    Apr 2004

Citace Původně odesláno od one.man Zobrazit příspěvek
    Mám Samsung MX20, ta má funkci "záznam v intervalech", kamera pak dělá jednotlivé záběry v itervalech po: 1s, 3s, 5s, 10s, 15s nebo 30s, v až neomezené délce (do zaplnění pam. karty), vznikne z toho jeden plynulý zrychlený záznam. Funkci jsem vyzkoušel jen jednou, při seznamování s kamerou, a je to opravdu jen taková blbůstka... Kamera se prodává od 4500,-kč , podrobné info zde http://www.samsungmx20.cz/Public/mx20.aspx
    Ale toto je zrýchlené nahrávanie. Užívatel chce spomalené nahrávanie!
    Ale obávam sa , že v amatérskej sfére nič podobné okrem Sony neexistuje.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ano mam SONY HDR SR11E a opravdu umi nahravat zpomalene zabery na interni pamet. Nahraje zhruba 15 s 240 snimku za sekundu. Na disk to nejde protoze by to asi nestihal zaznamenavat.

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Vtom případě je tu tento fotoaparát: http://www.exilim.de/cz/exilimhighspeed/exfh20/ , "EX-FH20 dokáže pořizovat vysokorychlostní videosekvence tak rychlých dějů, že je lidské oko není schopno rozpoznat, a poté je dokáže zpomaleně přehrávat. Můžete si vybrat rychlost záznamu 210 fps, 420 fps nebo 1 000 fps", citace ze stránek výrobce. V prodeji za cca 10000,-

Registrace
    Nov 2007

ahoj, ten casio vypadá moc dobře, jen jsem nikde nenašel v jakém rozlišení jdou ty sekvence pořizovat, ale s 1000fps by se už daly dělat věci....

Nováček
    Registrace
    May 2006

se zvysujicim se fps se snizuje rozliseni, takze zadne zazraky necekejte v consumer sekci

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2006

Pro představu jsem nahrál na leteckou poštu video přímo z Casia, co jsem si kdysi zkoušel. Tuším že to bylo točeno 300 nebo 600fps. Kvalita sice není nijak ohromující, ale člověk se s tím vyblbne

http://leteckaposta.cz/504819734

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2006

Ještě jsem zapoměl dodat, že to bylo děláno tou starší verzí EX-F1 a taky jsem našel tabulku, jaké je rozlišení u jaké rychlosti snímání, takže podle toho je ta kostka ledu točena 300 fps.

- EX-FH20: 480 × 360 (210 fps, 30-210 fps), 224 × 168 (420 fps), 224 × 56 (1000 fps)
    - EX-F1: 512 × 384 (300 fps, 30-300 fps), 432 × 192 (600 fps), 336 × 96 (1200 fps)

Registrace
    Nov 2007

krásná ukázka, přesně na takovédle "hračičky" si to dokážu představit, na oživení jakéhokoliv videa..... neměl by ještě někdo nejakou ukázku z toho slow motion ze sonky? na netu jsem našel jen dost nekvalitní...

zdravim

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

z té sonky jsou právě nekvalitní...neostré záběty...takže asi v jediné co je přijatelné je to EX-F1...nic jiného za "normální" peníze pořídit nejde...pak už to jsou specializovaný kamery pro highspeed a to jsou statisícový položky..

Registrace
    Nov 2007

To jsem právě nezjistil v jakém režimu ty sonky video nahrávají zpomaleně. Mohl by mi prosím někdo sem hodit ukazku? nejlépe v té nahrávané kvalitě - bez komprimace.

díky

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

mel jsem tuhle kameru (resp. HDR SR1E, ale i ty dalsi to delali stejne) a ono to nataci 200FPS sice jak v HDTV tak i v SD, ale problem je v tom, ze to video je stejne hnusne ale opravdu hnusne rozmazany - nezaostreny, a je videt ze tam stejne je rozliseni hodne spatny a jen prepocitany do rezimu v kterym se zrovna nahrava...ale ver mi, ze to CASIO to ma krasne ostry oproti ty Sony....proste nepouzitelny...jak kdyz to prejedes nejakym gausian blurrem a ses rad ze poznas jestli na video je chlap nebo zenska

Nováček
    Registrace
    May 2006

ano mohu potvrdit sony je hnus

Podobná témata

1. pomalé vypalování BD
    Od Kylsaprt v sekci Vypalovačky a média
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 11-02-2015, 16:40
  2. Kamera Sony CX115 nebo Foťák Sony HX9 ?
    Od KU713 v sekci Videokamery
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 29-11-2011, 18:40
  3. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 14-11-2008, 12:09
  4. Přliš pomalé čtení a vypalování
    Od Tomy v sekci Vypalovačky a média
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 17-08-2008, 17:00
  5. Nahrávání ze Sony HDR - CX6 do PC
    Od mrtvolkar v sekci DV/HDV
    Reakcí: 17