Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

glidecam smooth shooter

MIHI (940)|3.3.2009 14:29
Nad 3s bych nenastavoval, ono je to potom dost labilní. Chce to hledat kompromis, myslím že 3s jsou tak optimum. Ono s tím vyvážením je to blbý, zatímco u steadicamu stačí rozum, u glidecamu to chce mít víc štěstí než rozumu:) Jinak mám pocit že čím těžší je celá souprava, tím líp to drží. Ale to může být jen můj pocit, zas na to nejsem žádnej odborník a nedělám s tím zas až tak často. Ono to chce taky vždycky upravit podle toho co točíš. Rozdíl je běh v exteriéru a pomalá "jízda" v interiéru....
LOPOLO_2 (488)|3.3.2009 14:46
V zasade jsi mi teda potvrdil, co jsem si myslel .. diky. Zkusim snizit ten dropout aby to nebylo tak citlivy. Cim dyl si s tim clovek hraje, tak tim vic to dava smysl a i kdyz je to de fakto hracka, tak musim ocenit jak to maj vymysleny.
Pokud se nepletu, tak u glajdu udavaj k tem lehcim kameram hodnotu dokonce 1,5, takze vaha bude hrat jak rikas urcite klicovou roli. Nastesti s tim dodavaj i pomerne tezky platy pod kameru, takze by nemel bejt problem celkovou hmotnost zvysit, a tim i celou stabilitu.
LOPOLO_2 (488)|3.3.2009 22:00
tak jsem dneska zkusil jeste zaskocit na 15 minut do lesa a udelat z toho vzorek v HD, aby bylo videt jak moc se mi to porad houpa ... a to bohizel porad dost :-) Ten vzorek sem hodim, pokud se mi podari to protlacit na server ..
LOPOLO_2 (488)|3.3.2009 23:19
Terka (274)|4.3.2009 13:07
Sice s tim nemam zkusenosti, ale trochu rozumim fyzice. Predpokladam, ze se bavite o dobe kyvu. Zkus to vyvazit tak, aby to bylo v indiferentni poloze, tj. aby se to, (at to otocis jakkoliv), neotacelo.
PS: Mrkni na http://www.bignoz.com/
LOPOLO_2 (488)|5.3.2009 02:05
diky za link, zkusim s tim experimentovat
Petr Lenz (29)|12.3.2009 11:57
No mě to připadá jako nedodělek, taková hračka. Samozřejmě není nad originál Steadicam od Tiffenu nebo Movcam. Cena se ale v obou případech pohybuje mezi 4 - 5.000 USD, zkrátka ta cena odpovídá kvalitě.
Objevil se ale výrobce ve Francii, takže by to vyšlo levněji o Clo, které se neplatí, pokud je výroba v zemi EU. Cena okolo 4.000 eur za komplet MDV, tedy s vestou, LCD a baterií, samozřejmě dockingem, atd. myslím, že to stojí za zvážení a rozhodně lepší než glidecam smooth shooter.

http://www.laigleparis.fr/mdv.htm

a u nás zastupuje firmu Visualcomm

http://www.visualcomm.cz/webmagazine/products.asp?idk=478
Petr Lenz (29)|14.3.2009 10:24
Myslím, že nikdo nejsme tak bohatí, abysme kupovali levné a polovičaté věci . Mám velmi dobrou zprávu. Firmu L´Aigle zastupuje v České republice firma Visualcomm
http://www.visualcomm.cz/webmagazine/page.asp?idk=476

Je to věc každého, ale v mém podvědomí je stadicam zařízení, které bezpodmínečně obsahuje:
Vestu
dvojité rameno
LCD náhledový monitor ( ne ten na kameře )

a myslím, že cena 2.820 euro, je tak bezkonkurenční ( v kladném slova smyslu ), že není proč váhat. ( beru verzi MDV b) ). Pokud se ale kdoko-li rozhodne pro polovičaté řešení ( držení trubky v ruce apod., je to jeho věc. Jen si myslím, že dotyčný nikdy nedocílí těch úžasných plovoucích záběrů. Protože něco zkrátka chybí... ( můj osobní názor, právě to rameno, které zachytává všechny ty nežádoucí otřesy )
Pave1 (4279)|14.3.2009 12:30
[QUOTE=Petr Lenz;219472]Myslím, že nikdo nejsme tak bohatí, abysme kupovali levné a polovičaté věci . ... v mém podvědomí je stadicam zařízení, které bezpodmínečně obsahuje:
Vestu, dvojité rameno, LCD náhledový monitor ( ne ten na kameře ). ... Pokud se ale kdokoli rozhodne pro polovičaté řešení ( držení trubky v ruce apod., je to jeho věc. Jen si myslím, že dotyčný nikdy nedocílí těch úžasných plovoucích záběrů. Protože něco zkrátka chybí... ( můj osobní názor, právě to rameno, které zachytává všechny ty nežádoucí otřesy )[/QUOTE]

Nerozumím?

http://www.3d.cz/bordel/smoothshooter.jpg
http://www.3d.cz/bordel/smoothshooter2.jpg

Glide vestu a to rameno má, ne?

Doplnění: tvá sestava MDV b také neobsahuje náhledový LCD monitor .-) .
Petr Lenz (29)|14.3.2009 19:21
hned vysvětlím.
Glidecam má rameno, to máš pravdu, ale jak sem koukal na tu fotku, tak jedno ( já zmiňuji dvojité, tzn. obě ramena mají odpružení )
Pokud se podíváš na stránkách L´aige nebo Visualcommu pořádně, zjistíš, že MDV verze b), to je ta prostřední obsahuje základní set (a ) + 7" LCD monitor se sluneční clonou + napájecí baterii pro monitor. Oni maj nějakou svoji, ale může se dát deska na V-Lock baterie
Samozřejmě nevím, jakou kameru na to budeš dávat, ten MDV set je do 4 kg, no já bych na to rád vyzkoušel mj. i DSR 250 :-), snad to unese....
Petr Lenz (29)|14.3.2009 19:25
zde je zkopírovaná informace ze stránek Visualcommu.

Stabilizátor se dodává ve třech základních setech:

* MDV/B - Základní set - stabilizátor ODYSSEE + kamerová deska + dolní montážní deska + podběrné rameno +vesta s předním uchycením ramena nastavovací modul + montážní a odkládací stojan + BNC/BNC kabel.
* MDV/E - Essential set - Základní set + podpěrný stativ + 7“ LDC monitor + baterie + transportní brašna.
* MDV/F - Kompletní set - Essential set + prodlužovaní tyč se dvěma vyvažovacími deskami + adapter pro nízké nešení + sluneční clona pro monitor + baterie.

bod MDV verzí b) mám na mysli verzi ESSENTIAL
Pave1 (4279)|14.3.2009 20:08
hmm, to rameno je podle mě dvojité (na fotce je jen složené).

Nemám nic proti infu o kvalitních výrobcích, jen mi přijde, že haníš něco, co pořádně neznáš. Proč?
Petr Lenz (29)|17.3.2009 15:26
tak není složené, jednoramenné verze se dělají, jsou to ty nejzákladnější modely, od středních už jsou vždy dvojramenné.
Máš pravdu v tom, že jdu do nečeho co neznám. Důvodů je několik. Zmíním spíš, proč jsem se rozhodl zrovna pro L´aigle.
Ten komplet MDV Essential je ( za podmínky, že by to oblékl člověk, který má se steadicamem praxi ) okamžitě použitelný. Nasadíš kameru, vyvážíš a jdeš " na plac "
U ostatních výrobců, za podstatně vyšší cenu dostaneš polotovar. Musíš si dokoupit LCD monitor, baterie, stojan na vyvažování a mnohde i transportní kufr. Ano, bohužel. Takže ta cena se pěkně vyšplhá. A ted doprava z USA nebo Číny. Jak to zaplatit? Opravdu to pošlou? Neztratí se to někde cestou? K tomu platba Cla, taky není malé. Jak uplatním záruku ? Posílat to na své náklady zpátky přes celý svět?
Tady to bude placený v Kč, to uvítá i účetní, DPH mi vrátí v odpočtu a pokud by se něco s tím stalo, tak do dovezu jen do Prahy.
I když jdu do nepoznaného, ty výhody převážily. A rozhodně se s vámi tady na foru podělím se zkušenostma.
Petr Lenz (29)|17.3.2009 15:27
omlouvám se, já si tvoji reakci špatně přečetl a psal o nečem jiném:-D

takže není to hanění, chtěl jsem jen uvést, že pokud stabilizátor nemá 3 základní věci ( tedy vestu, odpružená 2 ramena a LCD ) tak nevím jak to napsat,ale není to Steadicam.( a jeho různé modifikace)
Ještě bych bral to jedno odpružené rameno. Budiž.Ale že ten Glidecam nemá pořádné LCD na náhled záběru ..... to bych nezkousl. Jinak samozřejmě nic proti gustu kohoko-li.
Akorát, když občas vidím prodávat po netu ty různé trubky s madlama na držení, musím se smát, protože to je fakt tristní.
Pave1 (4279)|17.3.2009 18:40
Jde jen o to, že z těch řečí trochu čouhá marketink (snaha prodat). Pokud by se ukázalo, že jsi nějak na tom zainteresovaný a provádíš tu něco jako direct marketink, byla by to věc, která sem podle mého názoru nepatří.

Pokud tomu tak není, tak promiň, ale ty tvé příspěvky na mě tak působí.
rjja (622)|17.3.2009 18:58
[QUOTE=Petr Lenz;219804]omlouvám se, já si tvoji reakci špatně přečetl a psal o nečem jiném:-D

takže není to hanění, chtěl jsem jen uvést, že pokud stabilizátor nemá 3 základní věci ( tedy vestu, odpružená 2 ramena a LCD ) tak nevím jak to napsat,ale není to Steadicam.( a jeho různé modifikace)
Ještě bych bral to jedno odpružené rameno. Budiž.Ale že ten Glidecam nemá pořádné LCD na náhled záběru ..... to bych nezkousl. Jinak samozřejmě nic proti gustu kohoko-li.
Akorát, když občas vidím prodávat po netu ty různé trubky s madlama na držení, musím se smát, protože to je fakt tristní.[/QUOTE]



Možná ty madla s trubkama kupujou nebo si vyrábí lidi, který nemaj 100tisíc na Steadicam a možná tu najdeme i někoho, kdo natáčí jen pro to, že ho to baví, ale neživí se tím. Tak asi tak.
appalacio (201)|17.3.2009 19:48
[QUOTE=Petr Lenz;219528]hned vysvětlím.
Glidecam má rameno, to máš pravdu, ale jak sem koukal na tu fotku, tak jedno ( já zmiňuji dvojité, tzn. obě ramena mají odpružení )
Pokud se podíváš na stránkách L´aige nebo Visualcommu pořádně, zjistíš, že MDV verze b), to je ta prostřední obsahuje základní set (a ) + 7" LCD monitor se sluneční clonou + napájecí baterii pro monitor. Oni maj nějakou svoji, ale může se dát deska na V-Lock baterie
Samozřejmě nevím, jakou kameru na to budeš dávat, ten MDV set je do 4 kg, no já bych na to rád vyzkoušel mj. i DSR 250 :-), snad to unese....[/QUOTE]

psal jsem do české firmy, a mám ceník... pokud bude zájem zašlu..varianta b cca 82tis bez dph

MDV/E Système L'AIGLE MDV 4kg | Essential set 82 781,-
Obsahující :
L'AIGLE ODYSSEE, Ref. CCR
BNC-BNC video kabel, Ref. CBL
LTX rameno pro max. 4kg, Ref. BLM
Přípravek pro přidání/odebrání LTX pásů, Ref. OTL
Vesta s předním úchytem pro montáž ramene, Ref. HAV
Vyvažovací a nastavovací stojan, Ref. NID
Roční záruka a asistenční služba, Ref. SAV
Podpěrný stativ s nosností 45kg, Ref. PIE
Transportní brašna, Ref. SCO
7" LCD monitor 800x480 bodů, Ref. LHD
Li-Polymer baterie 3-19V, Ref. BAT
MIHI (940)|17.3.2009 20:56
[QUOTE=Petr Lenz;219804]omlouvám se, já si tvoji reakci špatně přečetl a psal o nečem jiném:-D

takže není to hanění, chtěl jsem jen uvést, že pokud stabilizátor nemá 3 základní věci ( tedy vestu, odpružená 2 ramena a LCD ) tak nevím jak to napsat,ale není to Steadicam.( a jeho různé modifikace)
Ještě bych bral to jedno odpružené rameno. Budiž.Ale že ten Glidecam nemá pořádné LCD na náhled záběru ..... to bych nezkousl. Jinak samozřejmě nic proti gustu kohoko-li.
Akorát, když občas vidím prodávat po netu ty různé trubky s madlama na držení, musím se smát, protože to je fakt tristní.[/QUOTE]¨

Sem se ani nechtěl vyjadřovat, ale nakonec se neudržím:) Opravdu ty tvoje příspěvky působí poněkud reklamě, hlavně neustálé zdůrazňování jak je to úžasné a která firma to dováží. Různé napodobeniny steadicamu nabízí desítky (a co já vím, možná už jsou jich stovky) firem, v různých cenových relacích, různých provedeních, také v různé kvalitě. To že je glidecam jen jedna z napodobenin, to tady víme, přečti si diskuzi zpátky a uvidíš, že to bereme jako hračku a ne jako plnohodnotnou náhradu. Do stejného pytle hraček a nápodob bych hodil i tvého favorita. Nevím proč neustále haníš (chápu že se ti to slovo nelíbí) glidecam.
Že Glidecam nemá LCD?
http://www.glidecam.com/product-gold-sled.php
http://www.glidecam.com/product-l4-pro.php
Že nemá dvojité rameno?
http://www.glidecam.com/product-x-10.php
http://www.glidecam.com/product-v-25-arm.php

Každý si prostě vybere a koupí, to co se mu líbí, co chce a na co má peníze (a to včetně tebe). Nevím do jaké míry této problematice vůbec rozumíš, když chceš na "zařízení steadicamového typu".)) s určenou nosností do 4Kg, montovat DSR 250....

A za sebe bych chtěl říct, že když už tady nakupujeme podle fotek z internetu, já jsem vždycky uvažoval o bassonech, ty se mi vždycky líbily:)
http://www.bassonsteady.com.ar/shop/categorias.asp?id=1
MIHI (940)|17.3.2009 20:59
PS: Zapoměl jsem dodat doušku o tom, že nejdůležitější na stedicamu (nebo jiném obdobném zařízení) je chápat dobře jeho proncip a umět ho ovládat, jinak ti i ten nejdražší steadicam ze všech bude úplně naprd.
jibarr (792)|17.3.2009 21:20
[quote=Pave1;219833]Jde jen o to, že z těch řečí trochu čouhá marketink (snaha prodat). Pokud by se ukázalo, že jsi nějak na tom zainteresovaný a provádíš tu něco jako direct marketink, byla by to věc, která sem podle mého názoru nepatří.

Pokud tomu tak není, tak promiň, ale ty tvé příspěvky na mě tak působí.[/quote]

Taky to tak ma mě působí.
Pokud je to pro zábavu a nebo občasné oživení záběrů, tak je možnost použít i tyhle podivnosti. Nebo si i něco vyrobit. Pokud to má někdo na obživu, tak koupí něco pořádnýho, nebo si to jak je běžný zapůjčí.
Za 85 tis. bez DPH to není pro amatéry ani na hobyvideo ale ani na profi.

http://www.artemis-hd.com/
http://www.steadicam.com/videoarcher.html


Prostě filmaři si nemůžou dovolit dát kameru za 3,5 mega na něco, co není ve filmovém průmyslu vyhlášený. Případně se tím musí učit. Na to není čas. Kameraman odkudkoliv z celýho světa po příjezdu musí nasadit kameru a točit. Stačí jim jejich vlastní průsery. Jako když špatně spočítali délku lanka a kamera se jim rosekala při sjezdu o nádvoří hradu v ateliérech na náhradní kusy.
jibarr (792)|17.3.2009 21:23
MIHI: Ten basson vypadá dobře.
Pave1 (4279)|17.3.2009 23:14
Já jsem předevčírem zprovoznil opěrku pro XH-A1 (potřebovala změnit rychloupínač, aby byl kombinovatelný s mým malým stativem, jenže nikde protikus neprodávali),

..a ukázalo se, že má i velmi solidní "steadicemové schopnosti", pokud ji držíš jen v ruce .-) .

Na všelijaké krátké blbnutí to bude ok, byť glidecam je daleko solidnější, z tohoto pohledu. Snad se mi podaří o víkendu vyrobit nějaký "obrázek" .-) .
Petr Lenz (29)|19.3.2009 12:58
tak já to mám za necelých 80 bez DPH.
Petr Lenz (29)|19.3.2009 13:04
tak koupit něco pořádnýho....máš pravdu. Movcam Avant za 161.tisíc bez DPH a Cla nebo Steadicam Archer za 23.000 USD ( katalogová cena ). Proč ne, ale zatím jsem v loterii nevyhrál.
Půjčit - tak to si napsal největší nesmysl. Teda takhle, půjčit si to můžeš a pak se na to doma dívat. protože jestli si myslíš, že to na sebe navlečeš, nasadíš kameru a jdeš " na to ", tak zapomeň. Já se chystám na to, že s tím budu trénovat 2 - 3 měsíce. To není vtip, tak to je. Takže půjčit si to může jen steadicamista, kterej má práci s tím v krvi a praxi získá jedině tak, že si koupí vlastní. 90% steadicamistů má svoje vybavení a je to logický.
Já bych řekl že za 85% je to poloprofi. Koneckonců, běžně se používají 1/2 HD kamery ( Xdacam EX ) a ty zdaleka 4 kila neváží, pokud se teda na EX3 nedá těžký sklo :-D
Petr Lenz (29)|19.3.2009 13:14
To MiHi: Reaguju na ten závěr, tykající se narážky na moji snahu osadit MDV DSRkou 250.
Předně nekupuju to pro 250 ku, mám ještě 2 handky, ale jde o to, že bez baterky má ta 250ka 4,5 kila. Takže rozdíl 0,5 kg mi nepřipadne kdovíjakej ( nenapadlo by mě na to dávat Betu s 8 kilama ).
Pak si psal o principu a ovládání. Naprostý souhlas až na jednu maličkost. Oni ty lepší modely tu práci jaksi usnadní nebo ulehčí, pochopit princip bych považoval za samozřejmost.

Uvidím, zatím tady já ale i všichni jenom teoretizujeme. Do týdne mi to přijde a pak se uvidí, jaká že je realita :-)
Petr Lenz (29)|19.3.2009 13:17
[QUOTE=jibarr;219862]MIHI: Ten basson vypadá dobře.[/QUOTE]

fakt ?
šmangote.....no já nevim, tak každýmu se líbí něco inačího a o tom to je
jibarr (792)|19.3.2009 13:39
Petr Lenz:

...Půjčit - tak to si napsal největší nesmysl....
Naprosto běžná praxe. Podle tvé teorie by musel osvětlovač / taky velmi specifická práce / vlastnit na nasvícení filmu techniku za 50melounů ?? Nebo kameraman pojezdy, jeřáb, steadycam, porty, náhledy, atp ??,
Od toho ty půjčovny jsou.

.....Já se chystám na to, že s tím budu trénovat 2 - 3 měsíce......
No a to je právě ten důvod, proč nekupovat hračky.

......90% steadicamistů má svoje vybavení......
Kde ???? Co já znám, tak je to vybavení produkcí a ty to půjčujou dle požadavku třeba i s obsluhou.

Jinak si stojím za tím, že na profi to není a pro amatéry je to drahý.
No ale až dáš ukázku stojícího člověka na dlouhých schodech a ty ho bez škubů a pohybů s pěkně vyváženýn steadycanen oběhneš, tak třeba změnám názor. Běh do schodů je takový test kvality.
Petr Lenz (29)|20.3.2009 07:54
půjčit si Steadicam je nesmysl a na tom trvám. Jo něco jiného je, ale to si jaksi uvedl až teď - půjčit si STEADICAMISTU ! tedy zařízení vč. obsluhy. No to je ale něco jiného. Já reagoval na fakt, že netrénovaný člověk nenatočí ani vteřinu použitelnýho záběru.

Druhá věc, jak jsem zmínil, že 90% Steadicamistů má vlastní vybavení, opět na tom trvám a např. jistý operátor z Kréty má své dokonce 3 systémy ( vše Artemis ). Jenže a to raději zdůraznim, to nejsou češi pochopitelně. Ale kolik je u nás v republice Steadicamů v privátním držení ( myslím Steadicam - operátorů s vlastním vybavením ) ? Já myslím že prsty jedný ruky stačí. A když jsme v tý Evropě, musíš se koukat všude , ne u nás:-)

Píšu to už podruhé, snad naposledy. Je logické a celkem pochopitelné, pojedu-li točit někam např. do ciziny, nebudu vláčet svoje vybavení, pokud nebudu trvat na tom, že sem na něj zvyklej apod. Takže si ho pronajmu v dané destinaci. Ale na to abych se s tím naučil ( nehodlám si pronajímat obsluhu, protože sám chci bejt operátor ) tak si zkrátka to zařízení musím pořídit vlastní.

ten trénink trvá stejnou dobu, i kdybys sis koupil ten nejdražší. Praxe, praxe a zase praxe. Na Steadicam Workshop, kde to trénují s profíkama já nemám teď prašule, takže to budu trénovat coby samouk :-)

k poslednímu. Profi to je, byť profi nejnižší řady. Ukázka určitě bude, ale až to budu ovládat, jinak mě tu roztrháte:-D a samozřejmě i ty schody.

A jinak by bylo fajn, kdyby se tu založilo daký vlákno na výměnu zkušeností. Pokud tedy někdo v týhle zemi soukromě Steadicam má.
jibarr (792)|20.3.2009 09:39
.... A jinak by bylo fajn, kdyby se tu založilo daký vlákno na výměnu zkušeností. Pokud tedy někdo v týhle zemi soukromě Steadicam má. ....

Jistě. Přeci těch 90% steadycamistů. :BB:

To bylo jen takové rýpnutí. Necháme se překvapit. Technologie jdou pořát dopředu, tak určitě i s tímto strojem jdou natočit slušný záběry.
Možná by se to chtělo podívat na natáčení nějakého velkého filmu. Pro pochopení proč jsou některé postupy a zařízení používána na celém světě stejná. Dam příklad. Na hodně důležité akci se ti na steadicamu něco pokazí na ramenu. Zavoláš do půjčovny, nebo jinému vlastníku a rameno si půjčíš. Což u atipu nejde. Tady by celá produkce stála a to stojí hoooodně peněz.

Připodobnim to k ovládání kamery. Každá kamera na práci má ovládání na stejném místě, bez ohledu na značku. A to je také ze stejného důvodu. Pokud jí obsluha nemůže vzít do ruky a točit, je ta značka odepsaná. Dostane se do kategorie amatérská, popř. poloprofi. A to už zase souvisí s cenou. Takže i levná kamera, př. levný steadicam, příp. jiná světla než ARRI se dá někde používat.

Ještě to musím doplnit o jednu dost důležitou věc. Pokud koupím např. drahá ARRI světla, tak získám nejenom světovou kalitu, ale hlavně servis a možnost doplnění o celý řetězec a jeho propojitelnost.
Tj. můžu dokoupit stativy ze kterých to nespadne. Kabely co opravdu vydrží. Rampy co je nesvrhe první vítr. Pojízdné agregáty. Ovládací pulty. atd atd

Trochu jsem to rozepsal. Ale pro pochopení proč jsou některé postupy a zařízení dlouhodobě stejná to třeba někomu pomůže.
Viz dohady o FPS vedle.
Petr Lenz (29)|21.3.2009 09:48
Tak máš v mnohém cos napsal pravdu, o tom není pochyb ( např. problém s atypickými modely, jejich servisem apod. ), na ten stabilizátor co kupuju je v ceně jakási technická podpora, myslím 1 nebo 2roky, která tuším spočívá v zápůjčce zařízení po dobu opravy, ale detaily ještě zjistím. Jinak záruka na ty patentované pružící pásy je 10 let. Je to novinka, uvidíme:-). Samozřejmě byla tady i nabídka Movcamu, ale tam je to cenově někde jinde a jak říkám a třeba se mnou nebudou mnozí souhlasit, když mám čerstvej řidičák, nebudu se učit jezdit v mercedesu, ale pořídím si nějakou ojetinu, co kdyby.... proto jsem šel do steadicamu sice levnýho ( ve srovnání s cenou jiných výrobců a modelů ), nicméně velmi slušně vybavenýho. A pokud se člověk naučí pracovat s jedním modelem, neměl by být přechod na vyšší a třeba jiného výrobce problém, tedy zásadní.
Každopádně podělím se s dojmy, sám jsem zvědavej co mě čeká a i to, za jak dlouho to zvládnu obsluhovat.
jibarr (792)|21.3.2009 10:07
Rozhodně bych před koupí ten sc alespoň zběžně u nich vyzkoušel. Jak rychle a za tzv stresových podmínek jdou nastavovat pružiny. Případně s nasazenou kamerou a bez držení ramena udělat krok na schod. Jestli se to nerozhoupá jak kačena. Jestli se nezačne nosná tyč při otáčení naklánět. atp. Přeci jen to není málo peněz.
Kolega právě vyzkoušel několik sc ABC apod a všechny v praxi propadli. Takže na výběr to chce dát pozor.
Nejlépe si vzít na testování někoho s praxí. Kdo ví jak se má sc chovat.

Doporučuji začít plavat a posilovat. Je to záhul na záda. :OO
jibarr (792)|21.3.2009 11:05
Ještě mě napadla jedna věc. Záleží taky na účelu pořizování SC. Pokud by šlo jen o horizontální pohyb, tak to lze nahradit podstatně levnější variantou koleček. Vyjde to na cca 1/10 ceny SC. Třeba to bude pro někoho účelnější, než SC.

Hlavně SC je až jako třetí kamera a víc, pokud se točí akce a není to opakované natáčení, kdežto na kolečkách je kamera pořád na stativu. Kde zastavím, tam točím.
Tady jsou pro představu dvě krátké ukázky co jsme točili z koleček.

http://www.businessart.cz/Kolecka.wmv
http://www.businessart.cz/Filip.wmv
Špeta Marek (92)|21.3.2009 17:12
[QUOTE=jibarr;220273]
Doporučuji začít plavat a posilovat. Je to záhul na záda. :OO[/QUOTE]

Pod to se podepisu, ja mam teda pouze Glidecam 2000 celkove to vazi tak pod 5 kilo, ale po pul hodine toceni z ruky uz je to fakt peklo... a to prosim do posilovny chodim 6 let :-D
Jagged1919 (44)|21.3.2009 20:03
Pozeram ze dost ludi ma zariadenie ala SC. Mna by napriklad zaujimalo ake veci s tym tocite a ako casto ho asi vyuzivate.
Špeta Marek (92)|22.3.2009 09:55
[QUOTE=Jagged1919;220313]Pozeram ze dost ludi ma zariadenie ala SC. Mna by napriklad zaujimalo ake veci s tym tocite a ako casto ho asi vyuzivate.[/QUOTE]

Vzhledem k tomu, ze skoro vsechno tocim z ruky, tak ho ted pozivam neustale, pokud teda nepotrebuju poradne rozklepat... na ostatni veci mam jerabove rabeno a stativ...
Jagged1919 (44)|22.3.2009 11:52
ale co s tym tocis? reklamy, videoklipy alebo co????
Špeta Marek (92)|22.3.2009 14:15
[QUOTE=Jagged1919;220358]ale co s tym tocis? reklamy, videoklipy alebo co????[/QUOTE]

To je snad jedno, tocim s tim co potrebuju, ted zrovna jeden celovecerni projekt...
Petr Lenz (29)|3.4.2009 16:49
[QUOTE=jibarr;220273]Rozhodně bych před koupí ten sc alespoň zběžně u nich vyzkoušel. Jak rychle a za tzv stresových podmínek jdou nastavovat pružiny. Případně s nasazenou kamerou a bez držení ramena udělat krok na schod. Jestli se to nerozhoupá jak kačena. Jestli se nezačne nosná tyč při otáčení naklánět. atp. Přeci jen to není málo peněz.
Kolega právě vyzkoušel několik sc ABC apod a všechny v praxi propadli. Takže na výběr to chce dát pozor.
Nejlépe si vzít na testování někoho s praxí. Kdo ví jak se má sc chovat.

Doporučuji začít plavat a posilovat. Je to záhul na záda. :OO[/QUOTE]

Máš pravdu, už mám domluvený, že mi to ve firmě celý složí, ukážou co a jak, takže snad nebudu muset všechno vykoumat z návodu k obsluze. Každopádně to bude rozložený, soudě podle těch tašek, to by se tam složený snad ani nevešlo. No a zbytek, už bude na mě ( vyvážení s konkrétní kamerou a trénink ). Ale už mám permici do fitka ( je mi jasný že záda dostanou záhul, jak píšeš ) a pak jak se po letech hodí videokazeta, kterou sem kdysi dostal zapůjčenou k přetočení, když Steadicam kupovala ČT, 100 minutový trénink. Sice na tom videu je to se Steadicamem EFP, to už je historickej model, ale podstata je stejná a o to jde. Je tam hlavně krásně ukázanej postup vyvažování. A to je myslím alfa a omega.Jen umět líp anglicky.....
Petr Lenz (29)|3.4.2009 16:59
[QUOTE=jibarr;220280]Ještě mě napadla jedna věc. Záleží taky na účelu pořizování SC. Pokud by šlo jen o horizontální pohyb, tak to lze nahradit podstatně levnější variantou koleček. Vyjde to na cca 1/10 ceny SC. Třeba to bude pro někoho účelnější, než SC.

Hlavně SC je až jako třetí kamera a víc, pokud se točí akce a není to opakované natáčení, kdežto na kolečkách je kamera pořád na stativu. Kde zastavím, tam točím.
Tady jsou pro představu dvě krátké ukázky co jsme točili z koleček.

http://www.businessart.cz/Kolecka.wmv
http://www.businessart.cz/Filip.wmv[/QUOTE]

Nojo, kamerová jízda je krásná věc, ale. Natahuj někde koleje, srovnávej je vyklínováním do roviny, pak potřebuješ někoho, kdo tlačí vozík.... Tohle dokáže SC a při obsluze jednoho člověka (operátora) max s asistentem. Navíc je v tomhle SC operativnější, i když v tom člověk vypadá jak mimozemšťan. Ale ty koleje, to je někde jinde. Sice by mohl být vozík na kolečkách, ale to už jsou ty kolejnice lepší. A cenově, pokud si to někdo nezbastlí nějak sám, děs a hrůza. Sem koukal na ceny u Disku a měl sem pocit, soudě podle cen jak SC tak kolejí apod, že tam sou všichni totálně zhulení. To snad nemůžou myslet vážně ? Třeba SC od ABC tam maj, a teď si sedni, jen za vestu chtějí necelých 72.000,- Kč, držák na monitor 46.000,- Normální šílenci.A hodně těžký případy. Ti by měli mít sídlo ne na Barrandově, ale v Bohnicích.
peter.urblik (355)|30.1.2011 17:12
no myslím že dosť zaujímavé by bolo tie steadicami provnať.. myslím glide a L´aigle.. samozrejme keby to bolo obsluhované jedným človekom.. to by bolo celkom fajn..

neviete či sa na SR dá steadi niekde požičať?? teraz uvažujem že si kúpim glide HD 4000 ale na vestu nemám takže asi len základ.. no len ako tak prechádzam týmto vláknom zisťujem.. že je to celkom sranda na kondičku.. :-D no v tomto mám čo doháňať.. ruky síce silné sú ale celkovo kondícia je niekde úúúplne v prdeli... preto mám strach či to nebudú zbytočne vyhodené peniaze.. kúpiť to bez vesty asi moc zmysel nemá.. a tiež by ma zaujímal rozdiel ceny medzi glide napr. HD4000, X10 a LCD a L´aigle mdb tiež s LCD... čo som sledoval tak tie ceny čo uvádzate už moc aktuálne teda nie sú :-) a tiež to asi záleží od predajcu..

neviete poradiť nejaký dobrý obchod na SR alebo ČR?? a aký je vlastne rozdiel medzi tými dvomi značkami????? dík